Şimdi Ara

NİSSAN X-TRAİL (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.221
Cevap
56
Favori
399.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: e-com-man

Peki 140-150 bin bandında 2015-2016 xtrail dizel otomatik ppp almak mantıklı mı?
    Var mı bu aracın bu dolulukta bu büyüklükte alternatifi ? ciddi bir şişme olduğunu düşünüyorum fiyatlarda,
    Yılda 12000 km ortalama yaptığım için dizele yöneliyorum maalesef 11 12 lt benzinler çok zorlar diye düşünuyorum.
    Var mıdır vereceğiniz bir akıl ?

110-120 bine az kazalı bulunabiliyor.
  • caver kullanıcısına yanıt
    Captiva nın yakıt olarak araç sahibinin ocağına incir ağacı diktiği ispatlanmış sakın derim. Araç almadıysanız çok iyi araştırın X-trail ise bilinen reno DCI motor yakıtı malum hakkınızda hayırlısı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Xtrail almaya iyiden iyiye karar verdim. Makyajlı kasa almanın bir espirisi var mı sizce? Arada nerdeyse 20-30 bin oynuyor ikinci ellerde. 2016 model düşük km.li araç alayım diyorum ama acaba makyajlı mı alsam diyorum.
    Gördüğüm sadece direksiyon değişmiş, bide dış kasada ufak tefek detaylar var değişen.
    Onun dışında bir fark göremedim ama buraya da sorayım istedim. Belki daha hakim olan vardır.
  • Ayrıca Xtrail kullanan arkadaşlar ortalama ne kadar yakıt tüketimi olduğunu söyleyebilirler mi? İncelemelerde kimi 8 üstü diyor, kimi 6 diyor, kimi 7 civarı diyor. Ortalama bir bilgi alamadım.
  • aunsalg82 A kullanıcısına yanıt
    Makyajlı kasa X-Trail 3,5 ay oldu alalı...eşim kullanıyor...Sert kullanır ve yakıt tasarrufu falan hiç düşünmez- bir an önce A noktasından B noktasına gider...İstanbul içi yoğun trafikte tüketimi 8-9 lt arası...Eğer çok fazla dur-kalk olursa 10-11 lt. bile oluyor.

Genelde ben Haftasonları kullanıyorum...Sakin trafikte benim kullandığım zaman tüketim 6,2 - 6,4 lt. oluyor :)

Bütün mesele gaza basarken biraz dikkat etmek lazım...Yaşım 50+ ve aracı sakin kullanırım.

Aracı atak ve hızlı kullanırsanız tüketimde aynı oranda artıyor.
  • Tornio T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgi için.
    Bizde de ayrıca CRV var 2016. Onda yakıt tüketimimiz genelde 7.5 civarı. Sanırım X Trail'de ona benzer olacak sanırım. Dediğiniz gibi sürüş karakterine göre yakıt tüketimi inanılmaz değişiyor.
  • ekspertize götürdüğüm 2015 model x trailin raporunda, sürücü tarafı airbaginin 680.000 km araç airbagi ile değiştiği, işlem gördüğü söylendi.Sol çamurluk ta boya var sadece, dolu hasarı sebeplide kaput değişikliği var 7600 trameri var.
    Exper, airbagin çalındığını bu sebeble değişmiş olabileceğini söyledi, 340 tl verip 501 nokta yaptırdık kondisyon vb şeyler çok iyi ancak air bag kafamı karıştırdı.
    kasa olarak 2014 modeli var bu aracın 4 yılda 680 000 yapan bir arac airbagi ile değişme ihtimali ne kadar mantıklı sizce ? 2012 model xtrail yada başka bir model aracın airbagi takılmış olabilir mi ? araçtan soğudum bir anda ama 680 bin çok yüksek bir rakam expermi sorunludur acaba ?
  • kusay kullanıcısına yanıt
    4 yılda 680bin KM neredeyse imkansız...68bin dese anlarım ...
  • Herkese hayırlı geceler aracımı 2. el aldım üzerinde 4 mevsim lastikler vardı kış lastiği almadım istanbulda yaşadığım için ama şehir dışına çok çıktığım için şimdi ankaraya geçiyorum bolu tarafında ankara tarafında kar durumu nasıldır acaba ? Aracımda pirelli scorpion atr diye lastik takımı var 1 yıllıkmış karlı yolda kurtarır mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: P1YADE

Herkese hayırlı geceler aracımı 2. el aldım üzerinde 4 mevsim lastikler vardı kış lastiği almadım istanbulda yaşadığım için ama şehir dışına çok çıktığım için şimdi ankaraya geçiyorum bolu tarafında ankara tarafında kar durumu nasıldır acaba ? Aracımda pirelli scorpion atr diye lastik takımı var 1 yıllıkmış karlı yolda kurtarır mı

Bence işi şansa bırakmayın. Kar lastiği alın. Çünkü Xtrail özellikle kalkışlarda biraz patinaj çekebiliyor. Kış lastiği olmazsa sorun yaşayabilirsiniz.
    Ayrıca ne zaman kaça aldınız arabayı? Kaç km'deydi? Bende 2016 model almayı düşünüyorum.
  • 2016 ful dolusu var bende.Merak ettim yeni makyajlı kasaya baktım.İlk etapta benim de gözüme batan bir iki ufak detay vardı düzeltilmiş.Mesela dikiz aynası bağlantısı daha estetik olmus.Direksiyon kısmı fena değil ama ama eskisi de kötü değil.Ön panjurdaki logo değişikliğini beğenmedim.Galiba tas izinden mikelaj zarar görür diye bir çeşit korumaya almıslar.Far gibi olmuş.İleride o bölme su veya nem alırsa çok kötü olur.Sonra ses sistemi değişmiş deneme imkanı olmadı.Temel olarak multimedyada değişiklik yok.Vites kısmı iyi olmus beğendim.Bağaj ayakla açma olayı zaten elektrikli olduğu için artı olmakla beraber çokta avantaj sayılmaz.(Fiyat farkı duşunulduğunde)Genel olarak çok değişiklik yok.Hatta kasa görünümü olarak belki bir öncekini daha çok beğenenler de olabilir.Bu arada kapı altlarıda iyi olmus bence beğendim.
    Ben aracı 2016 ağustosta aldım.Genel olarak çok memnunun.Epey engebeli yola girdim yuzde doksan uzun yol yaptım.Şikayetim yok.Bakım onbinde yaıldı 800 tl.Fazla ama mecbur yapacak birşey yok.Uzun yolda yakıt çok iyi.Performans şahane.Hızlanma hızı koruma hakimiyet on numara.Çevre görüş sistemi çok güzel işe yarıyor.Otomatik parkı daha hiç denemedim.Diğer özelliklerin hepsi sorunsuz çalısıyor.İkinci araç olduğundan ve diğer araçta kar lastikleri olduğundan geçen kış kar lastiği almadım.Ama bakıyorum jantlarla takım bulablirsem alırım.Şimdilik bu kadar sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

• siyomix75 S kullanıcısına yanıt
    Bilgi için çok teşekkürler. Bende Xtrail alma arefesindeyim, 2016 mı yoksa 2017 yeni kasa mı alsam diye düşünüyorum. Aralarında 20 bin civarı fark var. Fiyata göre karar vericem biraz da. 2016 alsam da pişman olmam diye anlıyorum. Dediğiniz gibi çok fark görünmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aunsalg82

quote:

Orijinalden alıntı: P1YADE

Herkese hayırlı geceler aracımı 2. el aldım üzerinde 4 mevsim lastikler vardı kış lastiği almadım istanbulda yaşadığım için ama şehir dışına çok çıktığım için şimdi ankaraya geçiyorum bolu tarafında ankara tarafında kar durumu nasıldır acaba ? Aracımda pirelli scorpion atr diye lastik takımı var 1 yıllıkmış karlı yolda kurtarır mı

Bence işi şansa bırakmayın. Kar lastiği alın. Çünkü Xtrail özellikle kalkışlarda biraz patinaj çekebiliyor. Kış lastiği olmazsa sorun yaşayabilirsiniz.
    Ayrıca ne zaman kaça aldınız arabayı? Kaç km'deydi? Bende 2016 model almayı düşünüyorum.

Yorumunuz için teşekkürler henüz lastik takımı almadım çok zorlanmadım kar kış olmadığı için, aracı alalı 1 ay olmadı henüz 2. el aldım ben km 50.000 altında 135 bine aldım ben

• arkadaşlar benim bir sorunum var 2014 x-trailimiz var ve videodan da görüldüğü gibi hız sabitleyicide araba ve rölantide giderken devir ibresi ani çıkıp iniyor. Bu arızanın sebebini bilen var mı?

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=i_fpXoPJqNU
  • Merhaba,

2005 xtrail yeni aldim , tavan bari icinde ki lambalar nasil yaniyor.

Far kolunda oyle bir isaret bulamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: siyomix75

2016 ful dolusu var bende.Merak ettim yeni makyajlı kasaya baktım.İlk etapta benim de gözüme batan bir iki ufak detay vardı düzeltilmiş.Mesela dikiz aynası bağlantısı daha estetik olmus.Direksiyon kısmı fena değil ama ama eskisi de kötü değil.Ön panjurdaki logo değişikliğini beğenmedim.Galiba tas izinden mikelaj zarar görür diye bir çeşit korumaya almıslar.Far gibi olmuş.İleride o bölme su veya nem alırsa çok kötü olur.Sonra ses sistemi değişmiş deneme imkanı olmadı.Temel olarak multimedyada değişiklik yok.Vites kısmı iyi olmus beğendim.Bağaj ayakla açma olayı zaten elektrikli olduğu için artı olmakla beraber çokta avantaj sayılmaz.(Fiyat farkı duşunulduğunde)Genel olarak çok değişiklik yok.Hatta kasa görünümü olarak belki bir öncekini daha çok beğenenler de olabilir.Bu arada kapı altlarıda iyi olmus bence beğendim.
    Ben aracı 2016 ağustosta aldım.Genel olarak çok memnunun.Epey engebeli yola girdim yuzde doksan uzun yol yaptım.Şikayetim yok.Bakım onbinde yaıldı 800 tl.Fazla ama mecbur yapacak birşey yok.Uzun yolda yakıt çok iyi.Performans şahane.Hızlanma hızı koruma hakimiyet on numara.Çevre görüş sistemi çok güzel işe yarıyor.Otomatik parkı daha hiç denemedim.Diğer özelliklerin hepsi sorunsuz çalısıyor.İkinci araç olduğundan ve diğer araçta kar lastikleri olduğundan geçen kış kar lastiği almadım.Ama bakıyorum jantlarla takım bulablirsem alırım.Şimdilik bu kadar sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Kısa boylu insanlar için nasıl? Koltuğa oturulunca etrafa hakim olma durumu iyi mi?

• Eski kasa 2009-2012 modeller daha çok hoşuma gidiyor, köşeli tasarım ve ışıklı tavan barları çok hoş bence, sanki jeep havası veriyor. Yeni kasalar quasqai'nin iricesi olmuş fiyat olarak da bayağı fark var. 140-150bin km den aşağı bulmak zor tabi. Çok km sizce bir dezavantaj olur mu? eski kasanın kronik sorunları var mıydı?
  • pm ile sorularınızı ve taleplerinizi ileteblirsiniz
  • Arkadaşlar merhaba. Arabamı yeni aldım ve birkaç konuda yardımınıza ihtiyaçim var.

1- Araç çalışıyorken bagajı nasıl açıyoruz. Özellikle otopark karda sıkıntı oluyor.

2- Eko modda kullanıyorum yakıt tasarrufu için. Fakat performansta sıkıntı oluyor. Bu Eko mod gerçekten tasarruf sağlıyor mu?

3- Malum bej deri koltuk. Temizliğini nasıl yapmak gerekir.Ben şimdilik herhangi bir kimyasal almadım.Nemli bezle koltuklari siliyorum.Hatta satıştaki bir arkadaş yumuşatıcılarla silebilirsin dedi. Doğrusu nedir bu işin?

Cevaplarinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• dascagal D kullanıcısına yanıt
    Uzunları yakın ve alt taraftaki sis lambası düğmesine basarsanız açılır.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.