Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1186. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11841185118611871188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam anladım sizi. Usta usta gezmeye gerek yok aynı sorunu yaşadım ve hala devam etmekte.illa kasise girmeye falan gerek yok kalkislarda da bazen ses geliyor. Soketin yerini foto yollarım yarın bir denersiniz çıkarınca ses kesiliyor mu diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar başta sanayi ürünleri güvenliği ve denetimi genel müdürlüğünde çalışan daire başkanı çiğdem hanıma, bu süreçte yardımlarını esirgemeyen mehmet beye, sosyal medyada bu konuyu gündeme getiren ve destekleyen tüm qashqai kullanıcılırına, geçte olsa nissan gülümseme hattında çalışan nihan hanıma tüm katkılarından dolayı teşekkur ederim. Bu sabah itibariyle nissan bana ulaştı ve 6000 tl değerindeki dizel partikül filtresini ücretsiz değiştirecekleri bilgisini verdiler. Nasipse 22 ekim itibariyle dpf değişimi gerçekleşecektir. İlginize teşekkurler.;)))

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanarslan26

Hocam öncelikle Allah analı babalı büyütsün,hayırlı,sağlıklı ömür nasip etsin.

2 farklı yerde aracı lifte kaldırıp baktılar ancak sökmediler,amortisör aksamında sorun olsa sesi her zaman duyarsınız,bazen olup bazen olmamazlık yapmaz sağlam dediler.Bahsettiğim ses yolda engebe olmasa dahi oluyor,özellikle park sonrası ilk harekette.

Bide aracın sağ ön tarafında bozuk yollarda sürekli,derinden bir tıkırtı geliyor.Önceki sayfalarda airbagin bulunduğu yere çarpmasından gelebileceği yazılmıştı.Orda bakmamız gereken başka ses yapan parça varmı acaba torpido dışında?

Kule takozu (amortisör takozu) bozuk olduğu durumlarda illa kasisli veya engebeli yola ihtiyaç yok. Durduğunuz yerde araba ilk haraketinde yük arkaya biner ve önde esneme oluşur ve bu esnada da ses yapar veya durduğunuz yerde direksiyonu sağa-sola çevirincede yapar...

Ayrıca amortisör sökmek için amortisör yayını tutabilecek bir mekanizmaya ihtiyaç var.

Babam ile bende söktüm. Bizde bu mekanizma yoktu. Yay esnemesin diye yayın belirli aralıklarına 2,5 tek damar bakır kabloyu aralıklarına geçirip pense ile iyice teli sıkıyorduk. Fren kaliperinin amortisöre bağlandığı bir vida var. Onu ve üstte kule bağlıklarının olduğu yerde amortisörün üst vidasını sökünce basit çıkıyor.

Ancak dediğim gibi amortisör yayını esnetmeden veya fırlatmadan çıkarmak gerekir. Yoksa geri takmakda bayağı bir uğraşılır.

Sağ tarafda nasıl bir ses geliyor bilemem ama klima pompasının iç kasnağıda ses yapabilir. Çünkü klima pompası motor çalıştığı sürece hep dönüyor. Sadece klima açıldığı zaman ortasındaki manyetik kafa iç kasnağı kendine çekerek klima gazına yol veriyor. Klima pompası içindeki 2 ayrı salyangoz şeklindeki rotorlar birbirine sürtme çalkalayarak ile gazın basıncını artırıyorlar.

Başka bir ihtimalde Aks kafası veya lale başları....

Kısacası ihtimaller çok...

• Allah analı babalı büyütsün. Sağlıklı yaşaşın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 1,5 haftadır foruma giremiyorum. Hatta özelden yazılan sorulara cevap bile veremedim.

9 aylık tatlı bir telaş içerisinde olduğumuz ve beklediğimiz bebeğim 03.10.2015 tarihinde dünyaya geldi. Bu sebebten bu tarihten beri mesajlara ve sorulara cevap veremedim.

Özellikle @GokhanGulAilesi kardeşimin sorularına cevap veremedim ve yokluğumdan dolayı satın aldığı ürünlerin (arka balata hariç) uyumsuz olmasından dolayı daha bir üzüldüm. Zaman kaybı yaşadı neticesinde.

Kendisinden buradan özür diliyorum. Eğer ürünleri iade etmiş ve yeniden satın alacak ise uygun fiyata yardımcı olacağımı belirtmek istiyorum.

Haydi bakalım hayırlı uğurlu olsun.Baba ünvanına paha biçilemez.

• g.okhan G kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam tam söylediğiniz gibi,kasis sonrası ve bazen kalkışlarda.Abs soketini çıkarır denerim en azından kafamdaki soru işareti gitmiş olur malum biz almeracılar biraz titiz oluyoruz sanırım:)

• Anladım hocam,abs soketi,fren hidroliğiyle başlıycam çözüm bulana kadar hepsini deniycem artık

• hocam soket bu kapağın altında. kapağın üzerinde abs yazan yerin tam altında kalan kısımdaki soketi söküp deneyin ses gelmeyecektir. sorunu bulmuş olacaksınız. eğer çözüm üretirseniz haberim olsun.saygılar.
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıl önce arka sileceğimi sökmüşlerdi. mersinde birkaç parçacıya gittim fakat bulamadım. nissan servisinde de 360 tl falan demişlerdi çok pahalı geldi. çıkma veya almeraya uyumlu arka silecek var mı?
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • quote:

Orijinalden alıntı: g.okhan

arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıl önce arka sileceğimi sökmüşlerdi. mersinde birkaç parçacıya gittim fakat bulamadım. nissan servisinde de 360 tl falan demişlerdi çok pahalı geldi. çıkma veya almeraya uyumlu arka silecek var mı?
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Arka cam sileceklerin çoğu somunun tırtırklı kısmının üzerine vida ile sıkıştırma ile tutar.

Toyota yaris (2005-2012), Toyota previa, ford focus (2006-2008), volvo xc60 ve v70, daha aklıma şuan gelmeyen birçok markanın ki uyar... Siz sadece kol ve silecek süpürgesinin boyuna ve yönüne dikkat edin... Bazen silecek süpürgesi uzun gelebiliyor. Bu durumda sadece silecek süpürgesinin değiştirmeniz yeterli oluyor...

Dikkat edeceğiniz husus cam sileceğin tam dik konumda iken arka camın üst kısmından taşma yapıp/yapmadığı... yapıyorsa süpürge değişimi ile sorun çözülür, aksi halde farklı bir markanın kolunu denemeniz gerekiyor.

• quote:

Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 1,5 haftadır foruma giremiyorum. Hatta özelden yazılan sorulara cevap bile veremedim.

9 aylık tatlı bir telaş içerisinde olduğumuz ve beklediğimiz bebeğim 03.10.2015 tarihinde dünyaya geldi. Bu sebebten bu tarihten beri mesajlara ve sorulara cevap veremedim.

Özellikle @GokhanGulAilesi kardeşimin sorularına cevap veremedim ve yokluğumdan dolayı satın aldığı ürünlerin (arka balata hariç) uyumsuz olmasından dolayı daha bir üzüldüm. Zaman kaybı yaşadı neticesinde.

Kendisinden buradan özür diliyorum. Eğer ürünleri iade etmiş ve yeniden satın alacak ise uygun fiyata yardımcı olacağımı belirtmek istiyorum.

Üstad allah annalı babalı büyütsün vatanı'na milletine hayırlı bir evlat olsun inşallah aralık ayında ben de ikinci babalımı yaşıyıcam inşallah

• İzmir Gümüş nissan'a debriyaj seti sordum Aisin kn008 330 TL uygun mudur üstadlar

• quote:

Orijinalden alıntı: laci-81

İzmir Gümüş nissan'a debriyaj seti sordum Aisin kn008 330 TL uygun mudur üstadlar

Fiyat uygun sayılır...

Yalnız 225-235TL de satılıyor. Ancak tam set mi yoksa sadece tas ve balata mı bilemiyorum... Arayıp görüşülüp onay alınmasına binayen alınabilir...

Nissan Primera-Almera Aisin KN 008 Debriyaj seti 225TL
    Nissan Primera-Almera Aisin KN 008 Debriyaj seti 235TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 14 Ekim 2015; 15:59:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: g.okhan

hocam soket bu kapağın altında. kapağın üzerinde abs yazan yerin tam altında kalan kısımdaki soketi söküp deneyin ses gelmeyecektir. sorunu bulmuş olacaksınız. eğer çözüm üretirseniz haberim olsun.saygılar.
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Hocam, motoru hayrına bir yıkat

• volverin33 kullanıcısına yanıt
    Mrhb,10 gundur bir sorun yasamiyordum ama bu sabah aracim calismadi.1 mars 2 mars nafile,5 dk sonra hicbisey yokmus gibi saat gibi calusti ve yola devam.aksam is dônusu calismada sorun olmadi ama seyir halindeyken silkeleme ve ani devir oynamasi oldu anlik.nedir bu sirunlarin çözümü? Yanan ariza lambasi krank sensoru arizasi denmisti usta tarafindan.teşekkurler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: laci-81

İzmir Gümüş nissan'a debriyaj seti sordum Aisin kn008 330 TL uygun mudur üstadlar

Fiyat uygun sayılır...

Yalnız 225-235TL de satılıyor. Ancak tam set mi yoksa sadece tas ve balata mı bilemiyorum... Arayıp görüşülüp onay alınmasına binayen alınabilir...

Nissan Primera-Almera Aisin KN 008 Debriyaj seti 225TL
    Nissan Primera-Almera Aisin KN 008 Debriyaj seti 235TL

Teşekürler alpzoom arayıp görüşeyim ozaman

• Üstadım hayırlı olsun. Allah sağlıklı, analı-babalı büyütsün :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fewgo

Mrhb,10 gundur bir sorun yasamiyordum ama bu sabah aracim calismadi.1 mars 2 mars nafile,5 dk sonra hicbisey yokmus gibi saat gibi calusti ve yola devam.aksam is dônusu calismada sorun olmadi ama seyir halindeyken silkeleme ve ani devir oynamasi oldu anlik.nedir bu sirunlarin çözümü? Yanan ariza lambasi krank sensoru arizasi denmisti usta tarafindan.teşekkurler.

Krank veya Egzantrik sensör arızası olabileceği gibi ateşleme bobinlerinde de sorun olabilir. Aracı OBD den bağlayıp hata kodlarına bakılması sorunun kesin çözümüne fayda sağlayacaktır.

Aksi halde yukarda bahsettiğim durumları tek tek gözden geçirilmesi gerekir.
  • Benim şu 2. viteste 90'ı geçmeme problemi halen çözülmedi. Ali Express'ten aldığım yeni sıfır krank sensörü var elimde, değiştirsem mi diyorum =) Sanırım yan sanayi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanGulAilesi

Benim şu 2. viteste 90'ı geçmeme problemi halen çözülmedi. Ali Express'ten aldığım yeni sıfır krank sensörü var elimde, değiştirsem mi diyorum =) Sanırım yan sanayi...

Üstadım ben almerada ne öğrendim... Boğaz kelebeği sensörü, Maf sensörü (hava akış debimetre), Egzantrik sensörü, Krank sensörü, Rolanti Valfi ve oksijen sensörü orjinal olmazsa tat vermiyor araç...

Bak ben Maf sensörü almıştım.... adaptasyon yaparken bir türlü istediğim ayarı yapamamıştım.... Sonra orjinal Bosch aldım... Yakıtım düştü, çekiş arttı... Bu saydığım parçaların orjinal olmaması durumunda sorunlar yaşanır...

Çok şükür.. Maşaallah diyorum.... Şu aralar araçdan artık zevk alıyorum... Canımı sıkan olursa basıyorum gaza, tokatlıyorum vitesi... Bu şekilde kullanımda şehir.içi 350km gaz yakıyor... Sakin kullanırsam 420km gaz yakıyor... 32lt ufak depo...

Bu sebebten yan sanayi, orjinalin tadını vermiyor... Buna emin ol.... Hem yakıtta hemde çekişte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 15 Ekim 2015; 15:58:35 >

• 
Sayfa: önceki 11841185118611871188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.