Şimdi Ara

Nissan Note Triger Kayışı değişimi - Ankara Özel servis Önerisi ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Nissan note 1.5dci dizel sahibiyim.
    araç 5 yılı doldurdu. trigger kayışı değiştirme zamanı geldi .

Aranızda bu değişikliği yaptıran var mı ?

evet ise nerede ve ne kadara ?
    Ankara da iyi bir özel servis tavsiyeniz varsa lütfen belirtiniz.

bu işe iyi bir usta gerek :-)

selamlar

• Anlaşılan Ankara da kimse özel serviste Triger kayışı değişimi yapmamış. :-(
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

Anlaşılan Ankara da kimse özel serviste Triger kayışı değişimi yapmamış. :-(

Sorunuhttp://forum.donanimhaber.com/m_6763469/mpage_65/key_/tm.htm yazarsan daha iyi olur. Benim 2008 Nissan 1.5 dci aracımınında 5 yılı ve 60000km doluyor. Telefonla görüştüğümde Yetkili servis normal bakıma 520 TL dedi. Triger değişiminede +400TL gibi bir rakam koydu. Toplamda 920TL yapıyor. Bir tanıdığım yıllardan beri Honda kullanıyor. Onun gittiği ve memnun olduğu bir özel servis var Atisanda. Japon arabalarına bakıyormuş genelde. Cumartesi günü oraya götürecem. Triger durumu iyi derse değiştirtmeyeceğim. Siz bulabildiniz mi bir servis?

• Parçaları Renault yetkili servisinden alın, zaten set olarak satılıyor.
    İyi bir Renault ustası da takar, sonuçda aynı motor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manager79

Parçaları Renault yetkili servisinden alın, zaten set olarak satılıyor.
    İyi bir Renault ustası da takar, sonuçda aynı motor.

Evet. Hafta sonu özel servise götürdüm. Triger hariç bütün filitreler ve motor yağı değişti. 280TL ödedim. Bir tek mazot filitresi değiştirmesi zahmetli onun dışında malzemeleri alsam bende değiştiririm. :)
  • UnderMind kullanıcısına yanıt
    ikinci el olarak aldığım aracımı 80 bin bakımını yaptırırken aracı öğrenmek için başında durdum

renault k9k 1.5 dci dizel motorun b608 90bg versiyonu var araçta ve bu motor clio iv, captur, logan vs kullanılıyor

yağ olarak 5 litrelik renault elf 5w30 tam sentetik kullandırdım,

yağ filtresi olarak renault orjinal

hava filtresi ve polen filtresini elimin altında diye blueprint aldım, ancak renault da olabilirdi

mazot filtresini servis değiştirdi, mahle üretimi ve clio iv ile captur da kullanılanın birebir aynısı

sizin de dediğiniz gibi, yeri çok kötü, hem aküyü hem de sigorta panelini çıkarmak gerekiyor

işte ben de diyorum ki, bu filtreyi biraz daha kolay ulaşılır bir yere taşıma ihtimali olur mu?

:)

servisler bizim gibileri bu yüzden sevmiyorlar, yerini değiştirirsek bundan sonra kendim değiştirebilirim

:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.