Şimdi Ara

NOKIA 5800 Donma SORUNU! YarDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
17.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teli ilk aldığm hafta aynı sorun bende de vardı.saçımı başımı yoldum resmen.daha sonra yazılım güncellemesi yaptım.sonrasında önce tel e hard format attım.sonrasında hafıza kartına format çektim.2 ay oldu hiç donmadı.şu an çok memnunum.ha söylediklerim sizin telde uygulayınca işe yarar mı bilemem.tek bildiğim ben servise vermeden bu şekilde hallettim.
  • Hard format atınca hangi veriler kayboluyor?
  • gÜNCellemeyi mutlaka dene
  • 1-)Hafıza kartına format atılmalı
    2-)Orjinal tema kullanılmalı
    3-)Asla uyumsuz olan uygulamalar telefona yüklenmemeli
    4-)Güncel versiyon kullanılmalı
    Telefon 3-4 gün bu şekilde kullanıp denenmeli eğer hala ress atıyosa teknik servise gidilmeli. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: svs

1-)Hafıza kartına format atılmalı
    2-)Orjinal tema kullanılmalı
    3-)Asla uyumsuz olan uygulamalar telefona yüklenmemeli
    4-)Güncel versiyon kullanılmalı
    Telefon 3-4 gün bu şekilde kullanıp denenmeli eğer hala ress atıyosa teknik servise gidilmeli. :)

Hafıza kartına nasıl format atılabilir?telefona takılı iken bu iş nasıl oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: k35

İlk olarak telefona hard format atın sorununuz çözülmezse eğer hafıza kartını telefondan çıkartın 2-3 gün bu şekilde kullanın gene reset atma donma problemi olursa teknik servis şart. Yani siz ilk olarak telefona hard format atın, hard format atıldığında zaten hafıza kartınada otomatik formatlanmış olur.
  • quote:

quote:

İlk olarak telefona hard format atın sorununuz çözülmezse eğer hafıza kartını telefondan çıkartın 2-3 gün bu şekilde kullanın gene reset atma donma problemi olursa teknik servis şart. Yani siz ilk olarak telefona hard format atın, hard format atıldığında zaten hafıza kartınada otomatik formatlanmış olur.

Hafıza kartı takılı iken hard format atatığımızda hafıza kartındaki tüm kayıtlar da gider mi?
  • Temalara dikkat edin , birçok tema cihazın donmasına , resetlemesine bu gibi sorunlara
    sebep olabiliyor , iyice deneyerek ondan sonra kullanın...Denenmemiş olanları her bulduğunuz
    temayı yüklemeyin derim...
  • Şöyle bir olay dikkatimi çekti özellikle telefona data kabolosu ile yükleme yaptığımda donma meydana geldi.Sebebi ne olabilir acaba?
  • quote:

Şöyle bir olay dikkatimi çekti özellikle telefona data kabolosu ile yükleme yaptığımda donma meydana geldi.Sebebi ne olabilir acaba?

Fikri olan var mı acaba ?
  • Telefonumu donma sorunu yüzünden servise göndermiştim, yazılım yüklenip geri geldi ancak dün yine aynı problemi yaptı; telefonla görüşmem sona erdiğinde kapatıyorum ancak ekranda hala görüşme yaptığım kişinin ismi yazıyor. Ben telefonu kapatıp açmazsam hep öyle kalıyor ve beni o sırada arayanlar ben telefonu açmamışım gibi düşünüyor halbuki telefon çalmıyor. Birşey dikkatimi çekti, sanki batarya bitmeye yakın olduğunda bu donma problemi yaşıyorum. Banamı öyle geldi bilmiyorum ama pil tam douyken olmuyor. Neyse durumu servise bildirdim tekrar yollayın dedi. Her yollamam 1 hafta 10 gün telefonsuz kalmak demek. Tekrar yazılım yükleyip geri yollayacakalrsa hiç kıymeti yok. Bende kendimce çözebilirmiyim diye buraya yazayım dedim. Bir fikri olan varmı?
  • quote:

quote:

quote:

Hafıza kartı takılı iken hard format atatığımızda hafıza kartındaki tüm kayıtlar da gider mi?

Evet bu sorunun cevabını ben de bekliyorum.

Bir de benim ne masaüstü bilgisayarım ne de 2 tane laptop'ım telefonların hafıza kartını okuyamıyor. İşletim sistemlerim; 2 tane Windows 7, 1 tane Windows XP kullanıyorum ve sonuç değişmiyor.

• Aynı sorunları ben de yaşadım ve birkaç defa format atmak zorunda kaldım. Kesinlikle uyumsuz yazılımlardan kaynaklanıyor. Eğer Garmin kullanıyorsanız onun da zaman zaman donduğunu göreceksiniz. Kapanırken veya açılırken ekranın saçma hareketler yaptığını (yarısı karanlık yarısı aydınlık gibi), şarjda kilitli kaldığı vb. olayları göreceksiniz. Bu sebeple;

1-) Uyumsuz yazılımları kaldırın (bu thema dahi olabilir). Zaten telefona yüklerken uyumsuz diye yazmışsa kesinlikle problem çıkarır.

2-) Hafıza kartını biçimlendirin.

3-) Telefona hard format atın. İşlem tamamdır. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. bunları yaptığınız halde sorun yaşıyorsanız servise göndermeniz gerekecektir.
  • Merhabalar;
    Yaklaşık 1 ay önce bende 5800 ile tanıştım. Aldığımın 3. günü çok acil bir durumda arama yapamadım, o an gelen aramaya cevap veremedim, zira cihaz donmuştu. Acayip bir moral bozukluğu ile satın aldığım yere gittim (şansıma oraya yalnızca bir kaç mt uzaktaytım AVM de), pilini çıkarıp yeniden açtılar ve normale döndü. Bugün ise telefonumda çağrıları gördüm ama hiçbir ses duymamıştım, şaşırdım. Diğer telefonlardan arama yaptım, ses çıkmıyor, müzik dosyasına girip müzik açıyorum ses çıkmıyor. Telefonu kapatıp açtım, normale döndü.
    Şimdi;
    Bu telefona güvenim azaldı, bu sorunları tamamen aşabilen var mı? Türkiye'nin en çok satan telefon modellerinden birisi bu, neden böyle sorunlar yaratıyor? Bir arkadaş düzgün kullanıldığında hiçbir problemle karşılaşılmaz demiş, düzgün kullanmak nedir, açabilir misiniz bunu?
    İyi günler

• Söyledikleriniz yazılımsal sorunlar. Cihazın yazılım sürümü nedir? Güncel değilse son sürüme yükseltin bir de hard format atın düzelir büyük ihtimalle.
  • Yazılım sürümü nasıl öğreniliyor?
    En yenisinin versiyonu nedir şu an?
  • Geçmiş olsun arkadaşım,
    Nerdeyse iki senelik bir konu ama hala güncel malesef, şu telefonu alıp da klasik sorun olan donma, kapanma yaşamayan yoktur herhalde.
    Tavsiyeler de hep benzer şeyler, sürümü güncelle, format at, olmadı hard formad, olmadı aç kapa, olmadı pili çıkar tak veya hemen fatura kullanıcıya çıkartılabiliyor, uyumsuz birşey yüklemişsindir, düzgün kullanmamışsındır vs...Bu yüzden güveninin azalması normal, insanın para verip aldığı cihaz sorun çıkarınca...
    En çok satan modellerden birisi olmasının nedeni, piyasaya çıktıktan 5-6 ay sonra fiyatının nerdeyse yarıya indirilmesinden. Bu %50 civarındaki fiyat düşüşü de ayrı bir konu tabi.

quote:

Orijinalden alıntı: Mtnn2026

Merhabalar;
    Yaklaşık 1 ay önce bende 5800 ile tanıştım. Aldığımın 3. günü çok acil bir durumda arama yapamadım, o an gelen aramaya cevap veremedim, zira cihaz donmuştu. Acayip bir moral bozukluğu ile satın aldığım yere gittim (şansıma oraya yalnızca bir kaç mt uzaktaytım AVM de), pilini çıkarıp yeniden açtılar ve normale döndü. Bugün ise telefonumda çağrıları gördüm ama hiçbir ses duymamıştım, şaşırdım. Diğer telefonlardan arama yaptım, ses çıkmıyor, müzik dosyasına girip müzik açıyorum ses çıkmıyor. Telefonu kapatıp açtım, normale döndü.
    Şimdi;
    Bu telefona güvenim azaldı, bu sorunları tamamen aşabilen var mı? Türkiye'nin en çok satan telefon modellerinden birisi bu, neden böyle sorunlar yaratıyor? Bir arkadaş düzgün kullanıldığında hiçbir problemle karşılaşılmaz demiş, düzgün kullanmak nedir, açabilir misiniz bunu?
    İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmay -- 26 Aralık 2010; 11:20:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mtnn2026

Yazılım sürümü nasıl öğreniliyor?
    En yenisinin versiyonu nedir şu an?

*#0000# yaz yazılım versiyon bilgilerine ulaşabilirsin. şu anki en son sürüm 5800 için 52.0.007
  • Aynısı ben de de oluyor..Telefon çalıyor ama açamıyorum..Donuyor, uygulamaları kaldırmıyor dokunmalarıma tepki vermiyor..resmen illet ediyor..şimdi de şarjı bir günde bitip kendiliğinden kapanmaya başladı..Teli çok temiz ve nadiren kullanırım..Bence bu seri nokia da ciddi bir sorun var..
  • Kesinlikle...

quote:

Orijinalden alıntı: x15

Aynısı ben de de oluyor..Telefon çalıyor ama açamıyorum..Donuyor, uygulamaları kaldırmıyor dokunmalarıma tepki vermiyor..resmen illet ediyor..şimdi de şarjı bir günde bitip kendiliğinden kapanmaya başladı..Teli çok temiz ve nadiren kullanırım..Bence bu seri nokia da ciddi bir sorun var..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.