Şimdi Ara

NİYE YAZILIMCILAR HEKİMLERE GÖRE AZ ALIYORLAR AMERİKADA (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
3.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam burda sallamak bedava.
  • CarnageTR C kullanıcısına yanıt
    yok geçen sene %350 oranında artırıldı

hatta sağlık harcamaları %20 oranında arttı geçen seneye göre azalmıyor tam tersine daha da artıyor yanlışınız var

genelde herkes az aldıklarını söyler öğretmene sorsanız 4bin polise sorsanız 5bin hekime sorarsanız da 6bin cevabı alırsınız hep düşük göstermeye çalışırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 11 Ağustos 2020; 1:40:35 >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    Net elime geçen rakamı söylüyorum.
    Haziran ayı için maaş + GÖZE BATAN DÖNER = 5500tl
    Haziran ayı için acil servis nöbet parası (144 saat çalışılan 133 saat ödenen) = 3800tl

Toplama baktığında 304 saat çalışmışım. Saatlik ücreti 31TL. Kıyaslamayı siz yaparsınız artık diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asistanım. Çıplak maaşım 3800. Sallama mallama yok yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: mghfreud

Hocam burda sallamak bedava.
    Google iş ilanları ScreenShot'ları, Cumhurbaşkanı nın doktor maaşları ile ilgili çıkardığı yasaları alıntılamak sallamak mı oluyor?

Toplama bakınca çok gibi gözüküyor ama çalışılan süreyi de dikkate alın. 304 saat 12x24saat yapıyor. Kabaca 2 günde 1 nöbet demek arada da 2 boş hafta sonu. Ayrıca bayram, tatil vs baktığınızda pek çok meslek grubuna göre büyük bi avantajı kalmıyor.

• Alıntıladığımız kanunların linkini yazabilir misiniz?

çok almışsınız uzmandan çok kazanıyorsunuz hata var verilerde 30 yıllık uzman 8i zor kazanıyor

sizin çıplak maaşınız 3800

sabit de yeni zama göre 2800 ama 1600 sabit oluyor size göre o veride yanlışlık var nöbet asistana kolay kolay ödenmez

yok maaşınız 5-6 civarı olması göre 9bin çok fazla uzman o kadar alamıyor diyorum
  • yok hocam gerçekten maaşlar az

30 yıllık pratisyenseniz 6

30 yıllık asistansanız 5-6

30 yıllık uzman hekimseniz 7-8

döner de verilen hastane kalmadı (covid döneri hariç o da sba ya yatıı üniye yatan yok)

o yüzden 2014 almanyay giden hekim 30https://onedio.com/haber/vahim-tablo-yurt-disinda-calismak-isteyen-doktor-sayisi-7-yilda-15-kat-artti-890541

hatta sadece 2020nin ilk 6 ayında 1500 hekim gitti sadece almanya için diğer ülkeleri siz düşünün

gitme nedeni 36 saat nöbet sonrası mesai tekrar başlıyor 36 saat çalış 12 sonra yine 36 saat çalış çoğu cerrahi branşta öyle

ve bunun karşılığıda çok düşük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 11 Ağustos 2020; 12:56:21 >
    Sizin bilginizde yanlışlık var. Afiliye olmaya. Üni hastaneleri hariç asistan maaşları bu seviyede. Uzman maaşlarının çıplağı dediğiniz gibi ama icapçı şefçi vs olunca onlar da nöbet parası alıyor. 10 u geçiyor.

Benim esas söylem istediğim şey şu. 304 saat birfiil ofiste çalışan var mı? Evet kayıt dışı çalışma süresi buna yakın olabilir belki ama evinden yatağından ayrı kalmak ayrı uyumaya çalışmak bambaşka bişey. Bu şekilde çalışan başka bir meslek grubu yok. Aşağılamak için söylemiyorum ama asgari ücretle çalışan vasıfsız işçi ile 12+6+4 yıl okuyan adamla karşılaştırmayın lütfen.

• Gelişmis ulke farkliligi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2018/07/23/devlette-calisan-doktora-200-bin-tlye-kadar-maas

• Hocam ben senin salladigini düşünmüyorum artık. Okudugunu anlamadigini ya da mantık yurutemedigini düşünüyorum.
    1. Demissin ki "2 yıl kadar önce Türkiye'de ameliyatçı doktorlar için devlet 200.000TL/ay maaş garantisi verdi." ->Bu cümleden cikarilan "Garanti ise, artık devlette calisan butun ameliyatcı doktorlar 200k/ay Maas alıyor." Haber paylasmissin, paylastigin haberde "200kTL/ay'a kadar" diyor. Yani üst sinir vermis. Butun ameliyatcilar garanti boyle kazanacak dememiş. Senin söylediğinin yanlış oldugunu göstermek icin, 1 tane ters ornek yeterli.

Zaten bir ameliyatci doktora bunu sorsan, sana doğruları söylerler. Istanbulda büyük bir devlet hastanede calisan cerrah (yönetimde, dagitilan donerleri assagi yukarı biliyormus) arkadasa sordum. (Hastanelerinde yüzlerce doktor ve 50den fazla cerrah varmış). Söylediği su "Hastanede, aylık 100k uzerinde bir ay bile Maas almış doktor yok. Düzenli olarak da 60k uzerine çıkan yok. Cogu cerrah da 20-40 arası kazanıyor.". Bu arkadas hiç de aglak bir arkadas degil, saklamıyor. Kendisi de 40-50k civarı kazanıyor aylık.

2. Google soruna da surda cevap verdim "https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145001275".

Edit: Hastanedeki cerrah sayısı düzeltildi. (bilgi edindiğim arkadasla aramızda bir yanlış anlaşılma olmuş).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mghfreud -- 11 Ağustos 2020; 22:0:15 >
  • mghfreud M kullanıcısına yanıt
    Yazım hatasını ne kadar büyüttün. Okey bir yazım hatası.

Google soruma cevap vermedin ki. Google iş ilanlarında üni diplomasını şart koşmuyor ve sen yanlış ceviri yaparak, demediğim şeyleri ben demişim gibi yaparak ve güncel olmayan bazı anılarını anlatarak bu gerçeği gizlemeye çalıştın sadece. Google IK şefine e-mail cekip sormaya kadar gider bu iş. Google şefinden gelecek yanıt ile rezil mi olmak istiyorsun yoksa :::

• 1. Yazim hatasi -> 1kere yapsan tamam, hata derim ama bunu birkaç kere daha yazdın bu forumda :).
    2. "In other words: you need to know what you would have known, had you obtained the degree. And then they have to know you know it, which is where the famous part comes in. "
    Adamın bu cümlesinden ne anlıyorsun?
  • mghfreud M kullanıcısına yanıt
    niye o kadar yazım hatasına ve noktalama işaretine dikkat ediyorsunuz ki

o dönem şiirin aruz ve hece ölçüden serbest ölçüye girdiği dönemde bitmedi mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 11 Ağustos 2020; 23:15:48 >
  • eğer dikkat ediliyorsa (ciddiye alma şimdiki yazacaklarımdan)

1.) okey de sonra ',' gelmesi gerekirdi

2.) 4. cümlede google dan sonra virgül gelir çünkü özne yükleme uzak düştü

3.) 4. cümlede yaparak kelimesinden sonra virgül gelmez ve zarf fiilden sonra 've' de gelmez çünkü cümlede tekrar eden zarf-fiillerden sonra virgül gelmez

yani çok fazla noktalama işareti yanlışlıkları var yani fazla ciddiye almamak gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 11 Ağustos 2020; 23:21:30 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.