Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (586. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
14.993
Cevap
178
Favori
1.017.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracı eksperden çıkarttık nasipse yarın alıcaz. 24.000 km de. qq lerin periyodik bakımları kaç binde yapılır arkadaşlar. 10 bin mi 15 bin mi benzinli bakım aralıkları
  • thaff T kullanıcısına yanıt
    Dizelde 10.000 benzinlide 15.000 ancak o kilometreyi dolduramasanız dahi 1 yıl sonra bakıma girmek zorundasınız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın forum üyeleri 1.5 dci sky pack aracına karter muhafaza taktırmak istiyorum. Servis 350 tl dedi. Piyasada diğer araçlara 100 TL gibi takiliyor. Servis teki korumayi gören varmi buna degermi.Birde servis dişinda bu korumayi alabileceğiniz bir yer varmi. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TOPRAK2005 -- 21 Nisan 2016; 8:37:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu Qashqai 2015 tekna otm. için pdf kullanım klavuzu bulma ihtimali var mıdır acaba...
  • TOPRAK2005 T kullanıcısına yanıt
    Karter korumayı dağ tepe dolaşmıyorsanız cokta gerekli değil malum araçların altı yüksek... bir diğwr bakış açısı da karter korumanı zararlı olabileceği.! Allah muhafaza büyük bir kazada motorun araçtan kopup ayrılması hayat kurtarıyor.. karter koruma bu noktada zararlı olabiliyor..

Halı hazırda plastik bir koruma mevcut olması gerek aracınıza. Bunun yerine sac takabiliyor servis bundan mı bahsediyorsunuz?
    Mevcut plastik yeterli değilmi sizin icin

Araçta orijinal plastik karter koruma plakası var. Şehir içinde bence yeterli. Yok mutlaka saç koruma olsun diyorsanız, serviste üzerinde Nissan amblemli olan koruma sacı taktırın. Mutlaka servis diyorum, zira sacın kaportaya bağlantı vidaları özel ve kaza anında vidalar koparak sacın ve motorun aşağıya düşmesine fırsat veriyor. Aksi durumda allah korusun kaza anında motorun yolcu kabinine girme ihtimali var. Nissan Gerçek Oto da en son 250 tl ye bırakmışlardı ama ben taktırmadım.
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Aslinda mevcut plastik yeterli fakat geçen bir taşa ufaktan dokundum plastik parça bir kaç yerden kirildi. Benimde canim sıkıldı yaptırana kadar demirini alayım dedim

• thaff T kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile otomatik veya manuel farketmiyor, aynı klavuz var.
    İnternette bulabilirsin.
    Bulamazsan bana dönüş yap vereyim
    Antalya servis 6 ay önce bana 200 tl fiyat verdi. Bende taktırmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dent_ist

Araçta orijinal plastik karter koruma plakası var. Şehir içinde bence yeterli. Yok mutlaka saç koruma olsun diyorsanız, serviste üzerinde Nissan amblemli olan koruma sacı taktırın. Mutlaka servis diyorum, zira sacın kaportaya bağlantı vidaları özel ve kaza anında vidalar koparak sacın ve motorun aşağıya düşmesine fırsat veriyor. Aksi durumda allah korusun kaza anında motorun yolcu kabinine girme ihtimali var. Nissan Gerçek Oto da en son 250 tl ye bırakmışlardı ama ben taktırmadım.

Ben bu durumu ilk kez sizden duyuyorum. Yeni birşey öğrenmiş oldum. Teşekkürler.

• ynssk kullanıcısına yanıt
    Yeni nesil araçlarda bu plastik koruma bulunuyor artik. Marka /model farketmiyor

• http://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-edge-5w-30-ll-4-litre-P21649108

Bu ürünleri kullanan oldu mu..

10.000 bakımım geldi. Bir yağcıdan 0,600 cc ( 18 tl ) aynı yağdan açık olarak alıp servise götüreceğim.

Toplam 4,6 lt yeterli sanırım. Servise sordum, dışardan getirirseniz, yağ hariçten geldi diye yazarız dediler. bende tamam dedim.

15 nisan-15 haziran 2016 arasında periyodik bakım yaptıranlara Tunap Klima sistem temizliği ürünü hediye.. diye mesaj da geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert9797 -- 23 Nisan 2016; 13:07:32 >
  • selam arkadaslar aracina harici hoparlor sistemi taktiran varmi
  • Merhaba arkadaşlar,
    Uzun bir düşünce sürecinden sonra yapılabilecek en mantıklı hamlenin Qashqai alarak araç arayışımı sonlandırmak olduğuna karar verdim.
    Bu hafta içi aracımı alacağım yalnız şimdi de renge karar vermek gerekiyor ki o da ayrı bir sıkıntı...
    Aracın "manyetik kırmızı" rengini beğendim ancak inci beyazı (ingiltere sitesinde "storm white" olarak geçen ve en pahalı statüdeki renk) de çok güzel.
    Bu noktada beyaza yönelmişken hem yabancı forumlarda hem de forumumuzdaki pek çok yorumda beyaz rengin -sedefli olmasından dolayı- çiziklerde yada göçüklerde tamir aşamasında sorun yarattığı sonucunu çıkardım.
    Sevgili arkadaşlar renk seçmeme yardımcı olacak fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

NOT: Olmaz ama eskiden olmuş diye yazıyorum: "Evet sitedeki yorumlar renk seçmeme yardımcı olacak; renk seçimi şahsidir ancak akıl almanın kimseye zararı dokunmaz..." Lütfen "bunu da sorma!!! kendin seç!!! tarzında beylik cümlelerle birbirimizin vaktini almayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MGE -- 24 Nisan 2016; 16:46:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MGE

Merhaba arkadaşlar,
    Uzun bir düşünce sürecinden sonra yapılabilecek en mantıklı hamlenin Qashqai alarak araç arayışımı sonlandırmak olduğuna karar verdim.
    Bu hafta içi aracımı alacağım yalnız şimdi de renge karar vermek gerekiyor ki o da ayrı bir sıkıntı...
    Aracın "manyetik kırmızı" rengini beğendim ancak inci beyazı (ingiltere sitesinde "storm white" olarak geçen ve en pahalı statüdeki renk) de çok güzel.
    Bu noktada beyaza yönelmişken hem yabancı forumlarda hem de forumumuzdaki pek çok yorumda beyaz rengin -sedefli olmasından dolayı- çiziklerde yada göçüklerde tamir aşamasında sorun yarattığı sonucunu çıkardım.
    Sevgili arkadaşlar renk seçmeme yardımcı olacak fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

NOT: Olmaz ama eskiden olmuş diye yazıyorum: "Evet sitedeki yorumlar renk seçmeme yardımcı olacak; renk seçimi şahsidir ancak akıl almanın kimseye zararı dokunmaz..." Lütfen "bunu da sorma!!! kendin seç!!! tarzında beylik cümlelerle birbirimizin vaktini almayalım.

Kırmızı var bizde de.Güzel renk açıkcası.Siyah ve beyaz çok sıradan geliyor artık.Kırmızı almazsanız Füme rengine bakın o da çok güzel.

• ksk_kaan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam,
    Nightshade kodlu (üzüm siyahı olarak geçiyor katalogda) bir renk var; mürdüm rengine yakın... O renk de çok güzel görünüyor gözüme.
  • MGE kullanıcısına yanıt
    Ben almadan önce kırmızıyı görseydim kesin kırmızı alırdım. Komşum aldı hergün gözüme sokuyor :( aracım beyaz.

• Arkadaşlar merhaba düşük devirlerde gelen tırıltılara karşın ekli resimdeki sabitleme işlemi yapıldı büyük ölçüde ses kesildi fakat bazen ufak tefek de olsa geliyor başka sesle ilgili kaynak var mı bilen, yaptıran var mı?
    Bu mesaja eklenen görseller:

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. .::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::.

• MGE kullanıcısına yanıt
    Motor ve sanzuman ne seciyorsunuz?

Size tavsiyem kirmizo guzel olsada bir kere daha dusunun.. benim diger aracim 6 ay oldu raceblue yani yaris mavisi.. arac ates ediyor ammaaa elinden bez dusmeyecek her tur leke yagmur toz bagiriyor.. yagmur yagdimi super ama kurudumu :)

Qashqai ise gumus aldik, fumesi de guzel..

• 
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.