Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (748. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MÜNÜRB

quote:

Orijinalden alıntı: emniye+

Mrb arkadaşlar netten gordugum kapı altı logolar var ışıklı yere yansıyor çok hoş duruyor gormussunuzdur . Fıyatı düşmüş satın aldım netten geldıler. ancak ve malesef oto elektrıkçı kapı dösemeyı sokemedı ve takamadık.Forumda sokup takan arkadaslar vardı o sıyah aksam yerınden cıkmıyor yardımcı olabılırmısınız nasıl sokecegım

siyah aksam derken kumandaların olduğu parça ve uzantısı ise tornavida ile esneterek çıkardılar diye hatırlıyorum iç açma kolu bozulmuştu daha sonra vidaları söküp tamamiyle alınıyor şöyle bir tiyo vereyim elektrikçinin sökmesi lazımd dı ancak olabilir bir çok değişik model var çekinebilir kırıcam dökücem diye kilitçi var ise kilitçiye söktür son çare

Bulunduğum yer ilçe olduğu için detaylı bır sanayı yok burda .ilk gittigım elektrıkçı aparatı evırdı cevırdı baktı ya abi bu çok uzun surer dedı tmm dedım ayrıldım ordan.Başka bırıne gıttım oda tmm takayım dedı ne yaptı ne ettı tuşların oldugu sıyah aksamı sokemedı sokemeyınce bende çekındım zorlayıp deforme edecek dıye yaptırmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜNÜRB

quote:

Mrb arkadaşlar netten gordugum kapı altı logolar var ışıklı yere yansıyor çok hoş duruyor gormussunuzdur . Fıyatı düşmüş satın aldım netten geldıler. ancak ve malesef oto elektrıkçı kapı dösemeyı sokemedı ve takamadık.Forumda sokup takan arkadaslar vardı o sıyah aksam yerınden cıkmıyor yardımcı olabılırmısınız nasıl sokecegım

siyah aksam derken kumandaların olduğu parça ve uzantısı ise tornavida ile esneterek çıkardılar diye hatırlıyorum iç açma kolu bozulmuştu daha sonra vidaları söküp tamamiyle alınıyor şöyle bir tiyo vereyim elektrikçinin sökmesi lazımd dı ancak olabilir bir çok değişik model var çekinebilir kırıcam dökücem diye kilitçi var ise kilitçiye söktür son çare

tşk ederım pm attım

• quote:

Hangi marka model olursa olsun tamircinin sökeceği ya vida olur ya da çekeceği tırnak klips ne dersen artık. Yapamam edemem diyen tamirciyi ilk defa duydum. Resimdede açık,el kadar parça tamirciler genelde pratik zekalı olurlar ister bilgisayar beyaz eşya ister oto tamircisi olsun sizinki nasıl tamirciymiş anlamadım inanın ben bile gerildim burada ki sizi tahmin edemiyorum fotodan dahi nasıl çıkarılacağı anlaşılıyor. Bu resmi paylaşan arkadaşımızda zaten uzun uzun anlatmaya gerek bile duymamış çünkü hakikaten basit, tırnaklar dahi görülüyor.. Şu alttaki parçadan bahsediyoruz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pua -- 24 Ocak 2014; 15:06:09 >

• Arkadaşlar Koca Ankarada Nissana Bakan ve gerçekten iyi usta yokmu? bı yardımcı olun. temiz dürüst ve işçiliği titiz olan Usta kaldıysa bı adres verın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

Almera alma işi birazda gurur meselesine döndü; sağdan soldan gelen düz mantık yorumlarına aldırış etmeden bu işi yapacağım. Ama eski arabadaki talihsizleri bu sefer tekrar yaşarsam vay halime. Bu sefer biz sana 2 sefer dedik, dinlemedin derler mi derler. Ağız tadıyla sorunsuz binmek nasip olur inşallah.

Aracınızda ne gibi talihsizlikler yaşadınız Almeranın kronik bir sorunu yok bildiğim kadar sizinki aracınıza özel sorunlarmıydı? Sayfayı bizim kadar Almerayı merak edenlerde okuyor hem onların hem bizim bilmemiz-önlem almamız açısından paylaşırsanız memnun oluruz. 7-8 ay hangi marka hangi model diye çok kapsamlı araştırma yaptım aklınıza gelebilecek tüm modelleri fazlasıyla inceledim. İncelediğim markanın forumlarını okurken daha önce marka-modeli kullanmış ve satmış kişiler araç hakkında en doğru bilgileri veriyordu. Sizinde Almera hakkında birşeyler yazmanızı rica edicem.

• quote:

Sizce maksimum kaç kmdeki bir almera 5 yıl/120bin km sıkıntısız götürür?

Şu sayfayı okudunuzmu bilmiyorum. Eşek niyetine kullanılan Almera sahibi en sonunda vicdana gelmiş anlatmış arabayı. Temizini aldığınız takdirde masraf çıkarmayacağını sizde biliyorsunuz. Tabi şu temiz meselesini biraz daha açarsak; Bugün 30 bin tl altında satılan tüm c segmenti markaların "temiz" olanlarını mukayese edersek Almeralar yine en üstlerde yer bulur kendine ve yıllar geçtikçe bu makas daha da açılıyor. Sorunsuz olanla ufak tefek kabahati olanlar bile ayrışmaya başlıyorlar zaman geçtikçe. Linkteki sayfayı inceleyin az çok Almeranın limitlerini çizersiniz. Resim ikonlarına tıklarsanız fotolar açılıyor.http://forum.donanimhaber.com/m_62614261/tm.htm

• quote:

Atiker hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullanan ve çok memnun olan Çağrı Kendigül bir yandan, hiç tavsiye etmeyen almeracılar bir yandan kafamı karıştırıyorlar

Herkesin söylediği gibi montaj önem kazanıyor. Bugün İthal edilen parçalarla Türkiyede montajı yapılan misal Corolla ile Japonyada montajlananın arasında dahi farklar mevcut. Bende atiker kullanıyorum. Atiker ar-ge için epey yatırım yaptı tam hatırlayamıyorum ama bi teknoloji vardı lpg ile ilgili atikerde geçmişti o sisteme. Bugün satılan lpg beyni daha da az yakıyor. Oto tamirci akrabam var üzerindeki 3 yıllık beyni değiştirip yenilerinden takmamı söylemişti 200 tl gibi bir fiyatı vardı. Tabi hangi marka daha dayanıklı dersn orasını bilmem. Atiker çabuk bozulurmu bilemicem.

• quote:

Birde 39binde olan lpgsiz var. Buda ilk sahibinden sayılır. 1 yaşında 7000 kmdeyken almış. ancak 6 hasar kaydı var, biri 6000 tllik. Toplamda 12000 tlyi buluyor. Araba yaşlı bir amcanın, pek düzgün kullanamamış ne yazıkki.

Artık parasından da geçtim, 3 gecedir rüyamda araba görüyorum, arabasızlık gibi bir sorun yaşamıyorum çok şükür ancak bu konu hep aklımda, sürekli beynimi yoruyor. acele etmek istemiyorum ancak bu işe de bir son vermek istiyorum.

Tramer tam oturmuş bi sistem değil. Kazada kusurlu değilseniz hasar kaydı gözükür ama miktar yazmaz, eğer suçlu taraf sizseniz diğer aracın masrafıda size yazılır. Tabi bunu alacağınız aracı gün gelip satacağınız zaman insanlara anlatmakta ayrı dert.
  • Hocam o sayfadaki yorumları da okudum, hakikaten efsane olmuş
  • awensis A kullanıcısına yanıt
    awensis kırmızıyı görünce şaşırmış 3 kez alıntı yapmış Bi tane daha gelsin o zaman. hem modifiye diyordun geçen sayfada bak nasıl olmuş. Aynalara dikkat

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

Bakma aşamasındayım çok araca baktım fakat dürüst insan yok denecek kadar az.Araçların hemen hepsinde kaza boya var rütuş yaptım diyende kaput boyalı çıkıyorHalen takipteyim İStanbul dışında birkaç araç buldum eğer satıcı güven verirse Adana ve İzmir'de araçlar var gidip bakacağım.

volverin üstada haber sal belki o bulur ona yakın gidiceksin nasıl olsa

• selam arkadaşlar bilenler kullananlar bana yardımcı olabilirmi?
    ilk kez araba alacağım bu nissan almera 1.8 ler var otomatik ne dersiniz nasıldır otomatik kullanan arkadaşlar varsa alınırmı 145 000 km hemen yorulur mu sıkıntı yaratırmı otomatik vites bi kaç arkadaş alma dedi ama arabaya bayıldım ilk araba olduğu içinde otomatik almayı düşünüyorum yardım ederseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pesimist011

selam arkadaşlar bilenler kullananlar bana yardımcı olabilirmi?
    ilk kez araba alacağım bu nissan almera 1.8 ler var otomatik ne dersiniz nasıldır otomatik kullanan arkadaşlar varsa alınırmı 145 000 km hemen yorulur mu sıkıntı yaratırmı otomatik vites bi kaç arkadaş alma dedi ama arabaya bayıldım ilk araba olduğu içinde otomatik almayı düşünüyorum yardım ederseniz çok sevinirim.

Yakiti sorun etmeyeceksen al kardesim biraz yakar ayrica sanzumani bilen birine kobtrol ettir sikinti olursa uzebilir seni manuel gibi olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün 239 tl ye Sakarya Nissan çelebi de menü bakım yaptırdım.
    Yağ değişimi yağ filtresi hava filtresi polen filtresi ve bujiler değişti. Aracın nefes aldığını resmen hissettim. Rampalarda çekiş arttı. Benden önceki sahibi sanırım ne buji ne polen filtresi ne hava filtresi değiştirmiş. Tavsiyem 2. El Araç alırsanız bu bakımları hemen yaptırın.umarım yakıta da faydası olur şu an 2.66 yakıyor bakalım değişecek mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senpan -- 25 Ocak 2014; 1:45:51 >
  • Öncelikle ilginize teşekkür ederim.
    benim endişem atikerin motora zarar verme ihtimalinden ötürü. Tüketim, uyum, tekleme, vs.. vs.. bu tarz konularda çok sorun yaşatırsa sökerim iyisini takarım. Kendim benzinli alsam 300-500 lira için arabamı asla riske atmadan muhtemelen lavoto taktırdım. Ama atikeri olan bir araba beni düşündürüyor, yakıt manifolttan girip egzosttan çıkana kadar lpg önemli faktör. Subaplar, yağlama, soğutma, zamanlama, çıkan gaz niteliği, katalitik konvektörle etkileşim vs.. Ben bunları düşünüyorum.

Atiker çok iyi olsa italyanlarla aynı paraya satılır bizde italyan yerine yerliyi tercih ederdik. Ama demek ki arada bir fark var ve bu hem kitin fiyatına hemde tercih edilmesine etki etmiş.

Arabalar şunlar, buyrun değerlendirin:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-muhendis-sahibinden-dusuk-kilometrede-temiz-kullanilmis-120878690/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-boyasiz-hatasiz-78-000km-de-orjinal-nissan-almera-full-full-151196788/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: pua

quote:

Almera alma işi birazda gurur meselesine döndü; sağdan soldan gelen düz mantık yorumlarına aldırış etmeden bu işi yapacağım. Ama eski arabadaki talihsizleri bu sefer tekrar yaşarsam vay halime. Bu sefer biz sana 2 sefer dedik, dinlemedin derler mi derler. Ağız tadıyla sorunsuz binmek nasip olur inşallah.

Aracınızda ne gibi talihsizlikler yaşadınız Almeranın kronik bir sorunu yok bildiğim kadar sizinki aracınıza özel sorunlarmıydı? Sayfayı bizim kadar Almerayı merak edenlerde okuyor hem onların hem bizim bilmemiz-önlem almamız açısından paylaşırsanız memnun oluruz. 7-8 ay hangi marka hangi model diye çok kapsamlı araştırma yaptım aklınıza gelebilecek tüm modelleri fazlasıyla inceledim. İncelediğim markanın forumlarını okurken daha önce marka-modeli kullanmış ve satmış kişiler araç hakkında en doğru bilgileri veriyordu. Sizinde Almera hakkında birşeyler yazmanızı rica edicem.

Kronik olsa bütün çevre baskılarına rağmen tekrar almeraya niyetlenmezdim. Benimki benim arabaya özel sorunlar. Ben iyi baktım, baktığımın karşılığınıda aldım, ancak benden önceki kullanımı arabayı bitirmiş. Alırken yanlış karar vermişim.

Çok yakma, benden önce katilitik konvektör iptali, yağ eksiltme gibi mekanik sorunlarının yanında kapı kilitlerinin bir türlü düzen tutamaması, camların yavaş inip kalkması, yarı inikken tıngırdaması, son 1 ay içinde ön takıma verdiğim zarar, akü ihtiyacı, bakım zamanının gelmesi, iç döşeme deformasyonları, kaportadaki boyanmadan düzelemeyecek yamukluklar, kmnin hızla ilerlemesi, ve ne yaparsam yapayım asla gurur duyacağım, göğsümü kabartacak bir araba olamayacağı fikri 2 yıldır verdiğim ciddi emekten ağır bastı ve sattım.

Attığınız linkteki arabayı biliyorum, eski arabamı alırken de efsaneydi. ondaki metanet benim arabada yoktu, onu bırak pek nazlıydı, süreki bakım, sürekli ilgi, sürekli masraf. Komşum çocuğunun fizik ödevini bana getirdi, yav arabayı söküp takıp duruyon, bizim çocugun ödevinide yapıver diye. O kadar söyleyeyim

LPG kitinin bozulması sorun değil, o iş kolay. ama arabaya vereceği zararın telafisi olmaz. Bu konuda endişeliyim.

Gerçi Çağrı kardeşim atikere kefil oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

Orijinalden alıntı: pesimist011

selam arkadaşlar bilenler kullananlar bana yardımcı olabilirmi?

Yakiti sorun etmeyeceksen al kardesim biraz yakar ayrica sanzumani bilen birine kobtrol ettir sikinti olursa uzebilir seni manuel gibi olmaz.

tşk kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: pua

quote:

Birde 39binde olan lpgsiz var. Buda ilk sahibinden sayılır. 1 yaşında 7000 kmdeyken almış. ancak 6 hasar kaydı var, biri 6000 tllik. Toplamda 12000 tlyi buluyor. Araba yaşlı bir amcanın, pek düzgün kullanamamış ne yazıkki.

Artık parasından da geçtim, 3 gecedir rüyamda araba görüyorum, arabasızlık gibi bir sorun yaşamıyorum çok şükür ancak bu konu hep aklımda, sürekli beynimi yoruyor. acele etmek istemiyorum ancak bu işe de bir son vermek istiyorum.

Tramer tam oturmuş bi sistem değil. Kazada kusurlu değilseniz hasar kaydı gözükür ama miktar yazmaz, eğer suçlu taraf sizseniz diğer aracın masrafıda size yazılır. Tabi bunu alacağınız aracı gün gelip satacağınız zaman insanlara anlatmakta ayrı dert.

üstadım demekki hiçbir sistem tam işlemiyor hatalı tarafa diğer tarafın masrafıda yazılıyor konusu bir kaç kez kulağıma gelmişti demekki tramer veya diğer sorgulamaların hiçbiri tam net değil tali yoldan ana yola çıkmaya çalışan bir araç kazaya sebebiyet verdi bir süre önce hatalı araç hariç(çizik dahi yok) diğer iki araçta hatırı sayılır bir masraf var aracı bir daha görürsem plakasını alıp sorgulama yapıcam bakalım sistem de sonuç ney?

• arkadaşlar iyi günler 80.000de 2006 model nissan almera almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz birde 80.000binde olması sebebi ile acaba km de düşme falan yapılmışmıdır teşekkürler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: gao777

arkadaşlar iyi günler 80.000de 2006 model nissan almera almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz birde 80.000binde olması sebebi ile acaba km de düşme falan yapılmışmıdır teşekkürler şimdiden

Hocam araci gormeden yorum yapmak olmaz iyi bir usta plakayi sms ile konrol ve nissan servisinde expertiz yaptirabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.