Şimdi Ara

Niye ülke futbolunu arap yayıncıya bırakıyoruz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben cidden anlamıyorum. Mesela neden trt almıyor bu maçları?

stüdyo ve kameranın en iyileri bünyelerinde mevcut ama köşede beklemekten başka ne işe yarıyor.
    anadolu takımlarının maçlarını ve 1.ligi ücretsiz ver, 4 büyüklerin maçlarını da 50 liradan ver, en kötü 7 milyon üye yapar diye tahmin ediyorum.
    ayda 350 milyon tl, yılda 4.2 milyar yapar.

ve ekstra 4 büyüklerin maçlardaki reklam geliri, ücretsiz verdiğin maçlardan reklam geliri kazanacaksın ayrıca işletmeler ücretsiz maç yayınlayabildiği için insanlar işletmeleri canlandıracak, ticari noktalara da iyi bir paraya satarsın onlar da işlerini düzeltir ve ülkeye vergi anlamında bir ferahlık bile katmış olursun.

elin arabına niye bırakıyorsunuz şu futbolu anlamıyorum, bir bok kattıkları da yok, önceden ne izliyorsak bein aldığından beri de aynı şeyi izliyoruz hatta eskiden 3 cl maçı ücretsizdi bu araplar onu da insanların elinden aldı.

Bide gidip insanlardan aylık 130 TL istiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yönetmeyi bilmeyen insanlar olduğu sürece bu böyle devam eder. Beinsports ligin patronu gibi davranıyor. Lig başlasın korona morona dinlemem para kazanmam lazım dediği anda TFF maclari oynatma kararı veriyor.

Adamlar uzun vadede bize kaybettiriyor. Yönetim ise sıcak para peşinde. İlk etapta gelen yüklü miktarda sıcak para cezbediyor ama uzun vadede bişey kazandırmıyor. Rezil bir ligimiz var ve patronları ne derse TFF onu yapmak zorunda.

• Beinsports yillik 500 milyon dolar oduyo yayin haklari icin buda 3.4 milyar tl yapiyo
    Bu arada 7 milyon uye yapmasi imkansiz cogu kisi yolunu buldu mac izlemek icin ne demek istedigimi anlamisindir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt
    Böyle giderse zaten ileride TRT mecbur alacak gibi duruyor. Beinsport lige yarardan çok zarar verdi. Her ne kadar TV izlemesem de kanallarda maç özeti yok bir şey yok. Kulüplere bile internetteki içeriklere telif atıyorlardı.
    Hazırladıkları maç özetleri yine berbat. Ayrıca eskiden bir özetle farz ediyorum oyuncuya bir darbe geldi ancak oyun devam ettiyse gösterilmezdi. Şimdi ise gerek maç yayınlarında gerekse özetle bu pozisyonlar sıkça yer alıyor.

Devlet kaynakları gerek vergi affı gerekse diğer yardımlarla kulüpleri desteklemek için kullanılacağına bunlar yapılmayıp yayın haklarını alarak destek olsalar çok daha iyi olur.
    Ekleme: Hocam ben senin mesajın için cevap vermedim niye böyle olduğunu da anlamadım kusura bakma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SimurgFC -- 1 Temmuz 2020; 15:35:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SimurgFC

Böyle giderse zaten ileride TRT mecbur alacak gibi duruyor. Beinsport lige yarardan çok zarar verdi. Her ne kadar TV izlemesem de kanallarda maç özeti yok bir şey yok. Kulüplere bile internetteki içeriklere telif atıyorlardı.
    Hazırladıkları maç özetleri yine berbat. Ayrıca eskiden bir özetle farz ediyorum oyuncuya bir darbe geldi ancak oyun devam ettiyse gösterilmezdi. Şimdi ise gerek maç yayınlarında gerekse özetle bu pozisyonlar sıkça yer alıyor.

Devlet kaynakları gerek vergi affı gerekse diğer yardımlarla kulüpleri desteklemek için kullanılacağına bunlar yapılmayıp yayın haklarını alarak destek olsalar çok daha iyi olur.
    Ekleme: Hocam ben senin mesajın için cevap vermedim niye böyle olduğunu da anlamadım kusura bakma.
    Aynen oyle bundan 4 ay ince mac ozetleri 360p idi yeni duzelttiler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bence devlet kaynaklarını futbol gibi gereksiz bir sey icin harcamamali. Hatta su an bile fazladan harcama yapıyor. Gerksiz bir sekilde her ile büyük stadlar vs vs bence devlet futboldan elini ayağını tamamen cekmeli. Ingiltere de mecta gorev yapan polislerin bile tüm masrafları klupler tarafından karsilaniyor.

Haa diyceksinizki devletin tek gereksiz masrafı futbol mu. Tabii ki değil onlardanda ceksin elini banane. Konu futbol o yuzden futbolu konusuyoz. Yoksa tabii ki say saybitmez İSRAF.
  • Her klup kendi maçlarını yayınlasın veya yayınlatsın. Böylece ortada sorun kalmaz. Kendileri kazanır kendileri oynar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O işler sandığın gibi kolay değil.

Senin maç yayın haklarına ne kadar harcandığından haberin var mı? TRT devlet kanalı olduğu için devletin kasasından para harcayan bir kurum ve kar amacı gütmüyor. Bu amacı gütmeyen bir kurum senin dediklerini yaparsa devletin kasasından paralar harcanmaya başlayacak. Özel kanallar zarar ettikleri zaman bu sadece onları ve müşterilerini etkiler. Ama devlet kanalının ettiği her zararda etkilenen 85 milyon vatandaş oluyor. TRT bandrolü için alınan vergi oranı artıyor. Bandrole tabi olmayan ürünlere TRT bandrölü vergisi ekleniyor.

Mesela TRT de yayınlanan bazı içerikler var ve reytingeleri iyi değil ama TRT yayınlamaya devam ediyor. Özel kanallarda benzer içerikler anında yayından kaldırılır çünkü yayınladıkça zarar ederler. TRT öyle bir derdi olmadığı için zarar edersem devlet bütçesinden karşılarım mantığına sahip olduğundan adamlar çok aşırı kötü reyting olmadıkça yayından kaldırmıyor.

Ücretsiz verdiğin maçlarda reklam geliri demişsin de maçlarda doğru düzgün reklam mı var. Açık kanalların attan geçtiği sanal reklamları diyorsan onu paralı ortamda yapamazsın. Saha kenarlarında yer alan reklam panolarını diyorsan ondan yayıncı kuruluş para almıyor takımlar alıyor. İşletmeler ücretsiz maç yayındığı için insanlar işletmeleri canlandıracak demişsin de onu yaparsa hepten zarar eder TRT de. Ayrıca işletmeler maç günleri çoğunlukla zaten dolup taşıyor. Maçları ücretsiz yaparsan da işletmelerde zarar eder çünkü maç izlemeye giden adam 1 çay içer kalkar. İşletmeler şuan maç izleme ücreti alıyorlar ama o durumda maç izleme ücreti alamazlar.

Ayrıca açık kanaldan maç verildiği zaman reyting sistemine yansıtılıyor ve bu bir çok başka programın reytinglerine ve o programların kaderine etki ediyor. Lig TV de yayınlanan maçlar ise reytingleri etkilemiyor çünkü 2016 dan itibaren Lig tv ve Dsmat gibi ortamların yayınlar reyting ölçümlerinin dışında bırakıldılar.

Daha pek çok sorunu yazabilirim sana. Günümüz şartlarında devlet kanalı Lig maçlarını yayınlayamaz. Kendi gelirleri ile ayakta duracak hale gelirse ancak o vakit bu dediklerin yapılabilir. O vakte kadar bu mümkün değil çünkü ülke ekonomisine ciddi yük getirecek bir şey şuan böyle bir girişim olursa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 20 Temmuz 2020; 17:32:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SimurgFC

Maç özeti olmamasının nedeni TRT.

Maç özetini alacak zaten 4-5 tane kanal var. Özetlerin ederi 1 lira olsun diyelim.

Bein hepsine 1 liradan satmaktansa TRT denen kerize 10 liradan satıyor.

Devlet kanalı ne de olsa alır mantığı ile.

• Bein, Psgye bile telif atiyor.Hazirlik macina bile.

• Bein yinw indirim istedi. Cekilecegiz diyor.
    Turkiye de futbol dususte. Yabanci kalitesiz oyuncularin coklugu turk futbolculara firsatin cok az verilmesi.
    Sifreli yayin sacmaligi yuzunden genclerin insanlarin futboldan zamanla uzaklasmasi. Artik hafya sonuki ozetler ve spor programlari bile izlenmiuor
    Yakinda onlarda kalkacak. Yeni nesil futbola bakmiyor. Bakamiyor. Baktirmiyorlar.
    Cok uzun yazarim da gereksiz. Cine5 den onceki futbol zevkimizle sifreli yayin sonraki zevklerimiz ayni her gecen sene öldü. Lig tv de acik kanal da yayinlanirken illaki bi hafta izleyip diger hafta stada gitmek orda olmak isterdik. Neyse neyse uzatmicam.
    Bu isi ya acun ya trt halletmeli.

• bu işin arabı çinlisi japonu yok.para konuşur her zaman ticarette.ne kadar fazla veriyorsa bir firma ona kalır ihale.

bein zaten bir bahane üretip çekilmek istiyor zira çok zararları var son 2 yıldır.futbolun kalitesinin düşmesi,avrupa kupalarındaki başarısızlıklar,pandemi süreci vs tüm koşullar insaları futboldan soğuttu ve maçları ya kaçak yollardan veya kafelerden izler duruma geldi.bireysel dekoder alanların sayısı düştüğü gibi üyelik iptalleri tavan yaptı haliyle bein için koşullar artık eskisi gibi değil dolayısıyla işler dahada karışacak.

benim görüşüm ise bein giderse başka bir yayıncı illaki gelir ama vermek isteyecekleri ücret düşük kalacakdır.Bence yayın ihaleleride yıllık yapılmalı,uzun vadeli sözleşmeler hep sıkıntı çünkü.Bİrde rekabet edilmesi içinde bu şart,her sezonun farklı bir havası var çünkü ve yıllık sözleşme yapılırsa yayıncı kuruluş kazancını devam ettirmek için daha kaliteli yayın yapma stratejisine girmek zorunda kalacakdır.elbette TFF tarafının kesinlikle değişmeside lazım,yani olay sadece bein değil,tff de ciddi etki ediyor.daha şeffaf ve etkili bir tff gelmek zorunda.

• Ülkenin zaten dövizle arası kötü.Döviz getiren bir sistemi bozamazsınız.Trtnin alması para döngüsünü hızlandırır ama sermaye girişi sağlamaz.Bu da bizim ülkeye pek fazla yaramaz.Zaten ligimizi dışarıya da satamıyoruz.

Normalde bu işi yğksek derece önemseyen bir ülke şunu yapar.Takımlara maaş sınırlaması koyar.Yabancı sınırı yerine alt yapı ve yaş şartı koyar.

Bu sayede hem dışardan sermaye gelir hem de gelen paranın kaçışı önlenir.Tabi her zamanki gibi günü kurtarmakla geçiyor.

Bu arada Türk kulüplerinin el altından yurtdışu kampına gitmeleri yasaklanmalı.

Türk futbolunun rahatlamasj ve ülkeye en az zararı vermesi için bu modele geçilmesi şart

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.