Şimdi Ara

Nokia 5800 Tüm Sorularınızın Çözümü/Destek/Oyun-Prog.-Yazılım Paylaşım/5800'la İlgili Herşey (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.380
Cevap
18
Favori
280.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar telefonun ekranı kendi kedine bozuldu :( dokunmatik çalışmıyo hiç bir şekilde, sağ kapağın altından tırnağımı geçirince düzeliyor fakat 4-5 dk sonra dokunmatik tekrar gidiyor
  • telefonuma yaklaşık 1 hafta önce önemli güncelleme diye gelmişti bu versiyon fakat bugün kablosuz internetten yüklemeye çalıştım güncelleme bulunamadı dedi bunun bir çözüm yöntemi var midir acaba?
  • herkese merhaba,

telefonumu yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum ve gayette memnunum son v60 güncellemesinden sonra ilk defa e-posta programına hotmail ve gmail e-posta adreslerimi tanıttım ve kullanmaya başladım
    fakat şöyle bi sorun var bi türlü çözemedim
    Sorun evde ve işte olmak üzere iki adet wi-fi ağ kullanıyorum işe ilk geldiğimde e-mail programını açıp Gönder/al dediğmde wireless bi açılıyor bir daha da kapanmıyor
    telefonu bidefa kapatıp açtığımda yine aynı programla gönder al dediğm zaman sadece yani posta varsa alıp wireless kendiliğinden kapanıyor ve eve gidene kadar iş yeri ağında bir daha wiraless açık kalmıyor.
    Eve gitiğimde ise yine ilk gönder al komutumda wireless bi açılıyor bir daha da kapanmıyor bağlatıyı kendim kessem dahi gene bulup kendi bağlanıyor.
    telefonu kapatıp açana kadar da düzelmiyor
    çözemedim gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanko78

herkese merhaba,

telefonumu yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum ve gayette memnunum son v60 güncellemesinden sonra ilk defa e-posta programına hotmail ve gmail e-posta adreslerimi tanıttım ve kullanmaya başladım
    Sorun evde ve işte olmak üzere iki adet wi-fi ağ kullanıyorum işe ilk geldiğimde e-mail programını açıp Gönder/al dediğmde wireless bi açılıyor bir daha da kapanmıyor
    telefonu bidefa kapatıp açtığımda yine aynı programla gönder al dediğm zaman sadece yani posta varsa alıp wireless kendiliğinden kapanıyor ve eve gidene kadar iş yeri ağında bir daha wiraless açık kalmıyor.
    Eve gitiğimde ise yine ilk gönder al komutumda wireless bi açılıyor bir daha da kapanmıyor bağlatıyı kendim kessem dahi gene bulup kendi bağlanıyor.
    çözemedim gitti

e.posta programının araçlar kisminda cevrimdışı diye bir yer var ya da duruma göre çevrim içi ol diye bir yer. Elektronik postalarına bakacaksan sadece bu kısımı değiştirmen yeterli olacaktır. Gönder al demene gerek yok. Dediğim yerden çevrim içi oldum mu program kendiliğinden güncelleme yapacaktır. Birde yine aynı araçlar kısmından direk ayarlara gir. Orada senkrasyon kısmı vardır sorununla ilgili bir kurcalama yap bakalım

• arkadaşlar ben bu internette gezerken "hafıza dolu bazı uygulamaları kapatıp yeniden deneyiniz" yazısından bıktım usandım. Yokmu çaresi bu yazıdan kurtulmanın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtolgacengiz

quote:

Orijinalden alıntı: tanko78

herkese merhaba,

çözemedim gitti

e.posta programının araçlar kisminda cevrimdışı diye bir yer var ya da duruma göre çevrim içi ol diye bir yer. Elektronik postalarına bakacaksan sadece bu kısımı değiştirmen yeterli olacaktır. Gönder al demene gerek yok. Dediğim yerden çevrim içi oldum mu program kendiliğinden güncelleme yapacaktır. Birde yine aynı araçlar kısmından direk ayarlara gir. Orada senkrasyon kısmı vardır sorununla ilgili bir kurcalama yap bakalım

teşekkür ederim sanırım oldu
    sensenkronizasyon kısmında neredeyse denemediğm şekil kalmamıştı
    sadece çevrimiçi ol çevrimdışı ol demek yeterliymiş
    saol

• arkadaşlar bir sorunum var: evdeki kablasuz bağlantımı telden silmek zorunda kaldım. şimdi eklemeye çalışıyorum ama erişim noktası ekle dedikten sonra gerekli güvenlik şifresini giriyorum ama telefonun menüsü donuyor. orta tuşa basarak çıkıyorum istediğim gibi telde geziniyorum yine hedeflere gelince donukluk devam ediyor.
    sonuç erişim noktası olarak ekleme yapmıyor donuyor. ne geri gidebiliyorum ne de seçenekleri tıklayabiliyorum.
    konuda fikri olan var mı?
  • Uygulamalardan yazılım güncellemeye giriyorum ama v60 güncellemesi yok... *#0000# tuşlayınca da "güncelle" ya da benzeri bir seçenek çıkmıyor. Nasıl v60'a yükselteceğim telefonumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdsck

Uygulamalardan yazılım güncellemeye giriyorum ama v60 güncellemesi yok... *#0000# tuşlayınca da "güncelle" ya da benzeri bir seçenek çıkmıyor. Nasıl v60'a yükselteceğim telefonumu?

*#0000# tuşlayınca Seçenekler>Güncellemeleri kontrol et'e tıklayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AzRocK

quote:

Uygulamalardan yazılım güncellemeye giriyorum ama v60 güncellemesi yok... *#0000# tuşlayınca da "güncelle" ya da benzeri bir seçenek çıkmıyor. Nasıl v60'a yükselteceğim telefonumu?

dediğinizi yaptım ama "hiçbir güncelleme yok" diyor ??
  • quote:

quote:

quote:

O zaman Product kod ile ilgili bir sıkıntı var. Google'da ya da forumda V60'ın yükleme gereksinimlerini bulabiirsiniz.

• Telefonumun hoparlörü cızırdamaya başladı. Özellikle aşağı taraftaki, tuşlara yakın olan... Müzik çalarda stereo genişletmeyi kapatınca bir nebze düzeliyor ama sorun devam ediyor. Ekolayzırla ilgili bi durum değil varsayılanda, sesi de çok açmıyorum ortalarda iken böyle. Kulaklık takılı iken sorun yok ses gayet iyi. Telefonu aldığımda v52 yüklüydü sonra sunrise v52 yükledim. Bir kaç aydır öyle kullanıyodum bi sorun yoktu. v60'a hiç bulaşmadım. Şimdi telefonu garantiye vereceğim ama telefon hackli, garanti konusunda sıkıntı olur mu? Orijinal yazılımı yükleyip de mi garantiye vermeliyim? Ve ortalama ne kadar sürede garantiden döner? Teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King_Wolf -- 19 Kasım 2011; 1:30:13 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman Product kod ile ilgili bir sıkıntı var. Google'da ya da forumda V60'ın yükleme gereksinimlerini bulabiirsiniz.

Product kodunu değiştirdim ama hala v60 güncellemesi görünmüyor çıldırmak üzereyim!!! Başka neler yapabilrim?

• Mesajım bulunsun yararlı konu
  • bir soruda benden olsun... telefondaki (telefonun kendisine ait mesaj mail sesleri yani) yüklü olan sesler nerede? ben dosya yöneticisinden hem tel hafızasını hem de kart hafızasını taradım durdum ama telefonun orjinel seslerini bir türlü bulamadım. bilen var mı acep
  • ben de 5800 kullanıcıyım ama hiç memnun değilim.sıkıntılarına glecek olursak;video çekimlerinde 3 dakikadan sonra ekranda bir çizgi çıkıp telefon kendiliğinden kapanıp açılıyor.bazen arama geldiği zaman cevap vermek için yeşil tuşa bastığımda tuş işlemiyor.ekrandaki yeşil hareketli dokunmatik alan da çalışmıyor.ama bu bazen oluyor.rehberi açtığımda açılır açılmaz kendiliğinden rehberden çıkıyor,kendi kendine donuyor.bu gibi durumlarda bataryayı çıkarıp takmak zorunda kalıyorum ve bu yüzden arka kapağın dişleri kırıldı
  • Merhabalar. Sorulariniza en yakin zamanda cevap verilecektir. Beklemede kalin.
  • Emin abi gelene kadar ben cevaplamaya calısayım yanlısım olursa affola ;

quote:

@King_Wolf

Telefonumun hoparlörü cızırdamaya başladı. Özellikle aşağı taraftaki, tuşlara yakın olan... Müzik çalarda stereo genişletmeyi kapatınca bir nebze düzeliyor ama sorun devam ediyor. Ekolayzırla ilgili bi durum değil varsayılanda, sesi de çok açmıyorum ortalarda iken böyle. Kulaklık takılı iken sorun yok ses gayet iyi. Telefonu aldığımda v52 yüklüydü sonra sunrise v52 yükledim. Bir kaç aydır öyle kullanıyodum bi sorun yoktu. v60'a hiç bulaşmadım. Şimdi telefonu garantiye vereceğim ama telefon hackli, garanti konusunda sıkıntı olur mu? Orijinal yazılımı yükleyip de mi garantiye vermeliyim? Ve ortalama ne kadar sürede garantiden döner? Teşekkür ederim...

aynı yerdeki hoparlör bende de cızırdama yapıyor, ama sesi sonuna kadar açtıgım zaman, sizdeki yıpranmıs gibi görünüyor, hackli vermenizde sakınca yok fakat onlar orjinali yükleyip geri veriyorlar, onların düşünceleri zaten firmware farklılıgından olabilir diye direk orjinal yükleyip kontrol edeceklerdir, onlar yüklemeden siz yedeklerinizi alın orjinal fw yükleyin hala öyleyse götürüp verin yapsınlar

quote:

@mtolgacengiz

bir soruda benden olsun... telefondaki (telefonun kendisine ait mesaj mail sesleri yani) yüklü olan sesler nerede? ben dosya yöneticisinden hem tel hafızasını hem de kart hafızasını taradım durdum ama telefonun orjinel seslerini bir türlü bulamadım. bilen var mı acep

onları görebilmeniz içim öncelikle x-plore veya filebrowser gibi rom hafızasını açan programlar lazım, bunlardan birini yükledikten sonra Z:\data\sounds\digital içerisinde orjinal sesleri bulabilirsiniz

quote:

@erdemdönmez

ben de 5800 kullanıcıyım ama hiç memnun değilim.sıkıntılarına glecek olursak;video çekimlerinde 3 dakikadan sonra ekranda bir çizgi çıkıp telefon kendiliğinden kapanıp açılıyor.bazen arama geldiği zaman cevap vermek için yeşil tuşa bastığımda tuş işlemiyor.ekrandaki yeşil hareketli dokunmatik alan da çalışmıyor.ama bu bazen oluyor.rehberi açtığımda açılır açılmaz kendiliğinden rehberden çıkıyor,kendi kendine donuyor.bu gibi durumlarda bataryayı çıkarıp takmak zorunda kalıyorum ve bu yüzden arka kapağın dişleri kırıldı

kullandıgınız versiyonu cok merak ediyorum, büyük ihtimal cok düsük versiyondasınız su anda, *#0000# tuslayarak bakabilirsiniz, en güncel version v60, bu bahsettiginiz sorunlar v50 den hatta v40 tan itibaren yok denecek kadar az, eğer en güncel versiyonu kullanıyorsanız, yedeklerinizi alıp hafıza kartına format attıktan sonra *#7370# tuslayarak telefona hard format atınız, eger hala sorun devam ediyorsa donanımsal sorunu olma olasılığı var, teknik servise kontrol ettirebilirsiniz

• Açılış sorunu,
    N5800 'ü

Akşam telefonu kapatıyorum,
    Sabahleyin uyanınca açıyorum.

Telefon açılıyor, ama Ekranda sadece tema görünüyor ikonlar yok.
    Bazen ikonları çıkarıyor, ve hafıza kartından yükleme tamamlanamadı elle yükleyin yazıyor.

Kısayol ikonlarına Dosya yöneticisini koydum 3 gb dolu,
    Dosya yöneticesini kısayola açarken zorlanıp bu hatayı mı? veriyor acaba,

Yardımcı olur musunuz?
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.