Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1393. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13911392139313941395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam problemin lpg kaynakli görünüyor. Iyi bir lpg ayari ile sorunu çözebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yanardağ

Araç gazdayken yapıyor
    Lpg iç ve dış filtreler değiştirin. Regülatör ve enjektörler temizleyin. Gaz ayarını kontrol edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abart egzoz kullanan var mı? Ben istiyorum fakat cok abartı istemiyorum. Rahatsız etmeyen Kulağa hoş gelen gazı kokleyince ses yapsın istiyorum. Daha önce Honda civic kullandım. Üzerinde öyle bir egzoz vardı cok hosuma gidiyordu. Markasını da bilmiyorum. Satınca üzüldüm. Hiç anladığım birşey degil. Taktırmadan önce sesi duyma gibi bir imkan da yok.

• TEK MARŞ SORUNU almera aldigim gunden bu yana 3 senedir hep tek marsta calisti yaz kis. ild defa uzun sure mars basmam gerekiyor calismiyor. sabah ta ayni motor isininca da ayni. benzinden dediler benzini komple bitirip yarim depo yeni koydum wurth enjektor temizleyici koydum ama ayni sorun devam ediyor. butun bakimladi yeni yapildi yine de sorun cozulmedi. siz ce neden olabilir 4 5 saniye mars basip calisiyor.

• metin_oktay1986 M kullanıcısına yanıt
    Benim de aynısı olmaya başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: mesud81

slmaleykum arkadaşlar.2001 model aracımı alalı daha 1,5 ay olmadı bazı sorunlar yasıyorum.Ruhsatı alamadım.Sebebi ise muayenede camlar filmli olduğu için hafif kusurlu geçmiş ve git cam filmlerini sök muayeneciye göster sistemden düzelsin dediler.Neyse gittim ama muayeneci ben böle işlem yapmam komple yeenidem muayene olman lazım dedi.daha 6 ay var bitmesine.1 haftadır git gel uğrasıyorum.Neyse yarın komple muayene yaptıracağım.

Birde arabadan ses gelmeye başladı 2 ustaya göstersim şanzımandan geliyor dedi.Yolda giderken tak tak ses yapıyor galiba bilya falan dagıttı geri vitese geçerken bazen hiç geçmiyo bi iki zorluyorum öle geçiyo diger vites geçişlerinde sorun yok sadece araç 20km hızla giderken 1. vitese geçişler zor mu olur usya öle söledi sizdede öle mi? şanzıman tamiri yaptıran varmı hiç tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi verirseniz sevinirim selametle..
    Sizin araç düz vites mi otomatik mi?

• Arkadaşlar 2001 almera düz vites aracımda şimdiye kadar yaşadığım tek sıkıntı şu; araba geri vitese atınca zor geçiyor. Bazen bu sorunu 1.vitese atmaya çalışırken de yaşıyorum ama çok fazla değil. Ben bu sorunları geçen yıl bu zamanlarda orijinal AISIN marka baskı balata taktırdıktan sonra yaşamaya başladım. Üstelik sırf keyfi olarak hiç bir sorunum yokken üzerindeki VALEO baskı balatayı söktürüp bu AISIN'ı taktırdım, rulmanının NFK marka olmasına da çok dikkat ettim. Acaba baskı balata değiştirmeden şanzuman yağı değişir mi? Değişirse faydası olur mu?
  • Selam aleyküm bende de 2006 model düz vites nissan almera tekna modeli var geri vitese geçerken bende zorlanıyorum genelde önce 1. Ya da 3. Vitese attıktan sonra deniyorum o zaman geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: metin_oktay1986

TEK MARŞ SORUNU almera aldigim gunden bu yana 3 senedir hep tek marsta calisti yaz kis. ild defa uzun sure mars basmam gerekiyor calismiyor. sabah ta ayni motor isininca da ayni. benzinden dediler benzini komple bitirip yarim depo yeni koydum wurth enjektor temizleyici koydum ama ayni sorun devam ediyor. butun bakimladi yeni yapildi yine de sorun cozulmedi. siz ce neden olabilir 4 5 saniye mars basip calisiyor.
    Masrafı 10tl.

Benzin pompası oring değiştirilecek sadece

• quote:

TEK MARŞ SORUNU almera aldigim gunden bu yana 3 senedir hep tek marsta calisti yaz kis. ild defa uzun sure mars basmam gerekiyor calismiyor. sabah ta ayni motor isininca da ayni. benzinden dediler benzini komple bitirip yarim depo yeni koydum wurth enjektor temizleyici koydum ama ayni sorun devam ediyor. butun bakimladi yeni yapildi yine de sorun cozulmedi. siz ce neden olabilir 4 5 saniye mars basip calisiyor.
    Metin bey aynı sorun bende de vardı bir iki sayfa öncesinde yazdım ARISOYSFOT un dediği gibi sadece 1 tl lik bir o ring değiştirmeniz gerekiyor benzin pompasını söküp oring i değiştireceksiniz. bir iki sayfa öncesini okuyun çözümü bulacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_aliko

Selamlar

Nissan Almera kullanıcısıyım ben de ancak hem ilk arabam olması nedeniyle hem de benden öncekinin hor kullanması sebebiyle bazı sorunlar yaşıyorum;

Kapı kolları soyulmuş ve vites topuzu sararmış vaziyette. Bu başlıkta topuzu zımparalayıp boyayanları gördüm, acaba kapı kollarının o soyulmasına da bir şey yapılabilir mi?

Arabam birara bir arıza vermeye başladı; 2500-3000 deviri geçmiyordu arızaya geçtiğinde arabayı kapatıp açınca düzeliyordu. Ustaya gittim gaz kelebeğine biraz bakım yaptı ve sorun ondan sonra 1-2 defao ldu sadece artık olmuyor, kelebeği değiştirmek gerekir mi?

Bir süredir 2. viteste baya çekiş kaybı yaşıyorum, genelde 1. vitese düşmem gerekiyor bununla ilgili arabanın neresine baktırmak lazım?

Aabanın amortisörleri bithap vaziyette, değiştirmek istiyorum ne kadara patlar ankarada nerde yaptırmak lazım öneriniz var mı? Hatta genel olarak ankarada nissan almeradan iyi anlayan bir usta önerebilir misiniz ahlaklı?

Kullanılan yapla ilgili 10-40 5-40 tartışması olmuş. benim arabam yağ eksiltiyor bunun sebebi kullanılan yağ olabilir mi yoksa arabanın kendi suçu mu?

Son olarka arabanın hoporleri değiştirmek istiyorum ama oval değil ille yuvarlaklardan mı almam gerekiyor?

Teşekkürler.
    Buna cevap yazabilirseniz çok sevinirim.

• mc_aliko M kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle merhabalar

Bahsettiğiniz sorunlarla ilgili benden daha tecrübeli arkadaşlar var, ve sanırım benim aracın makyajlı kasası sizdeki, o yüzden o konuda yorum yapmayayım.

Ancak Ankara'da usta talebiniz için reklam olmaması adına DM atıyorum, gelen kutunuzu kontrol ediniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronk-x

Hocam öncelikle merhabalar

Bahsettiğiniz sorunlarla ilgili benden daha tecrübeli arkadaşlar var, ve sanırım benim aracın makyajlı kasası sizdeki, o yüzden o konuda yorum yapmayayım.

Ancak Ankara'da usta talebiniz için reklam olmaması adına DM atıyorum, gelen kutunuzu kontrol ediniz.
    Uzuuunca mesaj yazdım ama mesaj sisteminde bir sorun var heralde, tüm yazdıklarım gitti.

Mecbur burdan yazıyorum, özet olacak; Ankara Şaşmaz'da Yağmur Oto var, Mustafa usta gerçekten Nissan'ın dilinden iyi anlıyor. Zamanında benim başka ustacıklarla(!) aylarca uğraşıp 2500 liraya çözemediğim sorunu 5 dakikada çözmesiyle birlikte tanıştık. Fiyatları ne ucuz ne pahalı, işinin hakkını alıyor diyebilirim. Yanında bir usta çalıştırıyor o da işinden anlayan güzel bir insan. Takdir sizin, sadece tavsiye olunur

• kronk-x kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Benim araçtada kapı kolu kırılmıştı. aşağıdaki ürünü aldım. El beceriniz varsa kenidinizde takabilirsiniz. Orjinalini bulmanız anca çıkama parça oluyor. kolu takarken tırnaklar tam yerine gelmiyor onun için biraz yapıştırıcı yada silikon kullanabilirsin.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-nissan-almera-kapi-kolu-ic-sag-2000-2007-467833037/detay

Ankarada usta tavisyem yağmur oto Mustafa usta ne ucuz ne pahalı işinin ehli bir usta tavsiye ederim.

• Cok tesekkur ederim yardimci oldugunuz icin.

• Sa. Arkadaşlar araba stop etmeye başladı. Ustaya götürdüm rolanti motoru bozuk dedi. Ben onu değiştireli daha 1,5 sene oldu. Orjinal bosh taktırmıştım. Gazcıya başka birşey için gitmiştim o da subap ayarı yapılacak dedi. Açıkcası düzgün bir usta bulmak çok zor. Subap ayarı yapmak için üst kapak açılacak yaparken arabayı daha da bozarlar diye korkuyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

https://forum.donanimhaber.com/nissan-almera-klubu--38276990-1384

(forumda 1384. sayfada )

kardeşim bu linkte çözümün anlatımı mavcut. inceleyebilirsen kendin halledrsin. paralar cepte kalır :)

• Merhaba. Küçük bir kaza yaptım ve sol arka farın dış koruma şeffaf camı kırıldı. Yere düşen eksik parçayı da bulamadım. Bu nasıl bir çalışma ile halloluyor? Komple farın değişmesi şart mı?
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defansagelsenizelan -- 4 Ağustos 2018; 14:11:58 >
  • emre6720 kullanıcısına yanıt
    Ayni sorunu uzun sure yaşadım. Eğer gazda da benzinde de yapıyorsa ve ateşleme sisteminiz de sağlamsa sorun %90 hava akismetrede. Bosch orjinali 400 civarı. Ben dediğim gibi bu sorunla çok uğraştım değiştirmediğim parça kalmadı en son bunda çözüldü.

• defansagelsenizelan D kullanıcısına yanıt
    Komple değişmesi maliyetli. Stopcular var bu işi yapan. Dış cami baştan yapıyorlar sadece. Fiyatlar da oldukça makul kalıyor stop değişimine oranla. Eğer ankaradaysaniz şaşmazda 2002 Stop var. Ben oraya yaptırmıştım 1-2 sene önce 100 lira gibi bisey verdim diger sağlam stopumun da parlatilmasi dahil

• 
Sayfa: önceki 13911392139313941395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.