Şimdi Ara

Nissan 'PULSAR' Fan Club (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
552
Cevap
20
Favori
51.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel günlerde kullanın fiyakalı olmus. Iyi Ali den vergi öncesi alisveris yapmisiniz. Gecen yeni kullanici kamlanyasi ile silikon anahtar kilifi alacaktim dur şu vergi ne kadar aliniyormus diye arastirayim dedim. Şikayet sitesimde 2 tl lik urune 11.5 gibi abuk sabuk rakamlar alındigini okuyunca vazgectim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkür ederim :)
    Şu siralar ben de anahtar kılıfı alayim dedim de ptt de çalışan bir arkadaş postalar istanbulda gümrükte çok bekliyor 2 aydır paketi gümrükte duranlar var dedi vazgectim ben de gittigidiyorda silikon kılıf aldim bakalım nasıl duracak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • x-tronic X kullanıcısına yanıt
    Ayrıca size bayağı zaman önce arka stop nasıl çıkar diye sormuştum geri vites lambalarini beyaz led yaptım o da şık durdu

• Rehber Öğretmenim R kullanıcısına yanıt
    Evet gümrük beklemesi de sıkıntı olur. Arka stoplari led e cevirmeniz muayenede problem çıkartabilecek bir durum mu?

• Yakinda arabanın ilk, yıllık bakımına yetkili servise götürecegim. Gittiginde şu konuları görüş gibi bir tavsiyede bulunacak var midir? Bu arada bakim öncesi yakıt durumu klima auto da agirlikli sehir ici olmak uzere karmada 6.4 civari oluyor. Sanki son zamanlarda turbo sesi biraz artti gibi geliyor. Onu danisacagim servise. Bir de bazen cam kismindan cizirti gibi bir ses geliyor onu danisacagim. Çok şükür baska gözlemledigim bir durum yok. 10000 lastik rotasyonunu da bakima sokmusken yaptirmayi dusunuyorum.

• Yag seviyesi kontrolumde max ve min cizgisinin ortasinda gibi bir degerde 10000 km ye yakın bir suruse gore makul bir seviyede eksiltme gibi geldi. Gözlemleyen oldu mu bu durumu. Yalniz gecenlerde 120-130-135 km hizlar araliginda otobanda belli bir seyirden sonra yanik kokusu gibi bir koku algiladim. Hizi 115 civarina dusurup devam ettigimde koku olmadi birdaha. 1.2 motoru cok zorlamamak lazim herhalde. Bunu da bir danisacam yetkililere. Bizim araclar icin kullanilmasi gereken devir araliginin 1500-3500 devir arasi oldugunu alirken soylemislerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-tronic -- 13 Eylül 2019; 14:46:43 >
    Merhaba muayenede sıkıntı olacağını sanmıyorum bende amerikan park modülü vardi. Uzun ve kisa farlar led takmistim sorunsuz gectim

Ben yağ eksiltme sorunundan dolayı motor yaptırmıştım serviste. Dediginiz km lere göre eksilen yag miktarı normal turbo benzinli aracta bence. Bakima girelim 10bine yaklaşıyor su an ortanin biraz daha üzerinde benimki de. Bakıma kadar orta seviyeye getirecek galiba.

Yaniksi koku da motor yaptirmadan önce her zorlamada oluyordu neredeyse. Simdi çok nadir geliyor

Merhaba sizin durumu hatirladim simdi tekrardan gecmis olsun. Birdaha boyle bir durumu kimse yasamaz umarim. Arac bakima girdi. Filtreleri, yagi degisince klimasi olsun sesi olsun bi kendine geldi araba. Yagin 9500-10000 kmlerde iki cizgi ortasina dusmesi cok normalmis. Turbo testi gibi bir sey yaptilar galiba sorunsuzmus. Camdan gelen ses malesef aerodinamik bir durum qq de de var dediler. Bu seste yan aynalarin da etkisi varmis. Ruzgarin yonune gore bazen hic ses gelmiyor bazen de bahsettigim gibi bir ses oluyor. El freninin ayari yapilmis cok yumusakti. Lastik rotasyonunu 15000 de yapiyoruz balansi hic bozmayalim simdi 15000 uygundur dediler. Servisten de arabamdan da cok memnunum simdilik. Eco modu pek kullanmiyordum sehir icinde kayda deger ise yaradigini farkettim. Sag arka sis fari yanmiyordu; bizim arabalarda sadece arkada sol sis fari varmis.
    Öncamda cikmak bilmeyen yanlara dogru kirec lekesi vardi. Teslim ettiklerinde eser yoktu neyle cikariyonuz diye soracaktim unuttum. Yöntemi olan varsa aklimizda olsun🙂
    Servisten bir gun sonra dikey park alaninda park halinde karaktersizin biri ön tekerlek ustune carptirip basip gitmis. Hareketli kamera vardi bizim araci goruntuledigi anlarda vurma olayi yakalayamamis. Yakalasaydi ugrasacaktim. Ne numara birakmis ne baska bir sey bu ikinci basimiza gelen ne geliyosa park halinde geliyor. Allah beterinden korusun bu kucuk birsey pek kafaya takmiyorum. Boya falan kalkmamis. Tek vantuzla isi cozer kaportacilar dedi kaskocum. Pek bir sey de tutmazmis. Duruma gore bakacam hic olmadi auto king mini onarim halledermis.
    Arabayi sakin kullanan biriyim turbonun kalkis ve stop öncesi yaglanmasina, kalkislarda aşırı devirli kalkmamaya, park edecegim zaman şanzimana yük bindirmemeye gayret ederim
    Bundan sonrasi bakimlarla senelerce sorunsuz yolumuza devam etmek olur insallah.
    Japonyadan 1 parca ihtiyaci olursa 15- max. 20 gunde servise ulasip degisimi yapilmis oluyormus bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: x-tronic

Merhaba sizin durumu hatirladim simdi tekrardan gecmis olsun. Birdaha boyle bir durumu kimse yasamaz umarim. Arac bakima girdi. Filtreleri, yagi degisince klimasi olsun sesi olsun bi kendine geldi araba. Yagin 9500-10000 kmlerde iki cizgi ortasina dusmesi cok normalmis. Turbo testi gibi bir sey yaptilar galiba sorunsuzmus. Camdan gelen ses malesef aerodinamik bir durum qq de de var dediler. Bu seste yan aynalarin da etkisi varmis. Ruzgarin yonune gore bazen hic ses gelmiyor bazen de bahsettigim gibi bir ses oluyor. El freninin ayari yapilmis cok yumusakti. Lastik rotasyonunu 15000 de yapiyoruz balansi hic bozmayalim simdi 15000 uygundur dediler. Servisten de arabamdan da cok memnunum simdilik. Eco modu pek kullanmiyordum sehir icinde kayda deger ise yaradigini farkettim. Sag arka sis fari yanmiyordu; bizim arabalarda sadece arkada sol sis fari varmis.
    Öncamda cikmak bilmeyen yanlara dogru kirec lekesi vardi. Teslim ettiklerinde eser yoktu neyle cikariyonuz diye soracaktim unuttum. Yöntemi olan varsa aklimizda olsun🙂
    Servisten bir gun sonra dikey park alaninda park halinde karaktersizin biri ön tekerlek ustune carptirip basip gitmis. Hareketli kamera vardi bizim araci goruntuledigi anlarda vurma olayi yakalayamamis. Yakalasaydi ugrasacaktim. Ne numara birakmis ne baska bir sey bu ikinci basimiza gelen ne geliyosa park halinde geliyor. Allah beterinden korusun bu kucuk birsey pek kafaya takmiyorum. Boya falan kalkmamis. Tek vantuzla isi cozer kaportacilar dedi kaskocum. Pek bir sey de tutmazmis. Duruma gore bakacam hic olmadi auto king mini onarim halledermis.
    Arabayi sakin kullanan biriyim turbonun kalkis ve stop öncesi yaglanmasina, kalkislarda aşırı devirli kalkmamaya, park edecegim zaman şanzimana yük bindirmemeye gayret ederim
    Bundan sonrasi bakimlarla senelerce sorunsuz yolumuza devam etmek olur insallah.
    Japonyadan 1 parca ihtiyaci olursa 15- max. 20 gunde servise ulasip degisimi yapilmis oluyormus bu arada.
    Hayırlı olsun ne kadara yaptirdiniz bakımı ?
    Geçmiş olsun mini onarimla boyasız halledilir inşallah.
    Eco modu etkili oluyor yakıtta. Kullanım olarak da devir aralığı ve durunca turboyu yaglamaya dikkat etmek çok önemli bence.
    1 ay önce anahtarı kontaktan cikarirken takılma yapıyordu servise götürdüm kontak göbeği değişecek dediler. Parca ne bizde ne genel merkezde yok dışarıdan gelecek dediler 2 hafta sürmedi parçanın gelmesi

Makul surede gelmiş gercekten.
    755 tuttu bakım hocam.

• Tekna 1.2. oldu 61 bin.100 km lik yolda 4.1 lt /100 km ile gidip geldim. Bu galiba benim toplamda 180 km civarında yaktığım en az benzin oldu.

Bu arada bir arkadaş camdam ses gelmesi yazmış yukarıda. Eğer bu sağ ön kapı camı ise , kronik falan değil. Ben de oldu ve yukarılarda bi yere ekledim. Kapı için açonca altta civata var, Gevşeme yapıyor , sıkıştırınca bitiyor. Ben çok az bir ücrete halletmiştim. Öyle kapıyı açık içini parçalamaya gerek yok. Hemen alt tarafta , yukarıda yazıyı bulursanız orda sanırım detayı da yazdım.

Bu araca LPG istanbul içinde şart gibime geliyor. Zira trafikte kaldığı zaman bu araç yakıyor. Bu sistemi kursak motoru kaybedermiyiz diye de düşünmeden de edemiyorum... Garanti verecek çıkar mı acaba? Candan mühendislik bana oldukça yakın olmazsa bi gidip görüşeyim diyorum.

Üyelerimiz arasında LPG yaptıran oldu mu, samimi paylaşımları çok yararlı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 14 Şubat 2020; 19:41:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: omeravalar

Tekna 1.2. oldu 61 bin.100 km lik yolda 4.1 lt /100 km ile gidip geldim. Bu galiba benim toplamda 180 km civarında yaktığım en az benzin oldu.

Bu arada bir arkadaş camdam ses gelmesi yazmış yukarıda. Eğer bu sağ ön kapı camı ise , kronik falan değil. Ben de oldu ve yukarılarda bi yere ekledim. Kapı için açonca altta civata var, Gevşeme yapıyor , sıkıştırınca bitiyor. Ben çok az bir ücrete halletmiştim. Öyle kapıyı açık içini parçalamaya gerek yok. Hemen alt tarafta , yukarıda yazıyı bulursanız orda sanırım detayı da yazdım.

Bu araca LPG istanbul içinde şart gibime geliyor. Zira trafikte kaldığı zaman bu araç yakıyor. Bu sistemi kursak motoru kaybedermiyiz diye de düşünmeden de edemiyorum... Garanti verecek çıkar mı acaba? Candan mühendislik bana oldukça yakın olmazsa bi gidip görüşeyim diyorum.

Üyelerimiz arasında LPG yaptıran oldu mu, samimi paylaşımları çok yararlı olacaktır.
    Aracınız kaç model kaç km de bir yağı değiştiriyorsunuz

• İki tane de sorum var.

Araç yağ filtresi dahil ne kadar yağ alıyor ve Servisler Yağ markası ne kullanıyorlar?

Balatalar hangi marka ve hangi aracınkilerle aynı ?

teşekkürler, kazasız günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 14 Şubat 2020; 19:42:53 >
  • omeravalar kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Aracımın geçen ay garantisi bittiginden ben de bakimi disarida yaptıracağım. Bakım yapilali yaklaşık 8 bin km oldu ve 10 binde bakım yaptıracağım. Yağ konusunda 5w 40 motul mu koysam diye düşünüyorum. Yüksek sıcaklığa iyi dayanan bir marka diye anlatılıyor motul. Bir de F1 de hep gördüğüm petronas var o da aklımı çeliyor. Var mıdır marka konusunda öneriniz

• omeravalar kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba camdan Tıkırtı sesi bir müddettir gelmiyor. Olur da öyle bir şey yaşarsam servise gider. Bu durumu söylerim garantisi varken. Nokta atışı yapmış oluruz. Rüzgar sesi konusunda Yapılacak bir şey olmadığını söylediler tamamiyle aerodinamik kaynaklı bir durummuş Qashqai lerde de bu aynı durum varmış. Yan aynalarımızın geniş ve görüş açısının çok iyi olmasından dolayi bu durum pek te rahatsiz etmiyor.
    Yag konusuna gelirsek hocam ben bakima 9000 kusurlerde gittim yildan. Yag seviyesi ortadaydi. Servis bi degerlerin cok normal oldugunu belirtti. Bu bakimdan yine ara ara komtrollerimi yaparim ama gercekten bir sorun olmadikca kafamiz rahat edebilir bence bu degerlerde. Servise olur da yag da ciddi bir eksilme var ne yapmayim diye sordugumda direkt servise yönlenin dediler. Kontrolu acisindan herhalde yag eklemeyin dediler. Gerekiyorsa cekici yani. Bem servisten memnun kaldim hocam butun sorularima guzelce cevap verdiler. Turbodan ugultu sesi geliyor biraz sesli calisiyor sanki dedim kayda aldilar teste soktular normal çikti o konuda da icim rahat herhalde aractan ilk gunku sessizligi bekliyorum ondan bana oyle gelmis olabilir ama kayit tutturuyorum. Sesin daha arttigini hissedersem yine bildiririm. Kayitlara alinmasinda yarar var. En azindan bildirmistim derim bir sorun yasarsam.
    Diger sorulariniza daha bilgili arkadaslar cevap verecektir ama yağ olarak benim servis; castrol 5W40 motor yagı A3 magnatec prof koymus 1 adet 4.50 lt yaziyor faturada. 10/40 konusunda kitapciga bakmakta yarar var bence nissan ne yazmisti hatirlamiyorum. Dedikleri dogru da olabilir konu hakkinda cok bilgililerse. Anladigim kadariyle bizde koyacaklari hep 5W40 olacak gibi. Benim bir yilim doldugunda 10000 km ye yakin degerde bakima girdigim icin 10000 de bir yag degismis oluyor hocam ama ileride olur da yil dolmadan 12-13000 civari km yaparsam daha cok beklemem herhalde o kmlerde bakima sokarim diye dusunuyorum.
    Bu arada araci her kullandigimda sehir ici trafik ve kisa mesafe yol aldigimdan su siralar yakit ortalamam 7 oldu. Ama uzun yol yaparsam degme keyfine 75-105 km arasi hizlarda 4.6 gibi degerlerde 110-120 km hizlarda ise 4.8- 5.2 gibi degerler yakaliyorum.
    Kazasiz belasiz surusler,iyi gunlerle...
    Not: aracimi gunduz, gece surmek cok konforlu ve guzel cok guvenli hissediyorum. Fakat gecen gun biraz da yol ve yagistan kaynakli kisa farlar yetersiz geldi. Ileride led e cevirmeye dusunebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-tronic -- 7 Ekim 2019; 14:30:11 >

• Bir bilgi; gecen haftasonu bir yakinimiz araba fiyat kampanyalarini ogrenmek istedi şöyle bir turladik. C segmentler 150 civarlarinda geziyordu baktigimiz yerde. Suvlar 220 civarlarinda şaka gibi. Renault captur u soralim dedik piyasada artik sifiri kalmamis pek 146 civarindan satilmis. Yeni gelecekler yeni motor ile giris yapacakmis galiba 175 civarindan. Uzun yıllar sıkıntısız surusler dilerim herkese.

• Castrol 5W40 motor yagı A3 magnatec professional

bu yağ baktığım kadarıyla TR de yok. Satılan yer varsa iyi olur. Bu arada Motul yağ gerçekten iyi mi? Motul alırsak hangisini almak gerekiyor?? Çeşitleri çok var. Kaç lt almamız lazım? 4 sanırım yetmeyecek . 4.5 ???

Yağ filtresi tavsiyeniz çok önemli? Marka ve model olarak...

Castrol sitesinde startstop türü araçlar için linkteki yağ var. Ama 5/30 . https://www.castrol.com/tr_tr/turkey/car-engine-oil/engine-oil-brands/castrol-magnatec-brand/castrol-magnatec-product-range/castrol-magnatec-stop-start.html

Ayrıca balata markası için tavsiyeleriniz çok kıymetli, arka balatalar değişecek...

Kazasız yolculuklar
    saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 8 Ekim 2019; 23:31:24 >

• merhabalar, nissan pulsarınıza lastik değişimi yaptınız mı? hangi lastik ölçüleriyle devam ediyorsunuz?
  • Arkadaşlar merhaba, pulsar sol sis farı çerçevesi lazım, yardımcı olabilecek olan var mı.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.