Şimdi Ara

Nissan Qashqai yenilendi ! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
2.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ccecy

quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Eski halini hiç beğenmiyordum şu haliyle bir 3008 olmasa bile çok iyi olmuş. Tabii hala şanzıman bozulunca 50 bin lira para istedikleri için alınmaz bence

Şanzımanı bozulan kaç tane yeni kasa qashqai var? Ben hiç duymadım bu kasada. Herhalde satışlarının %70'i otomatiktir. Kafadan mı attınız, bilerek mi yazdınız, espiri mi yaptınız. 50 bini hazırlayalım olmazsa.

Sadece bu model için yazmadım hocam Micra'ya falan 42 bin lira fatura çıkarıldığını unutmadık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaş gecen ay aldi 130k ya. Hiç bahsetmemek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demek ki istendiğinde güzel makyajlanabiliyormuş araçlar.
  • Xtrail ve juke ta ilk çıktığında kötü görünüyordu. Makyaj çok değiştirdi aracı. Bide Pulsar a artık yeni kasa gelsin. Ne öyle 90 lu yılların japonu gibi

• quote:

quote:

quote:

Eski halini hiç beğenmiyordum şu haliyle bir 3008 olmasa bile çok iyi olmuş. Tabii hala şanzıman bozulunca 50 bin lira para istedikleri için alınmaz bence

Şanzımanı bozulan kaç tane yeni kasa qashqai var? Ben hiç duymadım bu kasada. Herhalde satışlarının %70'i otomatiktir. Kafadan mı attınız, bilerek mi yazdınız, espiri mi yaptınız. 50 bini hazırlayalım olmazsa.

Sadece bu model için yazmadım hocam Micra'ya falan 42 bin lira fatura çıkarıldığını unutmadık.

Hiçbir şey ifade etmez bu örnek. 1 tane micra 42 bin? 10 binlerce CVT'li araç sorunsuzsa, 1 tane sorun çıkarmış Micra neye örnek teşkil eder. Bulunduğum kurumda bir arkadaşın DSG şanzımanı (Jetta) bir arkadaşın mekatroniği(Golf) değişti. Kol gibi de fatura ödediler. Sorun böyle olur. Koca ülkede bozulan 1 araç bir hiçtir. Tam otomatik vites bile olsa araçlarda şanzıman bozulduğu görülür. Sorun tanımına uymaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

Bozulmasa bile uğultusu yeter CTV nin

Uğultudan kastın ne olduğunu anlamadım? Sabit devirde gitmek,yada gazlayınca böğürmek ise kastınız. Şu son zamanlarda moda olan CVT'nin elektronik bir ünite ile devir düşürüp tam otomatik hissi vermesi özelliğini Nissan yeni kasa QQ'de zaten kullanıyor. Yani gazlayınca araç sürekli devir arttırıp uğuldamıyor. Tam otomatik vites te kullandım bence CVT bu haliyle kesinlikle daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccecy -- 16 Mart 2017; 20:40:56 >
  • kaşağı, Qashqai olmuş şimdi işte :D
  • ccecy C kullanıcısına yanıt
    Bir tane değil burada bile 3-4 tane örnek var ayrıca şikayetvar'da tonla bu sorundan müzdarip insan var boşa fanboyluk yapmanın alemi yok. Hele ki gidip vw'de de var demek çok saçma. Kimse vosvosu savunmadı kaldı ki vosvos daha insaflı 6-7 bine kurtuluyorsunuz. Buradaki konularda da herkes arabanın ikinci el fiyatı kadar tamir ücreti istediler diye bayağı dalga geçmişti ki haksız da sayılmazlar 40 bin liradan fazla şanzıman ücreti nedir

• mehmedaltair kullanıcısına yanıt
    Ben Japon ve Kore otomobillerinin tümünün fanboyuyum. Alman otomobillerinin alayına uyuzum. Var mı itiraz. Hala saçmalıyorsun nerde 40 bin ödeyenler. Zibil gibi çift kavrama derdi çeken var. Bu arada makyajda mükemmel olmuş. Tamamen yenilenene kadar da lider olarak devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccecy -- 16 Mart 2017; 22:2:9 >
  • quote:

Ben Japon ve Kore otomobillerinin tümünün fanboyuyum. Alman otomobillerinin alayına uyuzum. Var mı itiraz. Hala saçmalıyorsun nerde 40 bin ödeyenler. Zibil gibi çift kavrama derdi çeken var. Bu arada makyajda mükemmel olmuş. Tamamen yenilenene kadar da lider olarak devam eder.

Gayet medeni şekilde konuşurken böyle davranmak

https://forum.donanimhaber.com/nissan-micra-cvt-sanzimana-48-000tl-isteyen-servis-4-000tl-ye-tatliya-baglandi--117175826

Bu kafayla nissandan lider değil dış kapının dış mandalı olur ancak. Zaten makyaj güzel olmuş yazmıştım ama fanboy olunca insanın gözü görmüyor hemen sağa sola saldırmaya başlıyor demek ki...

Madem kademeli olarak kasnak açılıp kapanacak, vites geçişi hissi verecek (ki alayında fake olduğu o vites geçişinin bariz belli Subaru Levorg'da dahil) neden sonsuz oranlı CVT'de ısrar hala? Ben vites geçişi hissi yaşayacaksam Cvt niye alayım, bu nasıl bir ironidir? Kayış ve kasnakların açılıp/kapanma, sürtünme ve aktarma kayıplarına neden katlanayım çok daha direkt ve verimli dişli sistem varken? Şanzımanı yazılım ile kademeli yaparak resmen performansa ve ekonomiye darbe vuruyorlar, bir Cvt sistemin D konumda dahi sürekli kademeli çalışması kadar aptalca bişey olamaz verimlilik açısından. Sadece manuelde kademeye geçer o başka.

CVT tamamen maliyet ve düşük hız ekonomisi kafasıyla araçlara koyulan bir şanzımandır, öyle iyi bir tam otomatiğin rakibi falan da olamaz. Bende Subaru Xv'de Cvt kullanıyorum, onda en azından saçma sapan sanki dişli şanzımanmış taklidi yapmıyor, hatasıyla sevabıyla tam kapasite gidiyor. Mazda'da da örneğin 6 ileri otomatik şanzıman kullanıyorum, tepkiler ve direktlik olarak Cvt tırnağı olamaz skyactiv şanzımanın, Xv'de tek olayı kullanmayı bilirsen verimli, o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcohol06 -- 16 Mart 2017; 22:30:51 >

• Çok şükür direksiyonu değiştirmişler.
  • Dinamik bir görüntü oluşmuş, çizgiler felan sevdim açıkcası. Başarılı.
  • shockwave23 kullanıcısına yanıt
    nissanı reno yu beğenmez. vw yamuğu çarpık bacaklı skodaya bayılır.
  • Makyaj malzemesi on taraf için biraz honda dan alınmış gibi...

CVT nin tam otomatik vitesten iyi olduğu yorumunuzu okuduktan sonra artık iyi geceler dilemekten fazlasını yazmak anlamsız olur..
  • Tasarımı hala ucuz gözüküyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.