Şimdi Ara

No Touch Göz Tedavisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
3
Favori
13.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr.AzmiCansever

Kornea kalınlığı önemli .biliyorsunuz sınır 500 ve bu değerim altı uygun değil her zamanki gibi.

Hocam tanıtımında kornea kalınlığının önemi olmadıgını belirtiyorlardı. Ameliyat esnasında korneadan herhangi bir parca almadıkları ıcın daha fazla incelme olmayacagını soyluyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • coynak C kullanıcısına yanıt
    güneş gözlüğüne gerek yok şimdi zaten güneş yok olsa bile o kadar zararı olmaz bence ve 3 ay damla süresi çok değil mi beklemiyordum bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: coynak

Merhaba arkadaşlar bugün muayene oldum fiyatı felan sordum hala endişelerim var.

Fiyat 4000 tl
    1,5 ay boyunca dışarı çıktığında güneş gözlüğüyle dolaşman lazım
    3 ay damla damlatman lazım
    Sadece ışıkla tedavi oluyormuş göze hiçbir temas yok yani. Kornea kalınlığı da önemsiz
    Her göz başına 30 sn işlem uygulanıyor
    4 gün sonunda her türlü aktivite yapabilirsin.

Bu yöntemle ameliyat olan birisi bana cesaret verirse bnde olacağım kafama yattı.

Coynak bilgilendirme için teşekkürler. Bu konu hakkında gelişme oldukça buradan yazarsan çok memnun oluruz.
  • Arkadaşlar haber bültenlerinde genelde ya saç dökülmesi ile ilgili ya da estetik cerrahi ya da bunun gibi göz tedavisi gibi şeyleri de habermiş gibi yaparlar. Bu bahsettiğim sorunlar özel hastanelere/kliniklere en çok para kazandıran şeylerdir ve bundan dolayı sağda solda çok reklamı yapılır.

Cerrahi müdahale en son çare olarak bakılır dünyada ama bizim özel hastanelerin para hırsı yüzünden nerede gözlüklü birini görseler kolundan tutup ameliyata sokacaklar neredeyse.
  • Var mı arkadaşlar güncel zamanlarda yaptıran bu operasyonu.
    Fiyat / Memnuniyet Sorunlarunlarını bizimle paylaşabilcek olan?
  • No touch laser korneası ince olanlara da yapılmaktadır. Bknz: https://www.venividigoz.com/goz-hastaliklari/no-touch-lazer--goze-temassiz-uygulama
  • Merhaba, Yıl 2017, acaba astigmat olarak bu ameliyatı yaptıran var mı?
  • Gaziantep adana osmaniye yada hatay da no touch yapılan bir yer var mı

• Arkadaslar iki hafta once veni vidi göz hastanesine gittim.

Daha once dunya goze ve birkac hastaneye gidip korneami kontrol ettirdigimde kornea kalinligim ince cikti.

O yuzden ameliyat edemeyeceklerini soylediler.

Sansimi veni vidi goz hastanesinde denemek icin gittigimde veznedeki bayana "gozumun lazer tedavisine uygun olup olmadigini ogrenmek icin muayene olmak istiyorum dedim" arkadas 120 lira para aldi gönderdi beni doktorun yanina. Meger bu ön inceleme imis. Bu on inceleme olmadan lazer muayenesi olamiyormusuz. Isim geregi vaktim cok kisitli oldugu icin ve Istanbulda bulunamayacagimdan oturu lazer muayenesi icin istedikleri 200 lirayi da bayildim. Toplamda 320 lira muayene ucreti var bilginiz olsun.

Yapilan incelemede korneamin ince ve dik oldugunu belirttiler. Ancak No Touch yontemiyle tedavi edebileceklerini, iyilesme surecinin 6 ay oldugunu ve bu surecte surekli goz damlasi ve gunes gozluguyle dolasmam gerektigi soylediler.

Malesef isim geregi bana uygun degil bu yontem. Dunyagozde ameliyat olan bir arkadasim 3 gun sonra normal bir sekilde hayatina devam edince bir muddet daha astigmatli gozle devam etmem geektigini dusundum.

Not; Eger ameliyat olursam muayene ucretini fiyattan duseceklermis. Ama dedigim gibi ameliyat olnayacagim icin 320 lira gibi bir muayene ucreti odemis oldum.

Isin uzucu tarafi yapmis olduklari ameliyata garanti verememeleri.

Ameliyattan sonra da film izlerken, kitap okurken veya telefona uzun sure bakarken dinlendirici veya 0.25-0.50 gozluk kullanmam gerekliymis.

Anlayacaginiz riske atilacak gibi durmuyor No Touch yontemi.

Tabi ameliyat olan arkadaslarim varsa detayli bir sekilde bilgilendirirlerse (ozellikle ameliyattan sonraki evreyi) bizleri sevinirim.

• Herhalde kimse yaptırmıyor bunu

• Ben No touch lazer tedavisi oldum bir yıl olacak neredeyse ve memnunum, konuyu görünce üye olup yazmak istedim. Tedavi öncesi-sonrası süreci anlattığım blog site için tıklayın.
  • Şimdi hanım olacak onunda korneası ince.

• quote:

Orijinalden alıntı: OnurFB1453

Şimdi hanım olacak onunda korneası ince.
    Geçmis olsun hocam şimdiden.

• Bize doktor üç gün gözün bazen kum kaçmış gibi olacak sonra düzelecek dedi. Silivri Kolan hastanesinde Mehmet Dokuyucu bi gözük istersen. Kayınvalideyede mercek takmıştı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.