Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (838. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 836837838839840
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstad emeğine sağlık.Ben bu işleri hayatta beceremem çok sabır gerektiriyorAraç bitince harika olacak ses izalasyonu süper olur umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜNÜRB

doğru üstadım çalışmadı özür dilerimtekrar bi link vereyim https://www.facebook.com/ooztu?hc_location=timeline

Teşekkürler üstadım. Bir bakayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

Üstad emeğine sağlık.Ben bu işleri hayatta beceremem çok sabır gerektiriyorAraç bitince harika olacak ses izalasyonu süper olur umarım.

Sağol üstad. Yalıtabildiğim her yeri yalıtacağım, umarım karşılığını alırım. Yalıtımdan sonra amortisör değişimi ve ses sistemi kurulumu düşünebilirim. Bir uçtan başladık bakalım nereye kadar gidecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33
    Orijinal olmuş.Gayet güzel bir çalışma.Güle güle kullanın.

Sağol üstad. Sen beğendiysen, olmuştur bu iş.
  • helal olsun hocam guzl calısma olmus hoparlorlerı mdf yaptırmadan taksak ne sıkıntısı our..
  • hayırlı olsun gule gule kullanın dıreksıyon harıka olmus..
  • JBL leri anfisiz baglamayı dusunme bile bence hıc tad alamazsın..ayrıca ses sıtemını kurmusken guzel bısey yap :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h.baspinar -- 2 Haziran 2014; 19:49:45 >
  • Eline sağlık kolay gelsin üstadım, zevkle takip ediyorum :) İnşallah beklediğin sonucun fazlasını alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h.baspinar

JBL leri anfisiz baglamayı dusunme bile bence hıc tad alamazsın..ayrıca ses sıtemını kurmusken guzel bısey yap :D

Küçük bir kaza oldu galiba bu konuda. "Bizim hoparlörler hangi tipti?" diye düşünürken dual cone olduğunu hatırlamayıp birden bire "componentti" deyip JBL CS-6C almış bulundum. Sonra hatırladım ama nasıl olsa empedansı 4 oh, amfisiz kullanırım yüksek ses istemiyorum zaten diye siparişi bozmadım. Böylece amfili sistem kurma bahanesini de yaratmış olacaktım.

Şimdilik bu şekilde takayım, hoparlörlerin burn-in süreci dolsun sesleri otursun, orjinal cd-çaların arızalı olup olmadığından emin olayım, yalıtım bittikten amfi ihtiyacı hissedersem bir müzik sistemi kaçınılmaz olacak.

• h.baspinar H kullanıcısına yanıt
    Hocam kalıp kullanmadan hoparlörü takamazsın. Oldu ki bir şekilde direk kapının metaline vidaladın, bu sefer de cam aşağı inerken hoparlöre çarpar ve en aşağı kadar inmez. Plastik kalıp bulabilir veya direkt orjinal hoparlörlerin içini kırarak onların üstüne hoparlörü koyup, uzun bir vidayla kapı metaline hoparlörü vidalayarak hoparlörü takabilirsin. Ancak MDF materyal özelliğinden dolayı hoparlörden daha iyi ses alınmasını sağlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

quote:

Orijinalden alıntı: h.baspinar

JBL leri anfisiz baglamayı dusunme bile bence hıc tad alamazsın..ayrıca ses sıtemını kurmusken guzel bısey yap :D

Küçük bir kaza oldu galiba bu konuda...

Elinize sağlık. Şimdiden hayırlı olsun Hocam. Component konusu da bence çok iyi olmuş. Bende bir buçuk ay önce kendi aracıma arka hoparlör olarak komponent taktım.

(Daha önce Pionner TS-G1644R Coaxiel Hoparlör almıştım. Hiç memnun kalmadım ve sattım.)

Sattıktan sonra SONY X-Plod XS-GTX1622S aldım. Gerçekten harika. Amfisiz bile müthiş. Hiç woofer ihtiyacı hissetmiyorum. Ayrıca tizlerde çelik gibi.. Zaten componenetlerin en büyük artısı tepki aralıklarının frekans cinsinden çok geniş bir aralıkta olması. (Benimki: 50 Hz - 30 KHz arası frekans tepki aralığı var. Resmen her notayı, kaydedildiği gibi dinleyebiliyorsunuz..) Var olan ana ünite rahatlıkla bu tarz komponentleri kaldırabiliyor. Sizde çalıştırdıktan sonra bana hak vereceksiniz..

Benim montaj fotoları da burada..

Tekrar hayırlı olsun Hocam..
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• bitirgic B kullanıcısına yanıt
    Ata ile armsan birdi sonradan ayrıldılar diye biliyorum. .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben uyurken baya av ve silah konusulmus. Ayin 21 bulusalim cumartesi gunune geliyor guzel bir istanbul av bulusmasi yapalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: emniye+

arkadaşlar ıkı sorum olacak. tavandakı sıgara lekelerını çıkaracak bır urun tavsıye edermısnız?
    ve taban halısını kendımız temın edıp değiştırebıırmıyız?

Merhabalar;

Ben her haftasonu araba ile ilgileniyorum ve bayağı bir bilgim oldu.
    Öyle ki belki inanamazsınız aracın ön gögüsü tamamen söktüm... (airbagler, gösterge, klima control düğmesi, torpido bile söktüm)

Arabanın kapı döşemelerini söktüm. İçine ses yalıtım malzemelerini yapıştırdım. (yurtdışından 50x100-8mm kalınlığında yapışkanlı yanmaz 4 adet+120x120 yumurta yanmaz tip 3 adet= 120Tl )

Klipsleri yenileri ile değiştirdim. (yurtdışından honda araca ait klipsler 50 adet = 7 tl)

Tavan bezini Amway marka temizleyici ile sadece köpük sürerek temizledim. Şuan bembeyaz oldu.

Sanroof motor rotorunu ve kızaklarını temizledim. Hareket yerlerini yağladım.

Tüm röle ve sigortaları tek tek kontrol ettim ve temizledim.

Havaların ısınmasını bekliyorum şuan. Pütür atacam ve Jantları carbon kaplama yapacam.

Yurdışından göstergeler için led lambalar sipariş ettim. Onları bekliyorum. Gösterge beyaz. Hız ve Devir ibreleri mavi yanacak.

Amway ürününü tavsiye ederim. Zira ürün aspiratördeki yağı bile temizledi. Kesinlikle kumaş türlerinevzarar vermiyor. Çünkü bir pantolona bulaşan yağı çıkardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 2 Haziran 2014; 23:22:13 >

• Hocam maşallahınız var gerçekten. Size bir şey sormak istiyorum. Almera da şoför tarafı havalandırma ızgarası benim bozulmuştu. Yani düşeyde istenilen pozisyonda duramıyordu hep aşağı sarkıyordu. Ayrıca ortasındaki yatay hizalama da tamamen kırılmış vaziyette idi. Pense ile hafif esneterek yerinden çıkardım. (üstündeki çatlardan ötürü rahat esnedi.) Şimdi bu parçadan arıyorum ama en büyük sorun bu parça yerine nasıl takılacak? Bir bilginiz var mı acaba? (Ayrıca bu parçayı sizin gibi yurt dışından sipariş etme şansım nedir? var mıdır acaba? Siz hangi siteyi kullanıyorsunuz öğrenebilir miyim rica etsem.)
  • Arkadaslar almerada arkada klima ve kalorifer havalandirmasi yok ben bunuda yapmayi cok isyemistim arka tarafada sicaklik ve sogukluk versin diye, bu aralar baya guzel seyler yapiliyor bu dediginde yapilabilirmi?

• sinan3405 kullanıcısına yanıt
    Hocam o zor bir iş. Araç üstünde epey tadilat yapmayı gerektirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

Merhabalar;

Ben her haftasonu araba ile ilgileniyorum ve bayağı bir bilgim oldu.
    Öyle ki belki inanamazsınız aracın ön gögüsü tamamen söktüm... (airbagler, gösterge, klima control düğmesi, torpido bile söktüm)

Arabanın kapı döşemelerini söktüm. İçine ses yalıtım malzemelerini yapıştırdım. (yurtdışından 50x100-8mm kalınlığında yapışkanlı yanmaz 4 adet+120x120 yumurta yanmaz tip 3 adet= 120Tl )

Klipsleri yenileri ile değiştirdim. (yurtdışından honda araca ait klipsler 50 adet = 7 tl)

Tavan bezini Amway marka temizleyici ile sadece köpük sürerek temizledim. Şuan bembeyaz oldu.

Sanroof motor rotorunu ve kızaklarını temizledim. Hareket yerlerini yağladım.

Tüm röle ve sigortaları tek tek kontrol ettim ve temizledim.

Havaların ısınmasını bekliyorum şuan. Pütür atacam ve Jantları carbon kaplama yapacam.

Yurdışından göstergeler için led lambalar sipariş ettim. Onları bekliyorum. Gösterge beyaz. Hız ve Devir ibreleri mavi yanacak.

Amway ürününü tavsiye ederim. Zira ürün aspiratördeki yağı bile temizledi. Kesinlikle kumaş türlerinevzarar vermiyor. Çünkü bir pantolona bulaşan yağı çıkardı.

Hazine bulmuşken hemen birkaç soru sorayım.

Hocam kapı yalıtımının fotoğraflarını yükleyebilir misin? Kapının içine(sac kısımlar arasına) sünger koymadın değil mi?

Amway temizleyicinin linkini ekleyebilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

Hocam o zor bir iş. Araç üstünde epey tadilat yapmayı gerektirir.

Valla kardesim istenirse yapilabilir zor bis on konsolun tamamen sokulmesi filan gerekir ama yapilirsa harika olur. Ben kendimden biliyorum on taraf klimayi acinca buz gibi oluyordu arkada oturanlar fazla hissetmiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: m.yalvac

Elinize sağlık. Şimdiden hayırlı olsun Hocam. Component konusu da bence çok iyi olmuş. Bende bir buçuk ay önce kendi aracıma arka hoparlör olarak komponent taktım.

(Daha önce Pionner TS-G1644R Coaxiel Hoparlör almıştım. Hiç memnun kalmadım ve sattım.)

Sattıktan sonra SONY X-Plod XS-GTX1622S aldım. Gerçekten harika. Amfisiz bile müthiş. Hiç woofer ihtiyacı hissetmiyorum. Ayrıca tizlerde çelik gibi.. Zaten componenetlerin en büyük artısı tepki aralıklarının frekans cinsinden çok geniş bir aralıkta olması. (Benimki: 50 Hz - 30 KHz arası frekans tepki aralığı var. Resmen her notayı, kaydedildiği gibi dinleyebiliyorsunuz..) Var olan ana ünite rahatlıkla bu tarz komponentleri kaldırabiliyor. Sizde çalıştırdıktan sonra bana hak vereceksiniz..

Benim montaj fotoları da burada..

Tekrar hayırlı olsun Hocam..

Teşekkürler hocam. Çok faydalı oldu bu mesaj.

• 
Sayfa: önceki 836837838839840
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.