Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1177. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11751176117711781179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde sirf sms bilgisi yok tuv turkte son girilen evrak arac alimda alinan ekspertiz raporu da bulunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5664 sorgulamasında normal gözüküyor,

şu anda = 128 000'de
    muayene tarihi= 10.11.2014 km=122 671

muayene tarihi= 01.11.2012 km=112 568

muayene tarihi= 23.10.2010 km=99 214

3 adet kazası vardı görünen

kaza1= 21.08.2006

kaza2 çarpma= 10.07.2006

kaza 3 çarpma= 25.12.2004

Servislerere sordum, servis bakımlarına gittiğindeki kayıtlara bakılıp konuşulabilinir dedi, herşey güzel hoşta bu adam durduk yerde niye ortaya bişey atıyor, bende dedim adam bilgisayarı bağladı orda silinmeyen bir bellek mi varda oradan gördüde bana anlatıyor, bence adam tahmin yürüteyim dedi, forumda anlatılanlara bakarak şöyle bir şey duymuştum, fazla kullanılmayan araçlarda yani senede 10 bin civarı kullanılan subap lastiklerinde bozulma olabiliyormuş, aracın segmanlarının değişmesi gerektiğini söyledi ama buna erken karar verdi, normalde 300 binde falan olması gerekiyormuş arabanın, bu arada o ustayı kime sorduysam sakın bulaşma diye cevap geliyor bir insanın bu kadar mı düşmanı olur :D

şubattan beridir çok sürpriz yaşattı bu araba bana en sonunda gidicem sıfır motorbisiklet alıcam kimsenin ağız kokusunu çekemiycem artık :)

• caylak39 kullanıcısına yanıt
    hocam ben de birkaç ay önce sübap lastiklerini değiştirtmiştim, 1300 tl ödedim sadece bunun için, başka bir yerden de 1500 tl lik bi teklif almıştım. ben de kazık yemiş olabilirim belki ama bendeki fiyatlar karşısında sana verilen fiyat iyi duruyor yapılacak işlere bakılırsa. tabi çevrendekilerin o usta için yorumlarına da bakılırsa ucuz etin yahnisi misali de olabilir. inşallah sıkıntını en uygun yoldan çözersin.
  • Bunlarda benden gunduz ve gece
     NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Earth_Dreams -- 8 Eylül 2015; 21:47:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

Orijinalden alıntı: yamman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m.yalvac

Wunder filtre de nasıldır acaba?
    http://urun.n11.com/yag-filtresi/wunder-nissan-almera-primera-16-yag-filtresi-oem-no15208-9f600-P69858837
    http://urun.n11.com/hava-filtresi/wunder-nissan-primera-200sx-vanetta-xtrail-almera-hava-f-P69858791
    http://urun.n11.com/yag-filtresi/wunder-nissan-almera-ii-primera-iii-polen-filtresi-oem-no27891-P71440902

1.5 yildir karbon polen filtresini kullaniyorum turkiye firmasi,iso ve tsi belgeli kesinlikle tavsiye ederim urunleri birinci sinif.

Sinan bey wunder karbon polen filtresinin kodu ya da Linkini ben bulamadım. Bulduklarim karbon değil. Karbon filtre istiyorum çünkü trafikte lpg ve dizel kokusundan bıktım.. musait oldugunuzda yardım edebilir misiniz?

Kutunun resmi var sadece takarken cekmistim. Koku yonunden cok iyi sizdirma yapmiyor kesinlikle normal polene gore biraz daha kalin yapida ve uzerinde komurcukler var.

Maalesef fotoğraflar acilmiyor..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://urun.n11.com/yag-filtresi/wunder-nissan-almera-primera-16-yag-filtresi-oem-no15208-9f600-P69858837
    http://urun.n11.com/hava-filtresi/wunder-nissan-primera-200sx-vanetta-xtrail-almera-hava-f-P69858791
    http://urun.n11.com/yag-filtresi/wunder-nissan-almera-ii-primera-iii-polen-filtresi-oem-no27891-P71440902

1.5 yildir karbon polen filtresini kullaniyorum turkiye firmasi,iso ve tsi belgeli kesinlikle tavsiye ederim urunleri birinci sinif.

Sinan bey wunder karbon polen filtresinin kodu ya da Linkini ben bulamadım. Bulduklarim karbon değil. Karbon filtre istiyorum çünkü trafikte lpg ve dizel kokusundan bıktım.. musait oldugunuzda yardım edebilir misiniz?

Kutunun resmi var sadece takarken cekmistim. Koku yonunden cok iyi sizdirma yapmiyor kesinlikle normal polene gore biraz daha kalin yapida ve uzerinde komurcukler var.

bu sıte bu aralar bıktırdı

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• monotros M kullanıcısına yanıt
    Saolasın inş dediğin gibi çözeriz, sendede yağ yakma mı vardı subap lastiklerini değiştirme sebebin neydi birde aracın çekişi falan arttı mı?
  • selam arkdaşlar. belki sorulmuştur soru burada ama ben de sormak istedim
    2000 model almera almayı düşünüyorum. araç 130 bin km' de. ön kaput arka sağ-sol çamurluklar ve tavan boyalı. aracın 2003' de bir çarpma kaydı var ama miktarını yazmamışlar. km orjinal. sizin tavsiyelerinizi merak ediyorum.
    saygılar
  • cevap verecek kimse yok mu
  • veysidemir V kullanıcısına yanıt
    O sorulan soru senin araç için geçerli değildir :)

Merhaba hocam 2000 model araç km orjinal diye sorun çıkarmayacağını düşünerek alma, illa ki problem çıkaracaktır bunun altını çizeyim, birde arabanın kullanıldığı yer neresi, şu anda nerede oturuyosun ve arabayı nereden alacaksın bunları belirtirsen yorum yapacaklar sana o bölge ile ilgili önemli bilgiler verecektir.

Genel olarak ben kendi düştüğüm hatayı sana akıl vermem gerekirse, arabayı arkandan atlı kovalar gibi hemen almaya çalışma, fiyatı uygunda olabilir kaçırmakta istemezsin ama bence rahat ol, mümkünse bulunduğun yerin dışından araç almaya kalkma, benim aldığım araç hesapta orjinal km 128 binde şu anda ve subap lastiklerinden şüpheleniyoruz, senin araçta az kullanılmış olduğu için lastiklerin deforme olma ihtimali var.

Araç sahibiyle araca binin ilk etapta yavaş sür vites geçişlerine, devir ve hız ibresinin birbiriyle uyumuna bak sonra set varsa setlerin üzerinden geç yavaş ve biraz hızlı, sonra duvar kenarı bir yol varsa mümkünse ama mutlaka tavsiye ederim aracını orada sür motorun ve lastiklerin oradan gelen sesleri mutlaka duyarsın tabi camları açmayı unutma. Son olarak aracı düz bir yolda (otoban yoluna çıkan yollar olabilir) mümkün olduğunca yüksek sürate çıkarmaya bak ve hızlanma süresini kafanda belirle, bayır yukarı aracın verdiğin gaza tepkisini hisset (Bayır yukarı hızlanmadan çıkmaya başla bayırı çıkarken gaz vermeye bak ve verdiğin gazdan olumlu bir çekiş alabiliyormusun onu izle)

Benim için önemli olan kısım aracın performansı, boyasını veya kılını tüyünü sanayide kaportacılara sorarak öğrenebilirsin ama 100-150 TL ver exper sana herşeyini söylesin tavsiyemdir.

Aklıma gelenler bunlar, insanlar almerayı öve öve bitiremiyor ve bu çok büyük bir güvenlik açığı aslında, alacağın araba 2. el ve nasıl şekilde nerede kullanıldığı çok önemli o yüzden km ye aldanıp araba alma normal standart kullanımda bu arabayı gerçekten öldüren varsa tebrik ederim. Hayırlısı olsun.

• Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. çok detaylı bakmam gerekiyor dediğin gibi
    Araba Hep konyada kullanılmış. Yarın Afyondan konyaya expere göstermeye gidecem hocam.
    Bir de nissan yetkili servisi aradım hocam. Ekpertiz raporu vermiyoruz ama 50+KDV ile aracın geçmişi hakkında size bilgi verebiliriz dediler. sence 50 liralık bir göz gezdirmeden iyi sonuç çıkar mı hocam.
    saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: veysidemir

selam arkdaşlar. belki sorulmuştur soru burada ama ben de sormak istedim
    2000 model almera almayı düşünüyorum. araç 130 bin km' de. ön kaput arka sağ-sol çamurluklar ve tavan boyalı. aracın 2003' de bir çarpma kaydı var ama miktarını yazmamışlar. km orjinal. sizin tavsiyelerinizi merak ediyorum.
    saygılar

merhaba;

2000 model araçın 130.000km olması bana şüpheli geldi... Garaj arabası desem, siz araç konyada kullanılmış hep demişsiniz... 15 yılda 130.000km yıla bölsek 1000km 'den az yol yapmış... garaj arabası olsa eyvallah derim...

Ayrıca tavan boyanması neden olmuş, buna bakmak gerekiyor...

Sonra elektriksel sistemler kontrol edilmesi gerekiyor...

15 yıllık arabadan hiç sorun çıkarmayacak, sorunsuz araç demek bana göre mantıksız.. Çünkü araçda 15 yılın çalışması sonucu çilesi var... mutlaka bazı mekanik aksamlarda aşınma, paslanma vs... durumları olacaktır.

Aracın var olan sorunlarının öğrenmeniz için bazı yöntemler var. Hatta km hakkında bir bilgi bile edinebilirsiniz. Ancak bu konu çok uzun ve detaylıdır.

Ayrıca servise 50 TL +KDV parası boşuna vermeyin. Bu aracın en fazla 2000-2007 arası kayıtlarını gösterebilirler. (Oda çıkarsa) 2007 modelden sonra araç zaten garantisi bittiği için önceki sahiplerinden hiçbiri servise götürmez. Sanayide daha ucuza hallettiriler. Yağ değişimini bile yağ alınca ücretsiz değiştiriyorlar. Bu da servisde gözükmez.

Motorun çalışması düzensizleşmişti, 4 yanma odasından ikincisinde kompresyon ölçümü sonucu sübap lastiklerinden kaçırdığı teşhisi koydu usta. Değişimden sonra çekiş eskiye göre düzeldi ama ilginçtir bu işleme kadar yağ eksiltmeyen araba yağ eksiltmeye başladı. Subap değişiminden sonra usta 10w-40 yağ kullanmıştı, 5000 km sonra yağın yarısı eksilmişti. bunun üzerine mobil 10w-60 kullandım, eksilme var ama çok az. 10w-60 yağ ile yakıt tüketiminin artacağını okumuştum bir yerde, öyle de oldu, yakıt tüketimim arttı. ama bunda ömrü azalan debriyaj balatasının da payı var sanırım.
    yakın zamanda volverin üstadın bahsettiği berner motor iç temizleyicisi ve motor katkısı kullanmayı düşünüyorum. bu değişimden sonra hangi yağı kullanmamı tavsiye edersiniz, aracım 135.000 kmde.
  • teşekkür ederim ustam,
    aracın kmsinin orjinal olup olmadığını motor performansından anlaşılır mı.
    Bir de özel ekspert sizin bahsettiğiniz motor, şanzuman, elektrik, kaporta olaylarına bakıyor değil mi?
  • Tesekkurler Sinan bey.

• quote:

Orijinalden alıntı: veysidemir

teşekkür ederim ustam,
    aracın kmsinin orjinal olup olmadığını motor performansından anlaşılır mı.
    Bir de özel ekspert sizin bahsettiğiniz motor, şanzuman, elektrik, kaporta olaylarına bakıyor değil mi?

kesin olarak anlaşılmaz, ancak bir fikir verebilir... Örneğin alacağınız araç 120.000 km diye belirtilmiş. BU durumda Motor durumu %90 altında olmaması gerekir. Eğer araç 300.000km iken 120.000km düşürülmüş ise o zaman motor performansı %70-%80 aralığında çıkacaktır. Fakat bu da tam anlamıyla kesin bir ibare değildir... Örneğin benim aracım ben 195.000km de aldım. Motor performansı %92 çıktı. Kullanıcı aracı çok zorlamadı ise ve genellikle uzun yol yapmış ise bu mümkün... Zaten aracımın gidişinden belli km orjinal olduğu.

120.000km de ki bir aracın Fren Diskleri (balataları değil) çok aşırı incelmemiştir. Tabi önceki sahibi çok freni kullanan biri değilse. Aksi halde bu bilgide kesin olmaz.

En önemli bilgi bana göre debriyaj, fren, gaz pedal plastiği... Bu parçalar 120.000km araçda kolay kolay aşınmaz. 300.000km olan bir araçda aşınma bariz belli olur. Hatta altındaki demiri bile gözükebilir.

Ama araç alımında bana göre KM olayına aldanmak yanlış olur. Çünkü örneği benim araba 195.000km de gidişi olsun, kalkması olsun, yakıtı olsun son derece iyi.

Ama orjinal 100.000km bir araç belki kullanıcısı çok hor kullanmasından motoru bitik olabiliyor. Hatta bilinçsiz kullanımdan alt takım sorunlu olabiliyor.

Neticesinde Almera alacak bir kişi önce şunu kabul etmeli. Alacağım aracı 2000 ile 2008 arası üretimli. Yani 15 ile 8 yaş arasında. Bu kadar yılın yorgunluğu var. Sıfır araç gibi bir tanesini bulmam imkansız.

Bana göre alacağınız araçda Motor durumu, Elektronik sistem bilgileri, Var olan hata kodları, Kullanımı, Sürüşü, İç döşeme durumu bakarım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

wp 933 numarası almera ile uyumlu. Fiyatı kargo hariç 19.19TL. Kargo dahil yaklaşık 25,00TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 9 Eylül 2015; 9:22:08 >

• plaka aydınlatmasında hangi tip ampul kullanılıyor? kitapçığa baktım ancak göremedim..
  • 
Sayfa: önceki 11751176117711781179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.