Şimdi Ara

Nissan NOTE (249. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
800.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nissan Note 30.08.2005 den 31.12.2011 tarihine kadar üretilen E11 model araçlardan Takata airbag lerden dolayı geri çağırmış.

Türkiyede böyle bir duyum alanınız oldu mu ?

Olay Almanya da 29.01.2016 tarihinde duyurulmuş.
  • messuth M kullanıcısına yanıt
    1. 35.000km de debriyaj mı ? Bende 90.000 km de ( nissan note 1.5dci, 2007) içinde 4 kişi varken halen devriyajla kalkabiliyorum ( gaza hiç basmadan)
    2. hiç baskı balata değiştirtmedim fakat bir ara benim araç için valeo marka baktığımda fiyat 400Tl civarı idi. işçilikte 200TL olsa , ama halen spekülasyon yapıyorum :-)
    3. Şu video bir göz at derim
    https://www.youtube.com/watch?v=_2C2SbyvYqY
  • lastiklerim michelin 4 mevsim. hava sıfır altına indiği zaman işe yaramıyorlar bu nedenle kışlık muhtemel alacaz yada aracı kullanmayacağız.
    kış lastik tavsiyelerinizi bekliyorum.
    şu ana kadar 195 55 16 (185 hiç denk gelmedi zaten 1 santim daha geniş)
    goodyear ultragrip 8 87H ( 8 de T serisi galiba yok H serisi sürat yapan araçlar için değil miydi? Bizim araçlara bence T daha iyi.
    goodyear ultragrip 9 87T
    nokian 87T D3 (bu modelin D4 ü de olsa gerek ama göremedim)

Bu arada istanbul özellikle anadolu yakasında bu modelleri gerçekten ucuz satan yer bilen varsa lütfen yazsın.
    kazasız yolculuklar.

Edit: goodyear ultragrip 8 195 55 16 alındı. tanesi 270 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 16 Kasım 2016; 19:0:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

Merhabalar

Nissan Note 30.08.2005 den 31.12.2011 tarihine kadar üretilen E11 model araçlardan Takata airbag lerden dolayı geri çağırmış.

Türkiyede böyle bir duyum alanınız oldu mu ?

Olay Almanya da 29.01.2016 tarihinde duyurulmuş.

2008 noteumu servis bakımına verdigimde bedavaya degıstırdıler. 1700 yazıyordu faturada ama para vermedım
  • Degisimi ne zaman yaptilar? Servis mi sizi cagirdi yoksa servise gittiginizde mi degistirdiler? Son iki senedir yetkili servise goturmuyorum aracimi, o yuzden sordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 2006 note var.Nissan bana airbeg değişimiyle ilgili mektup gönderdi.Bende aradım nissan servisini doğrumu diye.Doğruluğunu teyyit ettikten sonra randevu aldım servise gittim ücretsiz değiştirdiler.Sadece direksiyon airbag değişti 10 dk sürdü.isterseniz sizde arayın nissanı aracınızın marka ve modelini söyleyin benim aracımın böyle bir değişim olması gerekiyormu diye.

• 2007 1.6 otm. note kullanıyorum. bulunduğum yerde servis yok. sanayide 10w40 yağ koydu usta biliyor diye sesimi çıkarmadım. yarı sentetikmiş.motorun sesi arttı dizel gibi oldu. 1 ay kullandım. egzostan sandığım ses yüksek hızda veya devirde bariz şekilde kalın şekilde geliyor. egzos ustası katalizör sökülmüş dedi aracı almadan sökmüşler nedense. araç rahatlasın diye olabilir dedi ses buradandır dedi. 450 tl işçilik dahil istedi. ayrıca sürtünme sesi sağ arkadan geliyor diye başka bir usta bilyadan dedi. katalizör taktırsam mı? muayeneden taktırmazsan geçemezsin denildi. motor sesi yüksek devirde hığ hığ diye periyodik bir ses vermeye başladı. yağı yağ internette tam sentetik 5w30 a5 şeklinde yazıyor. Bulunduğumuz yer kışın -25 derece yazın +40 derece arası sıcaklıklığı olan bir yer. yağ seçimi nasıl olmalı 5w40 arasındaki fark nedir? yağ polen hava filtresini değitirmiştim. yakıt filtresi akünün altındaymış aküyü sökünce şifre girilmesi vb sorunlar varmış. motordaki sesler yakıt filtresi tıkalı olmasından gelir mi? ne zaman değişti bilmiyorum. bu sorunlar karşısında kafam karıştı. burada noteden anlayan usta yok. nerden başlamalıyım.

• KargaKey K kullanıcısına yanıt
    Benzinli araçlarda yakıt filtresi var mı ki? Sadece dizellerde olması gerekmiyor mu?

Akü bağlantısını kesmeden yaparsanız teyp kod istemez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munkun46 -- 2 Aralık 2016; 22:55:7 >
  • Arkadaşlar,
    Aracım 2008 1.4 Note Tekna. Geçen ay, bu modeldeki sorundan dolayı, hava yastığı değişimi nedeniyle servise soktum aracı. Sözde yaptık ettik dediler ama başka bir nedenden dolayı direksiyonun altındaki hava yastığı ile ilgili mekanizmaya ulaşmamız gerektiğinde, beyaz bir slotun boşta olduğunu gördük. (Resimde mavi bantla sarılı olan) Bu nedir, bilen var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KargaKey

2007 1.6 otm. note kullanıyorum. bulunduğum yerde servis yok. sanayide 10w40 yağ koydu usta biliyor diye sesimi çıkarmadım. yarı sentetikmiş.motorun sesi arttı dizel gibi oldu. 1 ay kullandım. egzostan sandığım ses yüksek hızda veya devirde bariz şekilde kalın şekilde geliyor. egzos ustası katalizör sökülmüş dedi aracı almadan sökmüşler nedense. araç rahatlasın diye olabilir dedi ses buradandır dedi. 450 tl işçilik dahil istedi. ayrıca sürtünme sesi sağ arkadan geliyor diye başka bir usta bilyadan dedi. katalizör taktırsam mı? muayeneden taktırmazsan geçemezsin denildi. motor sesi yüksek devirde hığ hığ diye periyodik bir ses vermeye başladı. yağı yağ internette tam sentetik 5w30 a5 şeklinde yazıyor. Bulunduğumuz yer kışın -25 derece yazın +40 derece arası sıcaklıklığı olan bir yer. yağ seçimi nasıl olmalı 5w40 arasındaki fark nedir? yağ polen hava filtresini değitirmiştim. yakıt filtresi akünün altındaymış aküyü sökünce şifre girilmesi vb sorunlar varmış. motordaki sesler yakıt filtresi tıkalı olmasından gelir mi? ne zaman değişti bilmiyorum. bu sorunlar karşısında kafam karıştı. burada noteden anlayan usta yok. nerden başlamalıyım.

Benzinli Note larda yakıt filtresi olmuyor. Yağ olarak 5W40 kullanın.
    Eğer teyp şifre kartınız yoksa akü sökülürken servis yetkilisini uyarın, elektriği kesmemek adına bağlantı yapılmasını hatırlatın.

• 2014 trafiğe çıkışlı 2013 model 40000 de 1.5 dci Note aracımı satıyorum
    Sıfır kış lastikleri ve muayene Yeni yapıldı
    44500 TL istiyorum
    İyi forumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aracım 2008 model 1.5 dci sorunum araç içindeyken anahtardan kilit düğmesine bastığımda kapılar kapanmıyor.arabada seyir halindeyken kapılarımın kapalı olmasını istiyorum ama kapanmıyor

• gencoziksk G kullanıcısına yanıt
    İçerdeki merkezi kilit düğmesinden yapabilirsin.

• Denedimde olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: gencoziksk

Denedimde olmadı

içerdeki kilit tuşuna basınca kapılar kilitlenir.

fakat

kapılar dışardan açılmaz ama içerden açılır... değişik bir tarzı var :)
  • Evet şimdi farkettim dışardan açılmıyor içerden açılıyor.kötü bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gencoziksk

Evet şimdi farkettim dışardan açılmıyor içerden açılıyor.kötü bir durum.

eğer cocuklar için arka kapıları kapatmayı düşünüyorsan.
    şöyle bir çözümü var.
    arka kapıların iç kısmında çocuk kilidi var onu kilitlersen içerden açamazlar..sizin dışardan açmanız gerekiyor...
  • arkadaşlar merhaba,

bagajı kaldırdığımızda içerdeki kapağı kaldıran yandaki iki tane lastik ipi nerden bulabilirim...

yuvalarına giriş yerleri kırıldığı için yerine oturmuyor...

bagaj pandizot ipi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortune1905 -- 14 Aralık 2016; 16:4:6 >
  • Merhaba arkadaşlar.
    yakın zamanda yağ değiştireceğim, uzun zamandır 5-40 kullanıyordum rahatsız etmeyecek düzeyde yağ eksiltiyor. 5-30 a mı geçsem diyorum acaba(eksilme artarak devam edermi?
    ). önerebileceğiniz uygun fiyatlı bir yağ varmı, marka takıntım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tifosi41

Merhaba arkadaşlar.
    yakın zamanda yağ değiştireceğim, uzun zamandır 5-40 kullanıyordum rahatsız etmeyecek düzeyde yağ eksiltiyor. 5-30 a mı geçsem diyorum acaba(eksilme artarak devam edermi?
    ). önerebileceğiniz uygun fiyatlı bir yağ varmı, marka takıntım yok.

Ben yıllarca Note'umda Elf Moligraf F1 yada Total quart energy 5w40 kullandım. Çokda memnun kaldım.
    Fiyat olarakda daha uygun.
  • 
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.