Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (279. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.495
Cevap
103
Favori
880.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yazın tatile araçla gidebilirsem port bagaj taktırayım diyorum
    önerebileceğiniz marka-model veya fiyat bilgisi varsa fikir verirseniz sevinirim
    aracım k12 2004
  • Merhaba,

2014 model K13 Micra sahibiyim. Yarın uzun yola çıkacağım. 4 kişi + küçük valizler olacak. Kapının içinde arka lastiklere 44 psi basmam gerektiği yazıyor. Ama güvenemedim açıkçası. Siz kaç basıyorsunuz yüklüyken arkalara? 36 bastım şimdilik, önler de 32. Araba boşken kullandım biraz, zıplayıp duruyor tabi araba.
  • philosopherx kullanıcısına yanıt
    Yılda bir kez kullanmak için bence değmez en az 500 tl tutar. Ben iki çocukla hiç sıkıntı yaşamadım, pandizotu çıkarıp arka koltuğu da biraz öne kaydırınca eşyaları tavana kadar dolduruyordum.
  • age kullanıcısına yanıt
    Bence 40 PSİ yapın çünkü inik lastik fazla ısınır ve patlama riski daha yüksek.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler. Yalnız 40 çok değil mi 165'lik lastik için? Gözüm korktu açıkçası.
    Sıkıntı olmaz, düşük daha riskli. Bence videoları izleyip karar verin.

https://www.youtube.com/watch?v=EWaiDrEvYE4
    https://www.youtube.com/watch?v=NklPSPXzbVg

• 15' ten 16'jant a geçiş yaptım. Lastik önerimiz nedir?

Burada lastiklerince yanak olduğu için sanki aracı fazla yuklememek gerekiyor muş gibi bir düşünceye kapıldım.

2. El aldığım jant ve lastik takımın da bir lastik bombe yapmış.

16' jant olarak kullanan arkadaşlar yorumlarını ve fikirlerini bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

slm
    44 bar yapabilirsin arkaları.hem o şekilde daha da az yakıyor.
    bizzat test etmiştim.
  • Merhabalar,

Bursa'da sorunsuz radyo değişimi yapabilen bir Nissan servisi önerebilir misiniz? Aracım K12 kodlu 2006 model Micra ve bilenler bilir bunun radyosunu değiştirmek oldukça meşakkatli bir iş.
  • 185/50 R16 kullanıyorum, ince yanak olmasından kaynaklı mı bilmiyorum ufak sürtmeler oldu kaldırım vs, conti'ler ufak sıyrık yaptı, tırnak kadar koptu falan ama balon yok, bir kez de hanım parçaladı kaldırıma çıkıp, 30 km/sa falan gidiyordu sanırım siteden çıkarken, paramparça olmuş lastik ilginç geldi bilemedim...

Eğer benden önceki sahibi değiştirmemişse üzerinde bu ölçülerde geldi, kolay da bulunmayan bir ölçü, jant da sizin yüklediğiniz 2. resimdeki alaşım janttan, ancak Nissan servisi 185/55 R16 olması gerektiğini söylüyor. Bir dahaki değişikliğe öyle tercih edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klimt -- 3 Mayıs 2017; 1:1:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klimt

185/50 R16 kullanıyorum, ince yanak olmasından kaynaklı mı bilmiyorum ufak sürtmeler oldu kaldırım vs, conti'ler ufak sıyrık yaptı, tırnak kadar koptu falan ama balon yok, bir kez de hanım parçaladı kaldırıma çıkıp, 30 km/sa falan gidiyordu sanırım siteden çıkarken, paramparça olmuş lastik ilginç geldi bilemedim...

Eğer benden önceki sahibi değiştirmemişse üzerinde bu ölçülerde geldi, kolay da bulunmayan bir ölçü, jant da sizin yüklediğiniz 2. resimdeki alaşım janttan, ancak Nissan servisi 185/55 R16 olması gerektiğini söylüyor. Bir dahaki değişikliğe öyle tercih edebilirim.

bende yeni ikinci el aldım lastik ve jant olarak bir tanesinde bombe yapmış üzerinde ve genelde kullanılan ebatları 185/50/16 olarak biliyorum ama söylediğiniz gibi 55 genişlik alınırsa daha dayanıklı olabilir tabii sürtme ve bombe yapma ihtimali de dayınıklıkla orantılı olarak olumsuz etkiliyor.

şöyle genel bir araştırma yaptım lastik fiyatları açısından içinden çıkamıyorum bir türlü :(

michelinda 500/550 tl
    falken 200/220 tl arası
    continental 340/360 tl arası
    dunlop 210 tl

dunlop ile falken almayı düşünüyorum.

• Arkadaşlar eşime Micra araç almayı düşünüyorum Benzinli ve Tam Otomatik olarak eşim acemi bende acemiyim bu aracı önerirmisiniz acaba şanzımanı felan nasıldır hangi model alsam iyi olur bütçem 30.000 tl civarı
  • Ben 2 yıl önce değiştirdiğimde 185 50 r16 sadece conti premium contact 2 ve kumho bulabilmiştim, kumho çok uygundu ama güvenemedim dördü neredeyse 1000 liraya conti aldım, daha çok araştırdıktan sonra keşke uygun olan kumhoyu tercih etseydim dedim, ve aslında 185 55 r16 alsaymışım daha çok seçenek olduğu için daha uygun fiyata lastik bulma şansım olurmuş.

Lastik konusunda çok bilgili değilim sizin araştırdığınız lastiklerle ilgili yorum yapamayacağım, kullandığım conti den memnunum yani ama çok ekstrem bir durum yaşamadım, genelde şehir içi 90 - 110 km civarı hızlarda kullanıyoruz, izmirin çok yağışlı selli kış günlerinde falan da bir sorun yaşamadık. Belki yine de daha uygun fiyatlı bir lastik bakılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugayy

Arkadaşlar eşime Micra araç almayı düşünüyorum Benzinli ve Tam Otomatik olarak eşim acemi bende acemiyim bu aracı önerirmisiniz acaba şanzımanı felan nasıldır hangi model alsam iyi olur bütçem 30.000 tl civarı

k12 kasaları öneririm, özellikle tam otomatik konvansiyonel şanzıman kendini kanıtlamış bir şanzıman zaten sorunsuz, üst kasalar konusunda tecrübeli arkadaşlar birşeyler yazarlar heralde...

• quote:

Orijinalden alıntı: Klimt

Ben 2 yıl önce değiştirdiğimde 185 50 r16 sadece conti premium contact 2 ve kumho bulabilmiştim, kumho çok uygundu ama güvenemedim dördü neredeyse 1000 liraya conti aldım, daha çok araştırdıktan sonra keşke uygun olan kumhoyu tercih etseydim dedim, ve aslında 185 55 r16 alsaymışım daha çok seçenek olduğu için daha uygun fiyata lastik bulma şansım olurmuş.

Lastik konusunda çok bilgili değilim sizin araştırdığınız lastiklerle ilgili yorum yapamayacağım, kullandığım conti den memnunum yani ama çok ekstrem bir durum yaşamadım, genelde şehir içi 90 - 110 km civarı hızlarda kullanıyoruz, izmirin çok yağışlı selli kış günlerinde falan da bir sorun yaşamadık. Belki yine de daha uygun fiyatlı bir lastik bakılabilir.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler, bende şu an 185/55/16 ya doğru yöneliyorum yavaş yavaş marka konusunda da çok kafam karıştı.

• merhaba, micra 2013 model araç için tavsiye edeceğiniz fren balatası var mı? şuanda kullanmış olduğum frene basmaya yakın ıslık sesi çıkartıyor taksiler gibi..teşekkürler.
  • Merhabalar,
    Ekim 2016 da eşime match cvt aldık. Genel olarak memnunuz. 4000 km oldu. Tüketim şu an 6.8 lt gösteriyor. tamamen şehir içi kullanılıyor. geçen hafta geri geri yanaşırken beton duvardan dışarı doğru uzanan bir demir parçasına şağ stop farını çarptım. Çarptığım parça yüksekte olduğu için tabiki park sensörü ötmedi. Sonuçta biz öttük:) Benim kendi aracımda geri görüş kamerası var. Adamlar boşuna yazmamış "her yöne dikkatle bakın" diye.
    Sadece dış plastik kırıldı. Tüm ışıklar çalışıyor. Bulunduğum ilde nissan bayisi yok. Aldığım bayiyi aradım. Stop farı LED li olduğundan tamamı değişiyormuş. 620 TL cik. Bu araçlara K13 deniyor galiba. 2013 ve sonrasının yan sanayisi de yokmuş. Sırf far için servise de gitmedim. Ya yıllık bakımda değiştireceğim yada Ankara'ya yolum düşerse OSTİM. Şu an geçici çözümümüz koli bandı.
    Herkese kazasız ve belasız sürüşler...

• philosopherx kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de düşünüyorum. Hiç araştırma yaptınız mı ya da aldınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: altugarkan

merhaba. 2012 nissan micra 1.2 cvt platinium sahibiyim. ilk sahibiyim. benzinde biniyorum. aracım 40 binde.

artıları :

cvt çok rahat, sarsıntısız, ekonomik,
    tavan yüksek
    ekonomik., 180 tl ile 450 km gidiyor şehir içinde
    iç malzeme kaliteli
    klima güzel
    manevra kabiliyeti çok güzel
    yol tutuş çok güzel
    ses sistemi yeterli.

eksileri :
    seri değil. 1200 cc 3 silindirli bir motordan çok şey beklemeyin.
    bagaj küçük.tatile giderken üste portbagaj takıyorum.
    kışın cvt ısınana kadar gaza ne kadar bassanda gitmiyor. (yazılımdan kaynaklanıyor olabilir. benim için sıkıntı değil)
    radyo mp3 çalmıyor. (yenilerinde mp3 varmış)
    arka camlar manuel, yenilerinde de manuel. çok mu zor arkalarıda otomatik yapmak ?

kısaca ben çok memnunum, tavsiye ederim.

Hocam portbagaj konusunda hiç bilgim yok. Beni ve forumdaslari biraz aydınlatır mısınız? Anladığım kadarıyla önemli olan taşıyıcı barlar. Benim arac 2016 street. Maliyeti ortalama ne kadar olur? Yolda giderken güvenlik konusu ne dikkat etmemiz gereken bir şey var mı?malum yüksek hız da gideceğiz

• Son kampanyadan hiç fiyat alan oldu mu? 0 faizli kredi ya da peşin alıma özel fiyatlar denilmiş. 1.2 street cvt için 54binTL'den ne kadar bir indirim olur sizce?
    30bin TL 15 ay 0 faizin aşağı yukarı maliyet avantajı 3.000TL kadar...
  • 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.