Şimdi Ara

NISSAN SUNNY B13-1990-1994-2012 Araç Severler Tartışma ve Sohbet Alanı (SENTRA/TSURU) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
3
Favori
12.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Beyler buyuk hort olucak ama yeni bir konu açmak istemedim forumda hala b13 kasa araç sahipleri varmı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: painkller

Beyler buyuk hort olucak ama yeni bir konu açmak istemedim forumda hala b13 kasa araç sahipleri varmı ?

Evet bende var vede çok memnunum ..
    Tabiki 20 yaşında araba bazan masraf çıkarıyor ama bütçeme göre harika bir araba..
  • Yok bizdede var, Türkiye'de bu b13 kasa bu kadar yabana atılmış, diğer ülkelerde hem daha yaygın hemde kullanıcıları arında daha sıkı bir diyalog var, bende bu konu görünce yeni bir konu açmak yerine kullanıcıları olarak burda toplanabiliriz diye düşündüm,

Bizde metalik gri b13 jx var, 91 model,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • B13 Sunny'ler ülkemizde sayıca çok az olmasından ve arıza çıkarmamasından dolayı pek tanınan araçlar değiller. Ama bu 2011'de aynı aracın tekrar üretildiği de düşünüldüğünde aracın kötü olduğunu değil, aksine çok iyi olduğunu gösteriyor.

Sadece şunu söyleyeceğim:

B13 Sunny'nin üretildiği yıllarda üretilmiş olup da, çok noktadan enjeksiyonlu DOHC motora sahip olup, sıralı sistem LPG kiti takılabilen kaç tane araç var?
  • HOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORTTTTT !!!!! Selam Arkadaşlar, Evet araç bended var 1 senedir kullanıyorum. Tambir Müh. Harikası. Ancak ustasm kuzenim olur. kendisi gerek yokta azcık bakım yapak dedi. Ben de o vesileyle yatakları ve kulakları değiştirttim bozuk termostatı değiştirttim, yağı suyu hepsi tamam. Ancak araç o günden sonra rölantide ve ilk kalkısta titreme ve gaz yememe yapıyor, Rölantide devir saati sürekli oynuyor... Değitrilmeyen parça kalmadı, bi türlü bulamadım ve soğudum araçtan. Büyük iht. Kbratör diyolar ama o gün hiç müdahale edilmedi kbröter. evet acayip sağlam ve ömürlü araba. 300000 km de ve bi okadar rahat gider araç. ancak çok tesisatı var her yerden biseyler girp cıkıyo elektriksel ve hortumsal, mersinde varmı ki boyle nissancı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sstmemrah

HOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORTTTTT !!!!! Selam Arkadaşlar, Evet araç bended var 1 senedir kullanıyorum. Tambir Müh. Harikası. Ancak ustasm kuzenim olur. kendisi gerek yokta azcık bakım yapak dedi. Ben de o vesileyle yatakları ve kulakları değiştirttim bozuk termostatı değiştirttim, yağı suyu hepsi tamam. Ancak araç o günden sonra rölantide ve ilk kalkısta titreme ve gaz yememe yapıyor, Rölantide devir saati sürekli oynuyor... Değitrilmeyen parça kalmadı, bi türlü bulamadım ve soğudum araçtan. Büyük iht. Kbratör diyolar ama o gün hiç müdahale edilmedi kbröter. evet acayip sağlam ve ömürlü araba. 300000 km de ve bi okadar rahat gider araç. ancak çok tesisatı var her yerden biseyler girp cıkıyo elektriksel ve hortumsal, mersinde varmı ki boyle nissancı?

ilk kalkışta titreme kulaklar yan sanayi ise olabilir gaz yememe büyük ihtimalle pisliktendir. bir yerler tıkanmıştır.

• Sattım ARACIMI 93-sunny mi. :(:(:( Altını Çiziyorum. Türkiyede her ailede bu araçtan olsa tamirciler ve servisler iflas ederdi. Yeni araç satışları İflas ederdi. Üretim mühendisi sırf bu araç yüzünden suikaste uğramış ve diğer firmalar bu aracın reklamıını engellemiştir. Nesi iyi derseniz. Araç ile ilgili aklınıza ne gelirse mükemmel derecede.
    Motoruna dikkat çekerim karbuartör ve enjeksiyon kombinasyonu, ikisininde iyi yönleri toplanmış. Yeni alana saygılar :):):)
  • Hort liyscak da hala alinabilirmi ? Veya alan varmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xargusx

Hort liyscak da hala alinabilirmi ? Veya alan varmi ?

Evet hala alan var ve fiyatına göre mükemmel bir araba..Fakat temizini bulacaksınız yada biraz masraf yapacaksınız..Bende 92 si var ve klima+4 cam otomatik+elektirikli dikiz aynaları+ayarlanabilir direksiyon+çocuk kilidi vs.. 92 model bir araba için yeterli değilmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: f5s5b5

quote:

Evet hala alan var ve fiyatına göre mükemmel bir araba..Fakat temizini bulacaksınız yada biraz masraf yapacaksınız..Bende 92 si var ve klima+4 cam otomatik+elektirikli dikiz aynaları+ayarlanabilir direksiyon+çocuk kilidi vs.. 92 model bir araba için yeterli değilmi ?

Ama bu araci motoru yapilmis ise belgeli bir sekilde ustasinada gostererek oyle almak lazimki ... Motor masrafinin icinden cikilmaz .... Saniyorum veya motor yaptirilsa komple adam akilli ne odenir ? Elktrik sistemi felan elden gecse fren balatalar felan ne masrafla on numara bi hale gelir? Ayrica ist da guvenilir bu araci bilen anlayan ustalar varmi ? Tskrler..
    (siz yenimi aldiniz araci)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xargusx -- 24 Kasım 2014; 18:16:51 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: f5s5b5

quote:

Ama bu araci motoru yapilmis ise belgeli bir sekilde ustasinada gostererek oyle almak lazimki ... Motor masrafinin icinden cikilmaz .... Saniyorum veya motor yaptirilsa komple adam akilli ne odenir ? Elktrik sistemi felan elden gecse fren balatalar felan ne masrafla on numara bi hale gelir? Ayrica ist da guvenilir bu araci bilen anlayan ustalar varmi ? Tskrler..
    (siz yenimi aldiniz araci)

Merhaba..Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum arabayı..Arabanın 2. sahibiyim ve bir profosörden aldım arabayı.Araba garajda yatıyordu.Zaten kendisi mercedese biniyor hanımında ve kızında son model arabalar var.Bu arabayı ilk arabası olduğu için satmamış garajda yatıyordu adamın ihtiyacıda yok zaten. 2. el araba alırken birde arabanın modeli yaşlı ise bizlerin yaptığı yanlışlardan biride motoruna baktırırız birde kaportaya bakarız iyi ise alırız. Ben arabayı aldıktan sonra
    1- Debriyaj baskı balata
    2-Fren diskleri,fren balataları ve kampanaları
    3- 4 tane amortisör
    4- Öndüzen tablalar, rot başları, z rot, körükler vs. vs. kısaca ön düzen komple elden geçti.
    5-Radyatör ve boruları
    6-Buji kabloları ve bujiler
    7-Tüp sistemi komple lavato marka( tüp beyni, depo,borular,vs.vs.) komple değişti.
    8- Mutlu marka Akü
    9- Arka amartisör askıları
    10-4 adet condinental marka lastik.
    11-Radyatör fan çerçevesi
    12-Ön çamurluk plastik davlumbazı
    13-4 camın dış sıyırıcı fitilleri
    14- Cam otomatiklerinin motorları ve telleri elden geçti.
    15- Arabanın hava filtresi, yağ filtresi vs. filtreler hersene değişir.
    16- Merkezi kilit ve alarm,uzaktan kumanda Taktırdım
    17- Park sensörü taktırdım
    18-Pionner haporlör ve teyp,döşemeler,Akünün durumunu ve iç-dış sıcaklık gösteren bir cihaz.(Bunlar keyfe keder)vs.vs. daha aklıma gelmeyen birçok masraf yaptım.Ve arabada yaptığım masrafların hepsi sıfır takıldı(Çıkma değil).

Kısaca arabaya gönül rahatlığı ile biniyorum.

• Bir hafta önce 3. sahibinden 93 model Sunny aldım.
    Araç özellikleri 93 model araca göre donanımlı;
    -Hidrolik Direksiyon
    -Klima
    -4 Cam Otomatik
    Yalnız benim anlamadığım bu B13 motor yada model nedir benim araç hangi sınıftadır nasıl öğrenebilirim. Tüp takılı fakat sıralı değil dolaysıyla araç enjeksiyonlu olmuyor değil mi?
    Bu araçların bildiğiniz özellikleri var mıdır. Bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Sa arkadaşlar nissan sunny b13 aracima hangi yağı koymalıyım sentetikmi mineralmi

• hort olacak ama bu araç meksikada tsuru olarak geçen araç mı?
    https://www.youtube.com/watch?v=RJaqYTilLSw
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.