Şimdi Ara

Micra Club Turkey - 2002/2010 Model Kullanıcıları (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
5
Favori
13.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben o zamanlar servisten orijinalini almıştım ama TRW için iyi yorumlar duymuştum kullananlar memnun. Micra'nın diskleri malzeme olarak biraz yumuşak o yüzden balata sert olursa diski çok daha çabuk aşındırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Ben o zamanlar servisten orijinalini almıştım ama TRW için iyi yorumlar duymuştum kullananlar memnun. Micra'nın diskleri malzeme olarak biraz yumuşak o yüzden balata sert olursa diski çok daha çabuk aşındırır.

bende en son aldığımda trw almıştım fakat bazı nedenlerden dolayı artık trw satılmıyormuş,

Micra Club Turkey - 2002/2010 Model Kullanıcıları
    http://urun.n11.com/fren-balatasi/nissan-micra-on-fren-balatasi-15-dci-82-beygir2003-2010-brembo-P175464551

Micra Club Turkey - 2002/2010 Model Kullanıcıları
    bosch

• İkiside iyi marka ben olsam brembo'yu denerdim gerçeği yorumlara bakmak lazım ama sonuçta uzmanlık alanı.
  • quote:

İkiside iyi marka ben olsam brembo'yu denerdim gerçeği yorumlara bakmak lazım ama sonuçta uzmanlık alanı.

Merhabalar,

Öncelikle iyi bayramlar dilerim.
    Dün Maslak oto sanayii de çok dükkanda araştırdım brembo bulamadım, bir dükkanda brembo orjinalini 200 TL ye bulabilirsin dediler,

Renault (clio 3 ile aynı balataya kullanıyorlarmış) servise gittim 210 tl
    Nissan serviste ise 170 tl +işçilik (50-60tl) gibi bir fiyat aldım.

yani servis fiyatları hemen hemen aynı

bosch servisinde 120+işçilik 50 tl fiyat aldım biraz sağda solda araştırdım, 100 tl ye kadar da bosch balata buldum,

şu an için bosch (180 tl) yada nissan serviste (210 tl) ye mi değiştireyim arasında kaldım.

burda paylaşıyorum ki yarın bir gün hem bana hemde ihtiyacı olan kişilere lazım olur yeniden araştırmak zorunda kalmayız :)))

• KLİMA soğutmuyor (Yeni araştırma konusu )

Normalde ilk araştırmalarım notlarını paylaşıyorum.

klima gazı eksiltmiş ise 50-60 tl ye tamamlanabiliyormuş, tamamen bitik ise 250-300 tl civarındaymış.
  • KLİMA BAKIM VE TEMİZLEME

Notlar karbonlu polen filtresi varmış onu araştırmaya başlayacağım ilk başta polen filtresini değiştirdikten sonra kanalları temizlemeye başlamayı düşünüyorum yanlışım var ise düzeltin lütfen.

Gaz dolumu yada eksik tamamlama işlemini de düşünüyorum.
  • micranın orjinal balatası trw dir. trw gdb3332 kodudur.70-75 arası fiyatı vardır. ve yine kaliteli marka ferodo fdb1617 kodlu fiyatı 60-65 arası ikisinden birini tercih edebilirsiniz. iyi bayramlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doğayı koru

micranın orjinal balatası trw dir. trw gdb3332 kodudur.70-75 arası fiyatı vardır. ve yine kaliteli marka ferodo fdb1617 kodlu fiyatı 60-65 arası ikisinden birini tercih edebilirsiniz. iyi bayramlar.

evet ferodo yu da görmüştüm, söylediğiniz gibi 70/80 tl gibi bir fiyat veriyorlar, işçilikte 60/70 istiyor çoğu yer 150-160 geliyor nerdeyse servisle arasında 50-60 tl gibi bir tutar kalıyor :)))
  • Benim orijinali tercih sebebim disklerde aşınmadan dolayı kanal oluştu ve tornaya sokmak istemediğim için yeni balata aynı kanala tam oturdu ve frende sıkıntı yaşamadım, farklı marka olsa belki çok ufak farklılık olabilir.
    Klimayı cihaza bağlayıp kompresör yağı ve gaz değişimi yaptırmak faydalı sadece gaz ilave etmek yeterli değil.
    Karbonlu filtre iyi ama fiyat olarak yüksekse bence normalini aynı fiyata iki sefer değiştiririm.
  • quote:

Benim orijinali tercih sebebim disklerde aşınmadan dolayı kanal oluştu ve tornaya sokmak istemediğim için yeni balata aynı kanala tam oturdu ve frende sıkıntı yaşamadım, farklı marka olsa belki çok ufak farklılık olabilir.
    Klimayı cihaza bağlayıp kompresör yağı ve gaz değişimi yaptırmak faydalı sadece gaz ilave etmek yeterli değil.
    Karbonlu filtre iyi ama fiyat olarak yüksekse bence normalini aynı fiyata iki sefer değiştiririm.

teşekkürler bilgilendirme için bakalım bu ctesi son kez sanayii ye gideceğim orda nederler ona göre karar vereceğim,
  • PORT BAGAJ ARAŞTIRMALARI BAŞLIYOR :)))

İlk araştırmalarım sonucu biraz pahalı çıktı.

http://www.aestuning.com.tr/NISSAN-MICRA-PORT-BAGAJ-THULE-TOURING-S-100-GRI-330-LITRE-TASIYICI-SIYAH-ARA-BAR-DAHIL-,PR-16682.html

Micra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model Kullanıcıları

• Tekna modellerde Bluetooth- telefon ve usb girişi standartmıdır ? Dizel ve benzinlerin litre olarak yakıtı nasıldır ? Masraf çıkarır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstergo industries

Tekna modellerde Bluetooth- telefon ve usb girişi standartmıdır ? Dizel ve benzinlerin litre olarak yakıtı nasıldır ? Masraf çıkarır mı ?

benim aracım dizel çok şükür 4 senedir 30 k yaptım sıkıntı yaşamadım ağır bakımlarınıda ben yaptırdım 1.5 clio motoru olduğundan seni üzmeyecek bir araç.

ama son zamanlarda çok yüksek fiyatlardan satılıyor :(

donanım konusund @mşah yardımcı olabileceğine inanıyorum.
  • Hatırladığım kadarıyla 2010 modelden öncekilerde Bluetooth ve USB özelliği yok. Benzinli ş.içi 6,5 - 7 lt arası yakar, otomatik olanlar 7,5 - 9 lt arası. Dizeli bilmiyorum ama reno grubu nasıl yakıyorsa o da öyledir zaten 1,5 dci kendini kanıtlamış bir motor. Araçta tüp yoksa motorda sorun çıkmaz, elektrikli direksiyon kullanıma bağlı olarak sıkıntı yaratabilir ( bende 9 yıl boyunca olmadı ).
  • quote:

Orijinalden alıntı: gult3kin

PORT BAGAJ ARAŞTIRMALARI BAŞLIYOR :)))

İlk araştırmalarım sonucu biraz pahalı çıktı.

http://www.aestuning.com.tr/NISSAN-MICRA-PORT-BAGAJ-THULE-TOURING-S-100-GRI-330-LITRE-TASIYICI-SIYAH-ARA-BAR-DAHIL-,PR-16682.html

Micra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model Kullanıcıları

notlar

barlar Thule 754 modeli 120 cm
    thule bağlantı kiti
    ve portbağaj

• Merhaba arkadaşlar .2005 model micra aldım .2010 yılında ki makyajlı kasalarda kullanılan aynalar 2005 e uyar mı ? Sahibinden com da bir arabada her iki ayna da var :) oluyorsa büyük aynaya geçmek istiyorum .

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2011-model-80000-km-micra-tam-otomatik-483914405/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafan

Merhaba arkadaşlar .2005 model micra aldım .2010 yılında ki makyajlı kasalarda kullanılan aynalar 2005 e uyar mı ? Sahibinden com da bir arabada her iki ayna da var :) oluyorsa büyük aynaya geçmek istiyorum .

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2011-model-80000-km-micra-tam-otomatik-483914405/detay/

onlar elektrikli ayna diye biliyorum. Yinede yetkili servise danışmak gerekebilir.

• yetkili serviste bilmiyor bir denemek lazım dediler :) 2005 model de elektrikli
  • Micra Club Turkey - 2002/2010 Model Kullanıcıları

orta panele tablet ekran konumalandırmak istiyorum önerileriniz nedir?
  • bu parçadan arıyorum, üzerine tablet monte edeceğim, fikir ve görüşlerinizi bkelrimMicra Club Turkey - 2002/2010 Model KullanıcılarıMicra Club Turkey - 2002/2010 Model Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gult3kin -- 14 Nisan 2018; 21:59:5 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.