Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1373. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13711372137313741375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler hocam, telefonuna bakayım google'dan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 3 saat içinde izmirden niğdeye yola çıkıyorum kazasız belasız bi yol olması dileği ile :) yakıt tüketimini yazarım yarın buraya değerlere bakıp yorumlarsanız sevinirim

ARISOYSOFT umarım niğdedesindir :) pazar gününe kadar oradayım geri dönüş yapıcam sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuz*han

Merhaba arkadaşlar. Dün kış lastiği takılırken bijon kırıldı. Yeni bir bijon almak istiyorum. 2005 Almera Tekna için bijon ölçüsü aşağıdaki gibi mi? Tam emin olamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Kalınlık/Kuvvet [mm] : 16

İç dişli [mm] : M 12 x 1,25

Kalite/Derece : 6

Anahtar ağzı : 21

Civata başı /somun profili : dıştan altıgen

Üst yüzey : çinko kaplı

Montaj tarafı : Ön aks

Montaj tarafı : Arka aks

Ağırlık [kg] : 0,021

kardeşim benimde kırılmıştı sanayide en basit anlatımıyla "nissan primera- almera saplaması" tabiriyle sorunca saplama ve somunu birlikte olacak şekilde veriyorlar.

bilmen gereken kritik bilgi yiv ölçüsünün 1,25 olduğudur.

hangi ildesin bilmiyorum ama yerine göre fiyat 5 ila 10 lira/adet arasıdır. 5 liraya bulursan fazladan al. ileride yine kırılacak.

not: havalı sökme aletleri ile kesinlikle sökme takma yapma. yaptırma. genelde ayarları yüksek oluyor ve kırıyorlar.

• FD216 F kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, cevabınız için çok teşekkür ederim. Malatya'dayım. Daha önce de yaz lastiği takılırken kırıldı özel Nissan servisinde 2 bijon değişimine 100tl verdim. Şimdi de bir bijon değişimi için 70tl istiyorlar. İşçilik dahil bu kadar fiyat istemeleri bana biraz fazla geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuz*han

Merhabalar, cevabınız için çok teşekkür ederim. Malatya'dayım. Daha önce de yaz lastiği takılırken kırıldı özel Nissan servisinde 2 bijon değişimine 100tl verdim. Şimdi de bir bijon değişimi için 70tl istiyorlar. İşçilik dahil bu kadar fiyat istemeleri bana biraz fazla geldi.

kardeşim bi söz der ki 'havada uçan sinekten çok yerde inek vardır' bazı ustalar müşterileri inek gibi görürler. sağmak isterler.

ben bi iş yaptıracağımda en az üç yere sorarım. en ucuz fiyat veren, eli yüzü ve dükkanı düzgün, içime sinen esnafa yaptırırım. bence sende böyle yap. lütfen inek olmayalım :)

saplama değişimide kaliper ve disk sökülecek. açmışken bir veya iki kırık farketmezki. kırık saplamaya önden vurarak arkaya düşürecen. yenisini takacan. zor ve vakit alan bi iş değil. bence işin hakkı 20 lira. hadi 30 olsun.

alet olsa kendinde yaparsın. aynı şehirde olsaydık beraber değiştirirdik.

• FD216 F kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, ne diyeyim. Üç dört yere sordum uygun bijon bulamadım. Yola çıkacağımız için de mecburen değiştirdim. Şimdi de 1 bijon için 60-70 tl fiyat çıkarınca kendim alıp bir ustaya 20 lira verip değiştirteyim diye düşündüm.

• Oğuzhan kardeşim bende malatya'da bijon taktırdım işçilik dahil 10 tl istedi. sanayide 7. caddede Garanti Oto Sinan
  • evet niğdeye gelmiş bulunmaktayım 2 sefer yazmam kalabalık olucak ama unuturum geç yazarım diye gaz giderimi yazayım dedim detay olarak sağlıklı olur belki birazda kendi yorumlarınız olursa sevinirim

1 depo p.ofisi tamlamıştım net fiyat verimiyorum full depo. 315 km ortalama hız 120-130

izmir den yola çıkıp torbalı yol çalışması yavaşlama uşakda bi merkeze inip çarşı 5 10 dk dolaşmak afyon cumhuriyet dinlenme tesisleri durmak ardından gaz aldım afyonu 30 km geçince tahmini

2. depo full kadoil 119,56 tl 40,530 lt gaz ile 350 km yol yaptım ortalama hız 140-150

konyada merkezine bi 15 dk girdik çıktık durmaksızın yolumuza devam ettik

3.gaz 30 tl aldım niğdeye 100 km kalmıştı 130 km yol yaptım

bukadar ARISOYSOFT un bilgilerini pür dikkat dinlemekteyim umuyorum alabildiğim kadar beynime kazınır :)
    izmir dönüşü de yazıcam sizin değerlerinizide yazarsanız nekadar çok yaktığını lpg de daha iyi analiz edebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: piyd35

evet niğdeye gelmiş bulunmaktayım 2 sefer yazmam kalabalık olucak ama unuturum geç yazarım diye gaz giderimi yazayım dedim detay olarak sağlıklı olur belki birazda kendi yorumlarınız olursa sevinirim

1 depo p.ofisi tamlamıştım net fiyat verimiyorum full depo. 315 km ortalama hız 120-130

izmir den yola çıkıp torbalı yol çalışması yavaşlama uşakda bi merkeze inip çarşı 5 10 dk dolaşmak afyon cumhuriyet dinlenme tesisleri durmak ardından gaz aldım afyonu 30 km geçince tahmini

2. depo full kadoil 119,56 tl 40,530 lt gaz ile 350 km yol yaptım ortalama hız 140-150

bukadar ARISOYSOFT un bilgilerini pür dikkat dinlemekteyim umuyorum alabildiğim kadar beynime kazınır :)
    izmir dönüşü de yazıcam sizin değerlerinizide yazarsanız nekadar çok yaktığını lpg de daha iyi analiz edebilirim

Niğde dönüşü deponuzu Güvenalgaz'dan fulleyin hocam. Ben oranın gazından inanılmaz memnun kalıyorum. Ayrıca Cuma ve Cumartesi günleri halk günü kapsamında normalden 10 kuruş daha ucuza satıyorlar. Zaten gazları Niğde'deki en ucuz gaz ve çok kaliteli. Zaten dönüş yolunuz üzerinde kalıyor.
    https://www.google.com.tr/maps/place/TP+petrol+istasyonu/@37.9365779,34.6099276,19.5z/data=!4m5!3m4!1s0x1529dc32eb16ade3:0xa49b3646417820a0!8m2!3d37.9365353!4d34.6096922?hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defansagelsenizelan -- 1 Aralık 2017; 10:11:29 >

• aynen bende oradan almayı düşünüyorum bugün ve yarınsa yarına ertelerim almak için siz niğdede mi yaşıyorsunuz izmir konak mı niğdede iseniz de görüşelim burda iken izmirde de görüşelim dönünce :=)
  • quote:

Orijinalden alıntı: defansagelsenizelan

quote:

evet niğdeye gelmiş bulunmaktayım 2 sefer yazmam kalabalık olucak ama unuturum geç yazarım diye gaz giderimi yazayım dedim detay olarak sağlıklı olur belki birazda kendi yorumlarınız olursa sevinirim

Niğde dönüşü deponuzu Güvenalgaz'dan fulleyin hocam. Ben oranın gazından inanılmaz memnun kalıyorum. Ayrıca Cuma ve Cumartesi günleri halk günü kapsamında normalden 10 kuruş daha ucuza satıyorlar. Zaten gazları Niğde'deki en ucuz gaz ve çok kaliteli. Zaten dönüş yolunuz üzerinde kalıyor.
    https://www.google.com.tr/maps/place/TP+petrol+istasyonu/@37.9365779,34.6099276,19.5z/data=!4m5!3m4!1s0x1529dc32eb16ade3:0xa49b3646417820a0!8m2!3d37.9365353!4d34.6096922?hl=tr

Merak etme şuan @piyd35 yanımda. Niğdenin güneşinin tadını çıkarıyoz. Çarşamba günü ata sanayi Opet 2.82tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufcagri23

Oğuzhan kardeşim bende malatya'da bijon taktırdım işçilik dahil 10 tl istedi. sanayide 7. caddede Garanti Oto Sinan

Eyvallah hocam çok teşekkür ederim, sağolun.

• 2 full depo ile 350 km total 700 km yaptım diyebiliriz ortalama hız 140 niğde izmir demekki 36 litre ile bunlar olucak yakında arısoysoft dan aldığım bilgilerle azalıcak yakıt tüketimi ve performans yükselmesi olucak :)
  • quote:

2 full depo ile 350 km total 700 km yaptım diyebiliriz ortalama hız 140 niğde izmir demekki 36 litre ile bunlar olucak yakında arısoysoft dan aldığım bilgilerle azalıcak yakıt tüketimi ve performans yükselmesi olucak :)

Sen hepsinden önce Motor Taşıyıcının eksik vidasını tamamla. Böyle kullanmak sakat.

Sonra motoru dikiz aynasından arkanda giderken görürsün.

• pazartesi başlıyorum hepsini yapmaya porçözde tamamdır :) okadar yol yapınca yapmadıysa görmem diye düşünüyorum açıkcası o motoru :) notlarımla başlıyorum
  • Herkese merhaba iyi hafta sonları. 2006 almera tekna kullanıcısıyım. Bir kaç sorum olacaktı.

1)Öncelikle ilk marşı geç alıyor. Yakıt pompasındaki ve basınç regülatöründeki conta (oring) değişmesi gerek diye duydum. Bu contalara nasıl ulaşabilirim. Bir ölçü veya stok numarası var mıdır. Kendim yapmak istiyorum.

2) yağ değişiminden sonra alttaki somundaki contanın değişmesi gerekli mi

3) düşük devirlerde silkeleme sorunum var. Gaz kelebeği temizliği ile geçer mi. Gaz kelebeği sönmeden temizlemek mümkün mü.

Çok teşekkür ederim şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet__88

Herkese merhaba iyi hafta sonları. 2006 almera tekna kullanıcısıyım. Bir kaç sorum olacaktı.

1)Öncelikle ilk marşı geç alıyor. Yakıt pompasındaki ve basınç regülatöründeki conta (oring) değişmesi gerek diye duydum. Bu contalara nasıl ulaşabilirim. Bir ölçü veya stok numarası var mıdır. Kendim yapmak istiyorum.

3) düşük devirlerde silkeleme sorunum var. Gaz kelebeği temizliği ile geçer mi. Gaz kelebeği sönmeden temizlemek mümkün mü.

1. Marşın geç alması dediğiniz gibi benzin pompasının basıncı ile alakalı olabilir. Oring contayı söküp takmak basit. Arka koltuğu kaldırın. Büyükce bir kapak göreceksiniz. Onun bir kanatcığı var. Çevirince kapak açılır. Benzin pompası sökümü basit. Birkaç vidadan ibaret. Yalnız o contayı bulmak mesele. @ispirizm arkadaş o contayı bulmuştu.

Ama bunun yanında kam mil sensörü ve zayıf ateşleme de sorun yapabilir.

2. Eğer vida sökülürken contaya zarar verilmediyse değişime gerek yok.

3. Gaz kelebeği de olabilir. Zincir esnemesi olabilir. Ateşleme zayıflığı olabilir. Bunu yerinde kontrol gerek.

Zincir esnemesi kendiniz kontrol edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Herkese merhaba iyi hafta sonları. 2006 almera tekna kullanıcısıyım. Bir kaç sorum olacaktı.

1. Marşın geç alması dediğiniz gibi benzin pompasının basıncı ile alakalı olabilir. Oring contayı söküp takmak basit. Arka koltuğu kaldırın. Büyükce bir kapak göreceksiniz. Onun bir kanatcığı var. Çevirince kapak açılır. Benzin pompası sökümü basit. Birkaç vidadan ibaret. Yalnız o contayı bulmak mesele. @ispirizm arkadaş o contayı bulmuştu.

3. Gaz kelebeği de olabilir. Zincir esnemesi olabilir. Ateşleme zayıflığı olabilir. Bunu yerinde kontrol gerek.

Benzin pompa sökümünden sonra şamandırayi siyah tırnaklarından kurtararak çıkarmak gerekiyor yoksa çekvalf çıkmıyor.

Şamandıra çıktıktan sonra çekvalfin alt ve üst tırnaklarından kurtarıp çekerseniz oringi görürsünüz zaten.

O çekvalf ile beraber sanayiye gidilip malzeme satan yerlerden oraya uygun oring alıp takılabilir.

İşlemi geriye sararak montaj yapılır geçmiş olsun..

• @ARISOFSOFT

Biz en son geçen hafta Gökalp arkadaşımızın pompa oringini değiştirirken bir değil iki tane oringi tam yuvaya sığdırdık.

Çokta iyi oldu şimdi gayet iyi marş aldığını söyledi.

Bende de daha sonra sıkıntı yaparsa çift oringe geçeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Çok tşk ederim. Ne zaman yaparsam yine sonuçları msj atacağım.

• 
Sayfa: önceki 13711372137313741375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.