Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (740. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
14.993
Cevap
178
Favori
1.017.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 738739740741742
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar,

Makyajlı kasa için aksesuarlar geldi mi? Bagaj çıtası, yan çıta , difüzor vs. Yan basamak ne kadar şu anda?
  • Arkadaşlar merhaba.Bursa da tavsiye edeceğiniz özel Nissan servis var mı?Paylaşımlarınız için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuncer_tasci T kullanıcısına yanıt
    Aynı ses bende de var. 2017 1.6 otomatik tekna, Eylül çıkışlı. (makyajsız)

• Bugün 50 bin bakım yaptırdım. Nissan özel servis Yağmur Oto'da. Mustafa ustanın eline koluna sağlık. Bakım ile birlikte würth motor temizleyici ile motor da temizlendi, miss oldu. Toplam Tutar 400 TL. Ankara'da bulunan arkadaşlara Yağmur Oto'yu öneririm

Aracım 2014 1.6 DCİ X-tronic

• Herkese Merhaba,

Sahibi olduğum Makyajlı Qashqai Skypack için 30 dakikalık bir POV otoyol sürüş videosu hazırladım.

Aşağıdaki linki paylaşıyorum, merak eden olursa izleyebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=W8PF314WwG8&t=470s
  • february kullanıcısına yanıt
    Benim de tam "Qashqaimin 40000 bakımı geldi ankarada iyi ve ekonomik usta arıyorum. Tavsiyelere açığım" dediğim an bu mesajı görmem iyi oldu. Değişim parçaları orijinal mi muadil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yağ (DPF - ACEA C4 - 5W 30), yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişti. Fren balataları değişim gerekmiyordu sprey ile temizlendi. Kapı, bagaj, kaput menteşe aksamları sıvı sprey gres ile yağlandı. Motor temizliği yapıldı.

Sizin aracınızda önemli bir parça değişimi olacaksa ve illa yetkili servisin kullandığı parça olsun isterseniz parçayı yetkili servisten alıp montajını özel servise yaptırarak yetkili servisin kazık işçilik ücretinden kurtulmuş olursunuz.

Ayrıca belki ihtiyaç duyan olabilir diye yazayım. Aracımın sileceklerini değiştirdim. Üstündeki orijinal silecekler berbattı şimdiye kadar idare ettim kullandım. Aşağıda verdiğim linkten Bosch Aerotwin silecek takımı aldım. Ön ve arka. Mükemmel temizlik yapıyor, ihtiyaç duyanlara öneririm. Sökme-takma 2~3 dk. sürüyor ve tam uyumlu.

Silecek LİNK

• quote:

Orijinalden alıntı: february

Yağ (DPF - ACEA C4 - 5W 30), yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişti. Fren balataları değişim gerekmiyordu sprey ile temizlendi. Kapı, bagaj, kaput menteşe aksamları sıvı sprey gres ile yağlandı. Motor temizliği yapıldı.

Sizin aracınızda önemli bir parça değişimi olacaksa ve illa yetkili servisin kullandığı parça olsun isterseniz parçayı yetkili servisten alıp montajını özel servise yaptırarak yetkili servisin kazık işçilik ücretinden kurtulmuş olursunuz.

Ayrıca belki ihtiyaç duyan olabilir diye yazayım. Aracımın sileceklerini değiştirdim. Üstündeki orijinal silecekler berbattı şimdiye kadar idare ettim kullandım. Aşağıda verdiğim linkten Bosch Aerotwin silecek takımı aldım. Ön ve arka. Mükemmel temizlik yapıyor, ihtiyaç duyanlara öneririm. Sökme-takma 2~3 dk. sürüyor ve tam uyumlu.

Silecek LİNK

silecek konusunda aynen katılıyorum aynı silecegı kullandım.Hem yarı fiyatı hem ck iyi

• merhaba, hız sabitlemeyi bir türlü kullanamadım yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • direksiyonun sagındakı gosterge ısaretlı hız sabıtleme butonuna bas sonra ustundekı butonu set yazısına dogru bır kere cek yeter
  • eynipa E kullanıcısına yanıt
    tşk hocam, bugün deneyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakancan44

tşk hocam, bugün deneyeyim

Her yukarıya itişinde 2 km/h hızlanır, her aşağı çekişinde de 2 km/h yavaşlar.
    frene bastığınızda sabitleyici devreden çıkar, resume'ye bastığınızda da önceki ayarladığınız hıza tekrar gelir.
  • Qashqai 1.2 xtronic 2016 İlk bakım 1 yıl 15000km 3 taksit 760₺,ankara baykoçlar...Motoru falan da kimyasalla yıkamışlar,tertemiz teslim ettiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 18 Mart 2018; 13:29:8 >
  • 2016 qashqai 1.2 cvt aracımın vites topuzunun altından, aracla sehir halınde ıken saga sola manevra yaptıgımda pul gıbı bıseyın saga sola carptıgı sesı gelıyordu.

gercekten cok ıgrenc bı ses cok rahatsız edıcı.

vıtes topuzundan sankı bı parca kırılmıs yada bı pul dusmus carpıyo hissi verdi.

bugun kuzey otoya gıttım. sagolsunlar cok guzel ılgılendıler. 1.5 saat ıcınde aracımı teslim ettiler.

sorunu cıkaran sey 25 kurus ımıs.

kuzey oto hakan ve fatih beye cok tesekkur ederım.

sizde dıkkalı olun arkadaslar. basımdan gectıgı ıcın paylasşmak ıstedim.
  • arkadaşlar benzinli otomatik 1.2 araç için 2. bakım fiyatını bilen var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckul

arkadaşlar benzinli otomatik 1.2 araç için 2. bakım fiyatını bilen var mıdır?

Standard 850 civarı tabi ekstra (balata vs...) yoksa bi de bikaç yerden fiat alın değişiyo bazı yerlerde

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

quote:

Orijinalden alıntı: ckul

arkadaşlar benzinli otomatik 1.2 araç için 2. bakım fiyatını bilen var mıdır?

Standard 850 civarı tabi ekstra (balata vs...) yoksa bi de bikaç yerden fiat alın değişiyo bazı yerlerde

servis 1050 lira dedi :)
  • Merhabalar, 2015 model dizel 110 (1.5) skypack aracım 39000 km de şu an. Yağmurlu havada yokuş aşağı inerken, kırmızı ışığı görünce frene bastım ancak araç durmadı ta ta ta şeklinde ses yaparak fren mesafesi oldukça uzadı. Öndeki araca vurmaktan manevra ile kurtuldum.Servisle görüştüm abs devreye girmiştir dediler. Lastik değişimi gerekebilirmiş. Bu konuda görüşleriniz nedir ? Tavsiye edeceğiniz lastik markası ve özellikleri nedir ? Cevaplar için grup üyelerine peşinen teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertkaan29 -- 30 Mart 2018; 9:52:47 >
  • mertkaan29 M kullanıcısına yanıt
    Abs devreye girmis hocam. Yagmurlu havalarda ozellikle yagmur ilk yağarken dikkat etmek lazım. Birden aniden fren yapinca dediginizi bende yasadim.

Tekerlerin diş kalınlığı ve havasi da etkiler yol tutuşunu. Ayrica yeni lastik alirken islak zemin tutusu etiketine dikkat etmek lazım bence

• Periferik bakis yani bakisini ileride tutma bakisi one dusurmeme teknigi motosiklette hayat kurtarir 4 tekerde guvenli durmani saglar... hep ileri bakar ilerideki olaylari inceden gorebilirsen freni ani degil dozlama ile kullanirsin ve aracin kaymaz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 738739740741742
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.