Şimdi Ara

Noctua NH-U14S & NH-U12S İncelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
7
Favori
16.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: overclock85

arkadaşlar u14s quietpc.com da 170 TL geliyor. daha önce alışveriş yaptığım güzel bir site. yurtdışından noctua nh-u14s alan var mı. gümrükte sorun yaşayan oldu mu. türkiyede satış fiyatı yüksek.

alışveriş yaptım demişsiniz kargo ücreti ne biniyor acaba???
  • FAnlar çalısırken o çızıltı nerden çıkıyor? Normal kullanımda böyle ötecekse bu kadar para verip almanın anlamı yok..
  • daha önce kaze master fan kontrolcü almıştım quitpc den. fakat u14s için çok yüksek kargolama bedeli çıktı. bende vazgeçip n11 üzerinde inventustan 234 liraya aldım. bakalım kargo gelsin amd 8350 üzerindeki performansını da görme fırsatı bulucam. overclockta 4.5 ghz geçmedikçe sorun çıkarmayacağını düşünüyorum. tabi stok voltajla veya en fazla 1.40 v ile 4.5 ghz gören varsa daha da fazlasına yetecektir diye düşünüyorum u14s.
  • quote:

Orijinalden alıntı: overclock85

daha önce kaze master fan kontrolcü almıştım quitpc den. fakat u14s için çok yüksek kargolama bedeli çıktı. bende vazgeçip n11 üzerinde inventustan 234 liraya aldım. bakalım kargo gelsin amd 8350 üzerindeki performansını da görme fırsatı bulucam. overclockta 4.5 ghz geçmedikçe sorun çıkarmayacağını düşünüyorum. tabi stok voltajla veya en fazla 1.40 v ile 4.5 ghz gören varsa daha da fazlasına yetecektir diye düşünüyorum u14s.

bende 190 liraya u12s aldım inventustan . 3 derece için 44 lira vermeye değmez diye düşündüm. hayırlı olsun bir kaç test bekleriz gelince.
  • valla ne derece doğru yapıyoruz bilemiyorum ama benim kriterim prime 95. kriter prime 95 olunca işler değişiyor. ben pirme 95 de özellikle blend testte çakılırken occt de hiç sorun yaşamıyorum. ancak prime 95 de 24 saatlik gibi testlere de sitesinde önerilse bile katılmıyorum. ortalama 6 saatlik bir test yetecektir fazlasıyla.çünkü günlük kullanımda oyun v.s. işlemciye prime kadar yüklenmek imkansız.
    bakalım u14s 6 saatlik prime testinde oda sıcaklığı hariç neler yapacak. buradan paylaşmaya çalışıcam. kim ne derse desin overclock içi çip işi şans işi eğer costum loop v.s. kurmadıysanız.mesela ben sabertooth R2.0 sahibiyim. benim 8350 im tüm bios ayarlarım tamam olmasına karşın LLC ultra high, voltaj 1.4125v iken 4.5 ghz olabiliyor prime95 te 4 saatlik blend testinde. small fft de ise 1.40 v yetiyor. ancak 1.40 v ile blend testte çekirdeklerden en az biri çakılıyor. memtest86+ 3 tur attı ramlerde sorun yok. demem o ki 1.40v ile forumda görmüştüm 4.6 yapan arkadaşlarımız var. hemde llc ultra high değil "high" ayarındayken. bakalım benim gibi ortalama bir çipte neler yapacak u14s uzun oldu biraz ama
  • overclock85 kullanıcısına yanıt
    Bende de tam tersi oluyor. Prime 95 sorunsuzken occt'de takılıyorum. Bu sebeple artık occt kullanmıyorum. Phenom II 1090T 4 ghz. Isınma ile ilgili bir problem yok voltaj 1,42-1,43. Soğutucu Tuniq tower 120 Extreme.
  • Günaydın dün akşam evde prime95 testi yaptım yaklaşık 3,5 saat işlemcide oc yok bu arada da müzik dinledim ve film izledim ne bir takılma oldu nede kilitlenme, aida64 programında işlemci sıcaklıgı 28-30 derece gösterirken testi başlatınca birden 60 dereceye fırladı ve 78 dereceye kadar cıktı ve orda sabit kaldı sonra işlemci fanını kontrol ettim fan buz gibi ve soguk hava üflüyor ne iş dedim işlemciye temes eden tabana dokundum orasıda soguk ama program işlemci için 78 derece diyor sanırım bir yanlış ölçme durumu var. Akşam fanı durdurup öyle test edecem bakalım sogutucu ısınacakmı ? fotograflarını da cektim bana bir yol gösterirseniz sevinirim

@OneTreeHill @overclock85 @_Dominic_Toretto_

Prime95 testi ve sıcaklık degerleri

Noctua NH-U14S & NH-U12S İncelemesi

işlemci fanı

Noctua NH-U14S & NH-U12S İncelemesiNoctua NH-U14S & NH-U12S İncelemesiNoctua NH-U14S & NH-U12S İncelemesi
    Noctua NH-U14S & NH-U12S İncelemesiNoctua NH-U14S & NH-U12S İncelemesi
  • Çok güzel bir inceleme elinize sağlık. Bayadır araştırıyorum ve hep en faydalı incelemeleri sizden okudum. Bir de şunu belirtmek isterim ki U14S'in üzerindeki fanlar şu an sanalmarketim'de 80 lira. Bu sebepten bu alete verilecek para her türlü kendini kurtarıyor. Hatta bu kadar yüksek performanslı bir işlemci soğutmasına ihtiyaç duymayan kişiler soğutucuyu alıp fanlardan birini komple çıkarıp kasaya takabilir, diğer fanı da daha ortalama bir fanla değiştirip Nocuta'nın 80 liralık efsane NF-A15 fanlarını bütün kasa içi soğutma için bile kullanabilir. Bir de ürünün her şeye rağmen çok çok göze batan noktası da estetik olmaması maalesef. Yani ne olursa olsun V8 GTS ile U14S'i yanyana getirip baktığında V8'in ledli, heybetli, sert görünümüne kapılmamak elde değil, çok karizmatik alet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuruncuBeyin -- 19 Mart 2014; 3:13:27 >
  • 1 )))http://www.hepsiburada.com/liste/akasa-viper-14cm-pwm-yuksek-performansli-ultra-sessiz-kasa-fani-ak-fn063/productDetails.aspx?productId=bd101353&categoryId=1125
    hocam bu işlemciye linkteki fanı takabilir miyiz ?
    akasa nın ürünleri güzel kaliteli oluyor hem Noctua nın orj. fanına göre yarı yarıya fiyat var
    2 )))http://www.hepsiburada.com/liste/akasa-viper-r-12cm-yuva-icin-14cm-s-flow-yuksek-performansli-sessiz-fan-ak-fn073/productDetails.aspx?productId=bd302517&categoryId=1125#Gorseller
    bide bu fan var bu ikisini de sorunsuz bi şekilde takabilir miyiz acaba
  • Hiç bir sıkıntı çıkmaz.
    Akasa nın 2 modelini de alabilirsin

http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=64&lng=en&set=1

Fan compatibility :
    140x150x25 (with 120mm mounting holes),
    140x140x25 (with 120mm mounting holes),
    120x120x25
  • İnventus'un sattığı NOCTUA NF-A15 PWM 1200 rpm değerine sahip bu fanı 2. fan olarak taksak Push olarakmı konumlardırmak yada pull olarakmı konumlandırmak daha doğru olur?
  • @danqerRocker

U14S yada U12S için mi soruyorsun bunları? Eğer öyleyse zaten soğutucuların kendi fanları piyasadaki en kaliteli fanlardan. Ondan değiştirmeye gerek yok ama U14S ye soruyorsan bu fanları, kendi fanları 120MM fan deliklerine sahip olduğu için ikinci linkteki fanı alman lazım
  • Noctua ve evga markalarının bende hep ayrı bir yeri vardır. Malzemeler güzel. İlerde havasoğutmaya geçersem kullanacağım tek soğutucu bunlardan biri olur.
  • Merhaba, incelemenizdeki değerleri görerek Noctua NH-U14 işlemci soğutucusunu aldım, ama hız aşırtma konusunda beni biraz yarı yolda bıraktı desem yeridir.
    4.6ghz 1.45v AMD FX8350 overclock uyguladığım işlemcimi, prime95 testine soktum 30 dakika sonundaki sıcaklık değerleri 80 - 81 derece civarındaydı, oda sıcaklığıda 23 derecelerde.

İşlemciyi 4.7 Ghz e getirip 1.47v vermek istesem de sisteme bir zarar gelir diye almadım.

beklendim en azından 4.6 ghz de prime95 testinde max 70 derecelere ulaşmasıydı böylece gönül rahatlığı ile 4.7ghz'e overclock edebilirdim.

Sadece o değil Cinema 4D de animasyonlar hazırlıyorum, önceden render aldığım bir dosyayı tekrar renderladım, 4.6 ghz de iken işlemci 71 72 dereceler deydi ve yine bana çok yüksek geldi.
    açıkçası bu kadar üst düzey bir soğutucudan çok daha iyi işler çıkartmasını beklerdim.

Not:ek olarak, termal macunu düzgün yayıldığından emin olmak için tekrar söktüm soğutucuyu ve düzgün bir şekilde tekrar monteledim.

Acaba bendeki değerler normal mi? değilse sebebi nedir? teşekkürler..
  • Emeğine saglık hocam.Senin gibiler sayesinde donanım bölümü ayakta
  • -kal-el- kullanıcısına yanıt
    Kasa içi hava sirkülasyonunu kontrol edin gerekirse önden gelen havayı arttırıp arka egzozu güçlendirin. Bylece giren hava direk olarak işlemci üzerinden geçerek daha iyi soğutma sağlar. ( tabi işlemciler için 60-80 arası normal değerler 80 üzerinde yavaş yavaş performans kayıpları başlıyor. Ki genelde 95-105 arasında zarar gelmemesi için otomatik kapanır. ) Dediğim konu üzerinde çalışma yaparsanız bence hissedilir fark alırsınız. Zira bende küçük bir noctua var ( 9 lük ) i7 4790k oyunlarda 40 derecelerde çalışıyor ki 6-12 arası oyun oynadığım oluyor.i

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @-kal-el-
    1. Sürekli Prime 95 yapmaktan vazgeçin.
    1. Kasanızın varsa boş kısımlarına uygun çapta fan takın
    2. Sıcaklıklar düşmediyse NH-U14S 'e 2. fan takın.
    3. Yine düşmediyse Noctua yı satıp, su soğutmaya geçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 25 Eylül 2014; 3:40:32 >
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    "Noctua'ya genel olarak baktığımızda ''on işte çırak olacağına bir işte usta ol'' stratejisinden"

bunu bende severim ve hep bu şekilde markaların ürünlerini almaya çalışırım. bazı teknoloji üretici markalarına da bazen kızarım bu yüzden çok fazla alana dalıyor bazılarında tosluyor doğal olarak.

bu arada soğutucu konusunda bir üstat olduğunuzu kabul etmek lazım psikopatlık derecesine ulaşmışsınız artık bu konuda sorum olursa ilk size sorarım tebrikler.

ben bu kadar OC ' ye dalma taraftarı hiç olmadım soğutucuyuda sadece hobi olsun diye takarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 25 Eylül 2014; 4:00:43 >
  • İlk önce voltaj daha düşük voltaj değerlerinde çalıştırmayı denedim. Yıllardır AMD kullanmadım fakat 4.5GHZ ye 1.40V ile genelde sorunsuz kullanılıyor. Prime95 den ziyade günlük kullandığınız uygulamalardaki sıcaklık seviyesine bakın. Ben Prime95 i limitleri görmek için kullanıyorum. Macun doğru şekilde uygulanıp montajı hatasız bir şekilde yaptıgınıza emin olduktan sonra fanın son devirde çalıştıdığından emin olun. Kasa içi hava sirkülasyonun düzgün olup sıcak hava tahliye edildikten sonra sıcakların olağan dışı olması için bir sebep yok.

@-kal-el-
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.