Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (482. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 480481482483484
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyin aracıma takılarak incelendi,akım zayıf geliyormuş 1.ateşleme bobinine.Beyin ile bobin soketi arasındaki kablo sağlam gözüküyor.Beyin tekrar söküldü inceleniyor.Beyin üzerinde bugün yoğunlaştılar.Sonuçları sizinle paylaşacağım.

2001 Almera A/T 114 bg.
  • sonunda arka amortisörlerimi değiştirdim. nissan yetkili servisten tanesi 134 liraya aldım. şimdiye kadar almeraya değilde sanki faytona biniyormuşum.
    babamda 2011 toyota var ve suanda almeram onun kadar sessiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataymurat001 -- 12 Ağustos 2012; 1:31:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataymurat001

sonunda arka amortisörlerimi değiştirdim. nissan yetkili servisten tanesi 134 liraya aldım. şimdiye kadar almeraya değilde sanki faytona biniyormuşum.

hayırlı olsun,Yekili serviste toplam kaça maloldu acaba işçilik felan dahil.
  • Benim almera çukurları aynen hissettiriyor sanki amortisör hiç yok bana almera böyle demişlerdi acababende amortisöreleri değiştirsem konfor artarmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Orijinalden alıntı: ccengiz001
    üstadım ben sadece otomatik vites bakımından karşılaştırma istemiştim. malum 2001 modelden sonralarında otomatik vites karşıma çıkmadı hiç o yüzden de otomatik viteslerde soru işareti oluştu bende

O modellerdeki otomatik şanzıman da sorunsuzdur. Fakat bir sorun çıkması durumunda, çıkma parça bulunamaması ve yedek parçanın servisten alınmak zorunda kalınması nedeniyle, tamiratı Honda'nınkinden pahalıya mal olur.

Ek olarak; ikinci elde otomatik şanzıman her zaman risklidir. Nasıl kullanılacağını bilmeyen ve yağ değişimlerini aksatan bir kullanıcının elinde her otomatik şanzıman yıpranır.

ilgine teşekkür ederim saolun.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Mersin'de yaşayan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum,
    hergün işe gidip gelirken 3. Cevreyolunu kullanıyorum,Mersinden Mezitliye doğru giderken sabahları üniversite tarafında 3. cevreyolu bitmeden son ışığın oralarda Hız ibrem takılı kalıyor ve 3.cevreyolu bitişinde sola dönerken düzeliyor.
    Son bir kaç haftadır özellikle dikkat ettim istisnasız o yoldan her geçişimde bu olay oluyor,2.cevre yolundan gelirsem olmuyor ama 3. cevre yolunda bahsettiğim bölgede mutlaka oluyor.Mersin'deki arkadaşlar bahsettiğim yoldan geçerseniz dikkat edermisiniz? sizde de böyle bir şey oluyormu?Arabadamı bir sorun var acaba?
  • nasıl yani senin dediğin yer üniversite yurtlarına varmadan önceki yerdemi??
  • Arefe günü Allah izin verirse Kayseriye gidicem bayramı orada geçirecem.Öncelikle bir kaç sorum olacak.Arabamda aırbag ışığı yanıyor uzun yolda bir sorun çıkmaz demi söndüremedimde.Serviste çok pahalı ve bu almerayla ilk uzun yolum olacak uzun yol tavsiyelerinizide alabilirmiyim.
  • Üniversite yurtları dediğiniz yer tam olarak neresi çıkaramadım ama benim bahsettiğim yer,Şuan Tıp fakültesi Hastanesi inşaatının oldugu yer,olimpik yüzme havuzu ve bir kaç daha inş. var bildigim kadarı ile otoban bağlantısı olacak 3.cevre yolunun bittiği yerdeki dönüş üst taraftan.
  • Merhabalar
    Yeni ve ilk defa Nissan kullanıcısı olarak aranıza Çanakkale den katılıyorum. Tamamen bana yabancı olan bir araç umarım sorunsuzca mutlu bir beraberliğimiz olur Nissan ımızla.:)))
    Ayrıca LPG taktırmayı düşünüyorum umarım sorun çıkartmaz.
    Bu arada sitedeki tecrübeli Nissan kullanıcıları arkadaşların zaman zaman bilgilerine başvurabilirm umarım şimdiden yardım ve görüşleri için teşekkür ederim.
    Forumu zaman oldukça baştan okumaya çalışıyorum.
    Herkese iyi günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xfenk

quote:

sonunda arka amortisörlerimi değiştirdim. nissan yetkili servisten tanesi 134 liraya aldım. şimdiye kadar almeraya değilde sanki faytona biniyormuşum.

2 arka amortisör 134*2=268 tl
    50 tl montaja verdim tamirciye 268+50=318tl bana maloldu.

• teşekkür ederim
  • kontrol etmekte fayda var, koltuk altındaki montaj soketlerinden de yapabiliyor.. bendede o sorun var. bizim araçta airbag ışığını ist-ümraniye sanayideki 4-5 yerde söndüremedik. bilgisayar programlarında, 2006 modelde airbag gözükmüyor. illa servise gidilecek sanırım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xfenk

quote:

2 arka amortisör 134*2=268 tl
    50 tl montaja verdim tamirciye 268+50=318tl bana maloldu.

2 arka amortisöre 268 tl çok uçuk rakam.. sonuçta aracın orjinal amortisörleri MONROE marka ve piyasada arkaların tanesi 60-70, önler 100-120 arası.. ben geçen sene 4 amortisörüde yeniledim.. yarın sabah eibach prokit yay ve amortisörleri komple değişmeyi düşünüyorum.. yalnız yazdığınız fiyat bana çok uçuk geldi...

• elimde 2006 almera için, önleri 6 cm, arkaları 4 cm soğuk preslenmiş orjinal helezon yaylar mevcuttur. ayrıca 2006 aracımda kullandığım 3.5 cmlik vogtland spor yaylarımda satılıktır... ilgilenenler için, orjinaller ve sporlar 200 tl.
  • Arkadaşlar nette dolaşırken buldum belki birinin işine yarar,Almera için Elektrik devre şemaları felan içinde baya birşeyler var

indir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsun

Beyin aracıma takılarak incelendi,akım zayıf geliyormuş 1.ateşleme bobinine.Beyin ile bobin soketi arasındaki kablo sağlam gözüküyor.Beyin tekrar söküldü inceleniyor.Beyin üzerinde bugün yoğunlaştılar.Sonuçları sizinle paylaşacağım.

2001 Almera A/T 114 bg.

Pazartesi aracımı aldım.Beyinde olan bir sorun varmış.2 gün uğraştılar ve sorun giderildi.Aracımın çalışması ve performansı daha iyi oldu.Oluşan diğer arızalarda silindi.450 TL ücret ödedim.Ustaların eline sağlık.

2001 Almera 114 bg/otomatik.
  • Arkadaşlar Selam ;

Herkese hayırlı ramazanlar , iş yoğunlu yüzünden uzak kalıyorum forumdan :(

Şimdiden ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım..

Almera ilanlarına bakarken aşağıdaki ilan dikkatimi çekti.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-146-000-km-bakimlari-yeni-yapilmis-masrafsiz-94032198/detay

aracı yerden yere vurmuş eleman deli oldumm..

siz ne dersiniz ???

• quote:

Orijinalden alıntı: expert_mcse

Arkadaşlar Selam ;

Herkese hayırlı ramazanlar , iş yoğunlu yüzünden uzak kalıyorum forumdan :(

Şimdiden ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım..

Almera ilanlarına bakarken aşağıdaki ilan dikkatimi çekti.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-146-000-km-bakimlari-yeni-yapilmis-masrafsiz-94032198/detay

aracı yerden yere vurmuş eleman deli oldumm..

siz ne dersiniz ???

2.500 milyar agar gelmiş :) milletin 60.000 deki almeralarına laf atıyo Herro 15e alaymişsiniz

zincirin değişimi zaten 150.000 km dıye blıyorum.150.000 den once uzama genlsme yaptysa 97 oktan benzin kullanmaktan olur bunada kullanıcı hatası dıyebılırız.olmasa bıle araba 147.000 de olmus zaten zamanı gelmiş.

o km de bir aracın ön takım salıncak debriyaj degişimi zaten normal.milletin 60.000 deki almeralarınla nasıl bır tutarsın kendını bir tutmayıda bırakın ustun goruyor 15.000 e 60 binde almera alıp 5 bın tl masaf yapıp anca onun aracına yetısebılıyoruz Tam Bilirkişi ya

• Arkadaşlar benim almera 127000 oldu bu arabaların triger zinciri ne zaman değişecek servis hiç değişmez diyor ama ben anlayamadım. 200000 civarı değişmelimi şimdi durduk yere değiştirmenin bir anlamı yoktur herhalde değilmi
  • 
Sayfa: önceki 480481482483484
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.