Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (840. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: h.baspinar

komponent ıyıdır yaa bende sıparıs verdım..

Hocam komple tizli, midli, baslı, amfili sistem kurmayacaksan componente hiç girme.
  • setim war zaten sadece mıd takımım eksık :D
  • Thursy T kullanıcısına yanıt
    yaa ıste bızdekı teknaların da teybını sokebılsek onun yuzunden pıoneer double-dın teybımı sattım
    olurya teybı sokup orjınal teybı takacak olursanız sıkı9ntı yasarsınız..bnım basıma geldı wskı aracımı satarken 3 gun boyunca orjınal soket aramıstım cıkmaılardan..
  • quote:

olurya teybı sokup orjınal teybı takacak olursanız sıkı9ntı yasarsınız..bnım basıma geldı wskı aracımı satarken 3 gun boyunca orjınal soket aramıstım cıkmaılardan..

ne yapayım peki hocam ne önerirsiniz ? orjinalinden çıkan her parçayı saklayacağım zaten.
    tabıı orjınal herseyı saklayın soketı keserlerse bıle bunu sakın yaptırmayın soketın ordakı kablolardan yuva acarak montajını yaptırabılırsınız sız elektronıkcıye soketı kesmemesını soleyın onlar gerısını halleder zatn.
  • quote:

tabıı orjınal herseyı saklayın soketı keserlerse bıle bunu sakın yaptırmayın soketın ordakı kablolardan yuva acarak montajını yaptırabılırsınız sız elektronıkcıye soketı kesmemesını soleyın onlar gerısını halleder zatn.

Arkadaşlar soketi kestirmeyin ve kablo sıyırarak üzerine bağlatmayın... yukarda verdiğim gibi ara bağlantı kablosunu alın... hemen kolaya kaçmayın derim... biraz araştırın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

Arkadaşlar soketi kestirmeyin ve kablo sıyırarak üzerine bağlatmayın... yukarda verdiğim gibi ara bağlantı kablosunu alın... hemen kolaya kaçmayın derim... biraz araştırın...

En güzelini söylemiş arkadasımız bence biraz araştırın optiarc üstad sen ne dersin bu duruma @optiarc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gultekin18 kullanıcısına yanıt
    Sağol üstadım süperpozede karar kıldım huğlu 103 fe de netleştim gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thursy

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
    Teyp ile teyp cercevesi geldi. Yarın montajını yaptırıcam

Fotolarını paylaşırsan memnun olurum.Şimdiden hayırlı olsun.Güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: gultekin18

hafta sonu hallettim baskı balata işini, 410 tl tuttu ama inanılmaz rahatladı araç, vites geçişleri de çok yumuşadı. Aracın kullanımı baya değişti. Geç kalmışım daha önce değiştirmem gerekirmiş, balata yerinde sadece sacı kalmış :)

Baskı balata olarak ne aldınız,ne gibi işlemler uygulandı,bilgilendirir misiniz?Bu arada hayırlı olsun,güle güle kullanın.

quote:

Bu arada arka cam silecek motoru tamir edilmesine rağmen çalışmıyorsa ben bir yöntem buldum. Çıkma parça fiyatı biliyorsunuz 200-300 tl arası.

Ben 80 tl hallettim.
    Ağır kusurdan bizi kurtaracak nasıl bir yöntemmiş merak ettim doğrusu. Ebay’daki orjianal fiyatta ortalama 80 tl felan.Nedir acaba?

quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

En başta kendi aracıma component olmayacağına kesin olarak karar verdim ve gidip Kenwood KFC-1664S coaxial hoparlör aldım. Component amfisiz olmadı. Teybin çıkışları componenti besleyemedi.

Amfi alayım desem yüksek ses istemiyorum. Daha sonra orjinal teypten amfi çıkışı almak zor, arabaya tesisat çektirmek zor, bunlar yetmeyecek bagaja bir de subwoofer gerekecek. Bu kadar işe girmişken arka hoparlörler de kaliteli componentlerle değişecek. Arabanın her yerine tesisat çekilecek. Ve sorun çıkarma ihtimali olan bir sürü parça olacak. Kapı döşemesinin arabayı topladıktan sonra bir kez daha açılmasının ihtimali bile beni gerdi ki bu tesisat işinden tamamen vazgeçtim. Zaten bu kadar yalıtımdan sonra en basit sistem bile yeterli gelmeli.

Firex ses yalıtım süngerini buldum aldım. Bir tane daha farklı bir yalıtım malzemesi aldım. Muhtemelen çamurluk içlerine kullanacağım. Kapı içindeki köpüğü tutan klipsler tam bir baş belası oldu. Serviste bile hazırda yok, siparişle geliyor ve 10'lu paketler haline 50TL. Neyse sonra klipsçiden uygun başka bir klips buldum da halloldu.
    Almerandaki ses ve yalıtım çalışmalarını büyük bir zevk,heyecan ve ilgiyle takip etmekteyim.Almeracılar sana çok şey borçlu.Teşekkürler üstad.

quote:

Harici soketi olması lazım. Aşağıdaki resim gibi. ben aldım. 10$ (22tl felan). Bunu takınca direksiyondan kontrol edebiliyon.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Hocam bu sony ya da clarion 16 pinli iso soketi uyar mı acaba? Öyleyse çok güzel bir bilgi.

quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

Sağol üstadım süperpozede karar kıldım huğlu 103 fe de netleştim gibi
    Yakında silahlar patlamaya başlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 4 Haziran 2014; 23:40:50 >

• üstadım firex'i nerede buldun. bir arkadaşım arıyor da bulamamış hiçbir yerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

quote:

quote:

En güzelini söylemiş arkadasımız bence biraz araştırın optiarc üstad sen ne dersin bu duruma @optiarc

Üstad ben aracın elektrik tesisatına yapılacak her gereksiz müdahaleye karşıyım. Bu durumda da soketin kesilmesine kesinlikle karşıyım. İki tane ince kablo olsa kes adam akıllı soketler yap, yeni bağlantıları istediğin gibi yap. Ancak bu kadar kalabalık bir kablo bütününe müdahalede bulunulmamalı. İngiltere'den buraya kadar kargo dahil 15TL'ye gelen adaptörler varken, aracın orjinal tesisatı kesip biçmek yanlış.

http://www.ebay.co.uk/itm/PC2-76-4-NISSAN-ALMERA-2003-2005-ISO-STEREO-HEAD-UNIT-HARNESS-ADAPTOR-LEAD-/150849523434?pt=UK_Cars_Parts_Vehicles_Terminals_Cabling_ET&hash=item231f550eea#shpCntId

• Sağ ön kapı bitti sayılır artık. Kapının naylonunu yapıştırdım. Kapı döşemesinin içine firexi kaplayıp yapıştırdım. Kapı naylonunun ikinci kat silikonu kuruyunca döşemeyi takacağım. Yalnız arabayla uğraşırken işleri aksatma sınırının üst noktalarına yaklaştım ve yoruldum. Artık biraz ara zamanı. Bundan sonrası el alışkanlığı ve tecrübeyle daha hızlı ilerleyecek diye umuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monotros

üstadım firex'i nerede buldun. bir arkadaşım arıyor da bulamamış hiçbir yerde.

Firex diye değil, NFAF diye arasın. Rüzgarlı'da bulabilir. 10mm kalınlıkta olan bence araç yalıtımı için ideal. Yalnız 20 metrelik rulolar halinde satılıyor. Bir de alırken çakmağı çıkarsın test etsin, NFAF yanmaz.
  • volverin33 kullanıcısına yanıt
    Doğru yurtdışında (ebay.co.uk da yani ingiltere de) 80 TL fiyata satılıyor. Ancak türkiyeye gönderemiyorlar. malum vergi-kargo vs... Normal ebay da da türkiyedeki fiyata neredeyse eş oluyor...

Bende düşündüm. Bu arka cam sileceğin görevi silme işini yapması değil mi... Evet... neticesinde sigorta veya röle bozulunca orjinal nissan markanın ürününü alan kaç kişi var... bir elin parmağını belki geçmez...

Sonra çıktım. Parçacılara.... Her markanın cam silecek motorunu denemeye... En sonunda en iyi uyan bir marka buldum...

LADA SAMARA...

Bu ürünün kol uzunluğu nissan ile aynı.. Hatta kasa yapısı bile bir diyebilirim. Ancak uzaktan bakınca bu olamaz deniliyor.

İşin aslı şu.. Bizim gördüğümüz arka cam silecek motorunda bagaj kapağına montajlayabilmemiz için bir demir kasa var. Bunu sökseniz bire bir aynı...

Yalnız delik yerleri denk gelmiyor. Onada matkap ile delik açabilirsiniz.

Yada orjinal sistemi hiç bozmadan... Benim gibi demir bir kasa yaparak lada cam silecek motorunu montajlayabilir ve bagaj kapağındaki orjinal bağlantı yerlerine vidalayabilirsiniz...

Bu işlemin maliyeti Cam silecek motoru 55 TL + Silecek Kolu 10 TL + Silecek sürüprgesi 5 TL + 10 TL kargo = 80 TL çözdüm işi...

Bu arada sony ya da clarion marka yazmışsınz. Tam modelini yazarsan sana linkini belirtebilirim.

Hatta benim itibar puanım yüksek. Adam türkiyeye göndermek istemese bile itibar puanına güvenerek gönderiyor.

• Teşekkürler üstadım, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

quote:

Orijinalden alıntı: monotros

üstadım firex'i nerede buldun. bir arkadaşım arıyor da bulamamış hiçbir yerde.

Firex diye değil, NFAF diye arasın. Rüzgarlı'da bulabilir. 10mm kalınlıkta olan bence araç yalıtımı için ideal. Yalnız 20 metrelik rulolar halinde satılıyor. Bir de alırken çakmağı çıkarsın test etsin, NFAF yanmaz.

Evet optiarc arkadaşımızın dediği gibi NFAF (yani türkiyedeki değimi ile yanmaz Yumurta veya silim sünger) bende aracıma kullandım. Yapıştırma için Siyah silikon sürgüm altına ve döşemeye yapıştırdım.

Çok güzel oldu. Sesi çok çok düşürdü. hatta mıcırlı yoldaki lastik sesini almıyorum gibi bişey...

• quote:

Doğru yurtdışında (ebay.co.uk da yani ingiltere de) 80 TL fiyata satılıyor. Ancak türkiyeye gönderemiyorlar. malum vergi-kargo vs... Normal ebay da da türkiyedeki fiyata neredeyse eş oluyor...

Bende düşündüm. Bu arka cam sileceğin görevi silme işini yapması değil mi... Evet... neticesinde sigorta veya röle bozulunca orjinal nissan markanın ürününü alan kaç kişi var... bir elin parmağını belki geçmez...

Sonra çıktım. Parçacılara.... Her markanın cam silecek motorunu denemeye... En sonunda en iyi uyan bir marka buldum...

LADA SAMARA...

Bu ürünün kol uzunluğu nissan ile aynı.. Hatta kasa yapısı bile bir diyebilirim. Ancak uzaktan bakınca bu olamaz deniliyor.

İşin aslı şu.. Bizim gördüğümüz arka cam silecek motorunda bagaj kapağına montajlayabilmemiz için bir demir kasa var. Bunu sökseniz bire bir aynı...

Yalnız delik yerleri denk gelmiyor. Onada matkap ile delik açabilirsiniz.

Yada orjinal sistemi hiç bozmadan... Benim gibi demir bir kasa yaparak lada cam silecek motorunu montajlayabilir ve bagaj kapağındaki orjinal bağlantı yerlerine vidalayabilirsiniz...

Bu işlemin maliyeti Cam silecek motoru 55 TL + Silecek Kolu 10 TL + Silecek sürüprgesi 5 TL + 10 TL kargo = 80 TL çözdüm işi...

Bu arada sony ya da clarion marka yazmışsınz. Tam modelini yazarsan sana linkini belirtebilirim.

Hatta benim itibar puanım yüksek. Adam türkiyeye göndermek istemese bile itibar puanına güvenerek gönderiyor.

evet çok güzel çalışma olmuş...bakım notlarıma kaydedeyim :) ellerinize sağlık

• arkadaşlar selamlar...

ön camları az açınca tıkırdamaya başlıyor tıkırdama sebebinide buldum ordaki plastiğe değiyor...ordaki fitillerde sıkıntı var sanırm...fitile değil plastiğe değiyor sallandıkça...onu değiştirebilir miyiz? yada başka çözüm bulan oldumu acaba
  • 
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.