DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Nissan Qashqai
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
34
Cevap
1
Favori
29.677
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2016 Mesaj
      31 Ekim 2008 14:02:23 Konu Sahibi
      Qashqai kullanan arkadaşlar genel olarak memnunlarmı ?
      kronik arıza vb. varmı ? varsa neler ?
      Benzinli ve dizel seçeneği var, benzinli olanı nekadar yakıyor ? izlenimler nelerdir ?

Şimdiden Qashqai kullanıcılarına teşekkürler.

|
      |

• Yüzbaşı
      251 Mesaj
      04 Kasım 2008 21:47:11
      1,6 benzinli tekna kullanıyorum :

ARTILAR
      yol tutuş : yüksek bir araba olmasına rağmen yeterli güvenlikte
      performans : hacmine göre çok iyi
      kabin gürültüsü : 120 a kadar çok sessiz, sonrasıda bence güzel, sportif bir gürültü var
      motor sesi : çok güzel bir motor sesi var, sportif
      donanım : çok yeterli, ESP de olsa çok iyi olacak (tekna executive de var)
      tüketim : sürekli sıkışık trafikte maksimum 9lt/100 km ortalama, trafik olmayan kullanımlarda 6-7lt ortalamayı yakalamak çok kolay

EKSİLER
      servis kalitesi TOYOTA gibi değil
      arka amörtisörler çok gürültülü
      fiyat bence yüksek (D sınıfı araçlarda ortalama aynı fiyatlarda)

SONUÇ
      ben memnunum

not : uzun bir test sürüşü yapmanızda fayda var
      |
      |
    • Yarbay
      2492 Mesaj
      07 Kasım 2008 10:59:54
      Görünüm olarak süper bir araç.
      |
      |

• Yarbay
      2016 Mesaj
      07 Kasım 2008 11:40:28 Konu Sahibi
      @fastx verdiğin bilgiler için teşekkürler,

Diğer Qashqai kullanıcılarından da yorumlar bekliyorum.....
      |
      |

• Binbaşı
      1023 Mesaj
      21 Kasım 2008 14:16:37
      Arkadaşlar ben 207 peugeot almadan önce bu aracın 1.5 dizeli yoktu. Eğer bugün olsa kesinlikle peugeot almaz bu aracı alırdım. Bu araç görünüm olarak benden de tam puan alır.
      |
      |

• 21 Kasım 2008 15:19:43
      Donanımları çok güzel
      |
      |

#23 King James
    • Binbaşı
      1023 Mesaj
      25 Kasım 2008 10:03:50
      Arkadaşlar bu aracın vergisi nasıl ? Acaba lüks araca giriyor mu
      |
      |

• Teğmen
      243 Mesaj
      28 Kasım 2008 19:05:22
      qashqai dci teknaya bindim.ferahlık açısından o cüssenin hakkını verememiş ama sportif ve çekici bir iç mekanı var.hödük gibi jeepleri kullanıp park yeri sıkıntısı ve şehiriçi trafikte sıkıntı çeken ayrıeten alırken de,yakıt tüketimi sırasında da,vergisini öderken de oluk gibi para akıtan zihniyetten daha akıllıca bir araba.hem ölçüleri makul hem onlara göre fiyatı hem tüketimi.2012de çıkmaya devam ediyorsa almayı düşünüyorum
      |
      |

2008 Note Dci Tekna
      FC PORTO
    • Er
      5 Mesaj
      06 Aralık 2008 23:51:14
      merhaba ben de qashqai meraklısıyım. fakat uzun yol çok yaptığım için yakıt tüketimi beni çok ilgilendiriyor. bu konuda paylaşım bekliyorum.
      |
      |

• Er
      5 Mesaj
      06 Aralık 2008 23:59:21
      acaba lpg takılır mı acaba bu arabaya? forumlarda hiç rastlamadım.bu konuda bilgisi olan var mı?
      |
      |

• Teğmen
      243 Mesaj
      07 Aralık 2008 16:34:05
      uzun yol yapıyorsan neden dizel düşünmüyorsun,bu araba denemede bir depoyla 1300kmyi geçti.
      |
      |

2008 Note Dci Tekna
      FC PORTO
    • Yüzbaşı
      465 Mesaj
      14 Aralık 2008 01:24:44
      Mazotun fiyatıyla benzin fiyatı neredeyse aynı.Ama lpg onlara göre oldukça ucuz.Üstelik dizel motor bakım ve tamiri çok pahalı.Bende ileride (meganım biraz daha eskisin )Qashqai nin benzinlisini alıp lpg taktırmayı ciddi,ciddi düşünüyorum.
      |
      |

Epson TW 6000 projeksiyon+oem 240X180 perde+vestel 106 led TV.+onkyo tx-nr 616,phılıps5700 blu-ray,pure-acoustics QX900(7+1),pure acoustics sl12 sw+HP pavlion i5+vw tiguan T&F
    • Teğmen
      243 Mesaj
      14 Aralık 2008 01:33:33
      doğru diyorsun.arada sadece 30 kuruşluk bir fark var,hem de benzinli bir depoyla nerdeyse 650 km gidiyor.değmez 400 km daha fazla gidebilmek için dizele.hem dizelin o ünlü masrafı çıkarsa ekonomisi hiç kalmaz,ya bozulursa di mi?lpg ile çok km yapınca arabanın açacağı masraflar ekonomisinin yanında bişiy sayılmaz.altı üstü 2000 ytlye taktırıvermeli lpgyi
      |
      |

2008 Note Dci Tekna
      FC PORTO
    • Yüzbaşı
      465 Mesaj
      14 Aralık 2008 01:41:12
      İlk çıktığında lpg nin motoru öldürdüğünü vb.şeyler kulağımıza gelmişti.Oysa yıllar bu sözleri yalan çıkarttı.Kardeşim tofaş şahine lpg taktıralı 13 yıl oluyor;araba neredeyse 200 000 e dayandı maşaallah saat gibi çalışıyor.
      |
      |

Epson TW 6000 projeksiyon+oem 240X180 perde+vestel 106 led TV.+onkyo tx-nr 616,phılıps5700 blu-ray,pure-acoustics QX900(7+1),pure acoustics sl12 sw+HP pavlion i5+vw tiguan T&F
    • Teğmen
      243 Mesaj
      14 Aralık 2008 01:48:24
      doğru.öyle hassas bir arabada bile sorun çıkarmadıysa başka arabada hiç çıkarmaz.benim bi arkadaş da opel astraya taktırdı,50bin falan yapınca sadece yakıt filtreleri mi ne bir de beyin bozuldu onları da yaptırıverdi.zaten artık sıralı sistemlerde performans da nerdeyse hiç düşmüyor.artık lpg çok prestijli.benzinciye yanaşıp lpgyi fulle demenin karizması ayrı.bagajdan da bir bavulluk yer eksik olsun ne olacak.kapalı otoparka da almasınlar,dışarı parkedince araba eskimez
      |
      |

2008 Note Dci Tekna
      FC PORTO
    • Teğmen
      227 Mesaj
      14 Aralık 2008 01:52:29
      bence Nissan Qashqai çok güzel bi arabadış görünüşü olsun iç görünüşü olsun hele deri koltuklusu.yalnız araba ilk çıktığında fiyatı çok düşükdü şimdi ise birazcık satılar diye arabanın fiyatını baya yükseltiler her ne olursa olsun kesinlikle o fiyata bu araba alınmaz
      |
      |

• Teğmen
      243 Mesaj
      14 Aralık 2008 01:54:42
      ama abi 55 kaata o segmentteki arabaların hangisi var
      |
      |

2008 Note Dci Tekna
      FC PORTO
    • Yüzbaşı
      351 Mesaj
      22 Aralık 2008 16:05:28
      Otomatik vitesi sadece üst versiyonlarda var, o da 65-70 Milyar'a geliyor... Nissan'da biraz akıl olsa, 1.5-1.6 motorlara da otomatik versiyonu koyar... O zaman peynir ekmek gibi satarlardı bu aracı..
      |
      |

• Er
      3 Mesaj
      26 Aralık 2008 01:45:56
      Selam,
      Qashqai kullanıcılarından bilgi almak isteyen arkadaşlara genel bir değerlendirme:
      3 ay önce Qashqai 1.5 dizel Tekna aldım. Araç şehir trafiğine çok fazla girmiyor, şu an 8000 km'de, yol bilgisayarında ortalama tüketim 5.8 lt/100km olarak görünüyor. Beni tek rahatsız eden arka amortisörlerin beklediğim kadar yumuşak olmaması. Bunun dışında hiçbir sorunum ve şikayetim yok. Kullanırken zevk alıyorum ve güven hissi duyuyorum. Motor performansı gayet iyi. Binek otodan yüksek oluşu İstanbul'un berbat yolları için önemli. Birbirine benzeyen pek çok araçtan farklı olması bir ayrıcalık. Çevremde karizmamın arttığını rahatlıkla söyleyebilirim.
      Bana göre avantajları: yüksek olması, düşük yakıt tüketimi, düşük vergi (280 YTL)
      Dezavantajları: muhtemel 2. el zaafiyeti (gerçi en az 5 yıl kullanırım)
      |
      |

• Çavuş
      68 Mesaj
      28 Aralık 2008 19:13:16
      Benimde merak ettiğim bir araçtı bilgiler için teşekkürler...
      |
      |

2004 Honda Civic 1.6 iES ''Kum Beji''
      2001 Bmw 3.20 i e30 paket ''Parliament Mavisi''
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.