Şimdi Ara

Noctua NH-U14S & NH-U12S İncelemesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
7
Favori
16.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: ø

2. fan ile 450tl'ye geldi u12s, 8600k ile kullanmak için aldım. 450tl'ye alınacak bir sıvı soğutucudan daha iyi ve uzun ömürlü olacağını umarak aldım. Sizden tam not almış olması beni sevindirdi. Elinize sağlık hocam, çok güzel inceleme yapıyorsunuz.

Vay be incelemeyi yapalı dört sene olmuş. Ayrıca incelemenin şimdi yaptıklarıma göre geride olduğunu fark etmemde iyi oldu. Belki ilerleyen günlerde yenilerim. Maalesef şimdi o fiyatlara geldi orta sınıf soğutucular. Dolar bu inceleme yapıldığında baktım da 1.9 muş. Direkt iki katı yani.

Maalesef kur çok yüksek, artık teknolojik ürünlerde en çok uzun ömür özelliğini arıyoruz. Benim bu yüzden seçimim sıvı soğutucu yerine uzun ömürlü bir noctua almak oldu, kasama U14S yada çift kule Noctua'lar büyük geldiği için U12S alıp fanını çiftledim.

Eskiden 5.000 liraya güncel i7-x700k ve Nvidia Gtx xx80'li sistem toplanırken şimdi aynı bütçeye 8600k ve 1060 alınabiliyor. Artık seçimlerde uzun ömürlülüğü esas alıp elimizdeki sistemi uzun süre kullanmaya çalışmaktan başka çare kalmadı.

• İkisi de çok iyi sogutucu.Özellikle ultra sessiz sistem isteyenler için mükemmeller. U12s yi boşta 250 RPM de yükte 550-600 RPM de çalıştırıyorum.i7 6700 çoğu zaman oyunlarda 55 olmakla birlikte maximum 62 dereceye çıkıyor bu kadar düşük devirde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Al Swearengen kullanıcısına yanıt
    bende am4 sistem toplarken bunu seçtim Allahtan sıvı soğutmayı seçip kazık yemedim çok sessiz ve iyi soğutuyor fanları sessiz 2 fan taktım yine ses yok ilk kez kullandım ama çok beğendim ömürlük soğutucu
    Noctua NH-U14S & NH-U12S İncelemesi

• Açıkça bende eski kafalıyım bu konuya. Sıvı soğutma yerine kasada yer varsa NH-D15 kullanmayı yeglerim. Hem risk yok hem garantilik olma ihtimali yok hem de çok daha sessiz.
  • Ben hava soğutmaları seviyorum

• Hocam kolay gelsin. Nzxt s340 elite kasaya hangisi uyar

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilefruz

Hocam kolay gelsin. Nzxt s340 elite kasaya hangisi uyar

NH-D15 ve NH-U14S hariç tüm modeller uyumludur.

• Iron Mask kullanıcısına yanıt
    Hocam dh15 ve us14 u takınca cam oturmaz yerine sanki

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    U12s almayı düşünüyorum i7 7700k işlemci için anakart hala almadim m5 yada m7 düşünüyorum sizce tercih nasıl

• @Iron Mask

Çin arkadaşlar kapak açıkken ön tarafa fan takmamışlar, ön taraftaki fan ramlerden dolayı o kadar aşağıya inemeyeceği için. Kasıt kapağı 5MM esnetip sığmaksa evet sığar. Zaten NH-D15S tek fanlı olup sığacağı için onu yazmadım.

@Dilefruz

Anakart alırken öyle benchmarklara bakarak pek tercih yapılamadığı için genelde detaylı inceleyen sitelere bakıp kullandıkları devre elemanlara göre seçim yapmak bana daha mantıklı geliyor.
  • İlk 3 resimde ben kapağın esnediği gibi bir izlenim edinmedim.
    Corsair Vengeance LPX gibi low profile ramlerde sorun çıkarmaz
    Tercihi neyse artık güle güle kullansın diyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iron Mask

İlk 3 resimde ben kapağın esnediği gibi bir izlenim edinmedim.
    Corsair Vengeance LPX gibi low profile ramlerde sorun çıkarmaz
    Tercihi neyse artık güle güle kullansın diyeyim.

4MM fark zor belli olur sanırım. Öndeki fan sıfır inse bile ortadaki fan kadar aşağıya inemiyor.

http://www.easycom.com.ua/data/cooler/201461980-2908/img/23_noctua_nh-d15.jpg

Gerçi soğutucu alıp sonra elinde kalacak hali yok, en kötü tek fanlı NH-D15S olarak hayatına devam eder.

• Merhabalar, Asus Rog Strix b460 ITX anakartıma hangi modeller uyumludur acaba? yardım edebilecek varmı?

• Nyctinus kullanıcısına yanıt

Satılan site yada noctua sitesinde uyumlu anakart soketleri yazar

• konu güzel hortlamış :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.