Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (717. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.993
Cevap
178
Favori
1.017.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 715716717718719
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2016 model 3000 km de 1.2 motor otamatik, gösterge 8.6 ama kullanım 9.5 gibi kış lastigi var. Açıkçası sarfiyat biraz yuksek geldi. Dur kalk yoğun trafik çok degil ancak inişli çıkışlı yolların coklugu sanirim arttırıyor.

Ayrica fren pedalindan ayagimi cektigimde tak diye metal vurma sesi geliyor bunu yasiyan var mi acaba. Birde camlara kontak kapaliyken mudahale edilmemesine hala alisamadim. Nasil bunu dusunmemisler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tribes41

2016 model 3000 km de 1.2 motor otamatik, gösterge 8.6 ama kullanım 9.5 gibi kış lastigi var. Açıkçası sarfiyat biraz yuksek geldi. Dur kalk yoğun trafik çok degil ancak inişli çıkışlı yolların coklugu sanirim arttırıyor.

Ayrica fren pedalindan ayagimi cektigimde tak diye metal vurma sesi geliyor bunu yasiyan var mi acaba. Birde camlara kontak kapaliyken mudahale edilmemesine hala alisamadim. Nasil bunu dusunmemisler.

Kışın ve otomatik cvt normal bence şimdi nasıl bi de 1. Hız ort paylaşırmısınız.Benim 2000 oldu 23 km hızla pompa 7.8 8 litre civarı

• quote:

Orijinalden alıntı: Tribes41

Eski aracımdan (Ford Focus) bu yana Qashqai'ye dair alışamadığım tek şey şu kontak-cam olayı maalesef.

Çoğu zaman camları unutuyorum. Bilinç altında nasılsa kumanda ile uzaktan kapatırım var. Aynı şekilde araca binmeden kumandadan camları açmak çok kullanışlıydı. Alışamadım hala qq'da. Sanırım modül taktırmak gerekecek.

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Bu gün baktim 29 km yaziyor. 1. Kisim yakıt sarfiyati 8.6 lt.

Cam olayi gercekten ilginç araci stop ettikten sonra birdaha camlar için çalıştırmak gerekiyor. Diğer araclarimda camlar kontak çevrili iken açılıp kapaniyordu. Alisiriz sanirim.

• Tribes41 T kullanıcısına yanıt
    Daha önce auristen alışığım o da araç kapalıyken cam açıksa tekrar çalıştırıyodum aracı camı kapatmak için bu japonların genel karakteristiği bazı şeylerde geriden geliyorlR mesala cam tuşları gece rengi yok vs...

Yakıta gelince 29 km hıza göre biraz fazla gibi .Ama yakıt alırken sıfıırlayın yakıt bitince bakın tekrar .

• Japonlarin kafa calismiyor diyecegim ama zehir gibiler. Cam dugmesinin ustune küçük fosforlu birsey yapistiracagim. Karanlikta hangisi bulunmuyor. Yakit konusunda 100 tl ye 200 km gidiyor.

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    sağolsunlar beni aradılar debriyaj pedalından ses geliyor dediler ayrıca akün zayıflamış bunları garantin bitmek zere bunları deyiştiriyoruz dediler ayrıcada klima olayınıda sordular
  • ikalem İ kullanıcısına yanıt
    Multimedya cihazinizdan bluetooth ile telefon görüşmesi yaparken ses kalitesinden memnunmusunuz? sorun yaşıyormusunuz?

• Merhaba arkadaşlar. Ben de 2016 1,2T Skypack ile aranıza katılmış bulunuyorum :)
  • MikaHakkinen kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,manuel mi?ne kadara maloldu?

• plateau kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Evet manuel. 91000'e, İstanbul MAR'dan aldım hocam.
  • Camların otomatik olarak kapanmasından dolayı geçenlerde bir çocuğun başı cama sıkıştı ve maalesef vefat etti. Düşük bir ihtimal olsa da gerçekleşebiliyor. Çocuğu olanlar dikkat etsin.

• Araca seramik kaplama yaptıran var mı? Varsa erzurum/ankara/izmir de yer tavsiyesine açığım. Aracım safir mavi. En ufak kılcal çizikler bile çok belli oluyor. Umarım seramik bu çiziklerin yarattığı deformasyonu azaltır.

• hasanyazkan H kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hasan Bey,
    Yazınızı burayada alıntıladım.
    https://forum.donanimhaber.com/nissan-qashqai-icin-multimedya-navigasyon-cihazi--124806779-2#125703171
  • Şu videoda görülen durum normal midir? Aynı durumu bende yaşadım sanırım eriyen kar suyundan kaynaklıydı.https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=956262967809802&id=315487661887339

• Bu gün ilk uzun yol deneyimimi tecrübe ettim. 2016, 1.2 skypact otomatik 3 bin km civarinda olan aracım Izmit Afyon yolunda yağmurlu ve hava sıcaklığının 4 dereceye kadar düştüğü koşullarda üç kişi olarak ortalama 110 km hızla yakıt tüketimi 6.5-7 litre arasi oldu. Kış lastikleri var. Konfor olarak son derece keyif aldim. Araç tabiri caiz ise yağ gibi akiyor. Biraz rampalarda motor sesi kendini hissettiriyor. Cam tavan aractakiler için cok buyuk ferahlık sagladi.

Eksiler: arkada oturanlar için havalandırma kanalının olmamasi.

Biraz yol sesini alması

• https://youtu.be/IVjKoDj8O4Y

Qashqai su alıyor videosu. Aranızda izleyenler vardır mutlaka.

Fikriniz nedir? Hiç bahsi geçmeyen bir problem muhtemelen kullanıcı hatası veya tüp takılmış veya 10000 araçta bir olabilecek bir sorun.

• quote:

Orijinalden alıntı: SouthhPark

https://youtu.be/IVjKoDj8O4Y

Qashqai su alıyor videosu. Aranızda izleyenler vardır mutlaka.

Fikriniz nedir? Hiç bahsi geçmeyen bir problem muhtemelen kullanıcı hatası veya tüp takılmış veya 10000 araçta bir olabilecek bir sorun.

Yani enteresan trajikomik bir video kullanıcı hatası gibi görünmekle birlikte bu aracın zor sert yağmutlu şartlarda da su alabileceği şüphesi içindeyim.Öte yandan abinin yangın söndürme hortumuyla 140 binlik aracı yıkaması da ayrı bir olay.Yine de. Aracın dayanıklı olmasını bekliyo insan.

• SouthhPark kullanıcısına yanıt
    Neyzen Tevfik in itfaiye hortumu siiri aklima geliyor bir gulme turuyor beni :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 23 Nisan 2017; 12:32:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 dizel otomatik şehir içi 1 depo kaç km yol yapıyor acaba

• 
Sayfa: önceki 715716717718719
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.