Şimdi Ara

Nissan Note 1.6 Visia LPG Takılır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
3
Favori
22.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: inceoglu

arkadaşlar sayfada ne yazık ki yeterli bilgi yok, sadece laf dalaşı var.
    bende QASHQAI 1.6 ya LPG düşünüyorum ama araştır araştır hep aynı şeylerş okuyorum. yorumlarını bulan kimse varsa lütfen paylaşsıni bilgilenelim. önceki aracım opel 2007 astra 1,6 H idi, BRC markasıyla yaklaşık 50.000 km kullandım ve nokta sıkıntı yaşamadım. ilerleyen km.lerde ne olur bilemem..

şimdiki alacak oldugum araç QASHQAI 1.6 ama yakıtı çok düşündürüyor ve zorla dizele yöneltiyor. onda da 4-5 bin gibi oynuyor.. artı dizelin bakımı, masrafları fln..
    kararımı verdim benzinli alıp LPG çakacağım :)

Allah için QASHQAI 'de LPG hakkında bilgisi olan varsa paylaşsın. gereksiz tartışmayalım.

Merhaba;
    Nissan Qashqai 1.6 visia 2007 modele en son 9 ay önce Ben yaptım Araçta hiçbir problem yok Sistem Atiker ruhsata işletmişti 2 ay sonra.

• Nissan NOTE,QASHQAI de 1.6 16 w megan, clio, lagunada kullanılan K4J motoru kullanıyor her şeyleri bildiğim kadarı ile aynı o kadar reno kullanıcısı yanlışmı yaptılar yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 7 Şubat 2011; 22:33:51 >
  • Note kullanıcısı yok mu LPG dönüşümü tercih eden? Nedir durumları acaba?
  • güncel
  • Note aracına lpg taktıran yok mudur? Ses verseler içimiz rahatlayacak gerçekten.
  • qasqhai araca lpg önerilmiyor anladığım kadarıyla?
  • ben brc taktırmaya karar verdim gibi.. ama hala note'cu kardeşlerden ses yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Florya Otogaz

Bilip bilmeden burada bilet kesme Arkadaşım, Senin 1 tane araban var onun değerleri üzerinden genelleme yapamassın! Biz yüzlerce aracın yakıt bilgisine sahibiz müşterilerimiz aracılığı ile, tekrar söylüyorum tasarruf %35-40 arasıdır mevsim dolayısı ile havalar ısınınca bu oran yükselecek.
    bende kendi arabamdan örnek vereyim karbüratörlü aracım 11-11,5 litre benzin yakarken, gaz ile 10 litre yakıyor buna şimdi palavramı diyeceksin? bak benzinden 1-1,5 litrede az gaz yakıyor,bak buradada %50 yi görmüş yakıt bilmem anlatabildimmi ? yani bu benzinden illa çok yakar kuralı yok aslında bizler bunu söylerken buradan, bize gelen müşteri adaylarınada aynısını söylüyoruz, yani burda başka müşteri gelince başka konuşmuyoruz,ve söylerken sözlerimiz bizi bağladığı için %10 opsiyonu veriyorum zaten. tabiki bazı araçlarda %30 da çıkabiliyor ama genelden bahsedersem bu cüzzi bir durumda kalacaktır.
    Neyse Bu arada şahsınızın ve forum ailesinin yeni yılınıda kutlarım .

ustam s.a. şu ayarı benim 1.4 şahinime yapma şansımız varmı ?? 0,30 kuruşu görüyüroum artık

• 2 ay önce Atiker marka lpg taktırdım. Çekiş performansında kesinlikle bir düşüş olmadı. %40'a yakın bir tasarruf sağlıyor.
  • ARKADAŞLAR EN TECRÜBELİ BENİM HERHALDE 25 HAZİRAN 2008 DEN BU YANA LPG Lİ NİSSAN NOTE KULLANIYORUM.
    VE 60 BİN KM YAPTIM. TASARRUF MESELESİ YAZIN %40' BULUYOR KIŞIN BENZİNİ KATARSANIZ BİRAZ DÜŞÜYOR.
    ÇEKİŞE GELİNCE HİÇ SORUN YAŞAMAMIŞTIM.
    YALNIZ BİR USTANIN DEDİĞİ GİBİ SON 1 YILDIR. HELE DE BU KIŞIN BENZİNDEN OTOGAZA GEÇERKEN STOP ETMELER BAŞ GÖSTERDİ. ROLANTİ AYARI KELEBEK TEMİZLİĞİ GAZ AYARLARI SORUN ÇÖZÜLMEDİ. BAZI ZAMANLARDA ÇEKİŞ SORUNU. %10 YAKIT FAZLA YAKMAYA BAŞLADI VE ARA SIRA STOP EDİYOR. EN SON BU HAFTA TAMİRCİ USTAM SUPAPLARDAN OLDUĞU SÖYLEDİ. ŞU AN YAPTIRMADIM. NE YAPSAM SİZ AKIL VERİN.

KAÇA MALOLUR TECRÜBESİ OLAN VARSA LÜTFEN YAZSIN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

2 ay önce Atiker marka lpg taktırdım. Çekiş performansında kesinlikle bir düşüş olmadı. %40'a yakın bir tasarruf sağlıyor.

allah kaza bela vermesin saygılar
  • Donanım haber üyeleri hepinize merhabalar ,

Ben aranıza yeni katıldım 2008 1.4 tekna note kullanıyorum 2001 den berı farklı modellerde mazda kullandım yanı son 11 yıldır mazda hayranıyım ama nasıl oldu anlamadan aynı gun ıcınde nıssan note gordum begendım ve aldım :) ve burdan araçla ılgılı bılgılere ulaşmaya calısıyorum ve aynı zaman da aracımı alır almaz uzun yola cıktım 4.2 gosterdı yol bılgısayarı yolun buyuk bolumunde ıst,marmarıs arası lt fıyatı 4.60 400 tl yakıt 1600 km yol yaptım 90km ortalama ile şehır ıcınde 5.3 ile 5.9 arası değişiyor en son 50 tl benzin ile 155 km yaptım sizce normalmidir. lpg döşümü yapsam hagi marka daha iyidir sanki brc en iyisi gibi bi izlenime sahibim ama sizin düşünceleriniz bnm için çok önemli ve birde MUALLİMKADİR Bey aracınızı sorunlarını yaptırdınızmı ve ne kadara mal oldu ynt larsanız sevinirim şimdiden teşekkürler ve tüm üyelere iyi günler dilerim.
  • quote:

2 ay önce Atiker marka lpg taktırdım. Çekiş performansında kesinlikle bir düşüş olmadı. %40'a yakın bir tasarruf sağlıyor.

burada bilgi almaya çalışmıştım ama nedense kullanan birileri yazmamıştı veya bu başlığa denk gelmemişlerdi. ben yazmış olayım.

ben de 1.5 yıla yakın zamandır lpg ile kullanıyorum. 35.000 km yapmışım yaklaşık olarak. maşallah sorun yok aracımda. görüştüğüm usta güven vermişti bana. buradaki soruların hemen hepsini sormuştum.

atiker takıldı. ürün yazılımı yeni bir yazılımdı ve servis sorumlusu çok güveniyordu. tasarruf olarak yarı yarıya olmasa da onur arkadaşın dediği gibi sıcak havalarda %40a yakın tasarrufum olmuştur. lpgden önce aylık 400 tl civarıydı yakıt masrafımız. sonrasında 250 civarı olmuştu ortalama.

dediğim gibi aracımız sert bir kışı (geçtiğimiz kış) ve iki tane yazı atlattı lpg ile. gürcistan sınırına kadar gittik, dağ bayır dolandık artvinde, sürekli bursa istanbul gittik geldik. maşallah demek istiyorum tekrar bazı okuduklarımdan dolayı.

sonuç olarak faydasını gördüm. umarım sorun yaşamam. montajın yapıldığı servis bostancı oto sanayi. ramazan usta. 1100 TL / 10 taksit idi. şimdi 990 TL / 10 taksit olmuş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: taner.anadolu

quote:

burada bilgi almaya çalışmıştım ama nedense kullanan birileri yazmamıştı veya bu başlığa denk gelmemişlerdi. ben yazmış olayım.

ben de 1.5 yıla yakın zamandır lpg ile kullanıyorum. 35.000 km yapmışım yaklaşık olarak. maşallah sorun yok aracımda. görüştüğüm usta güven vermişti bana. buradaki soruların hemen hepsini sormuştum.

atiker takıldı. ürün yazılımı yeni bir yazılımdı ve servis sorumlusu çok güveniyordu. tasarruf olarak yarı yarıya olmasa da onur arkadaşın dediği gibi sıcak havalarda %40a yakın tasarrufum olmuştur. lpgden önce aylık 400 tl civarıydı yakıt masrafımız. sonrasında 250 civarı olmuştu ortalama.

dediğim gibi aracımız sert bir kışı (geçtiğimiz kış) ve iki tane yazı atlattı lpg ile. gürcistan sınırına kadar gittik, dağ bayır dolandık artvinde, sürekli bursa istanbul gittik geldik. maşallah demek istiyorum tekrar bazı okuduklarımdan dolayı.

sonuç olarak faydasını gördüm. umarım sorun yaşamam. montajın yapıldığı servis bostancı oto sanayi. ramazan usta. 1100 TL / 10 taksit idi. şimdi 990 TL / 10 taksit olmuş :)

yeni nesil obd destekli kitler ve yeni yazılımlarla vsr özelliği sayesinde bu sorunlar bir nebze olsun durudurlsada tam kesin çözüm değil. ancak artık tasaruf etmek var açıkcası.. uzun vada artık daha uzun vadeye dönüştü. yani tavsiye edilir ve montajı yapılır. çünkü vsr özelliği sayesind eyanma odası soğutulabiliyor.. hayılrı günlerde daha güzel tasaruflar etmeniz dileğiyle

• teşekkürler ustam. hayırlı işler dilerim ben de size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_usta

quote:

quote:

yeni nesil obd destekli kitler ve yeni yazılımlarla vsr özelliği sayesinde bu sorunlar bir nebze olsun durudurlsada tam kesin çözüm değil. ancak artık tasaruf etmek var açıkcası.. uzun vada artık daha uzun vadeye dönüştü. yani tavsiye edilir ve montajı yapılır. çünkü vsr özelliği sayesind eyanma odası soğutulabiliyor.. hayılrı günlerde daha güzel tasaruflar etmeniz dileğiyle

Hocam şu vsr özelliği nedir biraz aydınlatabilir misiniz?
    Benim aracım Nissan Note 1.4 tekna 2006 model aracım yaklaşık 37 litre ile 420km yol yapıyor şehir içinde ve en dandik marka olan vikars marka lpg takılı önceki sahibinden böyle aldım lpg enjektörleri arızalıydı 150tl ye 4 enjektörü değiştirdim. tam sorun kalmadı derken geçen haftadan beri araçta hem benzinde hem lpg de motor sesi hafifi şırıltılı şekilde çalışıyor 1 kere de uzun yolda lpgde iken motora yüklenmeye kalktım ani gaz verince motor boguldu ve 1 km sonra aracı durdurup 5 dakka beklemek zorunda kaldım sonra bastım marşa edirneye kadar gittim, aynı gün döndüm o gün bugündür motora ani gaz vermekten çekiniyorum ama çekişte herhangi bir sorun yok. LPG eğer pistonları bozduysa sizce prince markaya geçmeye bir o kadar para bayılmaya ihtiyaç var mıdır?
    Bu ısı probleminin kesin çözümü 2013 e 1 ay kala hala çözülemedi mi? Bilgisi olan arkadaşlardan rica ederim saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakanonur

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_usta

quote:

quote:

Hocam şu vsr özelliği nedir biraz aydınlatabilir misiniz?
    Benim aracım Nissan Note 1.4 tekna 2006 model aracım yaklaşık 37 litre ile 420km yol yapıyor şehir içinde ve en dandik marka olan vikars marka lpg takılı önceki sahibinden böyle aldım lpg enjektörleri arızalıydı 150tl ye 4 enjektörü değiştirdim. tam sorun kalmadı derken geçen haftadan beri araçta hem benzinde hem lpg de motor sesi hafifi şırıltılı şekilde çalışıyor 1 kere de uzun yolda lpgde iken motora yüklenmeye kalktım ani gaz verince motor boguldu ve 1 km sonra aracı durdurup 5 dakka beklemek zorunda kaldım sonra bastım marşa edirneye kadar gittim, aynı gün döndüm o gün bugündür motora ani gaz vermekten çekiniyorum ama çekişte herhangi bir sorun yok. LPG eğer pistonları bozduysa sizce prince markaya geçmeye bir o kadar para bayılmaya ihtiyaç var mıdır?
    Bu ısı probleminin kesin çözümü 2013 e 1 ay kala hala çözülemedi mi? Bilgisi olan arkadaşlardan rica ederim saygılar.

VSR özelliği benzin takviye yada benzin beslemeli olarak tanımlanır. yani araç lpg de çalışırken ara ara benzin püskürtür.. vikars ı tam bilmiyorum onun için servisinize sorsanız daha uygun olur

• Hay allah piston şırıltısı sandıgım sorun vantilator kayısı gevsemesiymiş usta hemen sıktı canavar gibi oldu biz de düşünmeden lpg ye mok attık :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakanonur

Hay allah piston şırıltısı sandıgım sorun vantilator kayısı gevsemesiymiş usta hemen sıktı canavar gibi oldu biz de düşünmeden lpg ye mok attık :D

geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: adimavi:
    Sübap erime sorunu devam eden bir sorun mudur.

Faruk Sevgili ustamızın cevabı:
    Bu konu ile ilgili olarak bu araçlarda VSR menüsünü aktif ediyoruz ve ilk montajda ücretsiz olarak TUNAP 164 etken maddesi uyguluyoruz subap sorununa % 80 çözüm üretiyoruz böylece :)
    Ve bu tür araç kullanan müşterilerimizi 10.000 km de bir değilde km. koşulsuz 6 ayda bir bakıma davet ediyoruz. Bu bakımlarda TUNAP 164 etken maddesi araca uygulanarak diğer ayarlarıda kontrol ediliyor bu şekilde bugüne kadar subap sorunu yaşamadık :)
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi painkiller2525 -- 17 Mart 2013; 17:18:58 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.