Şimdi Ara

Nissan kendi kendine park edebilen terlik geliştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şüphesiz ki şimdiye kadar kendi kendine giden ve kendi kendine park eden otomobilleri duymuşsunuzdur. Çoğu birinci sınıf araç şoförden yardım almadan kendisini park etme yeteneğine sahip. Nissan, bu teknolojinin mümkün olduğunca çok kişi tarafından tecrübe edilmesini sağlamak istiyor. Şirket, ProPilot Park teknolojisini sergilemek için kendi kendine park edebilen terlik geliştirdi.

Ayrıca Bkz.Chrome OS işletim sistemine sahip ilk tablet göründü
    Nissan, Japon misafirperverliğini Nissan'ın otonom sürüş teknolojisiyle buluşturan bu terlikleri, Yokoham'daki "ProPILOT Park Ryokan" isimli otel için hazırladı. Geleneksel Japon hanı Tokyo'nun 75 km güneybatısında ve Fuji Dağı manzarasıyla ünlü tatil kasabası Hakone'de yer alıyor.

Terliklerde Nissan Leaf'teki otonom park özelliği var

Şirketin geliştirdiği terlikler, Nissan tarafından yapılan sistem sayesine bir düğmeye basılarak hanın girişinde kendilerini park edebiliyor. Böylelikle konuklar geldiklerinde daima kullanıma hazır oluyorlar. Her terlikte iki küçük tekerlek, sensörler ve Nissan'ın ProPilot Park teknolojisini kullanan bir motor var.

Bahsi geçen teknolojinin tam teşekküllü versiyonu Nissan tarafından yeni nesil Leaf'te kullanılıyor. Japon hanının zemininde hareket eden tek şey terlikler değil. Tatami döşemeli konuk odalarındaki zemin miderleri ve sehpalar da yine kendi kendini park edebiliyor.

• Bu ne ne. Zaytung haber gibi.

• Daha önce de kendi kendine yerleşen sandalye yapmıştı Nissan.
    Yavaş yavaş takımı tamamlıyor...

• Terlikleri toplamaktan kurtulduk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi kendine yerleşen yemek yapsınlar.
    Acıktığım zaman ağzımı açtığımda ağzıma yerleşsin..

• Nissan geleceği görmüş. Yakında herkes her yere bu tekerlekli terlik ile gidecek.. Siz gülün durun.

• ağam bizimle eğleniyi

• Anne terliğim şarjı bitti :(

Böyle diyaloglar çıkacak artık..

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Daha önce de kendi kendine yerleşen sandalye yapmıştı Nissan.
    Yavaş yavaş takımı tamamlıyor...

En iyisi sandalye zaten. Tam bizim kamu kurumlarına, hastanelere ve bankalara göre bir sistem. Kimse kavga etmez herhalde...
  • lterlemez L kullanıcısına yanıt
    Esasında sandalye de terlik de iyi. Ama okuyunca şaka gibi geliyor.
    Daha önce kurumsal yerlerde çalıştım. O toplantılardan sonra hiç kimse sandalyesini yerleştirmiyor.
    Dolayısıyla toplantı odasına girince içerisi sandalyeler yüzünden çok dağınık görünüyor..
  • Anneler için iyi olur terliği fırlatınca otomatik yerine gelir 😀😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunu yapabildiğini göstermek adına güzel birşey ama pratik hayatta tutmayacağını firmada biliyordur, bataryası bittiği vakit ne olacak, onu tak prize bunu tak derken ömrümüz priz başında mı geçecek,hem sahip olduğu batarya ve mekanik parçalar yüzünden terliğin birer kilogram ağırlığı vardır,

• Umarım, iki adım atmayıp engelli otopark alanına park eden, koskoca otopark alanını kapatan, TERLİKsi İNSAN'lar nissan'ın terliği bile nereye ve nasıl park edilir biliyor der ve hatırlarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 29 Ocak 2018; 0:14:23 >
  • Cringe oldum nissan bu ne gereksiz bir icat

• Bunu Fiat yapsa anlarım da, Nissan ve Terlik enteresan olmuş. TR'de Terliksan diye satılabilir aslında.

• Bizimkiler dalga geçmiş adamlar terlige otomatik parkı yerlestirebilmis bu hakikaten büyük bir olay ama gel gör ki bizim millete lazım olan tek şey Volkswagenin tok kapı sesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dtmfth -- 29 Ocak 2018; 15:14:33 >
  • Camilerde sart :D

• Nissan değil siz şakasınız. Adamlar geleceği göstetiyor bize

• 1 Nisan mı diye takvime baktım :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.