Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.183
Cevap
201
Favori
1.716.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aykutbey80

Bana mı sattiniz acaba :D

Saka bi yana teşekkür ederim her türlü bilgi cok isime yarar, mesela bugün araci çalıştırınca kayıştan ses geldi sinir bozucu bir durum, 10 dakika civarı kullandiktan sonra kademeli olarak azaldı ve tamamen sustu ne olabilir bilgi olan bilgilendirirse sevinirim.

Kayışa su değdiyse yapar...

Birde kayış gevşekse yapar. Tabi kayış yıpranmamışsa. Yani kayış değişmesi gerekmiyorsa

Kayışın iç kısmına pudra dökün, sesi keser... ama yinede gevşekliğini kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 22 Temmuz 2017; 22:36:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Aracı 3 gun once yikamistim sudan değildir herlade, gerginligini kontrol ederim, insallah ufak bir sorundur :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstat Eline emeğine sağlık sıkılmadan film izler gibi izledim Ustayım diyen eline su dökemez Tüm Almera sahipleri adına teşekürler Almera ya verdiğin emekler için bu sorunu zincir gergi iticisini değiştirip çözenler var nediyosun bu konuda sağlıklımı sence

• quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk-81

Üstat Eline emeğine sağlık sıkılmadan film izler gibi izledim Ustayım diyen eline su dökemez Tüm Almera sahipleri adına teşekürler Almera ya verdiğin emekler için bu sorunu zincir gergi iticisini değiştirip çözenler var nediyosun bu konuda sağlıklımı sence

Neden Tüm yerine sadece zincir iticisi... bu zincir paletlere sürtmüyor mu. Bunlar aşınmıyor mu? Yaaa hani sökülmesi kolay bir yer olsa. Sadece itici değiştirilir. Sorun çözülmezse palette değiştirilir. Ama sökümü kolay değil. Açılmışken bir kere yapılmalı bence. Bu diğer parçalarda da aynı yapılmalı.

Benim düşüncem set halinde değiştirilmesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Orijinalden alıntı: zipkin79

Tatil boyunca 1960 km. yol yaptım ve yaklaşık 150 litre LPG tüketimi yaptım. Giderken 100 -120 hız ortalaması, gelirken ise 120-130 km. yer yer 150-160 hızlarda yaptım. yaklaşık olarak 1200 km. klima devamlı açıktı. Yakıt değerlerim bana iyi geldi ama sizinde görüşlerinizi almak istiyorum. Bu arada aracım 2005 Model Tekna Sedan, 198000 Km.

Söylediklerinize göre 100km de 7.7lt... değerler gayet iyi...

Yedekde buji, bobin ve Sensör oldu mu, Genel yolda kalınmaz...

Yalnız düz yolda birşey yok, rampada hız aşırı düşüyorsa... Triger Zincir Genleşme (esneme) kontrol edin... Kontrolü de basit...

Video da herşeyi anlattım...

Sökeceğiniz 11 adet vida ve 2 hortum ucundaki sekman... üst kapağı açınca egzantrik dişli arasındaki zinciri kontrol edin. Videoda ki gibi eğer esneme varsa, daha büyük masraf açmadan hemen değiştirin.

Benden uzman bir kişi olarak dostane bir tavsiye.

Viedonuzu izledim, triger zincirini kontrol etmeyi de düşündüm. o zaman size sorayım. üst kapağı açtık ve zincirimizi kontrol ettikten sonra kapatırken üst kapak contasını yenilemek gerekiyormu? Yada açtığımız gibi kapatabilirmiyiz. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zipkin79 -- 24 Temmuz 2017; 8:27:51 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Tatil boyunca 1960 km. yol yaptım ve yaklaşık 150 litre LPG tüketimi yaptım. Giderken 100 -120 hız ortalaması, gelirken ise 120-130 km. yer yer 150-160 hızlarda yaptım. yaklaşık olarak 1200 km. klima devamlı açıktı. Yakıt değerlerim bana iyi geldi ama sizinde görüşlerinizi almak istiyorum. Bu arada aracım 2005 Model Tekna Sedan, 198000 Km.

Söylediklerinize göre 100km de 7.7lt... değerler gayet iyi...

Yedekde buji, bobin ve Sensör oldu mu, Genel yolda kalınmaz...

Yalnız düz yolda birşey yok, rampada hız aşırı düşüyorsa... Triger Zincir Genleşme (esneme) kontrol edin... Kontrolü de basit...

Video da herşeyi anlattım...

Sökeceğiniz 11 adet vida ve 2 hortum ucundaki sekman... üst kapağı açınca egzantrik dişli arasındaki zinciri kontrol edin. Videoda ki gibi eğer esneme varsa, daha büyük masraf açmadan hemen değiştirin.

Benden uzman bir kişi olarak dostane bir tavsiye.

Viedonuzu izledim, triger zincirini kontrol etmeyi de düşündüm. o zaman size sorayım. üst kapağı açtık ve zincirimizi kontrol ettikten sonra kapatırken üst kapak contasını yenilemek gerekiyormu? Yada açtığımız gibi kapatabilirmiyiz. Saygılar...

Contayı yırtmadan çıkardıysanız, contayı yenilemeye gerek yok... aynı conta ile kapatabilirsiniz

Contayı yırtmadan çıkarmak için bıçak gibi bir metal ile kesmeden, yırtmadan sökebilirsiniz.

• Almera 2004 tekna sag on amatisor fiyatlari nedir 290 izmir buldum incesi varmis bide kalin 20milim tavsiye varmi ?

arısoy hocam almera sorunları sorulacak değil ya size değişiklik olsun.
    almeramı geçen hafta sattım. satmamdaki amaç sedan almera almaktı. istanbulda 36 bin km. temiz bulmuştum tam ben almadan başkasına nasip oldu. şimdi bakıyorum satılık almeraların hiç biri sattığım kadar temiz ve az kullanılmış değil.
    mitsubişi lancer düşündüğüm araba, attrage ve asx için ne dersiniz. asx biraz pahalı. aradığım özellikler az yakması çok yük alması ve uzun yolda rahat gidebilmesi, bir de mazda 3 hakkında ne dersiniz.çok temiz almera sedan yada primera bulsam alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykutbey80

Bana mı sattiniz acaba :D

Saka bi yana teşekkür ederim her türlü bilgi cok isime yarar, mesela bugün araci çalıştırınca kayıştan ses geldi sinir bozucu bir durum, 10 dakika civarı kullandiktan sonra kademeli olarak azaldı ve tamamen sustu ne olabilir bilgi olan bilgilendirirse sevinirim.

Direksiyon yağını kontrol edilmesi gerekir. Yağ eksikse o sesi yapar.

• piyd35 kullanıcısına yanıt
    Almeraci bir arkadaş ile görüşme yapayım. O benden eski almeraci olduğu için daha farklı tecrübelere sahip. Seninle de ona göre beraber bir buluşma yaparız, Aşık Veysel Rekreasyon Alanında olur muhtemelen...

• Tmmdir dun iki amatisor ve rotbasi degisti arisoy saolsun cok uygun bi fiyata arac alt takim istedigim gibi yakinda bi on kaput biyanicak bagajda degisim olursa arac sekle iyice girer :) tavsiye edilen hoporler varmi ?

• Yakıt tüketimim 7.7/100 km civarı olduğu için 2006 1.5 Tekna Almera aracım için lpg taktırmak istiyorum. Bursa'da iyi bir lpg ci olduğunu duyduğum Özer ustadan ufak bir bilgi aldım Atiker Odb (1500 lira) Gold ya da Grant (1700 lira) takabilirsin sorun çıkarmaz dedi. Bilirkişiler yardımcı olabilir mi hangi lpg'yi taktırmam uygun olur, bir de simit mi yoksa silindir mi avantajları dezavantajları neler? Yardım için şimdiden teşekkürler.
    Çok teşekkürler, AKÜ teşhisi tam isabet.
    Özel serviste kutup başını çıkarıp bir süre sonra takınca düzeldi.
    Yağ değişimi ve ufak tefek eksikleri de tamamlayıp seyahate cıkınca, teşekkür biraz geç oldu.
    Kusura bakmayın ARISOYSOFT.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doğayı koru

arısoy hocam almera sorunları sorulacak değil ya size değişiklik olsun.
    almeramı geçen hafta sattım. satmamdaki amaç sedan almera almaktı. istanbulda 36 bin km. temiz bulmuştum tam ben almadan başkasına nasip oldu. şimdi bakıyorum satılık almeraların hiç biri sattığım kadar temiz ve az kullanılmış değil.
    mitsubişi lancer düşündüğüm araba, attrage ve asx için ne dersiniz. asx biraz pahalı. aradığım özellikler az yakması çok yük alması ve uzun yolda rahat gidebilmesi, bir de mazda 3 hakkında ne dersiniz.çok temiz almera sedan yada primera bulsam alacağım.

İl dışında olduğum için yazılanlara bakamadım.

mitsubishi nissana göre çok sorunlu araç. şirkette L200 vardı. turbosunu bir türlü düzen tutturamadılar. en sonunda avis kiralamaya aracı verip ford ranger aldılar.

zaten aynı yıl üretilen aynı sınıf aracı yedek parça karşılaştırsanız fiyatları mitsubishi pahalıdır.

sonra 2015 asx yüklenicimizde vardı. aracın genişliği güzel. ama fiyatı özelliklerine göre çok pahalı geldi.

mazda sorunsuzluk olarak alınabilir bir araç ve sağlam. ama piyasası almera gibi. bilen hemen kapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: piyd35

Tmmdir dun iki amatisor ve rotbasi degisti arisoy saolsun cok uygun bi fiyata arac alt takim istedigim gibi yakinda bi on kaput biyanicak bagajda degisim olursa arac sekle iyice girer :) tavsiye edilen hoporler varmi ?

nissan almera amortisör orjinal 250. yan sanayi 200tl.

aynı ölçüde olan (Vida delik ve akson 0.7mm inceltme ile) opel vectra b kasa orjinal 150. yan sanayi 90tl.

amortisörler çift değiştirilmesi gerek. orjinal almera 500tl. orjinal opel 300tl. hor kullanıp 1 sene doldurunca patlatılsa. 1 takım daha değişse. yine kar.

180tl ön çift amortisörü değişmiş olunuyor. aynı görevi yapınca opel takılmanın hiçbir engeli yok. ayrıca opel amortisörün alt yay tablasının içi geniş. yayın oynaması çok çok zor.

yapılan işlem ile orjinallik bozulmuyor. isteyen sonradan orjinal almera amortisör de takabiliyor.

ancak opel amortisörü çok yumuşak. kasislerden geçerken tıs-tıs ederek geçiyor. sıfır almera amortisörü. çok sert.

şimdi arkaları farklı model ile uydurmaya çalışıyorum. 2 model uyuyor. ancak performanslarını inceleyip. en iyi bu diyebilirim.

başka değişeceğiniz parçada sorabilirsiniz. aracın çoğu parçasının hangi marka ile aynı olduğunu biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 28 Temmuz 2017; 9:50:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hhuguler

Çok teşekkürler, AKÜ teşhisi tam isabet.
    Özel serviste kutup başını çıkarıp bir süre sonra takınca düzeldi.
    Yağ değişimi ve ufak tefek eksikleri de tamamlayıp seyahate cıkınca, teşekkür biraz geç oldu.
    Kusura bakmayın ARISOYSOFT.

sorunun düzeldiğine sevindim. ufak sorun için bazı servis ve ustalar gereksiz masraf çıkartabiliyor.

sonra almera çok sorunlu araç. kronik sorunlu deniyor. kul yapısı araç neticede. ufak sorun çıkarabilir. bilinçli müdahale ile uzun yıllar kullanılabilir.

tekrar geçmiş olsun

• Arkadaşlar 2000 model almerama bir çift sis farı aldım yalnız kutusundan herhangi bir vida çıkmadı nasıl monte edeceğim bilen varmıdır
  •  NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • Evet cifti degismesi zorunlu yukseliyor on taraf 1 2 santim. Arka biraz daha basik oldu..

Bu gaza basinca piss pisss sesi geliyor spor bi ses sorun olmuyor dimi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: piyd35

Evet cifti degismesi zorunlu yukseliyor on taraf 1 2 santim. Arka biraz daha basik oldu..

Bu gaza basinca piss pisss sesi geliyor spor bi ses sorun olmuyor dimi ?

nasıl bir ses anlıyamadım. niğdeye geldiğin zaman unutma hatırlat bana. bakarız.

• 
Sayfa: önceki 13531354135513561357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.