Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.495
Cevap
103
Favori
880.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benimde 2004 Model visia aracım var.Sorum şu yaklaşık 3 aydır aracımı boş a atınca stop ediyor.Gaz kelebeğini temizlettim enjektorleri temizlettim bir süre arıza gidiyor fakat sonra tekrar arıza lambasını yakıyor burtada yetkili servis olmayışında okuttuğum arızalara güvenemiyorum.Aynı şikayeti olan varmı ben eskişehirde oturuyorum yardım ederseniz çok mutlu olacağım.Şimdiden teşekkürler
  • Selamlar arkadaşlar,
    Bir sorum olacak, 2005 model micra aracımızın ön farlarının bütün parlaklığı gitti bütün üstündeki vernik attı galiba, bunun çözümü nasıl olur değiştirmeden üzerindeki cilayı yenileyebilirmiyiz acaba, pasta cila gibi sanki.
    şimdiden teşekkürler, zaman bulunca resiminide koyup daha iyi bir şekilde anlatabilirim.
  • arkadaşlar merhaba,
    2004 model nissan micra otomatik sahibiyim.45.000'de en son bakımını yaptırmıştım.
    bu arabanın bakımları 20.000 de 1 midir yoksa 15.000 de 1 midir?
    gerçi araç garantiden çıktı. ama istanbulda bildiğiniz micra'dan anlayan bir yer var mıdır?
    ayrıca bakımları normal serviste ne kadardır?(internetten baktım fiyat bilgisine ulaşamadım)
    bilgisi olanlar varsa ve paylaşabilirse çok memnun olurum.teşekkürler.
  • bir hafta mıcra kullandım şehir içi çok rahat bir otomobil ist tahtakalede o kalabalıkta bir üst kat dükkanlara çıkamadım merdiven var diye araba heryere giriyor arzum onanın süpürgesi gibi vızır vızır
    ama uzun yolda çok hız yapınca 285krş yakıtı hiç düşemedim
    nissanlar kullanımları en rahat arabalardır
  • Merhaba,
    2004 model Nissan Micra Visia sahibiyim. Arabadan çok memnunum.
    Ön farların parlaklık sorunu aldığımda bende de vardı. Geçende pasta cila yaptırdıktan sonra bayağı bir farketti, çok düzeldi. Ama sanırım kesin çözüm değiştirmek.
    Birde benim bir sorunum var. Arabayı yıkattığımda ön silecekler kendi kendine çalışmaya başlıyor. Arabamda yağmur sensörü yok. ve silecekler kendi kendine çalışınca bi türlü durmuyor. aradan 5-10 dakika geçince de duruyor. silecek kolunun hiçbi kumandası para etmiyor kafasına göre çalışıyo. Servise sordum silecek motoruna su kaçıyo olabilir dediler. Bu tür bi sorun yaşayan oldumu acaba? Basit bir kaput kapağı jontası sorunumu acaba?
    Cluba hoşgeldim :)
    herkese selamlar......
  • herkese selam. 2004 1,2 tekna sahibiyim aracımı 0 aldım ve 6 yıl boyunca 92,000 km yi bu araçla geçirdim. genel olarak araçtan gayet memnunum far camlarının sararıp matlaşması ve 90,000 km de yaşadığım korna ve airbag sargısı arızası dışında hiçbir sorun yaşamadım. ihtiyacı olan arkadaşlara 6 yıl 92,000 km.nin tecrübesini aktarmaktan kıvanç duyarım
  • Arkadaşlar 2006 model Nissan Micra Dizel aracım var. 0 km almıştım. Şu anda garantisi doldu ve 60.000 km de.
    Araçta Renault yapımı 1.5 dci 82 beygir motor var. Bir dönem Meganlarda vardı şimdi sadece Clio da var.
    Şimdiye kadar araçla ilgili en ufak bir şikayetim olmadı. Yakıtı ortalama 5 litre / 100 km.
    Teknik konular bölümünde de konu açmıştım ama..
    Özellikle bu motorları bilen arkadaşlara asıl sorum bundan sonra araca nasıl bakmam gerekiyor?
    Bu motorların kronik bir problemi var mı?
    Alırken trigger kayışı yerine zincir var demişlerdi bu zincir herhangi bir bakıma-değişime ihtiyaç duyar mı?
    Baskı balata ortalama kaç km gider?
    Şimdiden teşekkürler.
  • 1997 NİSSAN MİCRA

xenon far, 15 inc TFT jant, JVC 1000 lik KUTU BAS, JBL MP3 çalar, spor direksiyon, performans şanzuman, performans açık hava filitresi,my racing abart egsoz, sıralı sistem lpg. şehir içi basarsanız 140 yakıyor. kendisi konyalı ama ankara sokaklarında...

bu aralar satmayı düşünmeye başladım. bu düşünceyi aklıma sokan ise tamamen bir honda civic'tir.

http://img114.imageshack.us/i/grnt0357u.jpg/
    http://img2.imageshack.us/i/grnt0365m.jpg/

http://img32.imageshack.us/i/grnt0359.jpg/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecerkan -- 14 Eylül 2009; 1:00:47 >

• Merhaba,
    Aslında QASHQAI almaya çalışırken öğrendim. Micra 1.5 Dizel versiyonlarında Reno motor kullanılıyormuş. Bu motor ile ilgili sanayide ciddi şikayetler var. Parça yok arıza sık, insanlar parça yerine motor almak zorunda kalıyorlar vb.

QASHQAI' 1.5 dizel'lerde de (aslında tüm dizel motorlarda) Reno motor kullanılmaktaymış. Dizel Nissan almaktan vazgeçmeyi düşünüyorum, ancak sizin görüşleriniz benim için önemli.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinrim.
  • merhabalar,

forumdaki tüm mesajları okuyamadım ama gözüme çarpanlar için bildiklerim:

* arka taraftan gelen ses, stepnenin oradan geliyor. oradaki parçaları (kriko vs...) sıkıştırdım. sıkıştırırken de bütün parçaları kaymayı önleyici bezlerde (koçtaş, bauhaus, büyük semt pazarları gibi yerlerde satılıyor) sardım. ses hemen hemen tamamiyle kesildi.

* 1.2 80bg motor bence yeterince güçlü. özellikle şehiriçi kullanımda.

bir kere de inat edip iki arkadaş en düşük düzeyden benzin harcayarak istanbul - kuşadası'nda kullandık. klima açıktı. istanbul'da depoyu doldurup yola çıktık (avrupa yakası). vardığımızda 100 km ortalama tüketim 4.5 litre civarı, ortalama hız 74 idi. depoda da çeyrek depoya yakın benzin vardı. tabi kimse inanmadı bize

şehiriçi ben kullanınca yakıt tüketimi 6 litre civarı olurken, diğer aile üyeleri kullanınca 8 litre civarına yükseliyor. ki ben de yavaş kullandığımdan değil, hassas olan gaz pedalına artık alıştığımdan öyle.

• arkadaşlar benimde 2005 model 1,2 tekna aracım var ve izmirdeyim. jant kapakları düştü jant kapağı almak istiyorum ve izmirde iyi bir nissan ustası varmı birde benim aracım otomatik. yakıt durumu nedir. ortlama 100 km de 9 lt benzin yakıyo sizce normalmi. yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan35 -- 30 Eylül 2009; 11:53:13 >
  • ortalama 9lt tüketim bana biraz fazla geldi. gerçi kullanım koşulları da etkili oluyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukselciftci

Arkadaşlar 2006 model Nissan Micra Dizel aracım var. 0 km almıştım. Şu anda garantisi doldu ve 60.000 km de.
    Araçta Renault yapımı 1.5 dci 82 beygir motor var. Bir dönem Meganlarda vardı şimdi sadece Clio da var.
    Şimdiye kadar araçla ilgili en ufak bir şikayetim olmadı. Yakıtı ortalama 5 litre / 100 km.
    Teknik konular bölümünde de konu açmıştım ama..
    Özellikle bu motorları bilen arkadaşlara asıl sorum bundan sonra araca nasıl bakmam gerekiyor?
    Bu motorların kronik bir problemi var mı?
    Alırken trigger kayışı yerine zincir var demişlerdi bu zincir herhangi bir bakıma-değişime ihtiyaç duyar mı?
    Baskı balata ortalama kaç km gider?
    Şimdiden teşekkürler.

Yüksel bey Nissan tercihiniz güzel. Bende de 2001 Nissan Almera var Japonyadan ithal, ve tüm bakımlarını Bostancı Nissan özel servisinde yaptırıyorum. Sahibi samimi arkadaşımdır bu sırada servise gelen araçlarda dikkatimi çeken, 60-80 bin km arası Micralarda triger zinciri sorunu oluyor, (zircirin aşınması-gevşemesi sonucu ses) yağınıza dikkat edin 10-40 yarı sentetik yağı 6-8 ay veya 7.500 km den fazla kullanmayın tavsiye ederim. En sık yapılan hata bu. 5-40 tam sentetik yağı 12-18 ay 10-15 km (hangisi önce gelirse) kullanabilirsiniz. Yağ konusu ile detaylı bilgileri bu forumda bulabilirsiniz.:
    http://forum.donanimhaber.com/m_6792166/mpage_25/key_//tm.htm#34992476

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEFO -- 10 Ekim 2009; 19:11:29 >

• Arkadaşlar ikinici el ararken sıfırını almaya karar verdiğimiz 2010 micra passion otomatiğimizi teslim aldık. Fakat bişey sormak istiyorum araç şu an daha 500 km de benim gözlemlediğim ön torpido kısmından ses gelmesi (zırlama sesi sanki plastik aksam dan)bu ses normalmidir daha önce aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varmı Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: itas59

Arkadaşlar ikinici el ararken sıfırını almaya karar verdiğimiz 2010 micra passion otomatiğimizi teslim aldık. Fakat bişey sormak istiyorum araç şu an daha 500 km de benim gözlemlediğim ön torpido kısmından ses gelmesi (zırlama sesi sanki plastik aksam dan)bu ses normalmidir daha önce aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varmı Teşekkürler.

Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun.

Bu modeller böyle abi :)

Tabiki normal değildir, servise göstermenizi öneririm.
  • 2006 Micra.
    ben de var bu problem. demek ki micralarda oluyor bu
  • bizim micra'da hiç olmadı o problem. acaba farklı şeylerden mi bahsediyoruz?

ister bozuk yol olsun ister düz yol, ön konsoldon ses gelmiyor. beni en çok rahatsız eden bagajdan gelen sesti, onu da eşyaları kaymaz beze sararak hallettim.
  • Selam arkadaslar benide clupa ekleyin mood 2007 model bandırma
  • Herkese merhaba..

Sizlere danışmak istediğim bir konu var.
    Baştan itibaren okudum tüm yazılanları, çok güzel bilgiler var.

2. el Micra almak istiyorum, bir kaç tanesini de ustaya gösterttim ancak ustalar ok vermesine rağmen bir sürü tanıdık "micranın şanzumanı sorunlu", "boşver çok küçük araba o kadar para verilir mi" vs vs bir sürü şey söyleyip kafamı karıştırıyorlar.

Kullanıcıları olarak, açık yüreklilikle aracın sorunlarını/eksilerini söyleyebilecek birileri varsa yazabilir misiniz (tabi ki bu işler şans işidir ve her araç sorun çıkarabilir). Bir sürü farklı ses duyuyorum ama hiçbiri micra kullanıcısı değil, kullanıcılardan duymak istiyorum.. yardım lütfennn :)

şimdiden teşekkürler..
  • Slm

İhtiyaçlarınızı karşılayacak araç ve bütçenizle örtüşen aracı bulduğunuzda
    almayı düşündüğünüz araçtan anlayan usta ya gösterin tamam derse
    sizin de gönlünüze yatıyorsa problem yoktur.
    hiç bir satıcı malım kötü demez ama kullanmayan bir sürü kişi de
    kulaktan duyma laflarla hertürlü kötüleme yapabilir.

1.kural tüm araçlar sorunsuzdur bazılarının kronik rahatsızlikları vardır.
    Eğer o tip şanzuman ( CVT ) sorunlu olsa idi minicooper / honda jazz ve daha
    bilmediğim bir sürü araçta (CVT) şanzuman kullanılmakta bu araçları üretenler
    kendi markalarını kötülemek isterler mı.

CVT şanuzman hakkında çok yazı yazdım daha fazla yazacak benim bildiğim
    bir şey yok.

Sanayideki ustalar (özellikle taze ustalar) yapamayacağı tüm araçların
    kötü olduğunu ve alınmaması gerektiğini söyler ler.

istanbulda ve anadolu yakasında iseniz özellikle CVT şanzumandan anlayan bir usta
    tavsiye edebilirim Daha ölmedi ise yaş 65 dı en son görüşdüğümüzde
    kendi aracı da CVT şanzumanlı bir MICRA

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.