Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (278. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.495
Cevap
103
Favori
880.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Direksiyon PS sorunu belirli bir yıldan sonra çözüldü diye biliyorum, bu konuda bir arkadaş bahsetmişti ama bulamadım, 2008 sonrası mıydı başka tarih miydi bilmiyorum, ama şunu söyleyeyim, 2010 model otomatik K12 kullanıyorum, kronik direksiyon PS sorununu bu araçta yaşamayacağımı söylediler, yanılıyor da olabilirim bunlar kulaktan dolma bilgiler sonuçta, ama burda tecrübeli çok arkadaş var konuyu görünce yazarlar diye düşünüyorum. Sadece direksiyonu araç dururken zorlama ile döndürmeyin ve sağa sola ani çevirmelerde tak diye sert şekilde manevra son limitine çarptırmayın diyorlar. Son olarak Micra nın 1.2 benzinli motoruna LPG önerilmiyor, belli bir km sonra motorda ciddi problemler yaşayanlar var, ben de hiç düşünmedim, özellikle motoru ellenmemiş aradım buldum, büyük şehirlerde bayanların kullanımı açısından çok kolay ve sorunsuz olduğu için biraz zor buldum aracı, piyasası var yani, yakıt tüketimim de şehir içi 5.7 gösteriyor araç, ama sakin kullanırım, biraz atik kullanmaya başlayınca 6nın üstüne çıkıyor. İzmirden Ankara, Eskişehir ve Antalya uzun yollarını yaptım, arabanın tipine bakıpta düşünülenin aksine uzun yolda gayet konforlu idi, hatta Ankaraya 600 km yolu 1 zorunlu ihtiyaç molası vererek gittim, hiç yormadı, 5.5 yaktı, tabi 100km/sa üstünde 1.2 motor atikliğini kaybediyor, sollamalara dikkatli çıkmak gerekiyor. Araçtan genel itibari ile memnunuz, sorunsuz, tam otomatik konvansiyonel şanzıman çok güzel, yüksek oturuş pozisyonu güzel. Bunlar da bir kullanıcı olarak benim fikirlerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Klimt kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim öncelikle , benim alabileceğim kasa 2006,2007 maddi sebepten dolayı o yüzden yeni yıllarını alamam şunu merak ediyorum açıkçası eski kasa olupta az yakan otomatik vites bilmiyorum şayet benim arkadaşlarım bile yeni kasa 2014,2015 dizel golf,leon ile 8.5 9 10 litre görüyorlar tamam kullanım sert ama benimde öyle sakin kullandığım söylenemez bu yüzden otomatik düşünmüyorum.Aldığım araçta lpg olmalı ki maddi durumdan rahatlatsın beni

Direksiyon konusunda öyle sert çevirlemeler sonuna dayandırma gibi olaylar yapmıyorum lakin benden önceki sahipletinin nasıl kullandığını bilemeyiz tabi ki ama böyle şeyleri öğrenmek iyi oldu

Bu konuyu anlaşılan bir ara geniş çaplı okusam iyi olacaktır

• benim bildiğim kadarıyla micraların contaları aluminyum, o yuzden lpg onerilmiyor. zamanla sıkıntı çıkartıyomus aluminyum conta olduğu için
  • justorcun kullanıcısına yanıt
    Eğer böyle bir durum söz konusu ise bu aracı direk elerim,Lpg şarttır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: justorcun

sattığım micra otomatikti, şehiriçinde yol bilgisayarı uzun bir süredir 7.1'i gosteriyor. fakat hic fulleyip hesaplamadım, mutlaka biraz fark vardır arada.

ayrıca bugün 2017 model sıfır micra için anlaştık, büyük ihtimal haftaya aracı teslim alacağım.şehir içinde bundan daha iyi seçenek yok :)

Merhaba, arkadaşım için 2016 0km aradık ama hiçbir bayide kalmamış. 2017 için indirim yapıyorlar mı? Fiyat listeleri çok abartı geldi bana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

quote:

sattığım micra otomatikti, şehiriçinde yol bilgisayarı uzun bir süredir 7.1'i gosteriyor. fakat hic fulleyip hesaplamadım, mutlaka biraz fark vardır arada.

ayrıca bugün 2017 model sıfır micra için anlaştık, büyük ihtimal haftaya aracı teslim alacağım.şehir içinde bundan daha iyi seçenek yok :)

Merhaba, arkadaşım için 2016 0km aradık ama hiçbir bayide kalmamış. 2017 için indirim yapıyorlar mı? Fiyat listeleri çok abartı geldi bana...

selamlar,

2016 ben aradığımda Tekirdağ ve Denizlide vardı, Van'da da vardı ama uzak olduğu için düşünmedik hiç.

Bu ay itibariyle yeni fiyatlar gelmiş olması lazım ama geçen ay en son 58.000'e düsüyorlardı nakit olarak. Match modeli bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

Eğer böyle bir durum söz konusu ise bu aracı direk elerim,Lpg şarttır.

ben araştırdığımda durumun boyle olduğunu oğrendim, burdaki arkadaşların tecrübesi varsa onlarda paylaşabilir.
    bizde aldıktan sonra lpg taktırırız diye düşünüyorduk ama malesef durum boyle. benzin ile kullanıma devam ettik.
  • justorcun kullanıcısına yanıt
    1 aydır araştırıyorum açıkçası küçük motorlu araçların lpg sorunu olacağını anladım , lpg olacaksa araç en düşük 1.4 olmalı açıkçası başka araçlara yöneldim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

quote:

selamlar,

2016 ben aradığımda Tekirdağ ve Denizlide vardı, Van'da da vardı ama uzak olduğu için düşünmedik hiç.

Bu ay itibariyle yeni fiyatlar gelmiş olması lazım ama geçen ay en son 58.000'e düsüyorlardı nakit olarak. Match modeli bu arada

Teşekkür ederim. Geçen ayki 2016 fiyat listeleri Street için 50, Match için 54 civarıydı. Sadece model yılı için istenen fark çok fazla. Bakalım bir arayalım biz de Tekirdağ ve Denizli'yi ... :)

• merhaba. 2012 nissan micra 1.2 cvt platinium sahibiyim. ilk sahibiyim. benzinde biniyorum. aracım 40 binde.

artıları :

cvt çok rahat, sarsıntısız, ekonomik,
    tavan yüksek
    ekonomik., 180 tl ile 450 km gidiyor şehir içinde
    iç malzeme kaliteli
    klima güzel
    manevra kabiliyeti çok güzel
    yol tutuş çok güzel
    ses sistemi yeterli.

eksileri :
    seri değil. 1200 cc 3 silindirli bir motordan çok şey beklemeyin.
    bagaj küçük.tatile giderken üste portbagaj takıyorum.
    kışın cvt ısınana kadar gaza ne kadar bassanda gitmiyor. (yazılımdan kaynaklanıyor olabilir. benim için sıkıntı değil)
    radyo mp3 çalmıyor. (yenilerinde mp3 varmış)
    arka camlar manuel, yenilerinde de manuel. çok mu zor arkalarıda otomatik yapmak ?

kısaca ben çok memnunum, tavsiye ederim.
  • 2017 sahibiyim, 2007'yi satıp yeni aldım aracı.
    k12'den sanki daha geniş, neden bilmiyorum bana daha torklu gibi geldi arac.
    bagaj hacmi k12 ile aynı, malesef yetmiyor.
    bayiden teslim alır almaz 250 km uzun yol yaptım su an yol bilgisayarı 7.1 gosteriyor yakıtı. kurum baglayınca ve ilk bakımdan sonra gerçek değer çıkar ortaya. ben her zaman yakıtından memnundum gerçi.
    qashqai'den inip micraya binince oh çektim, cünkü tavan yüksekliği cok cok daha iyi :)
    şu anda canımı sıkan tek şey yol sesini içeriye çok alması.
    belki lastikleri ilerde değiştirirsem azalabilir ama japon araclarının hepsinin bu sorunu olduğunu biliyorum.

alacak arkadaslar ozellikle ps hatası olmaması bakımından (sanırım 2010'dan sonraki modellerde yoktu) daha yeni modellere bakmalarını tavsiye ederim. yoksa o direksiyon hatası gerçekten canınızdan bezdirir
  • Arkadaşlar slm,
    Malum K13 lere lpg önerilmiyor.
    Acaba Hidrojen Yakıt Sistemi taktıran veya bilgisi olan var mıdır.
    yuzde 30 lara kadar tasarruf sağladığı ve güç arttırdığından söz edilmekle birlikte motora da hiç bir şekilde zarar vermediği söyleniyor.
  • Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gün önce 2016 nissan micra march aldım. Bir türlü USB den mp3 açamıyorum. Kullanıcı kılavuzunda yazan herşeyi uyguladım fakat yine olmadı. Bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

• Formdaki yazılarda direksiyon ps hatası olduğundan bahsedildi, bu arızada direksiyon ne gibi tepki vermekte ve hata kodumu çıkmakta,2008 1,2 otomatik micra aldım direksiyon sola doğru çevirirken biraz sert gibi ve sola çekmekte acaba bu hatadanmı yoksa rot ayarındanmı, diğer aracım qshqai direksiyon çok rahat olduğu için bu bana biraz sert geldi , micraların hepsimi böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgut532

Formdaki yazılarda direksiyon ps hatası olduğundan bahsedildi, bu arızada direksiyon ne gibi tepki vermekte ve hata kodumu çıkmakta,2008 1,2 otomatik micra aldım direksiyon sola doğru çevirirken biraz sert gibi ve sola çekmekte acaba bu hatadanmı yoksa rot ayarındanmı, diğer aracım qshqai direksiyon çok rahat olduğu için bu bana biraz sert geldi , micraların hepsimi böyle

PS arızası olduğunda direksiyondaki tüm elektronik destek devre dışı kalır, eski model hidrolik olmayan şahinlerdeki gibi sert olur cok fazla kuvvet gerektirir çevirmek icin. Ekranda da kırmızı PS ışığı yanar zaten mutlaka farkedersiniz.

Normalde direksiyonu cok rahat, hic sertlik olmaması gerekli. Sola cekmesi rot ayarından olabilir, lastikten olabilir ama PS ile alakalı olduğunu sanmıyorum

• Cevap için teşekkürler rot ayarında baktırmak,on lastiklerde kar tipi var.

• Merhabalar

2006 nissan micra dci 82bg

aracımın balata değişim zamanı geldi hangi balatayı önerirsiniz. Son zamanlarda trw alıyordum ama artık eskisi gibi olmadığını söylediler müdahil olarak bir marka söylediler ama o da aklımda kalmadı 60tl gibi bir fiyat verdiler. Bizim balatalar ayrıca clio 3 ile aynı olduğu için renault yetkili servisi sordum 120tl fiyat verdiler. Sizce hangi balatayı almalıyım birde brembo gibi bir marka önerirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ierisen

Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gün önce 2016 nissan micra march aldım. Bir türlü USB den mp3 açamıyorum. Kullanıcı kılavuzunda yazan herşeyi uyguladım fakat yine olmadı. Bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

usb diskinizi FAT32 olarak formatlayın, bu şekilde çalışması gerekir
  • FERODO alabilirsiniz. kalitelidir fiyatı ekonomiktir.
  • 
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.