Şimdi Ara

Nissan 'PULSAR' Fan Club (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
20
Favori
51.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakıt tüketiminde tam olarak fabrika değerlerini veriyor.

12.000 km ye geldi. 1,5 tekna dizel. Şehir içi 4.0-4.5 lt

Sabit hızlarda 90 km 5. vites (yer yer hafif rampa çıkmalı,) 3.2 lt stabil yakıyor. 70 km lerde 4. vites 2.8 lt ye kadar düşüyor. Klima hep açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT6 -- 22 Kasım 2018; 16:58:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendine vandal

Aaaa, arkası gelmeyecek mi yani Pulsar'ın?
    Avrupa için maalesef hayır. Asya pasifik ve rusya da devam edecek.
  • sstropic S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar aracı yetkili servise götürdüm.

Problem : Araçta motor yağı hiç kalmamış fakat uyarı ikaz lambaları yanmadı.

Motor kısa bir müddet te olsa yağsız çalıştığı için hareketli aksamda (piston, yataklar, v.b.) aşınma var ve garantiden değiştiriliyor.

Kısacası yetkili serviste rektefiye ediliyor.

1.2 DIG-T motorda bu problem ile karşılaşan başkaları da var. Internette araştırabilirsiniz. Yağ kaçağının segmanlardan olduğu söylendi fakat neden uyarı almadığıma dair bir açıklama yapamadı servis.

Aracı henüz teslim almadım. Aldıktan sonra sık sık yağ kontrolü yapacağım problem devam ediyor mu diye.

Buradan bilgi vermek istedim.

iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sstropic

Motor kısa bir müddet te olsa yağsız çalıştığı için hareketli aksamda (piston, yataklar, v.b.) aşınma var ve garantiden değiştiriliyor.

1.2 DIG-T motorda bu problem ile karşılaşan başkaları da var. Internette araştırabilirsiniz. Yağ kaçağının segmanlardan olduğu söylendi fakat neden uyarı almadığıma dair bir açıklama yapamadı servis.

Aracı henüz teslim almadım. Aldıktan sonra sık sık yağ kontrolü yapacağım problem devam ediyor mu diye.

iyi günler.
    Geçmiş olsun, uyarı vermemesi sıkıntılı bir durum. Eski note da benzer durum yaşamıştım. Servisten sonra (karter kapağını tam kapatamamışlar) aracın dijital göstergesinde yazı-kod gibi birşeyler çıkmıştı:"Araç yağ eksiltiyor"ya da "yağ düzeyi düşük" anlamında...İlk uyarıyı veriyor. Daha ilerisi de 2. uyarı uyarı ikaz ışığının yanması. Yani çift uyarı sistemi var. Hiç belirti vermemesi kötü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT6 -- 9 Ağustos 2018; 11:57:16 >
  • quote:

iyi günler.
    Geçmiş olsun ses nasıldı aracı ilk çalıştırınca rölantideyken her gaz verince çıkıyormuydu ben süreki yağına bakarım ben dw yağ iki çizgi arasında araç qashqai ama motor aynı 1.2 ondan sordum uyarı vermemesi çok saçma bu arada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zincir sürtmesi gibi bir ses geliyor, rahatsızlık verici. Problem olduğunu anlıyorsunuz fakat yolda iken iş işten geçmiş oluyor.
    İlk 3 vites geçişinde gaza yüklendiğinizde yani araç ivme kazanmaya başladığında bu sesi yoğun olarak hissediyorsunuz.

Bu problem ile 3.kez teknik servise gitmiş bulundum. İlkinde yazılım güncellenmesi gerekiyor dediler fakat yağ kaçağından bahsetmediler. Yazılım güncellemesi yaptılar ve rutin bakıma yakın bir zamanda götürdüğüm için de yağını değiştirip verdiler. 2.sefer aynı sesi duyduğumda ise bu sefer yağı biraz eksilmiş dediler, turbo olduğu için normalden fazla yağ tüketiyor gibi saçma sapan bir ifade ile geri gönderdiler. 3.de ise yani bu son seferde farklı bir yetkili servise götürdüm ve direkt olarak teşhisi koydular.

İlk 2 bakımda beni oyalayan servisi mahkemeye vermeyi düşünüyorum. Araç rektefiye olduğu için değer kaybeder mi, kaybeder ise bu kaybı servisin karşılamasını talep edeceğim. Tam olarak haklarımı bilmiyorum.

herkese iyi günler dilerim.
  • quote:

Zincir sürtmesi gibi bir ses geliyor, rahatsızlık verici. Problem olduğunu anlıyorsunuz fakat yolda iken iş işten geçmiş oluyor.
    İlk 3 vites geçişinde gaza yüklendiğinizde yani araç ivme kazanmaya başladığında bu sesi yoğun olarak hissediyorsunuz.

Bu problem ile 3.kez teknik servise gitmiş bulundum. İlkinde yazılım güncellenmesi gerekiyor dediler fakat yağ kaçağından bahsetmediler. Yazılım güncellemesi yaptılar ve rutin bakıma yakın bir zamanda götürdüğüm için de yağını değiştirip verdiler. 2.sefer aynı sesi duyduğumda ise bu sefer yağı biraz eksilmiş dediler, turbo olduğu için normalden fazla yağ tüketiyor gibi saçma sapan bir ifade ile geri gönderdiler. 3.de ise yani bu son seferde farklı bir yetkili servise götürdüm ve direkt olarak teşhisi koydular.

İlk 2 bakımda beni oyalayan servisi mahkemeye vermeyi düşünüyorum. Araç rektefiye olduğu için değer kaybeder mi, kaybeder ise bu kaybı servisin karşılamasını talep edeceğim. Tam olarak haklarımı bilmiyorum.

herkese iyi günler dilerim.
    Aracınızı çalıştıtdığınızda boştayken hafif gaza basınca çıkıyormuydu o ses.Birde komple yağ mı bitmiş aracınızda yoksa eksiltme mi yapmış

• Evet boşta iken gaza hafif basınca da o ses geliyordu. Yağ komple bitmiş.

• quote:

Evet boşta iken gaza hafif basınca da o ses geliyordu. Yağ komple bitmiş.
    Benim bu oluyo 2016 aralık çıkışlı 15000de fazla km yapmam gıcık birses sanki uzun süredir var ama sadece rölantide gaz verince bişey vuruyo gibi sonra ses kayboluyo yani 2. 3.viteste filan yok yağınu suyunu 15 günde bir kontrol ederim sürekli ama bu ses beni sinir ediyo ön camda çatlak vardı değişim için siparişi vermiştim gelince sorqcam bu 1.2 dig-t motorların yağ uyarı durumunu ve bu sesi tabi ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defiant82 -- 9 Ağustos 2018; 20:46:31 >
  • sstropic S kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun. O beceriksiz servisi ifşa ederseniz; oraya yakın olanlar için, tedbirli oluruz.

• Merhaba

Servisi ifşa etmeyi doğru bulmuyorum akabinde linç politikası güdülebilir. İyimser düşünüp münferit bir hata olduğu düşüncesini taşımaya devam edeceğim ve mağduriyetimi ilgili kurumlar ile paylaşacağım. (Nissan Genel Md.lük, eğer buradan tatminkâr bir yanıt alamaz isem, ingilizcemin yettiği yere kadar)

Aracı teslim aldım. Detaylı bir rektefiyeden geçmiş. Yağını kontrol edip 2.000 km sonra tekrar yetkili servise (rektefiye işlemini organize eden) kontrole götüreceğim.

Araç ilk haliyle çok yakıyordu, sürekli kısa mesafe kullandığım için yüksek değerler gördüğümü düşünüyorum fakat yine de mantıklı mı değil mi siz dostlarımızın benzer araçları var ise benimle elde ettiğim değerler hususunda bilgi vermenizi rica ediyorum.

Aracım: 1.2 benzinli Manuel Pulsar, Şehir içi ortalamam : 9.5 LT/100 KM

Sakin ve trafiksiz bir sürüşte, 10 dk seyredersem bu değer 6.5 LT /100 KM'lere düşüyor.

Şehirler arası 120 KM sabit hızda ise 5,5-5,8 LT / 100 KM arası bir yakıt tüketimi görüyorum.

İyi günler.
  • Merhaba,
    Öncelikle Herkesin bayramını kutlarım. Umarım kazasız belasız tatilden dönmüş olursunuz.

1.5dcia tekna 2016 model 17k km de bir araç buldum fiyatı 75bin tl civarında. Ntec versiyonu anahtarsız giriş çalıştırma ve multimedia olarak daha cazip gibi ama o da çok pahalı.

1.5 dizellerle ilgili kullananlardan bilgi almak isterim.
    Yakıt konfor konusunda özellikle.

Saygılar, selamlar,

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sgen kullanıcısına yanıt
    Bizde 1.5 dci ntec var 2016 kasımda almıştık yakın aldığımızdan bu güne kadar 5.8 litre karışık konfor konusunda da gayet yeterli biz memnunuz anahtarsız çalıştırma gayet güzel bir özellik anahtarı cebinize koyup unutuyorsunuz multimedya ekranı biraz zayıf kalıyor ben açıkçası nissana bu ekranı kullanmasını yakıştıramıyorum ama işlevlerini yerine getiriyor sormak istediğiniz soru olursa yanıtlayabilirim.Tam bir f/p arabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesela58 -- 29 Ağustos 2018; 13:57:54 >
  • Cevap için teşekkürler. Ntec lerin fiyatları baya uçmuş durumda.

Tekna 1.5 dizele bakıyorum ama anahtarsız çalıştırma ve ekranlı çok daha güzel gözüküyor.

İç mekan kalitesi ile ilgili test sürüşü yapmadan anlaşılmaz tabi ama iç mekan malzeme kalitesini de merak ediyorum açıkcası.

• Merhaba, aracımı(Pulsar 1.5 dizel tekna) 10.000 km bakımı için haftasonu yetkili servisine götürdüm. Bakım için ödemiş olduğum rakam 975 TL.. Değişen parçalar, motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtresi ayrica karter tapası ve tapa pulu.. Bu fahiş fiyat karşısında diyecek bişey bulamadım aracı yaptırdım garanti boyunca yaptırmaya devam edeceğim ancak sadece bakım pahalılığı sebebi ile nissan markasından vazgeçenler olabilir. Sadece polen filtresi 190 +kdv böyle bişey mümkün mü?? Araci gerçekten seviyorum uzun süreler kullanmayı düşünüyorum ama garanti meselesi olmasa yetkili servis ile işim olmaz olamaz.. Bilgilendirme için yazmak istedim.

• özayyıldız Ö kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,
    Maalesef Nissan servis ücretleri çok yüksek. İşin pis tarafı 3 yaş üstü araca aynı bakım 500tl !!!
    Garanti bitince sağlam bir özel serviste bakım yaptırıcaz artık. Zaten motor renault 1.2tce ile aynı ve yürüyen aksam filtre elemanlarıda renoyla aynı. Kim daha uygun fiyat verirse ordan alıp, özel servisde bakımı yaptırmak lazım. Hava filtresi Renault mesela bizzat kendim gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drk_m

Arkadaşlar merhaba,
    Led far ampullerim geldi. Taktım, denemelerini yaptım. Net söyleyeceğim; Aracın yol aydınlatması ve yolun görünürlüğü çağ atladı.
    Yol artık tıpkı evin bir odası gibi aydınlık ve görünür oldu.Aldığım ampuller uyarı lambası yakmadı. Far yükseklik ayarı da çalışıyor.Ampullerin linki ilk mesajda mevcut. Aşağıya fotoları ekliyorum.

herkese selamlar öncelikle

uzun kısa için ayrı ayrı far mı alıyoruz. yada kısaca sen siparişi nasıl geçtin hocam sipariş vermeyi düşünüyorum. sislerle alakalı ne yaptın onu da yazarsan sana zahmet teşekkürler
  • Pulsar üretimi tamamen bitti. Sadece Çinde Tildar ismiyle üretilmeye devam edecek. Sonuç olarak artık Türkiyeye gelmiyecek.

https://tr.motor1.com/news/265769/nissan-pulsar-uretim/

• layloon L kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    linkini verdiğim ledler, h8-h9-h11 aynı soket. Yani 2 adet aldığında hem uzunu hem de kısayı almış oluyorsun. Bu led için uzun kısa ayrımı yok yani. Diğer marka modeller için birşey diyemem, bakmak lazım. Sisler için ise; hiç dokunma hocam. Özellikle ince kar ve sisli havada ledler hemen hemen iş göremez hale geliyor. O nedenle onlara dokunmadım. DRL için ise soketini buldum, bi ara aliexpressden led olanını alıp takacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merhaba_2233

Pulsar üretimi tamamen bitti. Sadece Çinde Tildar ismiyle üretilmeye devam edecek. Sonuç olarak artık Türkiyeye gelmiyecek.

https://tr.motor1.com/news/265769/nissan-pulsar-uretim/
    Sadece Türkiye değil, Avrupaya da üretilmiyecek. Rusya ve Asya-Pasifik Üretimi devam edecek, Tiida ismiyle tabii.
    Artık gelmeyecek olası soun değil; renault 1.2tce motor la birebir uyumlu zira aynı motor Alt takım da megane ile aynı. Yani kısaca parça sorunu olmayacak. En fazla kaporta ve cam sorun olur onuda biraz bekleyip Asya-Pasifik depolarından getirtirler. Zaten orta büyüklükte bir kazada en az 1 ay servisde kadığını düşünürsek oda sorun olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.