Şimdi Ara

Nissan Qashqaı mi? mıtsubıshı asx mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
30.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dkerem2

arkadaşlar dizel kesinlikle düşünmüyoruz neden 10 bin fazladan verilsin dizelci arkadaşları bir türlü anlamıyorum hayatında hiç lpgli araç kullanmamışlar herhalde nedir bu dizel isteği iç mekan bence asxın daha şık duruyor.

zaten bagaj ufak bide tüp atıcaksın hepten ufalacak.

kuga alırım powershift 1.8 mitsuya verene kadar sanırım araç satmaya niyetleri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi INTRUDERTR -- 13 Aralık 2011; 23:47:08 >
  • klasik forum yorumları daha almadan satmayı düşünmeye başlanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conquête -- 13 Aralık 2011; 23:44:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

quote:

arkadaşlar dizel kesinlikle düşünmüyoruz neden 10 bin fazladan verilsin dizelci arkadaşları bir türlü anlamıyorum hayatında hiç lpgli araç kullanmamışlar herhalde nedir bu dizel isteği iç mekan bence asxın daha şık duruyor.

lpg tankı simit olacağı için sorun yok lpg konusunda yeterince deneyimliyiz. yukarıdada belirttim eniştemin şimdiki aracı accent era lpgli ve lpg simit tank o yüzden bagajda yer kaplamıyor.

• Özetleyeyim...(Kendimce)

-Benzinli Motor : ASX
    -Yol tutuş : ASX
    -Yalıtım : QQ
    -Konfor : QQ
    -İç mekan genişliği : ASX(arka dize mesafesiyle kurtarıyo)
    -Sürüş dinamikleri : ASX (tartışmam bile)
    -Ergonomi : QQ
  • quote:

quote:

quote:

lpg tankı simit olacağı için sorun yok lpg konusunda yeterince deneyimliyiz. yukarıdada belirttim eniştemin şimdiki aracı accent era lpgli ve lpg simit tank o yüzden bagajda yer kaplamıyor.

o zamanda yedek lastik derdi çıkar .tamir kiti falan idare edeceksiniz artık.

bu da taner göde beyin fotosu .

Nissan Qashqaı mi? mıtsubıshı asx mı ?

• mitsubishi.
  • quote:

Eniştem yeni bir araç alma arefesinde bende donanımhaber kullanıcılarına bu soruyu sormak istedim. eniştemde şuanda accent era var lpgli ve 0km aldı aracı 70 bin km kullandı satıyor araç 2009 model 1.4 team donanım lpgye uyumlu olmamasıdnan dolayı hyundai ix35 kia sportage ve vw tiguanden vazgeçt,k alacağı arabaya hemen lpg taktıracağız.

İki aracında başlangıç fiyatları hemen hemen aynı qashqai 2.elde daha iyi olur sanırım onun dışında hangi araç hangisine göre üstün test etmeden ve incelemeden bilinmiyor. forumdan taner abi ile görüştüm asx ile ilgili güzel yorumlar aldım asxın tipi bana göre daha hoş ama 2012 yılında 5 vitesli araç olması biraz saçma geldi açıkçası

değerli yorumlarınızı sizebırakıyorum daha çok kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum

Kuzen yalnız GDİ Sportagelere artık baglıyorlar diye biliyorum..bence ASX tip olarak bir adım önde..

• quote:

quote:

quote:

quote:

o zamanda yedek lastik derdi çıkar .tamir kiti falan idare edeceksiniz artık.

bu da taner göde beyin fotosu .

Valla böyle güzel araçları taksi görünce niyeyse seviniyorum Avrupai hava katıyorlar ;)

• Bu iki araç arasında kalan bir arkadaşım gitti Hyundai İx35 1.6 benzinli aldı.En üst donanım ,beyaz 60.000 tl ye....Siz de düşünebilirsiniz.......
  • bence asx
    yeni
    yakışıklı
    japon
    yakıt daha ekonomik
    asx kullanıcısı taner beydende yorum bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgadobm

bence asx
    yeni
    yakışıklı
    japon
    yakıt daha ekonomik

er abiyle bizzat telefonda görüştüm onun görüşleri beni baya etkiledi asx aldırmaya çalışacağım
  • quote:

quote:

bence asx
    yeni
    yakışıklı
    japon
    yakıt daha ekonomik

er abiyle bizzat telefonda görüştüm onun görüşleri beni baya etkiledi asx aldırmaya çalışacağım

dostum adanadasınız buluşun biryerde bir kebap falan yeyin üzerine detayları yüzyüze görüşün

• quote:

quote:

quote:

bence asx
    yeni
    yakışıklı
    japon
    yakıt daha ekonomik

dostum adanadasınız buluşun biryerde bir kebap falan yeyin üzerine detayları yüzyüze görüşün

eniştemede söyleyecem bakalım müsait olursa 2 tarafta bi düzenleme yapacaz artık

• Merhaba arkadaşlar,

ASX'i tabi eşimin şehiriçinde kullanması için aldım. Daha önceki aracı FIAT Grande Punto'ydu. Eşime göre bu araç daha büyük, daha yüksek ve daha güçlü. Önceki aracı ile kıyaslıyor tabi. Ben direksiyona geçince kendi önceki aracım ve şimdiki aracımla kıyaslıyorum ama. 117 HP'lik motor ŞEHİRİÇİ ve DÜZ YOLLAR için gayet yeterli. Ne var ki yokuşlarda 1 veya 2 vites düşürmeniz gerekebiliyor. Damlama Mevkiini 1.4 TSI PASSAT'la (122 HP 210 NM) 6. viteste 130 km/h ile çıkarken (!) bu araç yer yer 3. vitese kadar düşüyor, çünkü normal, turbosuz, atmosferik beslenen bir motor, bir de LPG'li ki 117 HP düşüyor 111 veya 112 HP'ye. Bunun ama bu aracın motoruna has olduğunu düşünmüyorum. Motor kaputunun altında 300 HP'lik bir canavar yatmıyor, bunu zaten bilerek almıştım ASX'i. İşi gücü dik yokuşlarda hızlı gitmek olmayanlar için gayet uygun bir araç. Şehiriçinde ve TEM'de ve düz yollarda 180-190 km/h'yi kolayca görüyor.

Pazar akşamı 160 km/h ile basan ANADOL'u yakaladım ve 170 km/h ile geçtim ama sonra eşim "Yeter!" dedi.

Şu bir gerçek ki bozuk şehiriçi yollar, çukur ve kasislerde bu araç bence mükemmel bir otomobil. Donanım olarak gayet iyi. Cruise Control vb. hepsi var. Plastik aksamı bir Alman markasına göre daha basit. Yani bunu aracın lüks ve konfor için değil de belki de dayanıklı olması için yapıldığını düşünüyorum. Ön camı yüksek hızda (120 km/ ve üstü) açtığınızda içeri giren rüzgar ötüyor, cam da ses çıkartıyor. Bozuk yollarda sebebini ve kaynağını asla bulamayacağınız yerlerden sesler geliyor, fakat hani buna alışıyorsunuz.

Bu bir Active Cross-Over, bir süper lüks bir limuzin değil. LPG'ye uygun motoru, ya da daha doğru bir formülasyonla, motorunun LPG'ye uygun olması ve 90 km/h sabit hızda Cruise Control devredeyken 15 litre LPG ile 200 km gitmesi bence yeterli kriterler. Daha kaliteli iç malzeme belki NISSAN QASHQAI'da vardır, 1.5 dCi dizel motor da vardır, 1.6 benzinli motor da, hem de LPG'ye uyumlu, fakat ASX hem satın alırken daha hesaplı, hem kullanırken de biraz daha ferah geldi.

NISSAN QASHQAI ve KIA SPORTAGE arasında gidip gelmiştik ama kazanan MITSUBISHI ASX ve biz olduk.

Selamlar,

Taner Göde

NOT: ASX'in CRUISE CONTROL'u ile ilgili olarak: Rampada ayarladığınız hızın 10 km/h altına kadar yavaşlayınca devereden çıkıyor, buna dikkat edin, bazen tehlikeli durumlar da olabiliyor! VW PASSAT hızı muhafaza ederken SEAT TOLEDO hızı düşürüyordu ama devreden çıkmıyordu fakat ASX gazı arttırmıyor, hızı da düşürüyor ve arkanda birisi varsa aniden yavaşlayan araç dik rampada duruyormuş gibi olabiliyor, buna dikkat etmeniz gerek. Benim de başıma geldiğinde şaşırmıştım ama öyle bir durumda hemen 1 vites düşürüp gaz pedalına basıyorum ve Cruise Control'un devreden çıktığı hızın 10 km/h altını koruyabiliyorum. Örnek: 120 km/h ile rampa çıkarken 110 km/h'da Cruise Control havlu atıyor, hemen 1 vites düşürüp gaz pedalına basınca aracı 95 km/h'da yakalayıp 100 km/h'ya kadar hızlandırabiliyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Merhaba arkadaşlarım,

Haftasonu LPG'li 2X4 5 ileri manüel vites ASX ile Ürgüp-Göreme'ye gittik. Giderken 2.11 TL'den ve gelirken de 2.25 TL'den LPG aldım. Nevşehir'den Adana'ya 320 km'yi 50 TL'lik LPG ile katettim. Esasen VARIANT'la gidecektik. Otele telefon edip yol durumunu aldıktan sonra ASX ile gitmeye karar verdim. Heryer kar ve buz kaplıydı. Ürgüp-Göreme etrafındaki yollar da dağlık olduğundan ASX daha uygun geldi. Yoksa VARIANT'la 2000 km'yi devirmiştim şimdi.

Beyaz ASX Beyaz KAR gördü ilk defa... Arka koltuğa dikkat.

• @ Taner Bey 15 lt ile 200 km yaptığından emin misiniz? km de 18 kuruş gibi bir değer yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunshines35

@ Taner Bey 15 lt ile 200 km yaptığından emin misiniz? km de 18 kuruş gibi bir değer yapar.

Bu yaz Pazar günleri Ç.Ü. Yumurtalık Eğitim Kampına günübirlik gittik. Kuzey Adana'da Kurttepe Caddesinden çıkıp TOTAL Bonjour'da LPG aldım, depoyu doldurdum. Oradan TEM'e girip Ceyhan'ın Yumurtalık çıkışında TEM'den ayrılarak devlet yoluna girdim. Dümdüz ve sabit viteste gidilebilecek bir yol. Zeytinbeli kasabasına kadar tam 100 km.

Akşam da aynı yolu geri döndüm, tekrar LPG aldım, 30 TL tuttu, 15 litre LPG, 200 km yol. LPG'yi o zaman 2,03 TL'den almıştım. Geçen Pazar günü de Nevşehir'de 2,25 TL'ye ve Adana'da da 2,11 TL'ye aldım. Nevşehir'de Dinler Akaryakıt İstasyonunda MilanOtoGaz da vardı 2,11 TL'ye ancak MilanOtoGaz'ı hiç beğenmemiştim, Temmuz ayında Mersin-Kızkalesi'nde de aldım ve hava gibi hemen bitmişti.

Gelecek yaz da yine aynı yoldan Yumurtalık'a gideceğiz. Bu yakıt tüketimini muhafaza edebileceğime inanıyorum. Eşim şehiriçinde 37 litre ile 450 km yapabiliyor. LPG'nin en iyi yanlarından birisi benzinli otomobil fiyatına dizel otomobilin yakıt tüketimini elde edebilmek (dizel otomobilin aynı hacimde elde edilen güçten mahrumsunuz ama) ve şehiriçinde de olsa her gün 5-10-15 km kullanılan bir otomobilin yakıt sorununu 1 ay boyunca tekrar konu edilmesini önlemek.

• Taner Bey nazar değmesin çok iyi aracın tüketim değerleri.
    Ben otm. ve 1.6 i30 ile 32 lt lpg alıyorum avg. kullanımla şehiriçi 290-320 km yapabiliyorum. yani tüketim: 10LT/100KM.
    Bir Crossover için 37 lt ile 450 km - 8.2LT/100KM değeri gerçekten çok iyi. Az yakıyor denen Jazz bile 7.0LT ş.içi.
    Bir de şu GDİ ve TSİ lere de lpg takılsa ne güzel olacak
  • Dış tasarım : ASX
    İç tasarım: İkiside idare eder

Kullanmadan karar vermek zor. Sanırım QQ daha ağır basacaktır.
  • En ucuz QashQai 1.6 fiyatı 50.500 TL, en pahalısı 68.500 TL, arada 18.000 TL fark var. Motor LPG'ye uygun. 5 donanım paketi var, 2011 modeller 2.500 TL daha ucuz.

En ucuz ASX 1.6 fiyatı 53.500 TL, en pahalısı 62.000 TL, arada 8.500 TL fark var. Motor LPG'ye uygun. 2 donanım paketi var. Bunlar 2011 model. 2012 model olarak istede sadece 1.8 Intense MT Diesel 4x4 var ve fiyatı 110.000 TL
  • Qashqai'ye 1.6 dci 130hp motor geldi sanırım. Onu da bir araştırın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.