Şimdi Ara

NİSSAN X-TRAİL (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.221
Cevap
56
Favori
399.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 model 1.6 dci platinum premium pack otomatik kullandım. Artıları araba konforlu, yol tutuşu çok güzel kalıbına göre. Dikkat ederseniz az yakıyor ve performansı çok iyi bir motor, sonuçta renault motoru. Eksileri, kapı kolları bana inanılmaz kalitesiz geldi, içi boş teneke hissi veriyor o kollar. Vites anlık yüklenmelere geç tepki veriyor. Ama makul, sonuçta bu sakin kullanım için yapılmış bir araç. Ve biraz gürültü alıyor içine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KasarHood! K kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Night breaker ampuller var onlarıkullanırsanız probleminiz ortadan kalkar. Ben uzun zamandır bu tip ampul kullanıyorum.
  • Merhaba,

2008 model (t31) dizel otomatik x-trail kullanıcısıyım.

aracımı yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum ve 225/55/17 lastikler üzerinde iken 1 kez muayene girdim ve sorunsuz geçtim.

fakat şimdi lastiklerimi değiştirmek istedim ve biraz da aracın yükselmesi için 225/65/17 ebatlarında lastik baktığımda, lastikçi bu aracın orjinali ve kapı içinde yazan ebatın 215/60/17 olduğunu ve bu ebattan farklı lastik takar isem araç muayenesinde ağır kusurlu olabileceğini ve lastikleri değiştiremeyeceğini söyledi.

sizce ne yapmalıyım?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alierendereli -- 8 Nisan 2017; 19:16:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enisbugra

2004 Model X-Trail ilk sahibiyim. Araç yurt dışında kendi kategorisinde(hafif arazi araçları) bir kaç yıl üstüste en iyi araç seçildi. Gel görkü Türkiye pazarının azizliğinden Nissan ve X-Trail hakketiği yerde değil. Eski kasa 2002-2008 arası sadece 2.0 benzinli ve otomatik vites olarak ithal edildi.
    Yeni kasada Renault dan alınan 2.0 dizel motor ve Nissan kendi 2.0 benzinli moturu mevcut.

CemalKurc arkadaşım temiz bir araç bulduysan tereddüt etme al, LPG si yoksa taktır, dere tepe bin keyfini çıkar.
    Soruların varsa bana yazabilir ve tlf la görüşebiliriz. Bilge

https://forum.donanimhaber.com/nissan-x-trail-fikirleriniz-nedir--126614684#126614684

Merhabalar herkese,

Nissan X-TRAİL Fikirleriniz nedir?

Gezinirken bu ilanı gördüm bence biraz yüksek bir fiyat verilmiş gibi ne dersiniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-108000-de-ilk-sahibinden-makyajli-kasa-yeni-gogus-elegans-411710992/detay

onun dışında bu aracı pek araştırmadım yeni araştırmaya başladım geçenlerde bir-iki kullanıcı ile konuştum fazla yakıt tükemi dışında sıkıntısını söylemediler. Kronik bir sorunu var mıdır.

2 duurumu da ögrenmek isterim yukarıda linkini paylaştığım araç hakkındaki fikirleriniz ve genel olarak xtrail hakkındaki fikirlerinizi rica ederim.

iyi forumlar

• Arkadaşlar 2012 t31 kasa xtrailime bakım yaptiricam ama samsunda önereceğiniz bi özel servis veya usta varmı? Araba 67binde nelere baktırmak lazım genel olarak

• Öncelikle merhaba. bu aracı 3-4 ay kadar araştırdım. Honda Crv den başka araba almam diyordum ta ki bigün trafik ışıklarında bir baktım nissan xtrail duruyor. baktım uzun süre dedimki baya heybetli bir jip bu kesin crvden pahalıdır. eve geldim bir baktım fiyatları crvye göre daha uygun. Şöyle bir durum bar 50-55 bu şekilde tertemiz full+full düşük kmli xtrail alabilirsiniz. fakat honda crv 200 binden aşağa alamazsınız. ben 2004 değişen boyasız 90 binde 45'e aldım. tüpte yok. taktırmayıda şuan düşünmüyorum. herşeyin bir bedeli var. araba inanılmaz keyifli konforlu. kliması, cam tavanı, sessiz motor çok hoşuma gitti. tek eksiği bana göre biraz hantal. oda arabanın malum ağırlığı ve nissanın genelde motor özelliği bu şekilde. subaru gibi turbo benzinli seri arazi araçları yok. ama şu var zaten bu araçla hız aramıyorsunuz. araç düz yolda zaten rahat 140-150 lere ulaşıyor. en ufak bir güvensizlik yok. temizini bulduğunuz sürece bu sınıfın en iyi arabasıdır. Honda türkiyede piyasası olan araba olduğu için crvlerde çok satmış ve piyasası var. Emin olun nissanda piyasası çok yüksek araç olsa bu araçlar 50-60dan aşağa bulunmaz. boşuna o yıllardada en iyisi seçilmemiş. bu videoda bunu görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=GR7kHC6yiQI

• Merhaba Yeni Nissan X trail (2017) almayi planliyorum.Arac cok hosuma gitti.Ama sanziman sorunlu diyorlar.Bilgi verirseniz sevinirim.

• ahmtysf A kullanıcısına yanıt
    CVT Şanzıman sorunlu falan değil, sadece kullanımı biraz farklı. Diğer arabalarda bildiğimiz kavramalı baskı-balata vardır ve 1-2-3-4-5 diye vitesler geçer, CVT ise aracın hızına göre kendisi şanzıman ayarlarını otomatik ayarlar ve bu bazen çok ani hızlanmalarda veya yavaşlamalarda anlık kesilmelere yol açabilir ( gaza bastıktan sonra tepki süresi uzun ).

Eğer sakin bir sürüşünüz varsa CVT şanzıman idealdir...kendisi vites geçişlerini istediği gibi ayarlar sizde aracı keyifle sürersiniz.

Ama yok kontrol bende olacak !!! ben istediğim zaman araba hızlanacak !!! falan derseniz CVT size göre bir şanzıman değil.

Arabanın zaten motor gücü oldukça düşük 130 BG, o yüzden bu araba sakin kullanılmalı.

Ben geçen hafta TEST sürüşü yaptım - kullanımı keyifli ancak İstanbul şehir içi yoğun trafikte yakıt tüketimi epey yüksek. ( 10-11 lt cıvarı ) Uzun yol için 7-8 diyorlar.

Konforlu güzel bir SUV...Fiyatlara hergün zam geliyor...Şu anda en üst Model 193bin TL... elinizi çabuk tutun :)

• Bayilerden son dönemde fiyat alanoldu mu acaba? Fiyatlarda ne kadar indirim yapiyorlar?

• Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce 2011 T31 makyajlı kasa dizel x-trail aldım. Kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacak. Maalesef kullanım kitapçığı elimde yok.

Benim aracın üstünde 225/55/18 lastikler mevcut. Ama 225/55/18 de oluyormuş sanırım. Hangi ebat daha uygundur. Motor yağı 5/30 mu kullanıyorsunuz. Birde varsa İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz Özel servis var mıdır? Maslaktaki özel servis çok övülmüş okuduğum kadarıyla.

Teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevermind34 -- 11 Ağustos 2017; 13:3:3 >
  • sevketel S kullanıcısına yanıt
    Merhaba benim aracında rampalarda gitmiyor aynı problemler var aracınızı nerede ve kaça yaptırdınız bilgi verirseniz çok sevinirim.

• Design pack yada platinium için fiyat teklifi alan varmı?

• Bugün itibariyle 2015 X-Trail' ıma çeki demiri taktırdım arkadaşlar. Çop hoş oldu. Arabaya jip havası geldi Yarın ekleyeceğim fotoğrafları..
  • Arakadaslar sizlere bir sorum var, dizel otomatik

70-75bin TL bütçe ile Captiva mi? Xtrail mi?

2009 civarı xtrail veya 2011-2012 Captiva bulunuyor,

Artisiyla eksisisyle bu araçları karsilastirirmisiniz ?

Araziye çıkmayacak, uzun ve s.ici emekli insan için..

Sorunsuzluk ekonomiklik konfor keyif gibi konular??

• Arkadaşlar Merhaba 2004 x trail sahibiyim on koltuk arkasında fermuar var acaba koltuk kılıfı söküp yıkamak mümkünmü?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tornio

CVT Şanzıman sorunlu falan değil, sadece kullanımı biraz farklı. Diğer arabalarda bildiğimiz kavramalı baskı-balata vardır ve 1-2-3-4-5 diye vitesler geçer, CVT ise aracın hızına göre kendisi şanzıman ayarlarını otomatik ayarlar ve bu bazen çok ani hızlanmalarda veya yavaşlamalarda anlık kesilmelere yol açabilir ( gaza bastıktan sonra tepki süresi uzun ).

Eğer sakin bir sürüşünüz varsa CVT şanzıman idealdir...kendisi vites geçişlerini istediği gibi ayarlar sizde aracı keyifle sürersiniz.

Ama yok kontrol bende olacak !!! ben istediğim zaman araba hızlanacak !!! falan derseniz CVT size göre bir şanzıman değil.

Arabanın zaten motor gücü oldukça düşük 130 BG, o yüzden bu araba sakin kullanılmalı.

Ben geçen hafta TEST sürüşü yaptım - kullanımı keyifli ancak İstanbul şehir içi yoğun trafikte yakıt tüketimi epey yüksek. ( 10-11 lt cıvarı ) Uzun yol için 7-8 diyorlar.

Konforlu güzel bir SUV...Fiyatlara hergün zam geliyor...Şu anda en üst Model 193bin TL... elinizi çabuk tutun :)

10-11 lt re mi. O kadar yakıyor mu cidden? çok cidddi bir yakıt bu? test aracı olduğu için millet zorluyordur. ona bağlı olmasın?

• t_tunccan T kullanıcısına yanıt
    olabilir tabii...Kullananlara sormak lazım...ben ekranda 10 litre gördüm...biraz dikkatli kullanılsa belki 7-8 'e falan düşer..
  • Bende 2016 ppp otomatik var. Şehir içinde 9-10 litre. Şehir dışı 5-6 litre. Aracım 21 000 km de.

@t_tuncan @tornio
  • Dün babamın 2014 model x-trail ppp aracına bakım yaptırdım. Araç 54bine yaklaşmıştı. Garantisi 23 ekimde biteceğinden indirimli fiyatla yaptırım diye düşünerekten bu zamana kadar bekledik ancak uZun yol durumu çıkınca yaptırmak zorunda kaldık.

Servis 50bin bakımı için 890tl istedi. Baykoçlar. Eğer garanti bitmiş olsaydı 667tl olacaktı. Mazot filtresi hariç. (Mazot filtresi 250tl)

Üç yıldır 10binde bir bakıma sokmak ve her seferinde ortalama 1000tl vermek zaten canımı sıkıyordu.

1.6dci motor için piyasada bulabileceğiniz tek motor yağı elf evolution full tech 5-30. C4 spesifikasyonu sağlayan başka yağlarda var ancak sadece servisler bulunduruyor piyasada castrol veya mobil bulamadım. Motor yağı 5.5lt alıyor bu yağı 5lt olarak bulabildim 1lt si de piyasada yok.

Sonra bosch car service erkaya'ya aracı bıraktım. Yapılan işlem ve fiyatları belirtiyorum. Bu şekilde bakım yaptırmak isteyenlere fikir verebilir.

1- hava,polen,yağ filtresi 3x25tl

2- ön fren balatası 90tl

3- balata spreyi 10tl

3- elf motor yağı 115tl

4- 0,5lt yağ ekleme 20tl

5- işçilik 100tl. (130tl idi pazarlıkla 100tl ye düştüler.)

Toplamda 410tl'ye halletmiş olduk. Burada yağ birebir uyumlu. Filtreler ve balatayı çok zor bulmuşlar. Markalarını da bilmiyorum. Eğer orjinalini almak isterseniz her biri ortalama 90tl. Servisten temin edebilirsiniz. Balatanın orjinalinin fiyatını bilmiyorum.

• Arkadaşlar selamlar;

1-2 ay içinde yeni araç alacak ve ilk tercih olarak da Peugeot 3008 düşünen biri olarak aklımı karıştıran bir konu var.

3008 Allure EP düşünüyorum, bunu da sıfır almaya kalksam 165-170 civarı tutuyor.İkinci el bakarken Nissan Xtrail en üst paketin 2017 makyajlı versiyonunun fiyatınında 170 civarı olduğunu gördüm. Açıkçası makyajlı araç hoşuma gitti, sonuçta C segmenti almak varken aynı paraya D segmenti araç alabiliyorum. Siz ne dersiniz bu konuda? Çocuklar var, genişlik önemli bir etken benim için. Dediğim gibi Xtrail'in de boş paketi değil, en dolu paketi, deri koltuklar, sunroof vb. aslında 3008 GTline paketi seviyesi.

İyice kafam karıştı açıkçası, buraya da sormak istedim. Özellikle yeni kasa Xtrail kullananlar varsa cevap verirlerse sevinirim. Özellikle Xtrail'in içeri çok ses aldığını söylüyor herkes ama konfor olarak oldukça iyi diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.