Şimdi Ara

NİSSAN Qashqai (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
942
Cevap
6
Favori
302.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni bir teknoloji bulana kadar çıkacağını sanmıyorum. kücük motorlarda otomatik biraz sıkıntı yaratıyor çünki
  • Ben yıllardır her arabama alır almaz gidip Cenmax taktırıyorum. Fiyat ve maliyet takılan opsiyonlara göre değişiyor. Ben yanında başka şeylerde taktırdığım için benim rakamlarım fikir vermez ama size yardımcı olabilecek kişinin bilgilerini ilgilenirseniz özelden gönderirim. Kendisini yakından tanıyorum ve bu konuda belki de en sorunsuz ürünleri sunan bir firma.

quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

quote:

Orijinalden alıntı: byrock

Bu arada ben geçen haftasonu taktırdım Cenmax alarm.

Sn. byrock

Hangi model taktırdınız ve kaça mal oldu?

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byrock -- 7 Ekim 2009; 21:34:32 >
  • Mevcut anahtarı kullanıyoruz. Ayrı bir kumanda yok.

quote:

Orijinalden alıntı: gokere

bu alarmlar bizim anahtar uzerindeki dugmeden kontrol edilebiliyor degil mi arkadaslar ayri bir kumanda gerektirmiyordur umarim.
  • yıldan yıla donanim içindeki özellikler değişiklik gösterir mi

mesela 2007-2008 yılının tekna executive modeliyle 2010 tekna executive arasında donanim farklılıkları var mıdır

birde dün aracı test ettim(1,5dci ama bizim istediğimiz 1,6 benzinli) neyse çok iyi hızlanyor gibi geldi ancak rüzgar sesini biraz fazla alıyor bunu düzeltmek için birşeyler yapılabilir mi yapılırsa çok maliyetli olur mu
  • quote:

Ben yıllardır her arabama alır almaz gidip Cenmax taktırıyorum. Fiyat ve maliyet takılan opsiyonlara göre değişiyor. Ben yanında başka şeylerde taktırdığım için benim rakamlarım fikir vermez ama size yardımcı olabilecek kişinin bilgilerini ilgilenirseniz özelden gönderirim. Kendisini yakından tanıyorum ve bu konuda belki de en sorunsuz ürünleri sunan bir firma.

bilgi için teşekkür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: to_se

yıldan yıla donanim içindeki özellikler değişiklik gösterir mi

mesela 2007-2008 yılının tekna executive modeliyle 2010 tekna executive arasında donanim farklılıkları var mıdır

birde dün aracı test ettim(1,5dci ama bizim istediğimiz 1,6 benzinli) neyse çok iyi hızlanyor gibi geldi ancak rüzgar sesini biraz fazla alıyor bunu düzeltmek için birşeyler yapılabilir mi yapılırsa çok maliyetli olur mu

1) Amortisorleri farklı
    2) mp3 çalar için AUX girişi var
    3) Karaltılmış arka kapı ve bagaj kapısı camı (2009 Nisan'dan sonra)

2010 modellerde Tavan Ray'ı ilave oldu.

Sanırım yılbaşından sonra 18 inc jantlı gelebilir zira Avrupa'da Tekna'lar 18 inc jantlı
    Bir ihtimal de eğer Navigasyon sorunu hallolursa 2010 yılı içerisinde Navigasyonlu Tekna Executive gelebilir. (Benim uydurmam, kaynak yok)
  • quote:

...birde dün aracı test ettim(1,5dci ama bizim istediğimiz 1,6 benzinli) neyse çok iyi hızlanyor gibi geldi ancak rüzgar sesini biraz fazla alıyor bunu düzeltmek için birşeyler yapılabilir mi yapılırsa çok maliyetli olur mu

Rüzgar sesi hangi hızda fazla alıyor? Alıyor derken nasıl bir ses, tanımlayabilir misiniz?
  • Yeni bir tartışma konusu açayım :)

Avrupa'da Platinum donanıma, Tekna donanımdan daha az para ödendiğini biliyor muydunuz? :)
  • Merakımdan soruyorum. Yurtdışından kastettiğiniz hangi ülke veya ülkeler?
    Yurtdışında Platinum fiyatını nasıl buldunuz Platinum diye bir modelleme yok çünkü oralarda.
    Yurtdışında fiyatlandırmalar paket üzerine yapılmıyor. Kendi arabanızı kendiniz konfigüre ediyorsunuz. Fiyatları bu şekilde mi karşılaştırdınız?

quote:

Yeni bir tartışma konusu açayım :)

Avrupa'da Platinum donanıma, Tekna donanımdan daha az para ödendiğini biliyor muydunuz? :)

• quote:

Merakımdan soruyorum. Yurtdışından kastettiğiniz hangi ülke veya ülkeler?
    Yurtdışında Platinum fiyatını nasıl buldunuz Platinum diye bir modelleme yok çünkü oralarda.
    Yurtdışında fiyatlandırmalar paket üzerine yapılmıyor. Kendi arabanızı kendiniz konfigüre ediyorsunuz. Fiyatları bu şekilde mi karşılaştırdınız?

quote:

Yeni bir tartışma konusu açayım :)

Platinum Nissan TR'in tercih ettiği bir isim. N-tec, I-WAY ya da Tekna Sport da diyebilirdi. İngiltere, Almanya ve İspanya'da Türkiye'de satılan Platinum'um aynısı ile Tekna Executive modelini konfigüre ettiğimde Platinum daha ucuz kalıyor. (1.6 ve 1.5d modellerde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 8 Ekim 2009; 0:08:45 >
  • quote:

quote:

yıldan yıla donanim içindeki özellikler değişiklik gösterir mi

1) Amortisorleri farklı
    2) mp3 çalar için AUX girişi var
    3) Karaltılmış arka kapı ve bagaj kapısı camı (2009 Nisan'dan sonra)

2010 modellerde Tavan Ray'ı ilave oldu.

Sanırım yılbaşından sonra 18 inc jantlı gelebilir zira Avrupa'da Tekna'lar 18 inc jantlı
    Bir ihtimal de eğer Navigasyon sorunu hallolursa 2010 yılı içerisinde Navigasyonlu Tekna Executive gelebilir. (Benim uydurmam, kaynak yok)

amoritsörler daha mı sert yoksa daha mı yumuşak

rüzgar sesi: 90km ve üstünde giderken sanki cam hafif aralıkmış gibi ses geliyor bunun önlenmesi mümkün mü
  • quote:

rüzgar sesi: 90km ve üstünde giderken sanki cam hafif aralıkmış gibi ses geliyor bunun önlenmesi mümkün mü

Amortisörleri karşılaştırma olanağım olmadı, sonraki modellerde olanların daha az ses yaptığını biliyorum. Benim aracım boşken arkası çok zıplıyor. Dolu iken çok stabil amortisörlerim seri kodu 3A ile bitiyor. 4A ile bitenler benimkine göre yeni nesil. (1.6 tekna exe 2009)
    Platinumlarda ne kullanılmış bilmiyorum. Ayrıca 2.0'larda da farklı amortisör kullanılmış olabilir, ağırlık ve 4x4'ten dolayı.

1) Cam hafif aralıkmış sesi sürekli bir ses mi (sabit)?
    2) Yoksa gidip gelen bir ses mi (yanından otobüs, kamyon geçerken oluşan rüzgar çarpma sesi gibi)?
    3) Ses nereden geliyor? Sadece sol kapıdan mı? Sağ kapıdan da aynı ses geliyor mu, ya da tam tersi? Yani her iki kapıdan da geliyor mu, yoksa tek kapıdan mı?
    4) Eğer tek kapıdan geliyorsa çözümü var. Yok her iki kapıdan da geliyorsa dinlemem gerekiyor. Türbülans sesi mi değil mi diye?
    5) Eğer tek kapıdan geliyorsa, fitilleri kontrol edin. Ön cam fitilinin süreklilik sağlamadığı ve içeriye katlanmış bir yer var mı? (Fotoğraftaki gibi)
    6) Eğer ön cam fitilin dolgusunda problem yoksa, kapının kapandığı karoser üzerindeki üst fitilinin yapışkanını kontrol edin, açıklık var mı?
    7) Eğer kapı üst fitilinde de problem yoksa, kapı aynasının bağlı olduğu üçgen bakalit parçanın camla birleştiği yeri maskeleme bandı ile kapatın ve 90km/saat üzeri hızda deneyin
    8) Eğer hala ses geliyorsa aynı üçgen parçanın araç içinde kalan yeri elinizle bastırın ses azalıyor mu diye bakın.

NİSSAN Qashqai

NİSSAN Qashqai

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 8 Ekim 2009; 0:55:39 >
  • quote:

quote:

Amortisörleri karşılaştırma olanağım olmadı, sonraki modellerde olanların daha az ses yaptığını biliyorum. Benim aracım boşken arkası çok zıplıyor. Dolu iken çok stabil amortisörlerim seri kodu 3A ile bitiyor. 4A ile bitenler benimkine göre yeni nesil. (1.6 tekna exe 2009)
    Platinumlarda ne kullanılmış bilmiyorum. Ayrıca 2.0'larda da farklı amortisör kullanılmış olabilir, ağırlık ve 4x4'ten dolayı.

Bütün serinin arka amortisör seri numaraları

NİSSAN Qashqai

NİSSAN Qashqai
  • quote:

Orijinalden alıntı: manager79

NİSSAN Qashqai

NİSSAN Qashqai

Tarihlerine kadar verilmiş sağlam veri, teşekkürler...
  • quote:

quote:

Ben tam anlayamadım, hani 3A, 4A ile bitiyor diyordunuz. Bunlar 3B ile bitiyor, yanlış mı baktım..

Ağustos sonu alınmış 2010 model 1.5 dCi tekna 17" jantlı aracımın amortisör no su hangisiyle bitiyor.. Yeni nesil mi, eski mi..

manager79, sen bu verileri nereden alıyorsun bakayım, yoksa nissan çalışanımısın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 8 Ekim 2009; 10:16:45 >
  • 1.5 platinum aldım 15 gün kadar önce bagajdan bir tıkırtı geliyor bakındım ama bulamadım nereden gelebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: akonet

1.5 platinum aldım 15 gün kadar önce bagajdan bir tıkırtı geliyor bakındım ama bulamadım nereden gelebilir

Bagaj halısını kaldırıp altına bakın, istepne vidası gevşek olabilir. Burada kriko vb. var. Bunlara bakın..
  • camdan bakıldığında bagajın içinin görünmesini engelleyen levha, arka koltuk sırtına vurarak ses yapabiliyor (benim aracımda sorun buydu)

servis parçanın çarptığı yeri koyu renkte süngerle kapladı ses kesildi

kontrol etmenizde fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

quote:

Ben tam anlayamadım, hani 3A, 4A ile bitiyor diyordunuz. Bunlar 3B ile bitiyor, yanlış mı baktım..

Ağustos sonu alınmış 2010 model 1.5 dCi tekna 17" jantlı aracımın amortisör no su hangisiyle bitiyor.. Yeni nesil mi, eski mi..

manager79, sen bu verileri nereden alıyorsun bakayım, yoksa nissan çalışanımısın..

J10E araç kodlu, K9K motor kodlu Qashqai için, 3 adet arka amortisör numarası görünüyor.

E6210-JD02A - E6210-JD03A ve E6210-JD03B

0609 Tarihi itibari ile, hem montaj'da hemde satışda E6210-JD03B kullanılmaya başlanmış.

NİSSAN Qashqai

NİSSAN Qashqai
  • quote:

................

0609 Tarihi itibari ile, hem montaj'da hemde satışda E6210-JD03B kullanılmaya başlanmış.

PM sisteminde bir sorun var galiba. pm attım aldınız mı..
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.