Şimdi Ara

Nissan NOTE NASIL? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
30.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

:)
  • bi hort da benden 2. el 140000 de bi note buldum benzin 1.4 tekna 15000 e alicam. aracta pertlik bi durum yok lpg koymuslar cillop gibi heryeri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakanonur

bi hort da benden 2. el 140000 de bi note buldum benzin 1.4 tekna 15000 e alicam. aracta pertlik bi durum yok lpg koymuslar cillop gibi heryeri.

Bence pert olmama ihtimali %0,000000...1
  • Vay be ne kadar ucuzmuş zamanında :)
    Şimdi 35'ten başlıyo fiyatı, %60'a yakın fiyat artışı olmuş 6 senede.
  • Arkadaşlar bende araba almayı düşünüyorum ama MPV sınıf olmasını istiyorum hem kullanım rahatlığı hemde ailem için daha rahat yolculuk yapmak adına aklımdaki arabaları yazıyim sizde yorumlarınızı yaparak bana yol gösterin şimdiden herkese teşekkürler.

1-Nisan Note 1.6 Tekna
    2-Seat Altea 1.6 Stylance

az yakması ve bakımlarının ucuz olması sebebiyle bu iki araç arasındayım sizde fikir verip yol gösterin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazbalas

Arkadaşlar bende araba almayı düşünüyorum ama MPV sınıf olmasını istiyorum hem kullanım rahatlığı hemde ailem için daha rahat yolculuk yapmak adına aklımdaki arabaları yazıyim sizde yorumlarınızı yaparak bana yol gösterin şimdiden herkese teşekkürler.

1-Nisan Note 1.6 Tekna

az yakması ve bakımlarının ucuz olması sebebiyle bu iki araç arasındayım sizde fikir verip yol gösterin.

Benim dış görünüş olarak aldığım ve 5 ay sonra sattığım bir araç çok konforsuz gelmişti bana.Aracım 1.6 tekna dci idi şimdi c-mac ghi tdci var ona göre çok güçlü ve konforlu denemeden almayın diğer mpv araçları da kullnamanızı tavsiye ederim.Herkese iyi bayramlar
  • quote:

Arkadaşlar bende araba almayı düşünüyorum ama MPV sınıf olmasını istiyorum hem kullanım rahatlığı hemde ailem için daha rahat yolculuk yapmak adına aklımdaki arabaları yazıyim sizde yorumlarınızı yaparak bana yol gösterin şimdiden herkese teşekkürler.

1-Nisan Note 1.6 Tekna

note b sınıfı mpv dir.altea ise scenic ve c max konumundadır.aralarında fark büyük.fakat satarken ikiside zarar ettirir.uzun yıllar binmeyi istiyorsan durum değişir.bence c-max,scenic corolla verso,düşün
  • Araç fiyatlarını görünce 2. el fiyatlardan bahsediyorsunuz sandım. Meğer konu 2006'da açılmış
  • Guzel otomobil cokda kullanıslı sadece satarken biraz bekletir okadar

• quote:

Orijinalden alıntı: aliserpil2006

quote:

1-Nisan Note 1.6 Tekna

note b sınıfı mpv dir.altea ise scenic ve c max konumundadır.aralarında fark büyük.fakat satarken ikiside zarar ettirir.uzun yıllar binmeyi istiyorsan durum değişir.bence c-max,scenic corolla verso,düşün

note nasıl b segmenti yahu ?? c segmenti ebatlarına sahip bence kesinlikle. arka koltuğuna hiç oturdunuz mu ? b segmentleri ile kıyaslanmayacak kadar geniş iç mekana sahip.

• Nissan Note alınası bir araç.

İlk çıktığında arkadaşım 24.000'e 1.4 Tekna almıştı,fuardan

O zaman test ettiğimde aklımda kalanlar;

-Düşük yakıt
    -Yeterli performans
    -Yeterli konfor
    -Geniş iç mekan
    -zayıf yol tutuş,arka kısım yaris gibi çok oynak ama normal bu sınıfa
    -Motor üst devirlerde bağırıyor
    -Parçaları baya pahalı,sis farı 400 lira mı neydi

Genel olarak güzel bir araba yani.Bir de lpg bağlanır mis gibi binilir.
  • 2008 yılında 1.5 dci visia 28.500 'e aldım, halen kullanıyorum.Mekanik olarak sorunsuz bir araç.
    Sınıfının en dinamik aracı.Özellikle şehir içinde çok rahat kullanışlı bir araç.2600 mm dingil mesafesi var.B-Mpv ancak güncel C sınıfı hacthback'lerden daha kullanışlı .Motor sesi içeriye fazla yansıyor.Arka süspansiyon çok sert.Konfor ve yol tutuş dengeli.Yan aynalar çok geniş.En olarak araç biraz dar.Rüzgar direnci 0.33 cd.
    Direksiyonu harika.Vites oranları kısa ve kemikli.Yüksek süratlerde 6. vites eksikliği var.Yedek parça sıkıntısı yok.Dci motor ve fren sistemi Clio3 ile aynı.
    İkinci elde 27.000 e alıcı var ve zararım yok.

Altea bir üst sınıf, ve güzel araç.Gerisi beğeninize kalmış.
  • Yol tutuş hakkında bilgi vermesi açısından Ams dergisi arşivinden

06.2008 Karşılaştırma testi

Nissan Note / Clio Grandtour

Slalom 18 metre yüklü/yüksüz 59/59 - 60/59

İso şerit değiştirme 119.1 / 118.4 - 118.1/117.5

Vda geyik testi Giriş hızı 69/68 - 69/67
    Çıkış hızı 53/52 - 49/50
  • quote:

Orijinalden alıntı: skysoblue85

ben Renault Modus kullanıcısıyım, nissan note la aynı platformda bir araç bu fiyatsa bence kaçırma, araç güzel çünkü, ama sen bide modus a da bak ona göre karar ver , honda jazz hiç gitme elinde kalır , note daha iyi bir araç , hem yakında nissan arabalarına renault servsileri de bakmaya başlıcak bence kaçırma.

Bu arada muhteşem bir hort olacak fakat arkadaş 2006 yılındaki muhteşem öngörüsüyle takdirimi kazandı :) Jazz alma elinde kalır.
  • hortladığı iyi olmuş, 2006 yılında 22.450 olan araba 9 yıl sonra 27-30 bin lira arası.

ben bu ülkenin araba piyasasını...
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

quote:

Orijinalden alıntı: skysoblue85

ben Renault Modus kullanıcısıyım, nissan note la aynı platformda bir araç bu fiyatsa bence kaçırma, araç güzel çünkü, ama sen bide modus a da bak ona göre karar ver , honda jazz hiç gitme elinde kalır , note daha iyi bir araç , hem yakında nissan arabalarına renault servsileri de bakmaya başlıcak bence kaçırma.

Bu arada muhteşem bir hort olacak fakat arkadaş 2006 yılındaki muhteşem öngörüsüyle takdirimi kazandı :) Jazz alma elinde kalır.

Adam Modus kullanıyormuş ne beklersin Ancak ilginç bir bilgi vereyim. Arkadaşım 2013 yılında 2006 Jazzını satmak istedi 19bin tl ye satamadı.. 1 ay satamadı artık 16ya verecekti.. Citröen bayii 17500e saınca verdi gitti..

Bakma 30-35 istediklerine satamayınca satamıyorsun... Bu arada Citröen bayii 1 haftada 19500e sattı arabayı..

• Arkadaslar bende otomatik note düşünüyorum acaba kullanan var mı özellikle yakıt tüketimi ve otomatiğinin sorunsuzluğu önemli benim için şanzıman özelliklerini bilen var mı acaba

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    Geçen sene de bizim bir arkadaş 26 ya aldığı Jazz'ı ballandıra ballandıra anlatıyordu. Birazda kısmet meselesi tabi. Ama sen hiç konuşma ne oldu bizim mesaj hala cevap gelmedi
  • synthesizer kullanıcısına yanıt
    coskunserce kullanıcısına yanıt
    Evet doğru dedin Modus kullanıyordum , şimdi 2015 model Audi A3 ve 2014 model VW Golf kullanıyorum. Ama hala kullandığım Modus'u özlüyorum, cidden çok kullanışlı bir araçtı. Hala üstüne basa basa söylüyorum Modus, o dönem ki Jazz'a göre çok daha iyi bir araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skysoblue85 -- 5 Ekim 2015; 8:30:01 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.