Şimdi Ara

No Signal Sorunu Nasıl Çözülür?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Windows 10 yada 8.1 kullanınca bu sorun olmuyor sadece Windows 7 kullanırsam bu sorunu yaşıyorum. Sistemi açıyorum Gigabyte yazısı geçtikten sonra görüntü gidiyor no signal yazısı geliyor tam o anda arka planda windows 7 başlangıcında çalan melodi çalıyor ondan sonra görüntü geliyor görüntü geldiğinde ise zaten masaüstün de oluyor ne yapmam gerek neden yapar bu sorunu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Windows 7 içindeki ekran kartı driverları uyumsuz. Windows 7 için olan Ekran kartı driver'ı internetten indirin. Sonrasında kurulum ekranında sürücü yükle deyip indirdiğiniz driver'ı ekleyin ve öyle kurulum yapın.

Kolay Gelsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: InspectorGadget03

Windows 7 içindeki ekran kartı driverları uyumsuz. Windows 7 için olan Ekran kartı driver'ı internetten indirin. Sonrasında kurulum ekranında sürücü yükle deyip indirdiğiniz driver'ı ekleyin ve öyle kurulum yapın.

Kolay Gelsin.
    Sürücü kurulu zaten nvidia sitesinden indirmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güvenli moda girip DDU programını indirin. Ekran Kartı driver'ı temizleyin. Sonra SlimDrivers programını indirip öyle güncelleyin.

• quote:

Güvenli moda girip DDU programını indirin. Ekran Kartı driver'ı temizleyin. Sonra SlimDrivers programını indirip öyle güncelleyin.
    Ya hocam sıfırdan format attım zaten DDU ile silmenin bir mantığı yok ki şuan. Normal sitesinden indirdim sürücüyü kurdum o kadar. SlimDrivers ile kurmanın mantığı nedir ?
  • SlimDrivers kendisi uygun driver'ları arar.

• quote:

SlimDrivers kendisi uygun driver'ları arar.
    Ben bu tarz programlar kullanmıyorum zaten sürücü kurulu diyorum hala program öneriyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The-Undertaker

Ben bu tarz programlar kullanmıyorum zaten sürücü kurulu diyorum hala program öneriyorsunuz ?

Alıntıları Göster
    Madem yapmayacaksınız. O zaman neden konu açıyorsunuz?
    Ben sadece deneyin diyorum. Belki işe yarar. Siz bilirsiniz. İstediğinizi yapın.

Kolay Gelsin.

• quote:

Madem yapmayacaksınız. O zaman neden konu açıyorsunuz?
    Ben sadece deneyin diyorum. Belki işe yarar. Siz bilirsiniz. İstediğinizi yapın.

Kolay Gelsin.

Alıntıları Göster
    Hocam ne içiyorsunuz hangi kafayı yaşıyorsunuz bilmiyorum ben size diyorum ki zaten sürücü kurulu nvidia'nın sitesinden kurdum güncelledim daha sıfır formatlı makine gelmişsin hala sürücü bulma programı öneriyorsun ben o tarz programları kullanmıyorum diyorum aynı sürücüyü Windows 10'da da kuruyorum sorun olmuyor Windows 7'de neden oluyor diye soruyorum.

• The-Undertaker kullanıcısına yanıt
    Asıl siz ne içiyorsunuz bilmem. Altını çizerek söylüyorum. Driverlarınız Windows 7 uyumlu olmayabilir. Windows 8.1/10 için olanı indirmişsinizdir Bende size anlatmaya çalışıyorum. Kurduğunuz driverları DDU ile kaldırıp SlimDrivers programı ile indirin diyorum. İllaki denemiyecem diyorsanız beni etiketlemeyin. Başka birisi size izah eder.

Kolay Gelsin.

• Ekran kartının modeli nedir?

• quote:

Ekran kartının modeli nedir?
    GTX 275
    Önce buradaki beta sürücüyü test edin derim.
    https://www.geforce.com/drivers/results/76584

Olmadı son sürüm burada
    https://www.geforce.com/drivers/results/112635

Bendede böyle bir sorun vardı. Beta sürücü denedim. İşe yaradı. Bilgisayarım çok eski olduğu için oyun oynamıyorum. Beta sürücü kullanıyorum. Sizdeki sorun ise tahminimce Bilgisayar başlangıçta sizin indirdiğiniz driverları çalıştırıyor. No signal esnasında uyumsuz olduğunu görüyor. Masaüstü gelince Windows 7 içindeki driverları kullanıyor. Driverların 64bit olanı attım hocam.

İyi Günler.

• quote:

Önce buradaki beta sürücüyü test edin derim.
    https://www.geforce.com/drivers/results/76584

Olmadı son sürüm burada
    https://www.geforce.com/drivers/results/112635

Bendede böyle bir sorun vardı. Beta sürücü denedim. İşe yaradı. Bilgisayarım çok eski olduğu için oyun oynamıyorum. Beta sürücü kullanıyorum. Sizdeki sorun ise tahminimce Bilgisayar başlangıçta sizin indirdiğiniz driverları çalıştırıyor. No signal esnasında uyumsuz olduğunu görüyor. Masaüstü gelince Windows 7 içindeki driverları kullanıyor. Driverların 64bit olanı attım hocam.

İyi Günler.
    Bende zaten şuhttps://www.geforce.com/drivers/results/112635 kurulu şuan da öteki attığını bir deniyim yine olmazsa ne yapmam gerekiyor ? Windows 10 da olmuyor bu sorun onu da ekliyim.

Bendede, Bilgisayarda Shift'e 5 kere basınca yapışkan tuşlar açılır ya hocam. 8.1'de Shift'e 5 kere basınca bilgisayar acayip sinir bozucu şekilde kasıyor. Windows 7 ve 10'da böyle bir şey yok. Bu sorunu yıllardır çözemedim. Sizin sorunda bu tarz bir şey sanırım. Windows'u hangi modda kuruyorsunuz? Tam olarak şöyle söyleyeyim. Bios UEFI modunu destekliyormu?

• quote:

Bendede, Bilgisayarda Shift'e 5 kere basınca yapışkan tuşlar açılır ya hocam. 8.1'de Shift'e 5 kere basınca bilgisayar acayip sinir bozucu şekilde kasıyor. Windows 7 ve 10'da böyle bir şey yok. Bu sorunu yıllardır çözemedim. Sizin sorunda bu tarz bir şey sanırım. Windows'u hangi modda kuruyorsunuz? Tam olarak şöyle söyleyeyim. Bios UEFI modunu destekliyormu?
    Verdiğin sürücüyü kurdum yine olmadı anakart ve windows 7 uefi destekliyor zaten uefi olarak kurdum sistemi.
    Legacy olarak kurmayı deneyebilirmisiniz?

• quote:

Legacy olarak kurmayı deneyebilirmisiniz?
    İş yerindeyim ve uğraşamam onunla bir ton yazılımı oyunu sıfırdan kuramam
  • Dayı sen ne sıkıntılısın ya :D Valla iyi sabretmişler.

Windows 10'da sorun yoksa windows 10 kullan o zaman bak sorun çözüldü :D(İlk verilmesi gereken cevap bu)

Bir şeyler biliyorsun tamam anlıyorsun bu işlerden ama adamları da anla. Bir şey Win 10 da(üst sürüm) çalışıp Win 7(alt sürüm) de çalışmıyorsa kurduğun sürücüde(driver) sorun vardır. Yeniden indir kur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RwN

Dayı sen ne sıkıntılısın ya :D Valla iyi sabretmişler.

Windows 10'da sorun yoksa windows 10 kullan o zaman bak sorun çözüldü :D(İlk verilmesi gereken cevap bu)

Bir şeyler biliyorsun tamam anlıyorsun bu işlerden ama adamları da anla. Bir şey Win 10 da(üst sürüm) çalışıp Win 7(alt sürüm) de çalışmıyorsa kurduğun sürücüde(driver) sorun vardır. Yeniden indir kur.
    Beni tanımadan yargılama sensin sıkıntılı kardeşim. Kaybol konumdan ben buraya soru soruyorum bana ukala ukala cevaplar yazıyorsun neye iyi sabretmişler hayırdır ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.