Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (484. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha doğrusu androide uyumlu bir obd cihazı lazım tavsiyeniz ne olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

quote:

Orijinalden alıntı: samsun

quote:

Orijinalden alıntı: samsun

Beyin aracıma takılarak incelendi,akım zayıf geliyormuş 1.ateşleme bobinine.Beyin ile bobin soketi arasındaki kablo sağlam gözüküyor.Beyin tekrar söküldü inceleniyor.Beyin üzerinde bugün yoğunlaştılar.Sonuçları sizinle paylaşacağım.

2001 Almera A/T 114 bg.

Pazartesi aracımı aldım.Beyinde olan bir sorun varmış.2 gün uğraştılar ve sorun giderildi.Aracımın çalışması ve performansı daha iyi oldu.Oluşan diğer arızalarda silindi.450 TL ücret ödedim.Ustaların eline sağlık.

2001 Almera 114 bg/otomatik.

Geçmiş olsun arkadaşım, acaba beyin tamiratını yaptırmadan önce aracında başka ne gibi arızalar yaşanmıştı beyni etkileyen, etkileyebilecek vs.

Arızaları bilemiyeceğim.Mekanik bakım işi yapan arkadaşım ilgilendi araç ile.Cihazda sadece 1. ateşlemeye akım gelmediğini söyledi.Ben fazla ilgilenemedim.Ayrıntılı bilgiyi beyni onaran arkadaş ile görüşünce yazarım.

• Selam arkadaslar Bende Almera2.2 dci kullanicisi olarak araniza katildim.. Bi haftadan beri bu arabayi kullaniyorum.. Chip taktirmak istiyorum bunun bu arabaya bir zarari olurmu tecrube edenler varmi aranizda? Yaklasik 6 litre yaktigini biliyorum chip takildiginda yüzde yirmi daha az akaryakit tukettigini yaziyor Bu ne kadar dogru? Arabaya zarar vermek istiyorum.. Saygilar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurxyz

merhabalar,

andorid telefonuma obd2 yazılımı yüklemek istiyorum. nerden satın alınabilir ya da bulabilirim

Android tabanli cihazlarda torque programi iyi is goruyor. ELM327 cihaziyla beraber cok kullanisli olur. Bende uzun ugraslar sonucu iphone'a gerekli programlari kurup bluetooth'lu ELM327 cihazini calistirdim ariza kodunu okuyup kendim siliyorum. Normalde iphone bluetooth araciligiyla baglanamiyor cihaza wifi'li olmasi lazim oda turkiyede yok. Fakat android tabanli cihazlarda torque programi ve ELM327 bicilmis kaftan. Selamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nette dolaşırken bir modifiye sitesinde almera icin tampon uzatmaları buldum.Benim acıkcası hosuma gıtmedı ama hosuna gıdıpte faydalanmak ıstıyenler olabılır

Orjinal Site Link:http://www.fiftytuning.net/#616/1/

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• Bayramdan sonra inşallah bu almera alma işini bitireceğim, bakındığım yeter artık, rüyamda pazarlık eder oldum, daha fazla uzatmayı düşünmüyorum.

Ankarada detaylı ekspertiz yaptırmak istesem nerede yaptırabilirim? Yetkili servislerin ekspertizleri bağlayıcı mıdır? Örneğin değişeni yok diyen bir rapor verdiler ama sonradan değişeni olduğu ortaya çıktı, sorumlu tutulabilirler mi?

Ankarada ekspertiz yaptıracak bir yer lazım, yaptıran yada bilen almeracıların yardımını bekliyorum
  • herkese selamlar, eski üyelere ve yeni üyelere tabii. inşallah herkes iyidir. herkesin bayramını kutlamak istedim. hayırlı bayramlar dilerim. volverin hocam nasılsın hala buralardasın sevindim valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son3R_39

Nette dolaşırken bir modifiye sitesinde almera icin tampon uzatmaları buldum.Benim acıkcası hosuma gıtmedı ama hosuna gıdıpte faydalanmak ıstıyenler olabılır

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Bir Arabaya bu kadar çirkin ön ve arka tampon eklerini nasıl takarlar.. yapan ustanın nasıl içine sindi ve neden söylemedi, olmadı bunlar diye.. bu nasıl bir zevksizlik..

• quote:

Orijinalden alıntı: jaqa1903

quote:

Nette dolaşırken bir modifiye sitesinde almera icin tampon uzatmaları buldum.Benim acıkcası hosuma gıtmedı ama hosuna gıdıpte faydalanmak ıstıyenler olabılır

Bir Arabaya bu kadar çirkin ön ve arka tampon eklerini nasıl takarlar.. yapan ustanın nasıl içine sindi ve neden söylemedi, olmadı bunlar diye.. bu nasıl bir zevksizlik..

Haklısın ..

• herkese iyi bayramlar arkadaşlar.
    iyi bir bayram geçirmek vede arabalarımızla kazasız belasız gezmek nasip etsin..
  • Hepimizin bayramı mübarek olsun.

İyi bayramlar Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perfocan -- 19 Ağustos 2012; 0:45:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymantalya

Aksam akşam araca ford connect araç park yerinde park ederken benim araca çarptı adam yaşlı neyse yaparız dedi de sinirlerim gerilmedi valla.
    neyse resimleri paylaşıyorum arkadaşlar şunu öğrenmiş oldum bizim araçlarda önden darbe aldığında baya bir esneme oluyor.
    darbe sayesinde tampon alt taraflarındaki iki adaet parça eğildi ön taraf biraz eğimi bozuldu serviste sabahtan görüştük bayramdan sonra tampon tamirati ile çıkacağız.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Geçmis olsun kardeşim.. Şimdi gördùm

• Tüm almeracı abi ve arkadaşların Ramazan bayramını kutlarım, sevdikleriniz ve ailenizle beraber güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle..
  • cümleten bayramınız mubarek olsun arkadaşlar.
  • Ramazan bayraminizin saglik ve huzurla gecmesi dileklerimle nice saglikli bayramlara. Buyuklerin ellerinden kucuklerin gozlerinden operim. Selam ve dua ile.

• 640 TL öneririm şu an da kayserideyim 400 km yol yaptın gayet iyi
  • Tüm Almeracı arkadaşların Ramazan Bayramı kutlu olsun. Almeraları ile birlikte nice bayramlara...
  • quote:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Resimlerden de anlaşılacağı üzere elin Japonu lazım gelen her şeyi koymuş Almera'nın üstüne. Gayrı ne yapsan bas bas bağırıyor " ben fazlayım " diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

Bayramdan sonra inşallah bu almera alma işini bitireceğim, bakındığım yeter artık, rüyamda pazarlık eder oldum, daha fazla uzatmayı düşünmüyorum.

Ankarada detaylı ekspertiz yaptırmak istesem nerede yaptırabilirim? Yetkili servislerin ekspertizleri bağlayıcı mıdır? Örneğin değişeni yok diyen bir rapor verdiler ama sonradan değişeni olduğu ortaya çıktı, sorumlu tutulabilirler mi?

Ankarada ekspertiz yaptıracak bir yer lazım, yaptıran yada bilen almeracıların yardımını bekliyorum

İskitlerde Samsun yolu üzerinde (Turgut Özal Bulvarı) lastikçilerin orada Computest adlı bir yer var. Sanırım işini görür.
  • GÜNÜN SORUSU: Gerektiğinde (500 tl. masrafı göze alarak) uçabilen Japon harikası hangisidir?

CEVAP : Nissan Almera :)

AÇIKLAMA:

Almera Artıları-Eksileri MADDE 23-Şaseleri darbe emicidir, dört taraftan 5 cm kızaklıdır darbe basıncını emmek için, hemen eğilmez, bükülmez. Kaza sonrası rahatlıkla şaseler, şase düzeltme cihazında zincirle çekilip düzeltilir ve rot-balans ayarı ilk günkü haline gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altanates -- 21 Ağustos 2012; 17:50:12 >
  • 
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.