Şimdi Ara

NO MAN'S SKY (PS4 ANA KONU) (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.106
Cevap
7
Favori
32.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu oyun yaşıyor mu ya? Bedava bile veremiyorum kimseye, elimde patladı resmen.
  • Oyunla ilgili büyük beklentilerim yok...

* Diğer oyunlardan farklı, değişiklik olsun istiyorum..

* Görev olmadan özgürce gezebilmek, kafama göre takılmak istiyorum..

Tavsiye eder misiniz arkadaşlar ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır hocam :) evet özgürce gezebiliyorsunuz fakat taş çatlasın iki üç gün. Sonra tam anlamıyla bayıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep ayni seyler diyosunuz yani :/

Peki teşekkürler hocam :))

• quote:

Orijinalden alıntı: _robisso

Oyunla ilgili büyük beklentilerim yok...

* Diğer oyunlardan farklı, değişiklik olsun istiyorum..

* Görev olmadan özgürce gezebilmek, kafama göre takılmak istiyorum..

Tavsiye eder misiniz arkadaşlar ??

Oyunu plantileyen uzun süre oynayan bir oyuncuyum. Oyun aslında güzel fakat adamlar boş boş 10 lar ca galaksi yapmış. trilyonlarca gezegen. kodlama tamammen sıkıntı olmuş. belli bir süre sonra oyun kendini tekrar edip aynı şarkıyı çalıyor. Sadece tek bir galaksi ya da tek bir galaksi bölgesi (çeyreği) yapılıp yoğunlaşılsa daha iyi olurmuş.

ama sizin için şu özellik çok iyi ''Görev olmadan özgürce gezebilmek, kafama göre takılmak istiyorum.''. olmuş. kafanıza göre ışı yılları mesafeleri görev almadan gezebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLuBu -- 1 Şubat 2017; 13:13:17 >

• Oyun tamamen random yapıya sahip. Çok değil, 2 saat oynadıktan sonra tekrara bağlıyor bile. Oraya git buraya git maden topla sat başka bişey yok.
  • Yeni gelen path finder update den sonra üs sıfırlanmış üssümde yaptığım depolar diğer geliştirmeler yok olmuş topladığım madenler her şey gitmiş sizdede aynısı oldumu?

• Bu çöpü zamanında öven sony hissedarları vardı.Şu an ne yapıyorlar acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tha Alumni

Bu çöpü zamanında öven sony hissedarları vardı.Şu an ne yapıyorlar acaba ?

Dh'daki bağzı kişilere göre her oyun çöp zaten....
    Sizin oynadığınız oyunları çok merak ediyoruz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazar11

quote:

Orijinalden alıntı: Tha Alumni

Bu çöpü zamanında öven sony hissedarları vardı.Şu an ne yapıyorlar acaba ?

Dh'daki bağzı kişilere göre her oyun çöp zaten....
    Sizin oynadığınız oyunları çok merak ediyoruz....

Çöp olmadığı için çoğu PC kullanıcısı oyunu iade etti dimi? Yabancı forumlarda herkes oyunun çöp olduğu gorusunde.

• No Man’s Sky - Atlas Rises Update | PS4

• Şu oyunu plus ile verseler de oynasak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elite Dangerous gibi bir cennet bu konsola cikmisken NMS'ye harcadiginiz her saniyeye yazik. Herkes bu oyunu bilinmeyeni kesfetmek, uzay merakini percinlemek icin oynuyor degil mi? Onun en ileri seviyesi ED'de. Bu oyuncakla cidden zaman kaybetmeyin.

ED yokken ben de buyuk umutlarla aldim bunu ilk 10 saat cok da begendim hatta. Sonra oyunun ne pis yapimcilar tarafindan reklamla sisirildigi anlasiliyor.

En sasirdigim konu bu oyun o kadar reklamla sunla bunla sisirildi yok efendim sudur budur diye. Ama bu isi en ileri seviyede yapan ED sessiz sedasiz cikti. Garip. Dunyayi yonetenler gibi oyun dunyasini da yonetenler bazi oyunlarin sisirilmesini istiyor sanki diye dusunuyor insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 16 Ağustos 2017; 3:14:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Elite Dangerous gibi bir cennet bu konsola cikmisken NMS'ye harcadiginiz her saniyeye yazik. Herkes bu oyunu bilinmeyeni kesfetmek, uzay merakini percinlemek icin oynuyor degil mi? Onun en ileri seviyesi ED'de. Bu oyuncakla cidden zaman kaybetmeyin.

ED yokken ben de buyuk umutlarla aldim bunu ilk 10 saat cok da begendim hatta. Sonra oyunun ne pis yapimcilar tarafindan reklamla sisirildigi anlasiliyor.

En sasirdigim konu bu oyun o kadar reklamla sunla bunla sisirildi yok efendim sudur budur diye. Ama bu isi en ileri seviyede yapan ED sessiz sedasiz cikti. Garip. Dunyayi yonetenler gibi oyun dunyasini da yonetenler bazi oyunlarin sisirilmesini istiyor sanki diye dusunuyor insan.

Ed de gezegen kesfedilebiliyormu. Gezegen yuzeyleri nms gibi mi yoksa dahami gelismis. Bir su dunyasi degisik hayvanlar bitkiler vs varmi. Nms nin en guzel yonu buydu. Savasmis ticaretmis pek ilgimi cekmiyor.

• Dante kullanıcısına yanıt
    ED, yi NMS den önce almıştım.

Çok zor, daha doğrusu kontroller ile uyumlu oynayamıyorum.

87 den beri oyun oynayan biriyim, yıllarca PC de simulasyon oyunları oynadım(Wing Commander serisinden 3 ve 4 halen duruyor hatıra olarak). Sanırım klavye ve Joystick ikilisi sebebi ile gamepad de zorlanıyorum.

Oyunda ilerlemeyi bırak, aracı indiremiyorum bir türlü, deli olacağım.

NMS ise çok fazla basit geliyor. ED ye göre arcade gibi.
  • Ben bu oyunu onlarca saat oynamışımdır. Aşırı uzay bağımlısı biriyim. Çoğu kişi 2 saat oynayıp sildi. Ama tabi hep aynı şeyleri yaptım. Bu atlas rises'dan önce çıkan güncellemede de güzel şeyler eklendi oyuna ama tabi yine sıkıyor kısa süre içinde. Elite dangerous çıkınca hemen onu aldım günlerdir oynuyorum. O kadar fazla yapılacak şey var ki içinde kaybolursunuz oyunun haritası bile ayrı dünya. No man sky'i çekirdek kabuğu elite dangerous'ı ise lamborghini avendator olarak görüyorum. Nms'nin yapımcıları bütün dünyayı fena şekilde trollediler

• quote:

Orijinalden alıntı: lubuoguz

quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Elite Dangerous gibi bir cennet bu konsola cikmisken NMS'ye harcadiginiz her saniyeye yazik. Herkes bu oyunu bilinmeyeni kesfetmek, uzay merakini percinlemek icin oynuyor degil mi? Onun en ileri seviyesi ED'de. Bu oyuncakla cidden zaman kaybetmeyin.

Ed de gezegen kesfedilebiliyormu. Gezegen yuzeyleri nms gibi mi yoksa dahami gelismis. Bir su dunyasi degisik hayvanlar bitkiler vs varmi. Nms nin en guzel yonu buydu. Savasmis ticaretmis pek ilgimi cekmiyor.

Henuz atmosferik gezegenlere inis yok ve gemiden inip yurumek yok, hepsi zamanla eklenecek cunku oyun cok detayli hepsini bir anda yapmak zor. Geri kalan her sey var. Ve gemiyi indirip kaldirmasi bile basta terletecek.

ED NMS gibi hayali gezegenlere sistemlere sahip degil hepsi samanyolu galaksisinin 1:1 boyutta gercegi. 2014'ten bu yana galaksinin yuzde 0.4'u kesfedilebildi oyunda. Ve kesfedildikce gizemler cikiyor. ED ticaret oyunu degil bu arada. Galaksi simulasyonu.

• quote:

Orijinalden alıntı: John Shepard

ED, yi NMS den önce almıştım.

Çok zor, daha doğrusu kontroller ile uyumlu oynayamıyorum.

87 den beri oyun oynayan biriyim, yıllarca PC de simulasyon oyunları oynadım(Wing Commander serisinden 3 ve 4 halen duruyor hatıra olarak). Sanırım klavye ve Joystick ikilisi sebebi ile gamepad de zorlanıyorum.

Oyunda ilerlemeyi bırak, aracı indiremiyorum bir türlü, deli olacağım.

NMS ise çok fazla basit geliyor. ED ye göre arcade gibi.

Oynadikca alisirsiniz ED'nin guzelligi zorlugunun bu kadar gercekci olmasinda. Ben ilk aldigimda gemiyi 1 saatte indirdim bir uzau istasyonuna. Simdi inis izni istedikten 10-15 saniye sonra konuyorum :) Oyunda yorunge etkisi, ivme etkisi her sey birebir simule edilmis. Bir gezegene yaklasip inmeniz bile hizinizi ivmenizi ayarlamaniza bagli. Her detayla ilgilenmeyi oyuncuya birakiyor ED. NMS cidden oyuncak derecesinde basit ED'ye kiyasla. Bu da NMS'nin oyuncuyu cabuk sikmasina sebep olan baslica neden. Ne eklerlerse eklesinler ben her gezegene dikeyleme dalip son hiz yeryuzune konabiliyorsam ne anladim.

ED'de 1.8g cekim kuvvetli bir gezegene inmek cok kastiriyor. Her gezegenin ayri bir yorungesi ayri bir cekimi var. Uzay meraklilari icin cennet gibi detaylar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 16 Ağustos 2017; 14:24:0 >

• No Mans Sky Burnout ise Elite Dangerous Asetto Corsadır. No Mans Sky Modern Warfare ise Elite Dangerous Arma'dır. Birbirinden oynanış mekanikleri olarak komple farklı oyunlardır. İkiside uzayda geçiyor, ikisinde de gezengenlere iniliyor diye ikisini bir tutmak, birini övmek için diğerine bok atmak aklı selim oyuncunun yapacağı iş değildir.

Oyuna gelirsek yapımcısı olan şu sakallı ya.şağın abartması diyemiyorum, açık açık yalan söylenmesi ile oyun gösterilenin 10'da 1'i bile çıkmamıştı. Gelgelelim anlatıldığı gibi çıkmayacağı, daha önce sadece cep telefonlarına çocuk oyunları yapmış bir indie stüdyonun anlattığı gibi bir uzay oyunu yapamayacağıda açık açık belliydi. Oyuncular kendilerine girecek kazığı kendileri sivriltiyorlar malesef... Neyse, e nihayetinde geçen aylarda gelen Pathfinder ve bikaç gün önce gelen Atlas Rises adındaki büyük çaplı güncellemeler ile oyun iyi kötü toparlamış denebilir. Ben ilk oynadığımda cidden bomboş ve amaçsız bi durumdaydı....

Minecraft'ı, journey'i, abzü'yü vs. hangi kafada oynuyorsanız, No Mans Sky'ı da o kafada oynayacaksınız bu kadar basit. Tutup bu oyuna Simulasyon Uzay MMORPG'si muamelesi yaparsanız kendi kendinizi kazıklamış olursunuz.

Bu oyunda kendi maceranızı kendi serüveninizi kendiniz yaratıcaksınız. Oyun size sürekli şunla konuş, bu görevi al, şunu yap, buraya teslim et falan demiyor. (Bikaç gün önce gelen Atlas Rises güncellemesi ile yapmak isteyen için Awakening adlı bir hikaye odaklı görev zinciride eklemişler. 30 saat sürüyor falan diyolar ama ben daha yapmaya başlamadım) Şurda bi gezegen varmış bir gidip bakıyım diyeceksiniz. Gezegene iniceksiniz. Gezegendeki canlıların fotoğraflarını çekiceksiniz. Bu mağara nereye çıkıyor diye mağaraya giriceksiniz. Güzel bir gezegen ise üs kurucaksınız, para kazanmak için tarım yapıcaksınız. Transmission towerları, baconları, saldırıya uğramış üsleri vs. araştırıp gerekli parçaları, ruinleri, düşmüş gemileri, suitinizi geliştiren podları vs. bulucaksınız... Düşmüş gemiler eğer sizin geminizden iyi ise tamir edip onu kullanıcaksınız. Arada düşman uzay gemileri ile kapışmalar yapıcaksınız. Gerek craft için materyal arayacaksınız, gerek blueprint almak için uzaylılar ile ilişkilerinizi güçlendiriceksiniz. Bazen merkez üslerde veya ticaret alanlarında inip kalkan gemi pilotları ile konuşup beğendiğiniz gemilere teklif vereceksiniz, al-sat yapıcaksınız. Su olan gezegenlerde su altındaki farklı canlıları farklı elementleri keşfedeceksiniz. Bazen journey gibi abzü gibi hiç bir amaç olmadan yer aracı ile dağı tepeyi aşarak sadece kafa dağıtmak için gezeceksiniz, keşfedeceksiniz. Sıkıldığınızda başka bi gezegen sistemine atlayacaksınız vs. vs. vs. Yapılacak tonla şey var ama oyun budur yani. Oyunu alıp "Sürekli bişeyler topluyon yaaa, sürekli gezegenlere iniyon işte yaaa" diye ağlamanın, Fifa alıp "Sürekli gol atmaya çalışıyon yaa başka bi numarası yok" demekten bi farkı yoktur. Daha değişik bi beklenti ile almayı düşünüyorsanız hayal kırıklığına uğrayacaksınız demektir.

Sürekli adam öldür, spor oyunlarında birini yen, bilmem kimin üssünü yok etmek için taktik yap tarzı kafa yoran oyunlardan sıkınlınca journey gibi abzü gibi açıp kafa rahat bi şekilde bazen hiç bişey toplamadan veya craftlamadan gezegenleri geziyorum. Bazen minecraft gibi lazımlı bir parçayı craft etmek için gerekli elementleri toplayıp, kendimi gezegendeki aşırı soğuklardan, radyasyondan, asit yağmurlarından veya fırtınalardan koruyacak üsler inşa ediyorum... Diğer tüm oyunları bırakıp sadece buna yoğunlaşabileceğiniz bir oyun bence değil zaten... Sıkıldığımda bırakıyorum, diğer oyunlara bakıyorum. Onlardan sıkıldığımda tekrar buna dönüp, yine kafa dağıtıyorum...

Fiyatı 40 küsür TL'miydi neydi. Benim içi parasını fazlasıyla çıkarmış olan ve uzun sürede diğer AAA oyunlardan sıkılınca kaçacağım kafa rahat oynayacağım bir oyun. Şu 30 saatlik hikaye görevlerinede başlıycam bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 16 Ağustos 2017; 14:55:13 >

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.