Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (120. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.993
Cevap
178
Favori
1.017.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sayın tek-türk, biz bu aracı alırsak bagaja da bir büyük şemsiye ve battaniye taşıyalım. olur ya dolu yağınca eğilip-büzülüp ıslanmasın bari:) şaka bir tarafa maruz kalınan dolunun şiddeti ne kadardı acaba? dolu yağdığında aracı durdurup daha az hasarla atlatmak gerekir. dolu konusundan ürker oldum özellikle yılda 15-20 defa Ankara'ya giden biri olarak cankurtaranda doluya yakalanma riski olan biriyim. o yüzden bu konuda daha aydınlatıcı bilgiye ihtiyacımız var. doludan korunma yöntemi vb. bilgisi olan paylaşırsa sıcağı sıcağına konuyu iyice öğrenmiş oluruz. herkese iyi forumlar...
  • Bugun yeni xtrail 1.6cvt ile test surusu yaptim... gercekten daha buyuk, daha heybetli, ama ben sahsen yine alacak olsam qq 3p alirdim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stulluk S kullanıcısına yanıt
    hangi bayide yaptınız test sürüşünü? birde izlenimlerinizi paylaşır mısınız lütfen. qq ile karşılaştırmanızı da rica ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 19 Temmuz 2014; 21:12:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevzu

hangi bayide yaptınız test sürüşünü?

Böyle sorunca acaba yanlış birşey mi yaptım diye korktum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stulluk -- 19 Temmuz 2014; 21:12:11 >
    hayır sn stull. 15 gün sonra geleceği bilgisi formda geçmişti o yüzden şaşırdım yoksa neden yanlış olsun. merak etmeyin nissanda herkes gibi bedava reklamını yapmamıza memnun olacaktır.
  • quote:

hayır sn stull. 15 gün sonra geleceği bilgisi formda geçmişti o yüzden şaşırdım yoksa neden yanlış olsun. merak etmeyin nissanda herkes gibi bedava reklamını yapmamıza memnun olacaktır.

Evet aracımı servise getirmistim o esnada denedim gülanda...

siz zatem mevcut müştersiniz nissanın. yeni qq alırsanız %1 sadık müşteri hakkınızı talep etmeyi unutmayın. tabii tüm pazarlığınız bittikten sonra isteyin yoksa diğer indirimleri içerisinde kaynamasın.. Nissaın müşterilerine yaklaşımı iyi galiba geçen ay sabiha gökçende müşterileri için ücretsiz longe salonu hizmeti verdiğini gördüm. nissanlı olmak varmış dedim içimden. böyle giderse nissanlı olacağız galiba.
  • quote:

siz zatem mevcut müştersiniz nissanın. yeni qq alırsanız %1 sadık müşteri hakkınızı talep etmeyi unutmayın. tabii tüm pazarlığınız bittikten sonra isteyin yoksa diğer indirimleri içerisinde kaynamasın.. Nissaın müşterilerine yaklaşımı iyi galiba geçen ay sabiha gökçende müşterileri için ücretsiz longe salonu hizmeti verdiğini gördüm. nissanlı olmak varmış dedim içimden. böyle giderse nissanlı olacağız galiba.

üstad siz hiç merak etmeyin satış danışmanları o kadar uyanık ki siz sonradan sorsanız bile o %1 lik indirimi yansıttık zaten cevabını verirler
  • tek_Türk kullanıcısına yanıt
    aynı olay yaşandı golfün yeni kasa çıktığında almanyada açık alanda istiflenmiş yeni kasa golfleri dolu vurmuştu
    siparişler gecikmişti diye hatırlıyorum
  • Bende 2010 model 1.5 tekna aldım. Aracın forumda okuduğum kadarıyla orjinal navigasyon sıkıntılı. Bu araç için önerebileğiniz bir navigasyon var mı?

Örneğin

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-monitor-fly-audio-nissan-qashqai-oem-multi-media-karta-taksit-163295567/detay

Şunun gibi bir şey taktırsam uyumsuzluk olur mu?

Veya önerebileğiniz bir cihaz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: cherqes

Biraz hatlar karıştı hocam kusura bakma.
    Dolu hasarı var, manuel 1.6 3p 1.500 TL indirim yaptılar yani, doğru mu anladım.
    Öyleyse keşke biraz daha indirim konusunda zorlasaydınız, dolu izleri düzeltildiğinde belli olmuyorsa sorun yok.

Benim aracımda 10.000 oldu. Yarın servise bakıma götürüyorum. Tavan perdesinde bir sorun oldu, katlanırken takılma gibi bir ses geliyor ve son katı arka tarafa girmeden dışarıya katlıyor. Bu hafta torpido tarafından araç viteste iken küçük bir tıkırtı geliyor onlara baktıracam. Bunun harici standarti hava filtresi, yağ, yağ filtresi değişiklikleri, balataların kontrolü, ön takımların kontrolü vs yapılacak. Servis müdürü normal bakımın 580 TL civarında tutacağını söyledi. Sonuçları buraya da fikir olması açısından yazarım.

Tavan perdesinde aynı sorun bende de var hocam. Hiçbir müdahalede bulunmama rağmen son 10-15cm lik kısım arka boşluğa girmeden dışarda katlanmaya başladı. Geçici çözüm olarak o 10-15cm lik kısmı kapatmıyorum.

• Elensar77 kullanıcısına yanıt
    2.500 tl için 1cm çizikli araç bile alınmaz , adam gibi 5000 tl indirsinler alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: stulluk

quote:

Sakıncası yoksa öğrenebilir miyim!
    Bostancıoğlu veya Tepretoğulları yolunuz üstü iken aracı Nissan Gülan'dan almanızda ne etkili oldu?

Nissan Gülan'dan telefon ile Qashqai 3p ile ilgili bilgi almak istedim. Temsilcileri yoğunmuş, size telefonla döneceğiz dediler. 24 saat geçti arayan olmadı. tekrar aradığımda yine aynı şeyi söylediler. Arayacağız dediler. 36 saat sonra aradıklarında ise ben cevap veremedim. Son olarak aradığımda, temsilcilerinin yoğun olduğunu ve telefonla arayacaklarını söyleyince, kesinlikle aramamalarını rica ettim.

Daha araç ile ilgili bilgi almak isterken ulaşılamıyorsa bu adamlar, aracı aldıktan sonra olacakları tahmin ettiğim için aramamalarını istedim.

Sizin tercih nedeninizi öğrenmek isterim.

quote:

sayın tek-türk, biz bu aracı alırsak bagaja da bir büyük şemsiye ve battaniye taşıyalım. olur ya dolu yağınca eğilip-büzülüp ıslanmasın bari:) şaka bir tarafa maruz kalınan dolunun şiddeti ne kadardı acaba? dolu yağdığında aracı durdurup daha az hasarla atlatmak gerekir. dolu konusundan ürker oldum özellikle yılda 15-20 defa Ankara'ya giden biri olarak cankurtaranda doluya yakalanma riski olan biriyim. o yüzden bu konuda daha aydınlatıcı bilgiye ihtiyacımız var. doludan korunma yöntemi vb. bilgisi olan paylaşırsa sıcağı sıcağına konuyu iyice öğrenmiş oluruz. herkese iyi forumlar...

Bugüne kadar çok dolu yağışı gördüm taneler iri idi ama ilk defa geçen yağışta üzüm tanesi büyüklüğünde dolu taneleri gördüm. Fakat bu yağıştan sadece Nissan etkilendiyse irdelenmesi gereken bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tek_Türk -- 20 Temmuz 2014; 15:20:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tek_Türk

quote:

quote:

Sakıncası yoksa öğrenebilir miyim!
    Bostancıoğlu veya Tepretoğulları yolunuz üstü iken aracı Nissan Gülan'dan almanızda ne etkili oldu?

Nissan Gülan'dan telefon ile Qashqai 3p ile ilgili bilgi almak istedim. Temsilcileri yoğunmuş, size telefonla döneceğiz dediler. 24 saat geçti arayan olmadı. tekrar aradığımda yine aynı şeyi söylediler. Arayacağız dediler. 36 saat sonra aradıklarında ise ben cevap veremedim. Son olarak aradığımda, temsilcilerinin yoğun olduğunu ve telefonla arayacaklarını söyleyince, kesinlikle aramamalarını rica ettim.

Daha araç ile ilgili bilgi almak isterken ulaşılamıyorsa bu adamlar, aracı aldıktan sonra olacakları tahmin ettiğim için aramamalarını istedim.

Sizin tercih nedeninizi öğrenmek isterim.

quote:

Bugüne kadar çok dolu yağışı gördüm taneler iri idi ama ilk defa geçen yağışta üzüm tanesi büyüklüğünde dolu taneleri gördüm. Fakat bu yağıştan sadece Nissan etkilendiyse irdelenmesi gereken bir konu.

Bu soruya kısa bir yanıt vermem zor. Ama genel olarak şöyle söylersem kendi adıma yanlış olmaz. Bugüne kadar birçok sıfır ve 2. El araç alıp sattım. Nissan bayilerinin ve genel müdürlüğünün tüketiciye yaklaşımını çok başarılı buldum. Hele hele son 2 aracımın vw olduğunu gözönüne alırsak..

Gülanda bu sorunla karşılaşmanıza üzüldüm. Bende bazen kendilerini aradığımda ulaşamama problemleri yaşıyorum. Ama gülanın gördüğüm en yoğun servislerden birisi olduğunu da söylemeliyim. Çoğu zaman araç park edecek yer bulmak bile güç.

Aracı alırken çok fazla vaktim yoktu, ve pazarlıkla uğraşacak vaktim de yoktu. İlk seferinde en uygun fiyatı veren gülan olmuştu, yani tamamiyle duygusal :)

Aracınız şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim..

Birde ufak not: birkaç gündür özel bir sebepten dolayı passat comfortline 1.6 dsg kullanıyorum.. qq 3p aldığım için birkez daha şükrediyorum.

Saygılar

• Birde yakıt tüketimiyle alakalı birşeyler söylemeliyim..

Daha önceki izlenimlerimde qq 3p cvt'nin yakıt tüketiminin hayal kırıklığı yarattığını ifade etmiştim.

3 gündür aynı güzergahta, aynı kullanım biçimiyle, passat comfortline 1.6dsg'nin yakıt tüketimini dikkatle ölçtüm.

2014 model yeni qq 1.6dci cvt 3p ile 2014 model passat comfortline 1.6tdi dsg neredeyse aynı şehiriçi tüketimine sahipler. Her ikisinde de 2nolu genel ortalama 6.7lt/100km gösteriyor. Her ikisinde de kartal-bostancı sabah gidiş ortalaması 4.9, akşam dönüş ortalaması 5.5. Her ikisinde de yoğun durkalk trafikte 10lt üzeri ortalamalar görünüyor.

tabi birde qq'nun daha yüksek ve daha ağır, üstelik 25hp daha güçlü bir motora sahip olduğunu düşünürsek, dci'ın tdi'dan daha tutumlu olduğunu söyleyebiliriz.

ancak şunu da ifade etmeliyim: tdi yüksek hızlara daha çabuk ulaşıyor. 0-100 hızlanmaları hemen hemen aynı, ama 100-200hızlanmalarda passat daha iyi.

fakat passat'ın qq 3p'nin özellikleri ve rahatlığına ulaşabilmesi icin bi 10 kamyon ekmek yemesi gerektiğine inaniyorum.

passatta hoşuma giden ve qqdan daha iyi olduguna inandigim sey direksiyon ve ön düzen. Ama bir tarafta 16" diger tarafta 19" lastikler oldugunu unutmamak lazim. Passatin radyosunu da qqdan daha basarili buldum, bosch'u kınıyorum burdan, yakışmadı size :)

Bu iki aracın fiyatlarının neredeyse aynı oldugunu düşününce tüketici olarak markaya ne kadar çok para bayıldığımıza üzülüyorum.. gerçekten bu sefer araç tercih ederken tüm C ve D sınıfı araçları test ettikten ve özellikleri dikkatle inceledikten sonra alarak iyi bir tercih yaptığıma sevindim.

son olarak, 1.5dci motoru her kim yaptıysa, dünyanın en pahalı yakıtını kullanan tüketicilerin bir teşekkür mesajı göndermesi faydalı olur diye düşünüyorum. Keşke qq 3p'de 1.5dci ve cvt imkanı olsaydı.

Birde xtrail için koltukların beyaz deri ve arka kaputun otomatik açılmasını çok beğendim. Onun dışındakiler için ben şahsen +20k vermezdim.

saygılar.

• quote:

Bu soruya kısa bir yanıt vermem zor. Ama genel olarak şöyle söylersem kendi adıma yanlış olmaz. Bugüne kadar birçok sıfır ve 2. El araç alıp sattım. Nissan bayilerinin ve genel müdürlüğünün tüketiciye yaklaşımını çok başarılı buldum.

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Alım-satım süreci ile ilgili kafama takılan bir iki şey var. Vereceğiniz bilgiler, aracı düşünen arkadaşlar içinde yol gösterici olur.

Aracı almak istediğinizi belirtip kaydınızı yaptırdıktan sonraki basamaklar nelerdir?

Araç kaç gün sonra teslim edilmektedir?
    Para ödeme hangi süreçte gerçekleşmektedir? (Araç gümrükten çekildikten sonra mı/ önce mi)
    Aklıma gelen sorular bunlar, süreci birebir yaşadığınız için sormadığım fakat yararlı olacak detayları paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca araçta alarm var mıdır?
    Kasko tercihiniz nis-kasko mu yoksa hangi kaskodan yaptırdınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: tek_Türk

quote:

Bu soruya kısa bir yanıt vermem zor. Ama genel olarak şöyle söylersem kendi adıma yanlış olmaz. Bugüne kadar birçok sıfır ve 2. El araç alıp sattım. Nissan bayilerinin ve genel müdürlüğünün tüketiciye yaklaşımını çok başarılı buldum.

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Alım-satım süreci ile ilgili kafama takılan bir iki şey var. Vereceğiniz bilgiler, aracı düşünen arkadaşlar içinde yol gösterici olur.

Aracı almak istediğinizi belirtip kaydınızı yaptırdıktan sonraki basamaklar nelerdir?

Araç kaç gün sonra teslim edilmektedir?
    Para ödeme hangi süreçte gerçekleşmektedir? (Araç gümrükten çekildikten sonra mı/ önce mi)
    Aklıma gelen sorular bunlar, süreci birebir yaşadığınız için sormadığım fakat yararlı olacak detayları paylaşırsanız sevinirim.

Ayrıca araçta alarm var mıdır?
    Kasko tercihiniz nis-kasko mu yoksa hangi kaskodan yaptırdınız?

Aracı engelli indirimiyle almıştık. Biz 3p istemiştik ve o esnada 3p sadece 2 tane gümrükten çekilmeyi bekliyordu.

Ödeme işlemini gümrükten çekmeden önce yaptım, bedeli banka hesabına eft yaptım, kredi kullanmadım.

Vekalet - sözleşmeler vs için noterde 4-5 evrak onayı işi oluyor, noterin yoğunluğuna göre 1 saat civarı ayırmanız lazım.

ödeme yapılıp evraklar teslim edildiğinde, aracın gümrükten çekilip, ekstradan aldığım orjinal aksesuarlarının takılıp bana teslim edilmesi yaklaşık 3-4 gün sürdü.

Bu süreyi başka üreticilerde 15güne varan bir şekilde yaşadığım için çok kafaya takmadım ( bkz: scirocco caractere body kit)

nis-kasko çok pahalıya geliyordu, o yüzden başka bir kaskoyu tercih ettik.

Araçta alarm bildiğim kadarıyla yok, yanılıyor olabilirim, zira aracta direksiyondan hız arttırılıp azaltılabildigini ( cc modunda, gaza veya frene basmaya gerek kalmadan) veya ses sisteminde dokunmatik ekranı dokunmaya gerek kalmadan sağdaki enter yazan butonu çevirerek kontrol edebildigimizi aldıktan 20 gün sonra fark ettim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stulluk -- 20 Temmuz 2014; 16:57:56 >

• Mesela qqda bazı eksikler var sinir bozucu şeyler.. Önceki çoğu aracımda ( genellikle vw ) anahtarda kapatma butonuna basılı tutunca camları ve sunroof'u otomatik kapatıyordu..

Bu denli detaylı düşünülmüş bir araçta bu özelliğin olmaması...

Arabadan iniyorsunuz, çocuk camı açık unutmuş, arabaya geri bin, start-stopa bas, camı kapat, start-stopa tekrar bas, çık kilitle yeniden :)

• quote:

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tek_Türk -- 20 Temmuz 2014; 19:03:44 >
    Merhabalar
    Bende 2012 QQ 1.6 cvt var ve yakıtı trafik içinde beni çok üzüyor..Bazen 12lt yi bile görür oluyorum ama uzun yolda ise 6.8 şehir için normal kullanımda ise 9 lt leri görüyorum..Aracımdan çok memnunum ama 2014 1.6 xtronic aklımı çeliyor..Sizin yazınızı okuduktan sonra yakıt konusunda pek tasarruf edebileceğimi sanmıyorum..Tabii ki 1.6 xtronic dizelin 320nm lık torku ve sürüş zevki 1.6 cvt ile kıyas kabul etmez ama siz yerimde olsanız yakıt tassarufunu göz önünde bulunudurarak 2014 modele geçer miydiniz? Güvenlik donanımları ve 3p leri dikkate almadan cevap yazarsanız sevinirim..Bunun haricinde yeni qq parasına dolu sayılabilecek A3 Sedan'a da taktım ama yüksek bir araç kullandıktan sonra premium hissi veren bu aracı yadırgarım diye korkuyorum..
  • 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.