Şimdi Ara

Niye insanlar din kavgasi yapiyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
1.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    @Fasmodey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khan Aitmatov

Benimle evlenir misin
    @Fasmodey

Ayy evet.
  • Renk örneği çok uygun olmuş.

Renk için bir ışık gerekiyor. Yani bütün renklerin kaynağı ışıktır. Renkler ışığın bir yansımasıdır ama ana kaynak asla değildir. Tartışmak doğaldır yani. Çünkü ana kaynağı bilmiyor insan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse kimsenin dinini ve düşüncelerini değiştiremez. Ancak her insan kendi dininin( her insanın kafasındaki din ve Tanrı görüşü çok farklıdır her ne kadar aynı kitaba inanılsa bile ) misyoneridir. Bu yüzden insanlar kendi düşüncelerine, inançlarına daha çok taraftar toplamayı amaç edinmişlerdir. Halbuki senin dinin sana benim dinim bana şeklinde bir öğreti dururken kendi kendilerine tebliğcilik yapan insanlarla dolu etraf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

Kimse kimsenin dinini ve düşüncelerini değiştiremez. Ancak her insan kendi dininin( her insanın kafasındaki din ve Tanrı görüşü çok farklıdır her ne kadar aynı kitaba inanılsa bile ) misyoneridir. Bu yüzden insanlar kendi düşüncelerine, inançlarına daha çok taraftar toplamayı amaç edinmişlerdir. Halbuki senin dinin sana benim dinim bana şeklinde bir öğreti dururken kendi kendilerine tebliğcilik yapan insanlarla dolu etraf.

(Ben forum için diyorum)

Öyle değilmiş. Zaten farkettiyseniz açılan konular genellikle dinlere eleştiri. Dindar arkadaşlar da kendilerince yanlış veya eksik gördüğü bilgiyi düzeltmeye çalışıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEKİN 1881 -- 26 Şubat 2016; 23:18:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.