Şimdi Ara

Nividia 314.07 sürücü güncellemsi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: confuest

quote:

Orijinalden alıntı: Stalker83

iyide burada eleştirilcek ne var ki? mavi ekran mı var? oyun mu kilitleniyo ? sadece bazı modellerde artış fazla bazısında az.

o zaman senin düşüncene göre bende gtx 260 var eski onuda %100 artış yapsın! her kartın belli kapasitesi var 3-5 yani belli bir oranda oynama yapar.

benim bugünkü oynadığım oyunları çalıştırmada bi sıkıntı yaparsa, performansı artıracakken düşürürse ! haklısın ama bu kadar saldırmaya gerek yokki

saldırmıyorum dostum, sadece diğer kartlara da en azından crysis 3 te kayda değer geliştirmeleri yapması gerekiyordu NVIDIA'nın. Ama adamlar kalkmışlar hala Dirt3 için uğraşıyorlar... Bu driver olmamış dedim sadece önümüzdeki driverlarda ne olacak bilinmez umarım NVIDIA kendisinden bekleneni kullanıcıya verebilir...

haklisin kardeşim nvidia bu driverda benim beklediğimi vermedi yüzde 5 dediği şey tabloda bile baktiğinda gözükmeyen bir şey bir tik o kadar şaka gibi 1 ay hiç o kadar ugraşmasaydi daha iyiydi amd driver konusunda gelişti hamliğini atti bir dahakine amd yi tercih etmeyi planliyorum amd driver da ustalaşabilirse eğer 2 sene sonra yeni kart tercihim amd olur nvidia bence çöküyor amd gördüğüm kadari ile atakta donanimsal olarak nvidiadan daha iyi kart yaptiklarini düşünüyorum birde sponsor olma optimizeleri attirir büyük oynar driver ustalaşirsa ( az kaldi bence ustaliğa ) son olarakda sadece kendimde olan eşsiz bir teklonoji kullanirsa nvidia tutuşur fiyatlar güzelleşir kartlar civildaşir kazanan tüketici olur

• Dostum sadece crysiste performans artısı saglanmıs dıyorsun fakat adamlar daha ne yapsın her kartın bir kapasitesi var crysis 3 yenı cıktıgı icin yavas yavas yukselıyor performansı sanki amd her driver update inde oyun performanslarını extrem şekilde iyileştiriyorda 12.11 de bi yaptı öz yaptı bundan sonra kolay kolay amd den oyun performans artısı goremezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

Dostum sadece crysiste performans artısı saglanmıs dıyorsun fakat adamlar daha ne yapsın her kartın bir kapasitesi var crysis 3 yenı cıktıgı icin yavas yavas yukselıyor performansı sanki amd her driver update inde oyun performanslarını extrem şekilde iyileştiriyorda 12.11 de bi yaptı öz yaptı bundan sonra kolay kolay amd den oyun performans artısı goremezsin.

AMD'yi de elestiriyorum, CatalystCreatora twitterdan attigim mesajlari bir okusaniz varya adam iyi dayaniyor kufur etmeyerek Ama adamlar en azindan yapinca tum kartlarina yapiyorlar oyle bir karta %60 verip de diger karta %5 arada ucurum yok yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 19 Şubat 2013; 4:53:21 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

Dostum sadece crysiste performans artısı saglanmıs dıyorsun fakat adamlar daha ne yapsın her kartın bir kapasitesi var crysis 3 yenı cıktıgı icin yavas yavas yukselıyor performansı sanki amd her driver update inde oyun performanslarını extrem şekilde iyileştiriyorda 12.11 de bi yaptı öz yaptı bundan sonra kolay kolay amd den oyun performans artısı goremezsin.

AMD'yi de elestiriyorum, CatalystCreatora twitterdan attigim mesajlari bir okusaniz varya adam iyi dayaniyor kufur etmeyerek Ama adamlar en azindan yapinca tum kartlarina yapiyorlar oyle bir karta %60 verip de diger karta %5 arada ucurum yok yani...

%60 olma sebebi ne acaba onu düşündün mü hiç ?

690'ın 2. çekirdeği çalışmaya mı başlamış ne.

• quote:

Nvidia sadece gtx690 ve gtx670 kartlarına çıkartmış driverı Aynı şeyi AMD yapsa kıyamet kopardı valla

bu adam gram işten anlmıyor arkadasım gtx690 dediğin kart zaten 2 tane gtx680
  • Battlefield 3 te 14-15 fps civarında bir artış oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

quote:

Nvidia sadece gtx690 ve gtx670 kartlarına çıkartmış driverı Aynı şeyi AMD yapsa kıyamet kopardı valla

sen mi anliyorsun aferin evlat devam et

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

quote:

sen mi anliyorsun aferin evlat devam et

evet ben anlıyorum devamda ediyorum

• Haydaaaaa! İlk mavi ekranımı yedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxıs

Battlefield 3 te 14-15 fps civarında bir artış oldu.

Hangi kart hangi ayarlar? 14-15 fps olsa yazarlardı.
  • quote:

Galiba R280 sürücüleri kullanıyordunuz.
  • bu driveri gtx 260 a kursam bir işe yaramaz eski driver la devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

çok abartılı olmuş ama ben dün gece denedim aynı kart aynı ayarlar aynı harita yorum sizin

313,96

Nividia 314.07 sürücü güncellemsi

314.7

Nividia 314.07 sürücü güncellemsi

• Nvidia babamın oğlu değil :) . Fakat neden performans artışı 690 da %60 iken 680de %5 sorusuna gelirsek, sli kartların bazı oyunlarda nedensiz kötü performans sergilediğini hepimiz biliyoruz. Bunun için kartın gerçek gücünü ortaya koymak adına sürücü güncellemesine gidilmiş. Bunda şaşırılacak durum yok bence. Kaldı ki çoğumuz aman benim kartım %3-5 daha iyi performans versin diye o.c. yaptığımızı unutmayalım. Konuyu açarken amd ye atıfta bulunmak aklımın ucundan geçmedi. Bilgi paylaşımı olsun, insanlara bir faydam olsun diye açayım dedim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: S.Vettel

quote:

Hayir sadece 670 ve 690 ile yapilan testler listelenmis yani umduğunuz gibi değil.

Sakin olun fanboylar hemen saldirmayin diger kartlara kattigi bisey yok ki listelenmemis

Tek ve çift GPU'yu temsil etmesi amacıyla 670 ve 690 kullanılmış olmasın sakın?

313-310 tanıtımlarında da 680 ve 660 gösterildi, GK104 ve GK106'yı temsil ettikleri için.

M@U testleri koymuş zaten tek tek yukarda.. 400 serisine bile getiri var.

Sırf konuyu baltalamak için mesaj atmayalım, sıkmaya başladı artık. Sadece o kartlar için olmadığını gayet iyi biliyorsun.

@kaan0101

MP'de o şekilde test olmaz, eşit şartlarda yapabilmeniz mümkün değil. Oyunda timedemo desteği olmadıkça hiçbir anlamı yok.
    BF3 testi alacaksanız SP'de sabit bir sahnede deneyin(başta zırhlı araçtan inince mesela, hareket etmeden). Veya cutscene'de fraps bench alın.
    Sahne testinde bile, bir süre beklemek gerekir. Görüntüdeki değişime göre fps dalgalanabilir, eşitlik için en düşük ya da en yüksek değerleri not edip onları yayınlamak gerekir. Hatta aynı sahne birkaç kez açılıp, görüntünün her seferinde farklı çizilip çizilmediği de kontrol edilmeli. Eğer hassas ve adil bir test istiyorsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 19 Şubat 2013; 16:08:56 >

• Yapmış olduğum performans testlerine göre, 313.96'ya kıyasla hem çok az daha kötü hem de oc kapasitesi ve verimliliği çok az daha düşük. WHQL olmasını önemsemeyenlerin 313.96'da kalması daha mantıklı olur.
  • yıl olmuş 2013 hala driverların gpu'ya değil de karta özel çıktığını sanıp bunu cahilce haykıran kişiler var Neyse yukarıda zaten gk104 gk106 olarak açıklanmış durum. Amd trolleride gidip frametime sorunlu 12.11 leriyle takılmaya devam etsin.
  • @fleshstorm666

hocam adil olmadığını bende biliyorum genel bilgilendirme olsun dedim zaten bf3 perf artışından bahsedilmiyor senin tavsiyenlede çok olumlu sonuca ulaşılamıyor ,multi testten daha iyi sonuç verir ama kartın gerçek gücü multide görülüyor

şu bf3 e bir benchmark tools yapmadılar ne hikmetse
  • sonuç olarak bu driver i kuralımmı bende 310.90 var hala ne dersiniz? gtx 660
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Haklısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 19 Şubat 2013; 19:53:02 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.