Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (587. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.993
Cevap
178
Favori
1.017.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 585586587588589
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben beyaz aldım, diğer aracım füme idi, hemen kiri gösterirdi, bu da bazı lekeleri çok belli ediyor ama en azından temiz duruyor. Sedefli beyazın tutmaması konusu doğrudur diye düşünüyorum ama boya tutturabilen kaç tane özel servis, hatta daha ileri gideyim yetkili servis vardır? Bıraktım tutturmayı boyalar bile dökülüyor. 1.5 yıl önce eski aracımı mini onarım kapsamında autokinge verdim, bir süre sonra boyalar atmaya başladı. Sözde kurumsal şirket.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanyazkan

Arkadaşlar merhaba düşük devirlerde gelen tırıltılara karşın ekli resimdeki sabitleme işlemi yapıldı büyük ölçüde ses kesildi fakat bazen ufak tefek de olsa geliyor başka sesle ilgili kaynak var mı bilen, yaptıran var mı?
    Bu mesaja eklenen görseller:

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. .::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::.

Sağ yolcu tarafından gelen bir tıkırtı var. Hala çaresini bulamadım.

• Bazı kişiler bizim qq lerin x-tronic şanzımanını eleştiriyordu.. yeni koleos ta x-tronic şanzımanla gelecekmiş..
    http://m.ototeknikveri.com/haber/7081/2017-renault-koleosun-detaylari-ve-ozellikleri

• Platinum Premium Pack Otomatik Dizel alacağım nasip olursa...
    Renk konusu çok kafa karıştırıcı.
    Alırken yan basamak da taktırmak istiyorum.
    Yan basamak için orijinal şart mı yoksa yetkili servis dışında taktıran arkadaşlar var mı?
    Ne dersiniz?
  • MGE kullanıcısına yanıt
    Benim tavsiyem beyaz olur ama farklı olmak istiyorum derseniz diğer renkleri tercih edebilirsiniz. Metalik gri ve kırmızıya yakın olan renk de güzel duruyor ama kalan diğer renkleri ben hiç tavsiye etmem, siyah, füme vb olanları.
    Yan basamak benim hiç hoşuma gitmiyor ama tercih meselesi, servis muhtemelen pahalıya takar, yazılım veya donanımsal bir parça olmadığı için dışarıda da taktırsanız birşey olmayacaktır.

• Arkadaşlar merhaba, 2015 Qashqai İnci beyazı rötuş boyası almak istiyorum, aşağıdaki linke bakabilir misiniz bizim araçlara olur mu bu NS-50 QAB olarak görebilirsiniz.

http://tr.aliexpress.com/store/product/Car-scratch-repair-pen-auto-paint-pen-for-Nissan-Qashqai-X-trail-Sylphy-Teana-Sunny-Tiida/1352164_32366659400.html
  • Hasan Bey,
    Nissanın Pearl White (inci beyazı) renginin kodu QAB olarak geçiyor.
    Sizin verdiğiniz linkteki ürünle aynı; olması gerek diye düşünüyorum.
    Yorumlarda kalem değil fırça demek daha doğru olur diyen biri var ve genelde kullananlar çizik kapatma performansından memnun.
    Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGE -- 26 Nisan 2016; 12:10:07 >
  • Uzun süren araç değiştirme çabalarımın sonuna yaklaşırken QQ ile ilgili biraz yorum rica edeceğim.
    Araç değiştirme fikrine ilk olarak Qashqai ile başlayınca bir dönem birkaç soru sormuştum ve aslında karar vermiştim ama sonra önceliklerimin değişmesi vs. derken araç alım işini bu zamana kadar erteledim.

İlk olarak almak istediğim ama bütçemin biraz üzerinde olan araçları kesin olarak eledim (X1, C Serisi, 3.20i ed)

İkinci olarak, ikinci el (2014 ve sonrası az km'de, kazasız olmak kaydıyla) araç düşüncesine sıcak bakmaya başladım.

Üçüncü olarak seçenekleri azalttım ve belirlediğim markalardaki motor / donanım seçeneklerine karar verdim.

Önümde birbirlerinden tamamen farklı segmentlerde olsa da VW Passat 1.4 TSI DSG Comforline (ikinci eli 94-97 bin TL, sıfırı 108 bin TL) ve Qashqai 1.2 DIG-T Skypack (ikinci eli 77-82 bin TL) seçenekleri duruyor.

Açıkçası elimdeki tüm parayı arabaya yatırmamak adına Qashqai gitgide daha mantıklı gelmeye başladı.
    Donanım olarak cam tavan, otomatik katlanır ayna, anahtarsız giriş (önem verdiğim donanımlar) ve aracın yüksek olması (veee tabi fiyatının uygun olması) Passat'a nazaran öne çıkan hususlar.

Ancak daha önce bu forumda okusam da, hem bilgilerimi tazelemek hem de aklımdaki soruları toplu olarak cevaplayabilmek adına aşağıdaki soruların cevabını ve bilgilerimin doğru olup olmadığını teyit etmenizi rica ediyorum.

- Skypack'teki teyp yerine güzel bir dokunmatik ekranlı güzel bir cihaz almak isterim. Bunun ortalama maliyetini 1.500 TL olarak öngörüyorum. Ayrıca bu ekrana mümkünse geri görüş kamerası ya da Passat'taki gibi ön ve arka park sensörü için görsel destekli birşeyler yapmak mümkün mü ? Radyoların iyi çekmeme sorununu okumuştum, alınacak olan yeni sistem ile bu sorun ortadan kalkıyor mu ?

- Araçta sadece şoför camının otomatik olarak kalkıp inmesi, araç hareket ettiğinde kapıların otomatik kitlenmemesi gibi (bence) basit ama önemli özellikler yok. Sanırım bunların çözümü yok. Bazı modüller ile camların kumandadan açılıp kapanması, aynaların kapı kilitlenince kapanması gibi özellikler mümkün kılınsa da, kapı döşemesinin sökülecek olması sebebiyle sıcak bakmadığım bir konu. Sanırım bu hususta başka bir çözüm yok.

- Aracın yakıt tüketimini daha önce de sormuştum ve şehir içi tüketim verisi aklımda 8 civarında kalmış.

Bir de aracın ikinci eli (1.2 ve skypack) İstanbul'da çok sınırlı sayıda. Bu alanların araçlarından memnun olduğunu düşündürdü bana...
    Aracı ağırlıklı olarak şehir içi kullanacağım ve yıllık ortalama 7-8 bin KM kullanacağımı da göz önüne aldığımda QQ bana yeterince keyif verecektir sanırım. Aracı eşim de kullanacağı için onun da bu aracı kullanımı Passat'a nazaran çok daha kolay olur.

• SnypeR kullanıcısına yanıt
    Passat dedigin arac artik filo araci klasik sedan...

QQ insani mutlu edecek bir arac ve 1.2 turbo secenegi nimet, diger rakiplerde ya atmosferik yuksek motor benzinli alirsin hem yakar hem gitmez yada dunya para bayilip 3 yil sonra zararina satacagin dizel alirsin... Araci test etmeden biz ne yazsak bos... tek tus kaldirma otomatik kilotlenme olaydi iyiydi ama alet o kadar seni memnun ediyorki gormuyorsun.. biz 1.2 den ck memnunuz sehir icinde 4.9 yaktirdigimda oluyor 9 litrede.. genel anlamda ekonomik ve iyi hizlanan bir araba.. senelik 30-35 bin km yapmayacaksanda sakin dizel isine girisme

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    Passat ile tamamen farklı segmentte ve farklı ihtiyaca yönelik araçlar ama ikisi de ilgimi çekiyor. Zaten o mu bu mu diye bir soru sormaktan ziyade, aklımdaki araçları belirtip Qashqai ile ilgili soru ve yorumlarımı paylaştım.

QQ benim için yeterli ve güzel bir araç, o konuda tereddüt etmiyorum, dizel arayışında da değilim.

Amacım belirttiğim konularda eksik bildiğim birşey varsa doğru bir şekilde öğrenmek aslında. Biraz da yorum almak.

Multimedya olayı benim için önemli... Güzel bir ekran takınca radyo şikayeti gidiyor mu, park sensörlerini ekrana yansıtma imkanı oluyor mu gibi sorular var kafamda...

Cevabınız ve yorumunuz için teşekkür ederim.
    Multimedia olayini bende merak ediyorum servis 2500 tl ye necvox takiyorlar 3800 tl ye nissan connect.. 1500 tl lik cihaz icin servisten hicazet almaniz lazim keza kendileri takmiyor disarida bir yere gonderiyorlar en azindan ankara baykoctan aldigim bilgi bu. Her turlu necvox olsun baskasi olsun nu durumda geri gorus kamerasi cok basarli calisiyormus.

Mukayeseye gerek yok.
    1.2 skypack fazlasıyla işinizi görür.
    Bütçe el verirse premium tavsiye ederim tabiki.
    Ama cam tavandan vazgeçmeyin.

Premium aracimdaki radyonun zayıf olması benim için dert değil açıkçası. Zaten iyi de çekse radyodaki müzik kalitesi zayıf olduğu için telefondan paylaşım ile müzik dinliyorum. İnternet zaten heryerde.
    Multimedia cihazları araç alımlarında hiç bir zaman beni negatif veya pozitif olarak kararımı etkilememisirr. Mesela navigasyon olmasa farketmem zira çok kullanissiz hiç kullanmadım.
    Google map navigasyon varken Manuel navigasyon sistemleri benim için manasız.

• shadoww135 S kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/837078/7af737c8-71a6-416f-ae2f-b296d0581be3.jpg

Çaresi iki yumruk büyüklüğünde sünger. O bölüm motorla arası mesafeli, yanar diye korkutanlara itibar etmeyin.

Ben servise de gitmedim daha, kelepçe ile halledilecek şey değil bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert9797 -- 26 Nisan 2016; 17:18:45 >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Marka model bakmadım ama pek çok cihaz seçeneği gördüm araştırırken...
    Benim için de radyonun çekim kalitesi karar verme aşamasında belirleyici bir etken değil ama bu kaliteyi sağlamakta zor değil.
    Araçtaki navigasyonu bende tercih etmiyorum, en azından şimdiki aracımdaki navigasyon bana telefon kadar pratik gelmiyor.
    Ancak aracı alırsam güzel ve kaliteli bir ekran da almayı planlıyorum.

QQ 1.2'nin işimi göreceği, bana keyif vereceği net.

Bir de önceki sayfalarda çeşitli ampül önerileri vardı ama onlar xenon farlar için miydi yoksa sadece beyaz ışık için miydi hatırlamıyorum. Fazla maliyetli olmazsa xenon da tercih edilebilir bence... Tabi sahte, karşıdakinin gözünü alan kalitesiz şeyler güzel değil.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert9797

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/837078/7af737c8-71a6-416f-ae2f-b296d0581be3.jpg

Çaresi iki yumruk büyüklüğünde sünger. O bölüm motorla arası mesafeli, yanar diye korkutanlara itibar etmeyin.

Ben servise de gitmedim daha, kelepçe ile halledilecek şey değil bence..

Yalnızca kelepçe yeterli değil. Aynı işlemi bakım zamanı serviste yaptırmıştım. Kelepçe konulduktan sonra sizin sünger koyduğunuz ve klima borusunun tabanının oturduğu yere ses çıkarmaması için tek tarafı süngerli bantlardan yapıştırdılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SnypeR

Uzun süren araç değiştirme çabalarımın sonuna yaklaşırken QQ ile ilgili biraz yorum rica edeceğim.
    Araç değiştirme fikrine ilk olarak Qashqai ile başlayınca bir dönem birkaç soru sormuştum ve aslında karar vermiştim ama sonra önceliklerimin değişmesi vs. derken araç alım işini bu zamana kadar erteledim.

İlk olarak almak istediğim ama bütçemin biraz üzerinde olan araçları kesin olarak eledim (X1, C Serisi, 3.20i ed)

İkinci olarak, ikinci el (2014 ve sonrası az km'de, kazasız olmak kaydıyla) araç düşüncesine sıcak bakmaya başladım.

Üçüncü olarak seçenekleri azalttım ve belirlediğim markalardaki motor / donanım seçeneklerine karar verdim.

Önümde birbirlerinden tamamen farklı segmentlerde olsa da VW Passat 1.4 TSI DSG Comforline (ikinci eli 94-97 bin TL, sıfırı 108 bin TL) ve Qashqai 1.2 DIG-T Skypack (ikinci eli 77-82 bin TL) seçenekleri duruyor.

Açıkçası elimdeki tüm parayı arabaya yatırmamak adına Qashqai gitgide daha mantıklı gelmeye başladı.
    Donanım olarak cam tavan, otomatik katlanır ayna, anahtarsız giriş (önem verdiğim donanımlar) ve aracın yüksek olması (veee tabi fiyatının uygun olması) Passat'a nazaran öne çıkan hususlar.

Ancak daha önce bu forumda okusam da, hem bilgilerimi tazelemek hem de aklımdaki soruları toplu olarak cevaplayabilmek adına aşağıdaki soruların cevabını ve bilgilerimin doğru olup olmadığını teyit etmenizi rica ediyorum.

- Skypack'teki teyp yerine güzel bir dokunmatik ekranlı güzel bir cihaz almak isterim. Bunun ortalama maliyetini 1.500 TL olarak öngörüyorum. Ayrıca bu ekrana mümkünse geri görüş kamerası ya da Passat'taki gibi ön ve arka park sensörü için görsel destekli birşeyler yapmak mümkün mü ? Radyoların iyi çekmeme sorununu okumuştum, alınacak olan yeni sistem ile bu sorun ortadan kalkıyor mu ?

- Araçta sadece şoför camının otomatik olarak kalkıp inmesi, araç hareket ettiğinde kapıların otomatik kitlenmemesi gibi (bence) basit ama önemli özellikler yok. Sanırım bunların çözümü yok. Bazı modüller ile camların kumandadan açılıp kapanması, aynaların kapı kilitlenince kapanması gibi özellikler mümkün kılınsa da, kapı döşemesinin sökülecek olması sebebiyle sıcak bakmadığım bir konu. Sanırım bu hususta başka bir çözüm yok.

- Aracın yakıt tüketimini daha önce de sormuştum ve şehir içi tüketim verisi aklımda 8 civarında kalmış.

Bir de aracın ikinci eli (1.2 ve skypack) İstanbul'da çok sınırlı sayıda. Bu alanların araçlarından memnun olduğunu düşündürdü bana...
    Aracı ağırlıklı olarak şehir içi kullanacağım ve yıllık ortalama 7-8 bin KM kullanacağımı da göz önüne aldığımda QQ bana yeterince keyif verecektir sanırım. Aracı eşim de kullanacağı için onun da bu aracı kullanımı Passat'a nazaran çok daha kolay olur.

Merhaba. Araçta ön arka park sensörü passattaki gibi dediğiniz şeyin adı optik park sistemi
    Benim donanımla yok ama üst donanimlarda var diye biliyorum.
    Hız göstergesinin oradaki 5 inç renkli ekran oldukça kullanışlı. Lastik basınçları dahil ayrıntılı olarak o ekranda gösteriliyor. Bence bir deneyin zaten navigasyon taktırmaktan vazgeçeceksiniz.
    Aracım 2016 model radyo anteni tavanda uzun klasik anten ve baya iyi çekiyor.
    İkinci elde passatta qashqai de çok kaybettirmez. Nihayetinde ikisi de kendi sınıflarının en çok satan araçları.
    İnşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynssk -- 26 Nisan 2016; 18:57:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Multimedia olayini bende merak ediyorum servis 2500 tl ye necvox takiyorlar 3800 tl ye nissan connect.. 1500 tl lik cihaz icin servisten hicazet almaniz lazim keza kendileri takmiyor disarida bir yere gonderiyorlar en azindan ankara baykoctan aldigim bilgi bu. Her turlu necvox olsun baskasi olsun nu durumda geri gorus kamerasi cok basarli calisiyormus.

Ben aracıma navimex marka android tabanlı bir cihaz taktırmayı düşünüyorum. Geri görüş dahil 1350 lira fiyat aldım. Garanti konusunda sıkıntı yaşanır mı henüz öğrenemedim. Herhangi bir bilgisi olan varsa paylaşsın. Antalya servis, dışarda takılırsa da garantiyi etkilemez dedi ama çok inanmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadoww135

quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Ben aracıma navimex marka android tabanlı bir cihaz taktırmayı düşünüyorum. Geri görüş dahil 1350 lira fiyat aldım. Garanti konusunda sıkıntı yaşanır mı henüz öğrenemedim. Herhangi bir bilgisi olan varsa paylaşsın. Antalya servis, dışarda takılırsa da garantiyi etkilemez dedi ama çok inanmadım.

Garanti konusunu bu tarz konularda önceden net bilgi vermenin kolay olmadığı bir husus.
    Üretici, olası bir problemde öncelikle aracınızı inceler ve kullanıcı hatası olup olmadığını kontrol eder.
    Örneğin aracın elektronik sisteminde problem oldu.
    Yapılan incelemede sonradan takılan multimedia cihazın bağlantısındaki hata nedeniyle kısa devre/kaçak ve nedeniyle sorunun oluştuğu tespit edildi.
    Problem garanti dışı kalır tabiki.

Ama, multimedia cihazını dışarıda taktirisaniz araç garanti dışı kalır diye bir durum söz konusu olamaz.

Özetle, Bu arada alınacak risk sizin tercihinizdir. Riski minimize etmek için, bildiğiniz/güvendiğiniz bir yere bu tip cihazları taktirisaniz sıkıntı olmaz.

Hiç risk almak istemezseniz biraz maliyetli olmasına rağmen serviste taktirirsiniz.

Umarim bu bilgi yardımcı olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 26 Nisan 2016; 21:35:03 >

• ynssk kullanıcısına yanıt
    Aracı detaylı inceledim ancak henüz test sürüşü yapamadım. Memnun kalacağımı düşünüyorum. Ekranı da aslında navigasyondan ziyade görsel olarak daha şık dursun diye istiyorum. Yoksa navigasyonu da pek kullanmayacağım, herhangi bir klip video işine de girmeyeceğim. Belki geri görüş kamerası olur ki, görsel olarak optik park sistemi (skypack donanımda) mevcutsa geri görüş kamerası da önemli bir donanım değil benim için.

Kafamda fazla soru işareti yaratan bir araç değil açıkçası ve diğer seçeneklerime nazaran en ekonomik olanı.

Tabi ikinci elde az araç olması da benim işimi zorlayan bir unsur.

İyi dilekleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
  • İyi akşamlar cümleten.
    Navigasyona güncelleme gelecek demişlerdi 2016 da geldi mi acaba bilgisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 585586587588589
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.