Şimdi Ara

NİSSAN LAUREL ALTIMA FAN CLUP (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
7
Favori
71.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sayın arkadaşım ben şırnakta kamu görevlisiyim şu an aracın duruyormu bilmem son bir ay içerisinde aracımın motoru yağ yaktığı gerekcesi ile moturun can alıcı parcalarını degiştim pacaşalrın tamamı 900 tl. şu an aracımn 2000 motor oldugnu yeni anladım ilgilenirseniz parca temin edebilecegin yerlerin tl nunu verbilirim. hic bir şey yapamazsan internete japon oto yedek parca veya ege nissan diye yazarsan sana yardımcı olabilirler selamlar
  • arkadaşlar bende de laurel var 90 model tamamen orjınal ınanmazsınız ama gercek arabayı ızmırden aldım ıstanbul maslakta ataturk sanaayıde ustalar baktı ve arabana ıyı sahıp ol araba ellenmemıs tamamen orjınal dedıler genel bakımını yaptırıp on takımını yenıledım 750 tl harcadım yagını suyunu koy senelerce sorunsuz bın yok yok arabada ben cok memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kardelen0334

arkadaşlar bende de laurel var 90 model tamamen orjınal ınanmazsınız ama gercek arabayı ızmırden aldım ıstanbul maslakta ataturk sanaayıde ustalar baktı ve arabana ıyı sahıp ol araba ellenmemıs tamamen orjınal dedıler genel bakımını yaptırıp on takımını yenıledım 750 tl harcadım yagını suyunu koy senelerce sorunsuz bın yok yok arabada ben cok memnunum

resimleri var mı keratanın
  • var bılader nıye sordun ınanmadıgından mı yoksa
  • Takip...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cornelius09

Takip...
    Arkadaşlar bu arabanın dilinden anlayan usta arıyorum İZMİR de tavsiye edebileceginiz usta var mı?
  • S.a arkdaslar bi sorunum var cozebılecekler yardım etsinler benimde 91 model altimam var aracımla kazayaptım aracın parcalarını ucuz yollu sıfır nerdewn bulabılrıım acıl yardım
  • s.a arkadaşlar 91 altima aldım kilit difransiyel yaptım ama yinede istediğim gibi aracı sürüklemiyor bir yerden sonra bayılıyor bende swap yapmayı düşündüm çok paraya mal oluyor bende iş yerinin onayıyla rb20det kodlu motoru sipariş ettim cefiro a31 de rb20det ile rb25det kullanılıyor sorun çıkarmadan olacağını düşünüyorum çünkü herşeyi aynı sizinde fikrinizi almak istedim saygılar
  • Merhaba dostlar,
    1989 model A31 Nissan Cefiro arabam var. Bu araba ile ilgili bilgisi olan var ise kendisine bazı sorularım olacak.
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A31 Cefiro

Merhaba dostlar,
    1989 model A31 Nissan Cefiro arabam var. Bu araba ile ilgili bilgisi olan var ise kendisine bazı sorularım olacak.
    Teşekkür ederim.
    bende 1992 modeli var sorunuz nedir yardımcı olmaya çalışayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: filiz ticaret

bende 1992 modeli var sorunuz nedir yardımcı olmaya çalışayım

Alıntıları Göster
    yaw arkadaşlar bu araba kaç beygir kaç valf kimse net birşey söylemiyo 2.0 sgl hakkında
  • techbah kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bu altimaların dilinden türkiye de en iyi anlaya İstanbul Kartal Oto sanayi de İmdat- Zeki TOZKOPARAN nissan özel servisi Ben bostancıda nissan Yahyalıya götürdüm kendi altimamı Allah onları ıslah etsin. Yahyalı nın dağıttığı arabayı toparladılar.Parça konusunda hiç bir sıkıntınız olmasın adamların tedarikçileri var. Ve motor konusunda 1 Numara diyebilirim sizlere...
  • Merhabalar an itibariyle Laurel 2.0 SGL 92 model sahibiyim iletişimde kalmak istiyorum.
  • Altima laurel 2.0 SGL benzinde çekişinin düşük olduğunu düşündüğümden bir japon oto ustasına gösterdim LPG nin karbüratöre takılan bilezik şeklinde bir parçasının hava akışını azalttığını bununda benzindeyken motorun yeterli havayı alamadığını söyledi, bu parçayı çıkarıp benzin sürüşü yaptığımda arabanın çekişi çok farketti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero72

Altima laurel 2.0 SGL benzinde çekişinin düşük olduğunu düşündüğümden bir japon oto ustasına gösterdim LPG nin karbüratöre takılan bilezik şeklinde bir parçasının hava akışını azalttığını bununda benzindeyken motorun yeterli havayı alamadığını söyledi, bu parçayı çıkarıp benzin sürüşü yaptığımda arabanın çekişi çok farketti.
    Burası biraz hareketlenmiş :-)

Arkadaşlar , Bu araç 2000cc 8 Valf ve Karbüratörlüdür. Türkiyede genelde CA20S kodlu motorludur.

Sağlam ve sorunsuz araçlardır. Sürüşü hayli keyifli bagajı kocamandır .

Karbüratörün üzerindeki bilezik gibi parça LPG mixeridir . Benzinde çalışırken hava girşini daralttığı doğrudur.Ama genelde LPG ile kullanıyorsanız sorun yok. Gerçi Bu haliyle benzinde de sorunsuz kullanabilirsiniz.Yalnızca biraz performans düşüşü olabilir . Karbüraör delinerek direk lpg verme gibi işlemler de yapılıyor ama bu aracın karbüratörü teferruatlı ve tavsiye edilecen bir yöntem değil.

Merak ettiği şeyler olan olursa , bildiğim kadarıyla cevaplayabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dartanyus

Burası biraz hareketlenmiş :-)

Arkadaşlar , Bu araç 2000cc 8 Valf ve Karbüratörlüdür. Türkiyede genelde CA20S kodlu motorludur.

Sağlam ve sorunsuz araçlardır. Sürüşü hayli keyifli bagajı kocamandır .

Karbüratörün üzerindeki bilezik gibi parça LPG mixeridir . Benzinde çalışırken hava girşini daralttığı doğrudur.Ama genelde LPG ile kullanıyorsanız sorun yok. Gerçi Bu haliyle benzinde de sorunsuz kullanabilirsiniz.Yalnızca biraz performans düşüşü olabilir . Karbüraör delinerek direk lpg verme gibi işlemler de yapılıyor ama bu aracın karbüratörü teferruatlı ve tavsiye edilecen bir yöntem değil.

Merak ettiği şeyler olan olursa , bildiğim kadarıyla cevaplayabilirim.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar forumda yeni gibiyim. Öncelikle herkese selamlar.

Gelelim asıl meseleye :) BU ARAÇ KAÇ BEYGİR :D.. Geçen sene amcamda vardı çok memnundu araçtan fakat yakın zamanda sattı ve ben hiç binemedim:(

Bu aralar ciddi ciddi almayı düşünüyorum fakat şu beygir meselesi kafa karıştırıcı.

Araç arkadan itiş olduğundan 90 beygir ise tat vereceğini sanmam.(bundan önceki 2 aracımda arkadan itişti)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frhtzkl -- 25 Eylül 2014; 11:30:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: frhtzkl

Arkadaşlar forumda yeni gibiyim. Öncelikle herkese selamlar.

Gelelim asıl meseleye :) BU ARAÇ KAÇ BEYGİR :D.. Geçen sene amcamda vardı çok memnundu araçtan fakat yakın zamanda sattı ve ben hiç binemedim:(

Bu aralar ciddi ciddi almayı düşünüyorum fakat şu beygir meselesi kafa karıştırıcı.

Araç arkadan itiş olduğundan 90 beygir ise tat vereceğini sanmam.(bundan önceki 2 aracımda arkadan itişti)

Alıntıları Göster
    Merhaba 92 Model Altima Laurel SGL aracım var termostat ve stop lar değişecek nereden bulabilirim ve avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz, bu araçlardan anlayan motor ustası var mıdır.Teşekkürler...

• frhtzkl kullanıcısına yanıt
    The CA20S is a SOHC 2.0 L (1974 cc) engine produced from 1982 through 1987. Bore is 3.33 in (84.5 mm) and stroke is 3.46 in (88 mm), and is fed by a carburetor. It produces a peak power of 102 hp (76 kW) at 5,200 rpm and has a peak torque rating of 160 N·m (120 ft·lbf) at 3,600 rpm.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_CA_engine

Burada yazılana göre 102 BEYGİR. Trafik ruhsatındaki bilgilere bakmayın, oraya rasgele şeyler yazılır.

Arabanın seri olup olmadığını merak ederek soruyorsanız, şimdiki sıradan dandik arabalardan da daha hantal sayılır, çünkü kasa ağırlığı bayağı yüksek.
    Ayrıca, azami torku 3600 devirde verdiği için güç istendiğinde de yüksek yakıt tüketimi yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

The CA20S is a SOHC 2.0 L (1974 cc) engine produced from 1982 through 1987. Bore is 3.33 in (84.5 mm) and stroke is 3.46 in (88 mm), and is fed by a carburetor. It produces a peak power of 102 hp (76 kW) at 5,200 rpm and has a peak torque rating of 160 N·m (120 ft·lbf) at 3,600 rpm.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_CA_engine

Burada yazılana göre 102 BEYGİR. Trafik ruhsatındaki bilgilere bakmayın, oraya rasgele şeyler yazılır.

Arabanın seri olup olmadığını merak ederek soruyorsanız, şimdiki sıradan dandik arabalardan da daha hantal sayılır, çünkü kasa ağırlığı bayağı yüksek.
    Ayrıca, azami torku 3600 devirde verdiği için güç istendiğinde de yüksek yakıt tüketimi yapar.
    Konuyu hortlatıyorum. Türkiyede ki altimaların şanzıman kodu nedir? Cefiro a31de ki rb25det motorda kullanılan şanzımanla aynı mı? Acil cevaba ihtiyacım var teşekkürler

• Arkadaşlar nissan altima 91 model aracın. Bu aracın depoya takılan benzin pompası kaç bar basınç veriyor acele cevap şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.