Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (126. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.993
Cevap
178
Favori
1.017.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 Tekna Xtronic ile 2700 km oldu 1700ünü şehirler arası varsayabiliriz. Yol bilgisayarı ortalaması(Tüketim 1) 5.9. Şimdilik memnunuz tüketimden. Şehirler arası sakin bir sürüş ile en az gördüğüm 4.5lt/100km. Hemen kaydetmiştim onu da yol bilgisayarına :)
  • Sevgili arkadaşlarım :)
    Annem hariç ailecek Nissan QQ'yi beğeniyoruz. En kısa zamanda bir nissan bayiine gidip aracı görmeyide düşünüyoruz. Öncelikle beğendiğimiz modeli söylemek istiyorum. Model 1.5 DCI Black Edition.
    Şimdi gelelim araç hakkında bazı kararsızlıklara. Öncelikle bizim şuanda kullandığımız araç sedan tipi bir otomobil. Annemin büyük istekleri üzerine SUV tipi bir arabaya geçiş yapmaya karar verdik.
    Annemin QQ'ye soğuk yaklaşımı amcamdaki eski kasa QQ'deki arka koltukların genişliğini beğenmemesinden. Arka koltukların üç kişilik kadar geniş olmadığını iki kişinin oturunca üçüncü kişinin sıkışacağını söylüyor. Corolla'nın arka koltuklarının genişliğine alıştı sanırım :)
    Öncelikle yeni qq'de arka koltuklarda genişlik değişti mi bunu sormak istiyorum. İkinci olarak gidip görme fırsatımız henüz olmadığı için aracın içinde kullanılan malzemelerin kalitesini merak ediyorum. Sert plastik olarak tabir ettiğimiz malzemenin aracın içinde ne sıklıkla
    kullanıldığını merak ediyorum. Aracın motorunun gayet verimli ve performanslı olduğunu amcamdan biliyorum.
    En son ve en merak ettiğim soru olarak youtube da video izlerken nissandan kaçırılmayacak fırsatlar gibi bir reklam gördüm. Bu reklamda görsel olarak QQ'yi koymuşlar. Hemen tıkladım. Sizinle irtibata geçelim diye bir bölüm çıktı. Sormak istediğim sorum gerçekten 2014
    qq yi için böyle bir kampanya var mı ? Bayiilere gidip bakan arkadaşlar muhakkak vardır. Böyle bir bilgisi olan varsa benimle irtibata geçerse sevinirim.
    İnşallah en kısa zamanda qq yi sahibi oluruz. Şimdiden teşekkürler.

• Arkaya sürekli 3 kişi binecekseniz ve bu önemli ise corolla alacaksınız. Hem diz mesafesi iyi hem de zemin düz. Nadiren arkada 3 kişi seyahat edecekseniz, arkada oturacaklar çok kilolu da değilse ve de illa suv düşünüyorsanız Qashqai sizi üzmez. Ama 2-3 ay bekleyip yıl sonuna doğru almanızı tavsiye ederim. Şu anki fiyatını yüksek buluyorum. Benim fikrim aile için ideal şu an 3 araba var orta sınıfta. Qashqai, octavia ve corolla.
  • İnternette açtığım her sayfada Nissan için ''Üzerine atlanacak fırsatlar,kampanyalar'' diye reklam afişleri var. Bayimizle temasa geçiniz diye de altına yazmışlar. Bulunduğum ildeki bayiyi aradım. Nedir bu kampanyalar diye. Fos. Hiçbir kampanya yok. Kampanya yapmayabilirsin de müşteriye yalan söylemek, dalga geçmek ne oluyor.
  • drfg kullanıcısına yanıt
    Arkaya surekli uc kisi binmiyoruz fakat artik annemin on koltuktaki yerini kaptigim icin arka koltukta onun dusuncesi bizim icin onemli. Sormak istedigim arka taraftaki genislik iyi mi yoksa corollaya gore rahatsiz edici sekilde dar mi ? simdiden tesekkurr :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfg

Arkaya sürekli 3 kişi binecekseniz ve bu önemli ise corolla alacaksınız. Hem diz mesafesi iyi hem de zemin düz. Nadiren arkada 3 kişi seyahat edecekseniz, arkada oturacaklar çok kilolu da değilse ve de illa suv düşünüyorsanız Qashqai sizi üzmez. Ama 2-3 ay bekleyip yıl sonuna doğru almanızı tavsiye ederim. Şu anki fiyatını yüksek buluyorum. Benim fikrim aile için ideal şu an 3 araba var orta sınıfta. Qashqai, octavia ve corolla.

Corolla manuellerin hiçbir donanımında cruse control yok. Ayrıca ön cam çok dar ve görüş açısı sınırlı.
  • Keşke Qashqai' nin diz mesafesi corolla ya da octavia kadar geniş olsaydı, zemini corolla gibi düz, bagajı da octavia gibi 570 litre olsaydı. Maalesef ama. Donanım fakiri corollanın sadece idare eder düşük torklu motoru ve çok kötü işçilikli bagajı, genel anlamda çok başarılı olan octavianın kalite hissi konusunda biraz sönük görünümlü olması, arkasındaki kocaman şaft tüneli, kötü servisi, piyasadaki skoda marka önyargısı ve bir de sedan olup yere yakın sürüş pozisyonları ve ülkemizdeki bozuk yollar nedeniyle tamponlarını ve altlarını sürekli yere vurma durumlarının olması kafa karıştırıyor. Qashqai nin tasarımını beğeniyoruz, sonra gidip Tiguanı inceleyince parası ve çok yakan motoru dışında kalite anlamında bu defa da qashqaiyi beğenmiyoruz.
  • drfg kullanıcısına yanıt
    İç malzeme kalitesi sizce nasıl ?
  • tek_Türk kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım öncelikle mercedes'in hayırlı uğurlu olsun.Yıllarca vito kullanan birisi olarak mercedesin kalite konusunda yıldızının hakkını verdiğinin kanaatindeyim.

Kısır döngü olayını o kadar iyi özetlemişsinki,aylar öncesi aynı şeyleri birebir bende yaşamıştım.

Malzeme kalitesinin vasatlığını beklentilerimin düşük oluşundan dolayı bile bile gözümü karartıp almaya karar verdim.

Aracı aldıktan 3 gün sonra daha önce görmediğim, en irisi ceviz büyüklüğünde dolu yağdı.Civarımdaki çoğu araçta hasar meydana geldi.Başka araçlar kadar olmasada benim araçta nasibini aldı.Nazarlıktır bunada şükür dedim.

Esas moralimi bozan aracı aldığım gün,ön konsoldan gelen tıkırtı sesi oldu,Götürdüm servise.Klima borularını tutan klipsten geliyor zamanla alışır ama isterseniz bir gün bırakın aracı biz ön konsolu açar o kısıma bilmem ne uygular sorunu kökten çözeriz daha öncede böyle bir vaka olmuştu dediler.Bende 1 günlük aracı öle pat diye söktürmem deyip zamana bıraktım ( yani 10binlik bakıma )

Aracım şu an 3000 e yaklaştı ve tıkırtı sesi azalacağına dahada fazlalaştı.Bunun üstüne geçen gün korna çalışmadı(şaka gibi).servise götürecek oldum ertesi gün çalıştı.Akabinde yine çalışmadı.Sonra tekrar çalıştı ve 5 gündür şimdilik çalışmakta.

Yani sizin anlayacağınız,araç içindeki ayrıntıların kalitesizliği ve yetersizliği (park sensörü sesidir,döşeme oynamasıdır,tuşlardaki ışıkların olamayışıdır vs.vs.) ve üstüne yaşadıklarım baya bir moralimi bozdu.

Sanki araç alelacele yapılmış gibi..

Aldığınıza pişman mısınız sorusunu duyar gibiyim :) ..

Hayır kesinlikle pişman değilim.Aracın yol tutuşu(abartısız mükemmel), motorun gücü(1.5dci),inanılmaz sürüş keyfi ve yakıt ekonomisinin mükemmel oluşundan dolayı diğer eksiler gözüme gözükmüyor.Ama inanın göze gözükecek şeyler aslında ;)

Son bir not; aslında kısa bir yazı yazacaktım.Mercedesiniz hayırlı olsun ve tespitlerinize katılıyorum diye..İşte laf lafı kovaladı yazım baya uzadı,belki alacak olanlara faydası olur veya alıpta kullananlara yahu benim de başıma gelmişti dedirtir diye karaladık bişiler... Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeybek32 -- 8 Ağustos 2014; 19:56:10 >

• Bu akşam 1.6 dci xtronic visia aracamı teslim aldım.. eve gelene kadar (yaklaşık 30km) start stop hıç devreye girmedi. Klimayı kapatıp denedim gene olmadı..

• quote:

Orijinalden alıntı: ChonDanger

Bu akşam 1.6 dci xtronic visia aracamı teslim aldım.. eve gelene kadar (yaklaşık 30km) start stop hıç devreye girmedi. Klimayı kapatıp denedim gene olmadı..

merhaba,
    aracınız hayırlı olsun, ne kadara aldınız? liste fiyatına mı?
  • Bir sorum olacaktı bu ön park sensörleri çalışma prensibi nedir acaba sanki bazen çalışıyor bazen çalışmıyormuş gibi geliyor bana acaba örnek olarak mesela sadece geri vitesteyken çalışır veya 1. Viteste çalışır,boş viteste çalışmaz tarzı birşeyler mi var olayı tam anlamış değilim ilk defa sensörlü bir araca geçtim ama henüz alışamadım nasılsa önde de park sensörü var diyorum dibine kadar sokuluyorum ama bir bakıyorum sensör devreye girmemiş ? Ve ben kaldırımlara bile duyarlıdır diye tahmin ediyordum ama sanırım kaldırımları algılayamıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sorum olacaktı bu ön park sensörleri çalışma prensibi nedir acaba sanki bazen çalışıyor bazen çalışmıyormuş gibi geliyor bana acaba örnek olarak mesela sadece geri vitesteyken çalışır veya 1. Viteste çalışır,boş viteste çalışmaz tarzı birşeyler mi var olayı tam anlamış değilim ilk defa sensörlü bir araca geçtim ama henüz alışamadım nasılsa önde de park sensörü var diyorum dibine kadar sokuluyorum ama bir bakıyorum sensör devreye girmemiş ? Ve ben kaldırımlara bile duyarlıdır diye tahmin ediyordum ama sanırım kaldırımları algılayamıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de heyecan tavan. Yarın 15 dci b.e alacağım kısmetse. Beyaz renk.Soluksuz okudum tüm forumu. Doğru karar verdiğime inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler.

• deniz1767 D kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun. Aracınızı kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Bizde ailecek 1.5 dci Black edition modelini düşünüyoruz. Siz bu aracı kullanmaya başlayacaksınız. Bana araç hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfg

Arkaya sürekli 3 kişi binecekseniz ve bu önemli ise corolla alacaksınız. Hem diz mesafesi iyi hem de zemin düz. Nadiren arkada 3 kişi seyahat edecekseniz, arkada oturacaklar çok kilolu da değilse ve de illa suv düşünüyorsanız Qashqai sizi üzmez. Ama 2-3 ay bekleyip yıl sonuna doğru almanızı tavsiye ederim. Şu anki fiyatını yüksek buluyorum. Benim fikrim aile için ideal şu an 3 araba var orta sınıfta. Qashqai, octavia ve corolla.

Corolla dizel manuel olaninin hicbir donaniminda cruze control yok.

• dent_ist D kullanıcısına yanıt
    para sorun değilse eğer xtrial al arka diz mesafesi müthiş bacak bacak üstüne at dolaş
  • Yarın yazmışım az önce. Keşke yarın olsaydı. Pazartesi günü alacağım aracımı. Kendisini görmek nasip olmadı daha. Forumda 19"jant için olumsuz yorumlar okudum ama çok güzel duruyor bence. Canı burnunda da değildir ya bunun! Arkadaşım 20 gün önce siyahını aldı, çok memnun. Kullanmaya başlayacağım anı iple çekiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz1767

Yarın yazmışım az önce. Keşke yarın olsaydı. Pazartesi günü alacağım aracımı. Kendisini görmek nasip olmadı daha. Forumda 19"jant için olumsuz yorumlar okudum ama çok güzel duruyor bence. Canı burnunda da değildir ya bunun! Arkadaşım 20 gün önce siyahını aldı, çok memnun. Kullanmaya başlayacağım anı iple çekiyorum.

Hayırlı uğurlu olsun arkadaşım.
    Genelde asfaltta kullanacaksan pek sorun çıkaracağını sanmıyorum lastiklerin.Sadece bozuk yollarda biraz daha dikkatli olman gerek.Nede olsa yanakları çok dar
    Ben,yerine göre dağa taşada çıktığımdan,birde malum şehiriçi yollardaki olumsuzluklardan dolayı tercihimi 17'' den yana kullandım.
    Tavsiyem çukurlarda ve kasislerde biraz daha dikkatli olmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArabaAvı

Öncelikle hayırlı olsun. Aracınızı kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Bizde ailecek 1.5 dci Black edition modelini düşünüyoruz. Siz bu aracı kullanmaya başlayacaksınız. Bana araç hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Güle güle kullanın.

İyi günler kardeşim aracı 2 hafta önce test etme imkanım oldu. Öncelikle boyum 185 kilom 85, arka koltuğa oturunca diz ve tavan mesafesi gayet iyi. Benim gibi 3 kişi arka koltuğa rahat oturur. Yakıt tasarrufu, yol tutuşu, motor performansı harika diyebilirim. Kuş bakışı kamera ön konsoldaki ekranlar gerçekten çok heyecan verici. Ancak kullanılan malzeme o kadar kaliteli durmuyor ama kötü de değil. Ben şahsen beğendim. 1.5 BlackEdi. siyah renkli aracı sipariş verdik, bu hafta içi teslim alacağız.

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.