Şimdi Ara

NOD32 AntiVirus System 2.7 TÜRKÇE (Yenilendi) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
413
Cevap
0
Favori
319.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: _jackal_

SMTP sunucusu nedir oraya ne yazıcaz?

normalde oraya bir şey yazılmıyor. orası programın bir virus falan bulduğunda birini haberdar etmek için mail göndermesi için konulmuş.
  • güncelleyemiyorum, yardııım lütfeeeeen
  • Bu konuda yardımcı olmam mümkün değil...
    quote:

Orjinalden alıntı: hada

güncelleyemiyorum, yardııım lütfeeeeen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beytepe -- 7 Haziran 2006; 12:50:02 >
  • NOD32'nin yeni bir versiyonu çıktı arkadaşlar.
    Dili İngilizce, indirmek isteyenler Güncel Yazılım Linklerinden indirebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beytepe -- 25 Nisan 2006; 19:39:07 >
  • beytepe emeğine sağlık. Kasperden vazgeçemem sanıyordum ama sen vazgeçirdin gibi
  • Tamam bu Nod32 çok güzel ama bu güncelleyememe sorunu yüzünden 2 tane virüs yedim.
    Bugün Nod32'yi kaldırıp Kaspersky 6.0'ı yükledim.
  • Sonunda amacıma ulaştım.
    quote:

Orjinalden alıntı: kilic

beytepe emeğine sağlık. Kasperden vazgeçemem sanıyordum ama sen vazgeçirdin gibi

Bu sorunun nasıl çözüldüğü forumda açıklanmıştı sanırım. Aslında benim buraya da koymam gerekirdi. Zaman zaman bu tip sorunlar olabilir, tek bir durumdan yola çıkarak değerlendirmemek lazım.
    Kaspersky'nin sunucularında sorun olduğundan da insanlar günlerce güncelleme yapamamışlardı.
    quote:

Orjinalden alıntı: bilykid

Tamam bu Nod32 çok güzel ama bu güncelleyememe sorunu yüzünden 2 tane virüs yedim.
    Bugün Nod32'yi kaldırıp Kaspersky 6.0'ı yükledim.

• Az önce Nod32'nin sparişini verdim. İlk defa bir programa para veriyorum.
    Hepsiburada da 39 ytl. Nerelere verilmiyor ki!
    Aslında birazda üretici haklarını düşünmeliyiz arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MKA1881 -- 27 Nisan 2006; 22:06:56 >
  • Benden iyi propagandacı olur.
    Hayırlı uğurlu olsun bu arada.
    quote:

Bugün Nod32'nin sparişini verdim. İlk defa bir programa para veriyorum.

• beytepe bir sorum olacak. Nod32 yi ilk kurduğumda girdiğim bir site vardı.(sitenin ismini vermiyorum ama bilinen yaygın bir site yasal olmayan türden) bu siteden otomatik yüklenen bir nesneyi yakalayıp bana soruyordu. Ama şimdi o siteye girdiğimde sormuyor. Tabiki verilen linkten ayarları yaptım bundan dolayı otomatik olarak bloke edebilir.Fakat asıl sorun kullandığım browseri kilitlemesi yanıt vermemesine sebep olması. Bu kilitleme daha önce olmuyordu. Bugün sistemi temiz bir şekilde true image ile yedeklemek üzere formatladım. Fakat yine aynı kilitlenme devam ediyor. Noddan kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin değilim. Sistemimde zone alarm 6.1.744 suite+spyware doctor+registry mechanic+nod32 yüklü. Bu konuda fikirlerini ve önerilerini bekliyorum. Teşekkürler.
  • Kilitlenme anladığım kadarıyla sen o siteye girdiğinde oluyor yani normalde bu şekilde bir şey yok.
    Kilitlenmesinin nedeni oradaki zararlının sistemde aşırı derece de kaynak kullandırması olabilir.
    Özellikle truva atı ise bu zararlı bunu yapabilir.
    NOD32'nin ayarlarını malum yerden yaptıysan sana haber vermeden eneggelemesi gerekir.
    Zaten engelleyemiyorsa silecektir. Benim tahminim NOD32'nin bu zararlıyı o anda engelleyemeyip, silmeye çalışması.
    Haliyle silincek olan zararlı tarayıcıya bulaşmış durumda olduğundan silinmesi de zor olacaktır. Durum böyle olunca tarayıcının kitlenmesi,donması normal. Sisteminde oldukça iyi NOD32 dışında iki güvenlik yazılımı var. Özellikle Spyware Doctor'un OnGuard uygulaması açıksa bir sorun olmamalı ve zararlıyı engellemeli (truva atı türevi olduğunu tahmin ediyorum). Bu bir sorun değil bence, yani sistemin normalde düzgün çalışıyor ama o siteye girdiğinde tarayıcın kitleniyorsa sorun anlıktır ve o site ile ilgilidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: beytepe

Benden iyi propagandacı olur.
    quote:

Teşekkür ederim.
    Demekki tanıtımını iyi yapmışın

Beytepe bir şey sormak istiyorum.
    Bu fiyat senelik mi yoksa bir defaya mahsus mu veriliyor?

• Aslında doğru söylüyorsun.Çünkü sadece o siteye girdiğimde oluyor. Ve dediğin gibi kilitlenme esnasında görev yöneticisinden baktığımda browser neredeyse sistemin tamamını kullanıyordu. Bir seferindede nod32 sistemin çoğunu kullandığını gördüm. Bu kilitlenme esnasında oldu. Aslında merak ettiğim önceden olmamasıydı. Daha doğrusu sistemimde spydoctor yoktu. acaba diyorum ki doctorun yaptığı bir şey olabilir mi. Ben nod32 olabilir diye düşünmüştüm ama bilemiyorum. Bir de spydoctor ile ilgili yapmamız gereken ayarları biliyormusun. Nod32 de yaptığımız gibi.

Kilitlenmeye sebep olanı bulmak için sistemden kaldırıp denemeyi düşünüyorum. Ne de olsa yedeğimiz var artık...
  • Ben sınırsın diye biliyorum ama sen şu numaradan sor istersen: 0312 473 20 74
    quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

• Belki söylediğim sana inandırıcı gelmeyebilir ama o kilitlenme olmasa sen o truva atını yersin. Ayrıca bu programlar bir kilitlenme yapmazlar sistemde herhangi bir olağan durum olmadıkça. Zaten burada da olağan bir durum var. Sisteminle oynama güvenllik yazılımların iyi. Gelelim Spyware Doctor'a ; birincisi tam sistem tarama yaptırmalısın tarama seçeneği olarak, ikincisi ve en önemlisi OnGuard özelliği etkin olmalı. Ayarları varsayılan olarak iyi durumda. Zaman bulabilsem ona Türkçe bir yama yapacam da uzun sürüyor daha gözüme kestiremedim.

quote:

Orjinalden alıntı: kilic

Aslında doğru söylüyorsun.Çünkü sadece o siteye girdiğimde oluyor. Ve dediğin gibi kilitlenme esnasında görev yöneticisinden baktığımda browser neredeyse sistemin tamamını kullanıyordu. Bir seferindede nod32 sistemin çoğunu kullandığını gördüm. Bu kilitlenme esnasında oldu. Aslında merak ettiğim önceden olmamasıydı. Daha doğrusu sistemimde spydoctor yoktu. acaba diyorum ki doctorun yaptığı bir şey olabilir mi. Ben nod32 olabilir diye düşünmüştüm ama bilemiyorum. Bir de spydoctor ile ilgili yapmamız gereken ayarları biliyormusun. Nod32 de yaptığımız gibi.

Kilitlenmeye sebep olanı bulmak için sistemden kaldırıp denemeyi düşünüyorum. Ne de olsa yedeğimiz var artık...

• quote:

Ben sınırsın diye biliyorum ama sen şu numaradan sor istersen: 0312 473 20 74
    quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

Tamam sabah ararım tekrar saol.

• Deneyelım bakalım Kaspersky nin yerini tutabilcekmı
  • Beytepe verdiğin numarayı aradım.
    Bİr sene için 39 YTL
    Fakat bu konu hakkında çalışmaları olduğunu ve bir seneden sonrada güncellemenin
    devam edeceğini söylediler.
    İnşallah 1 sene ile sınırlı kalmaz.
  • Evet ben de bu şekilde biliyordum ve zaten o nedenle tam bir şey söylemedim.
    İnşaallah devam eder ne diyelim.
    Hayırlı uğurlu olsun.

quote:

Beytepe verdiğin numarayı aradım.
    Bİr sene için 39 YTL
    Fakat bu konu hakkında çalışmaları olduğunu ve bir seneden sonrada güncellemenin
    devam edeceğini söylediler.
    İnşallah 1 sene ile sınırlı kalmaz.
  • Lisanslı Nod32'imi PC'me yükledim.
    Oh bee

imza sürümü:1.1512

Güncelleme yapamayan arkadaşlar fazla kasmayın bence alın bir tane kurtulun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MKA1881 -- 29 Nisan 2006; 10:49:49 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.