Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
14.963
Cevap
203
Favori
917.024
Tıklama
Giriş
    1301 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ChonDanger

Yakıt tüketimi ile ilgili Fabrika verileri 19 ve 16 inç jant takılı olan (platinium ve visia) modeller için aynı bir fark belirtmemişler!! Peki bu lastik ebatlarındaki farklılık, kullanım esnasında değişken tüketim değeri oluşturması gerekmezmi??
    quote:

Yakıt tüketimi ile ilgili Fabrika verileri 19 ve 16 inç jant takılı olan (platinium ve visia) modeller için aynı bir fark belirtmemişler!! Peki bu lastik ebatlarındaki farklılık, kullanım esnasında değişken tüketim değeri oluşturması gerekmezmi??

Mantıken gerektirir, ağırlıkları verilmiş mi ayrı ayrı oradanda yorum yapılabilir. Zaten şu katalog değeri olayına takmış durumdayım adam gibi gercekçi bir standart niye çıkarmıyorlar anlamıyorum. Tüketiciyi yanıltmaktan başka birşey değil bu sistem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    Arkadaşlar bu 1.2 otomaitklerin akıbeti hakkında bilgisi olan varsa bizimle paylaşırsa sevinirim..ve hatta 1.6 DIG-T hakkında bi gelişme var mı??? 1.2 otomatik için Ağustos deniyordu ama hala ses seda yok!!!!
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Arkadaşlar qq 1.6 dci xtronic visia alma arefesindeyim.. bu modelden kullanmakta olup öneri ve eleştirisi olan arkadaş varsa görüşlerini paylaşırsa memnun olurum..
    quote:

Arkadaşlar qq 1.6 dci xtronic visia alma arefesindeyim.. bu modelden kullanmakta olup öneri ve eleştirisi olan arkadaş varsa görüşlerini paylaşırsa memnun olurum..

Hocam 100.000 sinirina ulastiysan xtrail bak.ciddi kalite farki var

Orijinalden alıntı: desgilad

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: desgilad

quote:

Maalesef o rakamlara çıkamam..bütcemi zorlayarak qq visia xtronic ancak alabiliyorum..

|
    |

• Teğmen
    182 Mesaj
    Liste fiyatı üzerinden indirim yapıyor mu bayiler.Almayı düşündüğüm 1,5 Tekna MT liste fiyatı 84 bin.Bu modeli alan arkadaşlar varsa fiyatlarını yazabilirlerse sevinirim.
    |
    |
    fiyatlar güncelleniyor sanırım hadi hayırlısı
    |
    |

|
    |
  • Binbaşı
    1997 Mesaj

fiyatlar aynı
    |
    |
    Le.Mans kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    diğer ülkelerde satışa sunulan 1.2 cvt motorun açıklaması.tork değeri 25 düşürülmüş.4500 devir miktarı cvt de 5200 e çıkmış.buna karşın düz benzinlidetki 2000 devirdeki maksimum tork 1750 ye indirilmiş. 0-100 hızlanma vasat düzeyde.

Ülkemizde 115 hp güç üreten 1.2 litrelik benzinli, 110 hp güç üreten 1.5 litrelik dizel ve 130 hp güç üreten 1.6 litrelik dizel motor seçenekleri ile satılmakta olan Nissan Qashqai, otomatik şanzımanı sadece 1.6 litrelik dizel motor ile birlikte sunuyor. Önceki nesilde benzinli motor ile birlikte de otomatik şanzıman alternatifi sunan Qashqai, Bulgaristan'da 1.2 litrelik motor seçeneğinde CVT şanzıman opsiyonuna kavuştu. Önümüzdeki dönemde ülkemizde de sunulması beklenen bu seçenekte, 5.200 devirde 115 hp güç ve 1.750 devirde 165 Nm tork üreten 1.2 litrelik turbo benzinli DIG-T motor, sürekli değişken oranlı otomatik şanzıman CVT ile birlikte görev yapıyor. Manuel şanzımanlı versiyonda 4.500 devirde 115 hp güç ve 2.000 devirde 190 Nm tork üreten 1.2 litrelik ünite, otomatik şanzımanlı versiyonda, maksimum gücünü daha yüksek devirde üretmesinin yanında, 25 Nm azalan tork değeri ile dikkat çekiyor. Nissan Qashqai 1.2 DIG-T CVT, 0'dan 100 km/s hıza 12.9 saniyede ulaşırken, maksimum olarak 173 km/s hıza çıkbiliyor. EURO 5b+ emisyon normlarını karşılayabilen Qashqai 1.2 DIG-T CVT, şehir içinde 6.6 litre, şehir dışında 5.1 litre ve ortalamada 5.6 litre yakıt tüketiyor. 55 litrelik yakıt tankına sahip olan araç, 129 gr/km'lik emisyon değerinin yanında, CVT şanzımanın getirdiği 14 kg'lık ek ağırlık ile 1332 kg'lık boş ağırlığa sahip. Manuel şanzımanlı versiyon ile karşılatırıldığında aynı ortalama tüketim değerine sahip olan Qashqai 1.2 DIG-T CVT'nin, 0'dan 100 km/s hıza ulaşma süresinin 2 saniye daha yavaş olduğu dikkat çekiyor.

http://www.ototeknikveri.com/icerik/7522/12-benzinli-otomatik-nissan-qashqai-12-dig-t-cvtnin-teknik-ozellikleri.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliserpil2006 -- 5 Ağustos 2014; 14:16:40 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    751 Mesaj
    Honda CRV ile başlayan araba alma maceram başladı. 23 Ekim 2013 tarihinde bu konuyu açarak foruma ve Türkiye'ye Yeni Qashqai 2014'ün tanıtılmasında çaba gösterdim.

Sonraki aşamalarda güzel bir paylaşım ortamı oluştu. Bildiklerimizi, öğrendiklerimizi birbirimize aktardık.
    .................................................
    .................................................

Bugün kısır döngüden çıkmak için güzel bir hamle yaptım.

Mercedes'e gidip a180 ve b180'i test ettim. Bildiğiniz üzere motorlar aynı fakat sürüş sırasında qq 2014'den daha atak ve canlı geldi. Start stop harika çalıştı. İşçilik derseniz süper kusur aradım ama yok. Qq de ne zaman teste gitsem kapıda pencerede döşemede kalkan bir taraf veya iğretilik gördüm. Bir türlü içime sindirememe, satıcıların ukala tavırları, amma da çok satıyoruz havalarına rağmen maalesef paketlere hapsetmesi nedeniyle QQ ile yollarımı ayırdım.

Örneğin 17 inç jant olsun istiyorum kafadan Tekna modele düşüyorum. Aracımda 17' jant ve deri koltuk olsun istiyorum. Deri koltuk istiyorsanız Platinuma çıkacaksınız diyor. Peki çıkayım diyorum. Fakat bu sefer jantlar 19' oluveriyor. 17' jant isteyince Tekna'ya düşüveriyor. Kısır döngü devam ediyor. Diğer opsiyonlarda da aynı durum söz konusu.

Ya da boynunuzu büküp madem öyle siz neyi uygun görürseniz deyip almanızı buyuruyorlar.

Sonuç olarak, istediğim özelliklerde aracın Türkiye'de olmadığını görüp en uygununu almaya karar verdim.

B180 daha çok kafama yatmasına rağmen eşiminde görüşüyle A180'de karar kıldım. Pazartesi günü aracımı alacağım.
    Mercedes' imi alma aşamasında katkısı olan tüm Nissan satış temsilcilerine teşekkür ediyorum.

Qashqai 2014 almayı o kadar benimsemiştim ki, elektronik ortamda kılavuzunda sayfalar arası geçiş zor olduğu için sayfalara bağlantılar oluşturmuştum. Yarıda kaldı ama geçişlerde zorluk çekenler için faydalı olabilir.

İndirmek için tıklayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tek_Türk -- 5 Ağustos 2014; 18:40:53 >

• Yüzbaşı
    575 Mesaj

selam..takip ettiğim üzere bu QQ forumuna öncülük eden ve konuyu ilk açan ve bir sürü data paylaşan biri olarak bu çabalarınızdan ve emeğinizden dolayı sizi tebrik ediyorum..siz de fark etmişsinizdir ki ben de taa lansman öncesinden beri aracı takip ediyordum..benim de CRV alma planıyla başlayan hayallerim malu kriz, ÖTV zamları ve firmaların inanılmaz FIRSATÇILIK zamları yüzünden eridi gitti..QQ yudört gözle bekledik ama anlıyorum ki siz de benim gibi detaycı ve kaliteye, işçiliğe önem veren birisiniz..bir de versiyonlarda kafaya yatmayan şeyler derken yine hayal kırıklığı..ulan ne alacaz biz derken siz kendinize bir çözüm bulmuşsunuz tebrik ederim..ben kendi adıma yılsonunu bekliyorum malum bazı ödemeler var o zamana taksitlerim bitecek biraz daha elim rahat olur..ben de B serisine gaz kesmiyor değilim, bagaj hacmi de gayet yeterli düzeyde..2 ay önce yurtdışına gitmiştim kongre için, Hollandada MERCEDES E serisi kiraladık arkladaşlarla, yeni kasa..5 gün gezdik o araçla..binmez olaydım diyorum...benim gibi bir Honda Civic kullanıcısının neyine değil mi Mercedes felan..yaptıkbi hata o gün bugün araç beğenemez oldum, gücümüz de fazlasına yetmiyor, hafiften yıl sonuna B serisine bilenmeye başladım..hadi hayırlısıbakalım..ama şunu da demeden geçemeyeceğim, fiyat kalite oranı yaparsak şu an piyasada olanyine en mantıklı crossover bence yine QQ..o seçenek hala bi kenarda duruyor..ben sizin gibi tam da silip atmış değilim..aracınız hayırlı olsun..dediğim gibi..MERCEDES başka bişey arkadaş..tadını çıkar..saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drnero -- 5 Ağustos 2014; 19:05:57 >
    |
    |
    tek_Türk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    575 Mesaj
    1.2 otomatik bekleyen arkadaşlar varsa bilgilendireyim.Nissan genel merkezden aldığım kesin bilgi>>> araçların satış tarihi 1 KASIM 2014...duyurulur..bu arada aracın tork değeri aşağı çekilmi ve manuelden 2 sn daha yavaş..şahsi fikrim--> alınmaz..saygılar.
    Hakikaten doğru. Örneğin Tekna alırsanız opsiyonel olarak dahi navigasyon ekranı alamıyorsunuz. Düşük donanımda opsiyonel olarak dahi farklı jant alamıyorsunuz. En iğrencini söylüyeyim. Benim fikrime göre bu araba tavan çıtasız alınmaz ama tavan çıtası için cam tavan da almanız ve 4000 tl bayılmanız lazım. Mesela ben cam tavansız ama tavan çıtalı ve navigasyon ekranlı tekna almak isterim ama nerde. Cam tavanlı modellerin baş mesafesi 2,5-3 cm alçak. Cam tavan bölgesinin kalınlığından dolayı.
    |
    |

Orijinalden alıntı: drnero

1.2 otomatik bekleyen arkadaşlar varsa bilgilendireyim.Nissan genel merkezden aldığım kesin bilgi>>> araçların satış tarihi 1 KASIM 2014...duyurulur..bu arada aracın tork değeri aşağı çekilmi ve manuelden 2 sn daha yavaş..şahsi fikrim--> alınmaz..saygılar.
    quote:

Orijinalden alıntı: drnero

eski 1.6 atmosferik benzinli aracın torku 158 nm idi şimdi yenisi turbo olmasına rağmen 165 nm ? şaka gibi. bu kadar düşük torka sahip benzinli turbo başka araç varmı piyasada?

CVT şanzımanla eski benzinli modelde olduğu gibi çok bağıran ama az giden bir araç olacak herhalde? gaz pedalını bol bol zemine yapıştırmak zorunda bırakacak yine.

eski benzinlilerin çoğunluğu çok az km'lerde satılık bu yüzden.
    |
    |

• Yüzbaşı
    751 Mesaj

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.
    Yolunuz açık kazancınız bol olsun.
    QQ için diyecek sözüm yok, araba güzel fakat opsiyonların dayatılması sonucu almamaya karar verdim.

Örneğin araç 3 p li olsa ve jantlarda 17' olsaydı ve 45 gün bekleme süresi olmasaydı. Bugün QQ sahibi olarak yazıyor olacaktım.
    |
    |
    drnero kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaslar merhabalar. Daha Xtronic sanzumanlarda "ECO Drive Mode" hangi mantikta calisiyor? Seyir halindeykenmi dururkenmi devreye almak lazim arastirmaya calistim ama bulamadim, tereddutlerim var. Bilgisi olan varsa aktarabilir mi?
    |
    |
    Dizel cvt sahipleri yakıt tüketimleriniz ne alemde

|
    |
Bey Azura
SEO
haberler
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,687
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.