Şimdi Ara

NİSSAN Qashqai (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
942
Cevap
6
Favori
303.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rockerdem

Ben siparişimi verdim, biraz çetrefilli yollarla da olsa cihazıma birkaç hafta içinde kavuşacağım sanırım:

Witson W2-D769N

cihazla birlikte bir geri görüş kamerası bir de TV anteni aldım. Paypal üzerinden ödeme yaptım, 20 USD de paypal komisyonu var:

cihaz: 285 $
    kamera: 30 $
    anten: 10 $
    paypal: 20 $

adres olarak arkadaşımın arkadaşının çin'deki bir arkadaşının adresini verdim, bu nedenle shipping'den yırttım.

285 + 30 + 10 + 20 = 345 USD

eğer bir terslik olmazsa ve kavuşabilirsem yaklaşık 520 TL'ye mal olmuş olacak.

alet geldiğinde montajı kendim yapmayı düşünüyorum. yaparken adım adım resimlerini de çekeceğim. bana şans dileyin :)

Sn. rockerdem

Güle Güle kullanın.
    Geri görüş kamerasını tampona takılan mı yoksa plaka üstüne takılandan mı aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

............................

Sonuç olarak problemi kendi kendime çözdüm. Nasıl çözülmesi gerektiğini servise anlattığımda, böyle çözülemeyeceğini söyleye söyleye dediğimi yaptı ve sonuca kendileri de şaşırdı.
    Bu araçların kronik bir arızası yok. Ancak yan sanayide üretilmiş parçaların kalitesinde veya montaj bandında (ingilizler sağolsun) bazı problemler olabilir. Ki bunlar garantide çözülebilecek problemlerdir.

Bu çözüm neydi ve nasıl yaptırdınız. Bakarsınız bizde birgün aynı sorunla karşılaşırız, Aklımızda bulunsun..

• Dizel konusunda daha önce de yazmıştım yine yazayım.

1- Yaklaşık 4 bin TL pahalı. Ancak satarken de 4 bin olmasa da en aşağı 2-4 bin arası pahalı satılır.

2- Servise daha çok gider ve daha masraflı olur. Ancak yakıt tüketimi ortalama dizel de 6 litre iken benzinli de 9 litre olur. Eurodizel 2,71 Benzin 3.34 seviyesinde olduğu hesaplanırsa 100 km'de dizel motor 16.26 yakarken 30.06 yakar yani yaklaşık % 100 fark vardır ki şehir içi kullanımı benim gibi çok olan birisi için bu oran daha da artar.

Sonuç olarak 100 bin km lik bir dizel araç 10 bin TL yakıt tasarrufu yapar ancak 2-2,5 bin TL lik bir serviste ekstra masrafı olur. Alırken 4 bin TL verir ama satarken de mutlaka pahalı satar. Bana birisi ben aracımdan daha yüksek performans istiyorum derse kesinlikle anlarım ama ekonomiden bahsederse onu anlayamam.
  • Bu arada amortisörler konusunda sıkıntım devam ediyor.
    Ve servisle ne zaman görüşsem daha bi gelin test sürüşü yapalım demeden normaldir diyorlar.
    Bende Nissan gülümseme hattını aradım ama hakkaten beni güldürdü bu kadar kaba ve anlayışsız birinin telefonda olacağını tahmin etmemiştim.
    Yani şöle söleyim evet doğru gibi kelimelerin yerini haha hmmm haaaaa gibi kelimeler almıştı.
    Aynı şeyleri söledi bu arabada normal sesler değiştirmek zorunda değiliz sadece gerekirse müşteri bişi yaptık zannetsin diye değiştiriyoruz dedi.
    Siz yine de bir servise gidin ancak değiştirme zorunluluğumuz yok dedi. Yani bir gelin bakalım hallederiz falan yok.
    Belki de benim karşılaştığım sorun klasik sorundan farklı biliyormusunuz bunu dedim zannetmiyorum dedi.

Buradan QQ alacakları uyarım ciddi bir test sürüşü yapın bol setin ve çukurun olduğu herhangi bir sokakta yapın. Daha sonra karar verin.

• quote:

Sn. rockerdem

Güle Güle kullanın.
    Geri görüş kamerasını tampona takılan mı yoksa plaka üstüne takılandan mı aldınız?

Herkese teşekkürler iyi dilekleri için :)

Aldıklarım şunlar:

Witson W2-D769N - 285 USD
     NİSSAN Qashqai

Plaka üstü arka kamera - 30 USD
     NİSSAN Qashqai

TV Anteni - 10 USD
     NİSSAN Qashqai

• quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

............................

Sonuç olarak problemi kendi kendime çözdüm. Nasıl çözülmesi gerektiğini servise anlattığımda, böyle çözülemeyeceğini söyleye söyleye dediğimi yaptı ve sonuca kendileri de şaşırdı.
    Bu araçların kronik bir arızası yok. Ancak yan sanayide üretilmiş parçaların kalitesinde veya montaj bandında (ingilizler sağolsun) bazı problemler olabilir. Ki bunlar garantide çözülebilecek problemlerdir.

Bu çözüm neydi ve nasıl yaptırdınız. Bakarsınız bizde birgün aynı sorunla karşılaşırız, Aklımızda bulunsun..

Benim aracım 80km/s üzeri hızlarda 4 farklı noktadan rüzgar sesi alıyordu. Sırasıyla ön cam fitili, sürücü kapısı karoser üzerindeki fitil (A sütunundan başlayıp C sütununa kadar üstten giden fitil) değişti.
    Ses büyük oranda azaldı. Ancak ıslık sesi kesilmedi. Ardından sürücü kapısı A sütununda bulunan üçgen plastik parçanın (iç taraftaki) içine rüzgarı diffüze eden sünger koydurttum.
    Islık sesi azalarak devam ettiği için A sütununda bulunan üçgen plastik parçanın (dış taraftaki) rüzgarı diffüze eden 2. süngeri koydurttum ses kesildi.

Şimdi 120km/s'ten sonra aynaların sebep olduğu normal türbülans sesi oluşuyor ki bu da benim için makul seviyede.

Bunları yaparken Nissan TR'den hiç destek almadım. Hatta o kadar aramama rağmen her defasında kaydınızı aldık ilgileneceğiz deyip durdular. Ancak geri dönmediler.
    Ben de konuyu servisle hallettim. Bir daha da Nissan TR'yi aramadım. Allah da aratmasın.

• hangi servis MDVR? bilmek faydalı olur bizim için.
  • bu forumda beni pek kaale alan yok ama yine de sormak istiyorum belki birisi ciddiye alır da cevaplar..

cam rüzgarlık yaptıran var mı?
    nerede? kaç para? dezavantajı var mı?

2. sorum : bu sabah ön sürücü koltuk ısıtmayı deneme amaçlı çalıştırdım, düşük ısıtma konumunda açık unutup eve gittim. 2 saat sonra aklıma gelip arabaya gittiğimde kapattım ama bir daha düşük ısıtma konumda çalışmıyor. yüksek ısı konumunda herhagi bir problem yok, n ormal çalışıyor. servis de bayram nedeniyle kapalı olduğu için gidemedim. acaba sigortası mı atmıştır? yoksa bir yerlerde kısa devre flan mı olmuştur? sistemin çalışma prensibini bilen var mı? qq kitabında sadece koltuk ısıtmayı açık unutmayın unutursanız aküyü bitirirsiniz yazıyor.

hepinize iyi bayramlar
  • rockerdem,
    Yazilarini ozenle ve dikkatle okuyorum. Paylasimlarin icin cok tesekkur ederim.

Diger arkadaslara da tecrubelerini paylastigi icin tesekkur ederim ayrica.

Ben de sozlesmeyi imzaladim. 28inde insallah arabami teslim alacagim. 1.5 dCi Tekna 17'' aldim. Umarim kazasiz belasiz gunlerde kullanmak nasip olur.

rockerdem, benim sorum olacakti sana. Aldigin urunlerin linklerini inceledim. Ben petrol muhendisi olarak Dubai'ye gidip geliyorum yilda 1-2 defa. Bu urunleri orada bulabilirim sanirim. Sormak istedigim; TV hakkinda birseyler bulabildin mi ? Yani goruntu kalitesi hareketliyken nasil olacak ? Aldigin urunlerin aynisini almayi dusunuyorum ben de. Gayet mantikli yatirimlar bu guzel araba icin.

Montaj yaptirirsam, garanti olayinda problem yasar miyim acaba ?

Bir de su kafaliklara eklenen ekrani nerden, ne kadara tedarik edebiliriz ? bununla ilgili goruslerinizi de alabilir miyim ?
    Bir diger korkum da sudur, hirsizlar icin cok cazip bir araca donusturmek beni cok tedirgin ediyor, siz ne dusunuyorsunuz ? Bu kadar teknolojiyi yerlestirmek acaba ileride hirsizlik olaylarindan etkilenmemize neden olur mu ?

Simdiden tesekkurler,
    Barbaros

quote:

quote:

Sn. rockerdem

Güle Güle kullanın.

Herkese teşekkürler iyi dilekleri için :)

Aldıklarım şunlar:

Witson W2-D769N - 285 USD
     NİSSAN Qashqai

Plaka üstü arka kamera - 30 USD
     NİSSAN Qashqai

TV Anteni - 10 USD
     NİSSAN Qashqai

• quote:

hangi servis MDVR? bilmek faydalı olur bizim için.

PM attim
  • quote:

Orijinalden alıntı: murti975123

bu forumda beni pek kaale alan yok ama yine de sormak istiyorum belki birisi ciddiye alır da cevaplar..

cam rüzgarlık yaptıran var mı?
    nerede? kaç para? dezavantajı var mı?

2. sorum : bu sabah ön sürücü koltuk ısıtmayı deneme amaçlı çalıştırdım, düşük ısıtma konumunda açık unutup eve gittim. 2 saat sonra aklıma gelip arabaya gittiğimde kapattım ama bir daha düşük ısıtma konumda çalışmıyor. yüksek ısı konumunda herhagi bir problem yok, n ormal çalışıyor. servis de bayram nedeniyle kapalı olduğu için gidemedim. acaba sigortası mı atmıştır? yoksa bir yerlerde kısa devre flan mı olmuştur? sistemin çalışma prensibini bilen var mı? qq kitabında sadece koltuk ısıtmayı açık unutmayın unutursanız aküyü bitirirsiniz yazıyor.

hepinize iyi bayramlar

1. Rüzgarlık taktırmadım. Tahminen yüksek süratlerde rüzgar sesini artırabilir. Düşük süratte pencere açık gitmeyi denediniz mi hiç?

2. Aracınız 2 saat boyunca kontak 'ON' konumunda kalmadığına göre, (anahtarı üzerinde unutmadıysanız) 2 saat boyunca koltuk ısıtıcısı açık kalmış olamaz. Kitapçığın 2-31 bölümünde sadece kontak 'ON' konumunda açık olduğu sürece koltuk ısıtıcısının devreye gireceği yazılı.

Araç çalışır durumda her iki koltuğun ısıtıcısını düşük ısı ayarında bir kez daha çalıştırın. Eğer çalışmıyorsa koltuğu ileri geri kaydırırken kabloları yerinden oynamış olabilir. Ya da sigortasında problem olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 19 Eylül 2009; 23:33:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: demirba

rockerdem,

Ben de sozlesmeyi imzaladim. 28inde insallah arabami teslim alacagim. 1.5 dCi Tekna 17'' aldim. Umarim kazasiz belasiz gunlerde kullanmak nasip olur.

rockerdem, benim sorum olacakti sana. Aldigin urunlerin linklerini inceledim. Ben petrol muhendisi olarak Dubai'ye gidip geliyorum yilda 1-2 defa. Bu urunleri orada bulabilirim sanirim. Sormak istedigim; TV hakkinda birseyler bulabildin mi ? Yani goruntu kalitesi hareketliyken nasil olacak ? Aldigin urunlerin aynisini almayi dusunuyorum ben de. Gayet mantikli yatirimlar bu guzel araba icin.

Bir de su kafaliklara eklenen ekrani nerden, ne kadara tedarik edebiliriz ? bununla ilgili goruslerinizi de alabilir miyim ?
    Bir diger korkum da sudur, hirsizlar icin cok cazip bir araca donusturmek beni cok tedirgin ediyor, siz ne dusunuyorsunuz ? Bu kadar teknolojiyi yerlestirmek acaba ileride hirsizlik olaylarindan etkilenmemize neden olur mu ?

Simdiden tesekkurler,
    Barbaros

Dubai'de Baniyas Meydanı civarındaki eletronik ürün satan dükkanlarda ürünü araştırabilirsiniz. Witson'un bu ürünü yeni çıktığı için Dubai'ye hemen gelmeyebilir. Witson'a konu ile mail atarsanız sizi yönlendirecektir.

TV kalitesi, yayın kalitesi ile doğru orantılı olacaktır. Witson'un içinde dahili analog alıcı var. Alıcı farklı frekanslarda karlanmaya veya sinyalin zayıf olduğu durumlarda görüntünün kaybolması söz konusu olabilir. Türkiye'de DVB-T yayınlarına üvey evlat muamelesi yapıldığı sürece bu böyle devam edecek. Birçok avrupa ülkesi analog yayınlarını kaldırıp tümüyle sayısal yayına geçeceği tarihleri ilan etmiş durumda. Türkiye'de ise belirsizlik devam ediyor. Çanak antenciler ve uydu alıcılar lobisi sağolsun.
    DVB-T alıcısı taktırır iseniz aracınızla hareket halinde 3-4 kanalı net izlersiniz (istanbul içi).

Garanti konusunda, Nissan sadece belirli markaları taktırırsanız problem çıkarmıyor. Bunlardan biri Navitech'in 2100 modeli. diğeri de sanırım Bulbul'un bir ürünü. Hiçbiri Witson'un özellikleri ile boy ölçüşemez.

Kafalıklara ekran takılması ile ilgili olarak, Türkiye'de birçok marka var. Araç ses sisteminden bağımsız olarak kendi DVD oynatan, kendi TV alıcısı olan, kulaklık girişli ürünlerden tutun da fermuarla kapanan kılıfı altına gizlenen ürünlere kadar birçok çeşit var. Burda kafalık içine gömerken işçilik önem kazanıyor. Aktif baş dayama özelliği var ise bu özelliğin kullanımında problem çıkabilir. Ya da kafalık içine hazır gömülmüş olan üründen satın alırsınız. Burda da koltuk rengiyle uyum problemi çıkabilir.

Bu kadar teknolojiyi araç içine yerleştirirseniz elbette dikkat çekersiniz. Hırsız kafasına koyduysa en temiz şekilde onları söküp alacaktır. Sigorta primleri de bu işe yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 20 Eylül 2009; 0:56:00 >

• MVDR,
    Cevabin icin tesekkurler, gidince soyledigin yere ugrayip arastirma yapacagim. Diger bahsettigin 2 markayi tavsiye etmiyorsun, bunu anliyorum mesajindan.

Sehirlerarasi otobusler acaba bu yayinlari nasil aliyor ? Cam gibi goruntu aliyorlar, bunu da bir turlu anlamis degilim. Ayni mekanizma mi kullaniliyor bu sistemlerde ? Eger oyleyse gercekten harika bir aksesuar olur.

quote:

quote:

rockerdem,

Simdiden tesekkurler,
    Barbaros

Dubai'de Baniyas Meydanı civarındaki eletronik ürün satan dükkanlarda ürünü araştırabilirsiniz. Witson'un bu ürünü yeni çıktığı için Dubai'ye hemen gelmeyebilir. Witson'a konu ile mail atarsanız sizi yönlendirecektir.

TV kalitesi, yayın kalitesi ile doğru orantılı olacaktır. Witson'un içinde dahili analog alıcı var. Alıcı da farklı frekanslarda karlanma veya sinyalin zayıf olduğu durumlarda görüntünün kaybolması söz konusu olabilir. Türkiye'de DVB-T yayınlarına üvey evlat muamelesi yapıldığı sürece bu böyle devam edecek. Birçok avrupa ülkesi analog yayınlarını kaldırıp tümüyle sayısal yayına geçeceği tarihleri ilan etmiş durumda. Türkiye'de ise belirsizlik devam ediyor. Çanak antenciler ve uydu alıcılar lobisi sağolsun.
    DVB-T alıcısı taktırır iseniz aracınızla hareket halinde 3-4 kanalı net izlersiniz (istanbul içi).

Garanti konusunda, Nissan sadece belirli markaları taktırırsanız problem çıkarmıyor. Bunlardan biri Navitech'in 2100 modeli. diğeri de sanırım Bulbul'un bir ürünü. Hiçbiri Witson'un özellikleri ile boy ölçüşemez.

Kafalıklara ekran takılması ile ilgili olarak, Türkiye'de birçok marka var. Araç ses sisteminden bağımsız olarak kendi DVD oynatan, kendi TV alıcısı olan, kulaklık girişli ürünlerden tutun da fermuarla kapanan kılıfı altına gizlenen ürünlere kadar birçok çeşit var. Burda kafalık içine gömerken işçilik önem kazanıyor. Aktif baş dayama özelliği var ise bu özelliğin kullanımında problem çıkabilir. Ya da kafalık içine hazır gömülmüş olan üründen satın alırsınız. Burda da koltuk rengiyle uyum problemi çıkabilir.

Bu kadar teknolojiyi araç içine yerleştirirseniz elbette dikkat çekersiniz. Hırsız kafasına koyduysa en temiz şekilde onları söküp alacaktır. Sigorta primleri de bu işe yarıyor.

• ilgin için sağol mvdr

kotak kapalıydı. düğmeleri de değişik kombinasyonlarda denedim. sanırım sigorta da problem oldu.

rüzgarlığı taktırmayı düşünmemin sebebi de (her ne kadar sigara içmesemde) yağmurlu havalarda da pencereyi aralamak.
  • quote:

MVDR,
    Cevabin icin tesekkurler, gidince soyledigin yere ugrayip arastirma yapacagim. Diger bahsettigin 2 markayi tavsiye etmiyorsun, bunu anliyorum mesajindan.

Sehirlerarasi otobusler acaba bu yayinlari nasil aliyor ? Cam gibi goruntu aliyorlar, bunu da bir turlu anlamis degilim. Ayni mekanizma mi kullaniliyor bu sistemlerde ? Eger oyleyse gercekten harika bir aksesuar olur.

Diger iki markayı fiyatlarından dolayı tavsiye etmiyorum. 2500 TL civarı biraz fazla. yoksa işinizi görür.

Şehirlerarası otobüs şirketleri ve VIP vanlarda ( Mercedes Vito,Vaneo ve VW Transporter) mobil uydu antenleri kullanılıyor.
    http://www.hepsidijital.com/index.php?p=list&k_id=189&k_name=Mobil+Antenler++++

Kafalıklara takılan ekran için ya da kendinden ekranlı kafalıklar için
    http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=164899

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 20 Eylül 2009; 0:37:46 >

• Sonunda eve dondum ve aldığım nissan ipod adaptorunun montajını yapıp deneme şansım oldu ve evet tam olarak çalışıyor :)

Sistem ipodu cd changer olarak goruyor playlistleride cd olarak algılıyor tam olarak kontrol edebiliyorsunuz shuffle edebiliyor track geçebiliyor ya da ileri geri sarabiliyorsunuz. Şarkıların isimleri ekranda gozuk muyor ama bu o kadar onemli degil bence. Cihaz ipodu sarj ediyor ve cd 1 seçiliyken ipod uzerinden kontrol edebiliyorsunuz ki bu bence cok sahane bir ozellik.

MVDR sag olsun gonderdigin ispanyolca kaynak sayesinde montajı kendim yaptım hic bir yeri delmedim ve cok kolay oldu montajı. standart sistemi ile ipod kullanmak isteyen herkese tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokere

Sonunda eve dondum ve aldığım nissan ipod adaptorunun montajını yapıp deneme şansım oldu ve evet tam olarak çalışıyor :)

Sistem ipodu cd changer olarak goruyor playlistleride cd olarak algılıyor tam olarak kontrol edebiliyorsunuz shuffle edebiliyor track geçebiliyor ya da ileri geri sarabiliyorsunuz. Şarkıların isimleri ekranda gozuk muyor ama bu o kadar onemli degil bence. Cihaz ipodu sarj ediyor ve cd 1 seçiliyken ipod uzerinden kontrol edebiliyorsunuz ki bu bence cok sahane bir ozellik.

MVDR sag olsun gonderdigin ispanyolca kaynak sayesinde montajı kendim yaptım hic bir yeri delmedim ve cok kolay oldu montajı. standart sistemi ile ipod kullanmak isteyen herkese tavsiye ederim.

Gule Gule kullanin
  • MVDR verdigin baglantilar icin tesekkurler. Inceledim. Zamani gelince en uygun olanini almayi dusunuyorum. Dubai'ye de bir gidip fiyat arastirmasi yapmakta fayda var.

Bu arada ben siyah versiyonu tercih ettim ama temizlik konusunda dusunceliyim. Sitelerde QashQai fanlarinin arabalarini gordum de bazilari isil isil. Bu gunluk temizlikten mi kaynaklaniyor yoksa uzun omurlu koruyucu spreyler mi var bunu saglayan ? Birkac sene once bu tip urunler gorurdum televizyon reklamlarinda sanki. Onerir misiniz bu tip urunlerden ?

Bir de genel yorum almak isterim; sifir arabaya modifiye yapmak (ic veya dis) sizce ne kadar mantikli ?
  • quote:

Bu arada ben siyah versiyonu tercih ettim ama temizlik konusunda dusunceliyim. Sitelerde QashQai fanlarinin arabalarini gordum de bazilari isil isil. Bu gunluk temizlikten mi kaynaklaniyor yoksa uzun omurlu koruyucu spreyler mi var bunu saglayan ? Birkac sene once bu tip urunler gorurdum televizyon reklamlarinda sanki. Onerir misiniz bu tip urunlerden ?

Ben aracı aldığım yerden boya koruması istemiştim. Hediye olarak yaptılar ancak randıman alamadım. Zaten sonrasında onlar da yeni bir boya koruma markasının bayiliğini almışlar. Ben çok araç yıkattıramıyorum. Ne kadar süngerle yıkattırsam da aşınma mevdana geliyor. Aracı aldıktan 2 ay sonra gidip SONAX dış boya koruması yaptırdım. Memnunum. Yılda 1 kere takviye yaptırıyorum.

quote:

Bir de genel yorum almak isterim; sifir arabaya modifiye yapmak (ic veya dis) sizce ne kadar mantikli ?

Bu tamamen kişisel bir tercih. Ama eğer eksikliği hissedilen bir noktada ortak bir görüş oluşmuşsa ve kullanıcılardan gelen yoğun bir talep varsa üretici bunu dikkate alır. Nissan'a mp3 çalar olmayışı (birçok kamyonette bile standart bir özellik) konusunda o kadar çok talep geldi ki bunu dikkate almak zorunda kaldı. Eğer Nissan dikkate almaz ise bu konuyu dikkate almış olan yan sanayi kazanacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 21 Eylül 2009; 13:21:57 >

• reklamı çok komiğime gitti yaa :D

NİSSAN Qashqai
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.