Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.183
Cevap
201
Favori
1.716.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çirkin ördek yavrusu

almerada cam otomatiği taktırmak için kapı kartonları tamamen çıkartılıyor mu.

sürücü tarafındaki kapı kartonları tamamen çıkartılıyor zaten diğer kapılara hiçbir şekilde dokunulmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pehlivanbeyi -- 11 Mart 2011; 0:37:29 >
  • herkese merb.. araba almaya karar verdım yalnz teredduteyım. cevremde nıssan sahıbı kımse yok bende netten bılgı toplamaya calısıyorum derken donanımhabere bakayım kesn vardır dedım yanıltmadı benı neys bir almera buldum 1.5 tekna HB 2006 model 70 000 km de... hafta sonu arabayı gormeye gıdıcem, servise sokucam aracı.. bazı sıtelerdekı yorumlarda yol tutusunun pek ıyı olmadıgı. kalkısta hantal kaldıgı. ve ıcerıye sesi fazla aldıgı yorumları dıkkatımı cektı... almerası olan arkadaslardan rıcam ;
    -km de ne yakıyor?
    -yol tutusu nasıl? Güven veriyormu?
    -içeriye cok ses alıyormu araç?
    -araç 170i rahat görüyormu? seri bir araçmı? motor araca yeterlımı sızce ?
    -parçaları pahalımı?
    -honda city ıle kıyaslama yaparsak sonuç sizce ne olur ?
    bu fıyata bu donanmda arac yok nerdeyse.. bu merak ettıklerım oncekı sayfalarda vardır muhtemelen ama nerden bulcam hak verın Bilginize ıhtıyacım var. teşkkur ederım şimdiden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piluthh -- 11 Mart 2011; 20:09:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: piluthh

herkese merb.. araba almaya karar verdım yalnz teredduteyım. cevremde nıssan sahıbı kımse yok bende netten bılgı toplamaya calısıyorum derken donanımhabere bakayım kesn vardır dedım yanıltmadı benı neys bir almera buldum 1.5 tekna HB 2006 model 70 000 km de... hafta sonu arabayı gormeye gıdıcem, servise sokucam aracı.. bazı sıtelerdekı yorumlarda yol tutusunun pek ıyı olmadıgı. kalkısta hantal kaldıgı. ve ıcerıye sesi fazla aldıgı yorumları dıkkatımı cektı... almerası olan arkadaslardan rıcam ;
    -km de ne yakıyor?
    -parçaları pahalımı?
    bıraz pimpirikliyimde.. 18.000 tl dıye konstk arac sahıbıyle. bu fıyata bu donanmda arac yok nerdeyse.. bu merak ettıklerım oncekı sayfalarda vardır muhtemelen ama nerden bulcam hak verın Bilginize ıhtıyacım var. teşkkur ederım şimdiden..

1 ) Lpg ile kullanıyorum km de ortalama 25 kr yakıyor.
    2 ) Yol tutuşu gayet güzel içiniz rahat olsun bir sıkıntı yok ki almeralarda ki yol tutuşunun sağlamlığı herkes tarafından kabul edilir.
    3 ) İçeriye ses alma olayı maalesef biraz fazla
    4 ) 170 demişsin de ben 210 km hızı lpg ile gördüm ve bıraktım ötesine gitmedim hatta geçenlerde bir arkadaş ibrede son sınır olan 230 km hızı gördüğünü yazmıştı.almera uzun yol aracıdır zaten.fakat ilk kalkışlarda biraz hantaldır ama 5. vitesten sonra tutabilene aşk olsun...motor kesinlikle 1.6 olmalıydı.ama şartlar bu...
    5 ) parçaları tofaşla fiatla kıyaslarsan pahalı elbette ama birçok aracın yedek parça piyasası ile aynıdır az çok.zaten öyle sürekli arıza vermez almeralar.
    sen de demişsin zaten bu fiyata bu segmentte bu donanımda başka araç yok maalesef.hem güvenli hem donanımlı hem konforlu hem de herşeyden önce japon kalitesi.edere göre alternatifleri olan corsa,fiesta,c3,punto v.s. gibi alt segmentindeki araçlarla yakından uzaktan alakası yok ve kıyaslanamaz bile.ama derseniz ben piyasa arabası isterim alırım bugün yarın satarım sürekli değişirim diyorsanız almera almayın.herşeyde olduğu gibi ülkemizdede maalesef kalite şeyler hakettiği değeri görmüyor ve bundaki en büyük etken önyargılarımız.

diğer arkadaşlarda fikirlerini beyan ederler zaten umarım en kısa zamanda dilediğiniz araca sahip olursunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurphl

quote:

herkese merb.. araba almaya karar verdım yalnz teredduteyım. cevremde nıssan sahıbı kımse yok bende netten bılgı toplamaya calısıyorum derken donanımhabere bakayım kesn vardır dedım yanıltmadı benı neys bir almera buldum 1.5 tekna HB 2006 model 70 000 km de... hafta sonu arabayı gormeye gıdıcem, servise sokucam aracı.. bazı sıtelerdekı yorumlarda yol tutusunun pek ıyı olmadıgı. kalkısta hantal kaldıgı. ve ıcerıye sesi fazla aldıgı yorumları dıkkatımı cektı... almerası olan arkadaslardan rıcam ;
    -km de ne yakıyor?
    -parçaları pahalımı?
    bıraz pimpirikliyimde.. 18.000 tl dıye konstk arac sahıbıyle. bu fıyata bu donanmda arac yok nerdeyse.. bu merak ettıklerım oncekı sayfalarda vardır muhtemelen ama nerden bulcam hak verın Bilginize ıhtıyacım var. teşkkur ederım şimdiden..

1 ) Lpg ile kullanıyorum km de ortalama 25 kr yakıyor.
    2 ) Yol tutuşu gayet güzel içiniz rahat olsun bir sıkıntı yok ki almeralarda ki yol tutuşunun sağlamlığı herkes tarafından kabul edilir.
    3 ) İçeriye ses alma olayı maalesef biraz fazla
    4 ) 170 demişsin de ben 210 km hızı lpg ile gördüm ve bıraktım ötesine gitmedim hatta geçenlerde bir arkadaş ibrede son sınır olan 230 km hızı gördüğünü yazmıştı.almera uzun yol aracıdır zaten.fakat ilk kalkışlarda biraz hantaldır ama 5. vitesten sonra tutabilene aşk olsun...motor kesinlikle 1.6 olmalıydı.ama şartlar bu...
    5 ) parçaları tofaşla fiatla kıyaslarsan pahalı elbette ama birçok aracın yedek parça piyasası ile aynıdır az çok.zaten öyle sürekli arıza vermez almeralar.
    sen de demişsin zaten bu fiyata bu segmentte bu donanımda başka araç yok maalesef.hem güvenli hem donanımlı hem konforlu hem de herşeyden önce japon kalitesi.edere göre alternatifleri olan corsa,fiesta,c3,punto v.s. gibi alt segmentindeki araçlarla yakından uzaktan alakası yok ve kıyaslanamaz bile.ama derseniz ben piyasa arabası isterim alırım bugün yarın satarım sürekli değişirim diyorsanız almera almayın.herşeyde olduğu gibi ülkemizdede maalesef kalite şeyler hakettiği değeri görmüyor ve bundaki en büyük etken önyargılarımız.

diğer arkadaşlarda fikirlerini beyan ederler zaten umarım en kısa zamanda dilediğiniz araca sahip olursunuz...

Tamamen katılıyorum,parçalarını pahalılığı doğru fakat aracı hor kullanmassan parça değişimine ihtiyacın olmaz.Parçası ucuz olan arabada parça değişim süresi daha kısadır,dolayısıyla hemen hemen aynı hesaba gelir.Alıp satmayı düşünmüyorsan almerayı tercih et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snr_silencer

quote:

Orijinalden alıntı: egulerman

selam arkadaşlar.yahyalı oto servisine gideli 10 gün oldu..daha önceki yazımda belirttiğim yağ filtresi marş dişlisi rot ayarı vs..ayrıca hikmet usta motorun altındaki çıkan hortumu takmıştı.(ne hortumu olduğunu tekrar gittiğimde sorucam)aracın performansı ve özellikle yakıtı azalacak demişti.en çokta yakıt şikayetimden dolayı gitmiştim servise..aracım gittiğimde 35 36 krş yakıyordu.servis çıkışında aracı fullledim.çok belirgin bir şekilde performansı arttı ve yakıtında gözle görülür azalma oldu gidişinde rölantisinde dahi değişmeler oldu motor sessizleşti.ama ölçmeden duramadım ve sonuç süper çıktı.aracımı 132.4 km de yeniden fullledm (shell 97 oktan kullanıyorum) 46,84 lük benzn aldı taşana kadar doldurttum.hesabım yanlışsa beni uyarın yaptığım hesaba göre aracım şuan 28 krş yakıyor : ) baya bi mutlu oldum.bi süre sonrada zinciri ve debimetreyi değiştirince fabrika çıkış ayarlarına döner diye düşünüyorum.yani 26 -27 kuruş..herkese kazasız belasız sürüşler..

egulerman,

Baska bir sikayetin var miydi? Sadece yakit icin mi gittin?

Birde eger bilen anlayan varsa, bu degisimlerin yakita nasil etki edebilecegini aciklayabilecek var mi?
    Merak ettim gercekten.

marş dişlim bozuktu araba çalışmıcaktı neredeyse mecburen gittim gitmişken genel bi baktılar motorun altında bi hortumun yerine takılı olmadığını onu taktığını söyledi tekrar gittiğimde sorucam ne olduğunu sizede söylerim..yağ filtresi dışında yakıta etki edebilecek bi değişim yapılmadı araçta..
  • quote:

-km de ne yakıyor?
    -parçaları pahalımı?

selam..sorularını bende bu konularda başta sıkıntı yaşamış biri olarak cevaplıyım
    km de ne yaktığı araç aynı olsada kullanıcı farkından yakıtıda farkeder..o zamana kadar nasıl kullanıldığı bakımları vs... düzenli yapılmışsa no problem ama tabiki çok iyi bi kaç ustaya ve iyi bi özel servise göster aracı..ve mutlaka bi test sürüşü yap.benim aracım 28 krş yakıyor...ilk başta çok yakıyordu servise gittim gerekli ayarlamalar yapıldı şuan çok memnunum ..

benim 2001 almeram var araba 2006 2007 gibi duruyor görünüş itibariyle iç aksam doluluk desen öyle..bu fiyata alabileceğin en iyi arabalardan değil bence en iyisi..

yol tutuş ve güven konusunda aracı 1 kez kullanınca araba sana ağırlığını hissettiriyor zaten yola oturuşu güven veriyor ve bence çok iyi yol tutuyor...120 130 la ciddi virajlara gaz kesmeden girdim hiç sıkıntı yaşamadım...bi kere çok sert amortisorlere sahip bu yol tutarken bi avantaj.

çok bağırttırsan her araba içeri ses alır buda o kadar alıyor ama sessizliği konusunda ben memnunum açıkcası..

araç açıkcası seri değil 1 ci vites bi çok araca göre fena değil ama 2-3 te bi çok arabanın gerisinde kalıyosun..ayrıca söyle bi durum var bu araba konfor ve uzun yol aracı 100 km den sonra çok çabuk 170 180 i görebiliyosun yani 100 km den sona çok iyi hızlanıyor...

kasko yaptırmazsan her aracın parçası pahalı...mekanığe gelince bana göre standart öle çok aşırı pahalı değil onun dışında kaskom var kafam rahat..

honda city konusunda tam adamına denk geldin çünkü eski aracım : ) onuda çok severdim ama bu araç çok başka inan...kesinlikle çok yüksek performans beklemiyorsan kaçırma derim inan çok memnun kalırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egulerman -- 11 Mart 2011; 16:56:58 >
  • tatmınkar cevaplarınız ıcın tesekkur ederım tek tek .. :) yarın aracı gormeye gıdıcem.. anlasılann bu fıyata nıssan almera secenegı oldukca dogru bır karar... Evet alıyorum inş bı aksılık cıkmazsa. bılgılendırdıgınız tşkkur ederım..
  • quote:

-km de ne yakıyor?
    -parçaları pahalımı?
    bu fıyata bu donanmda arac yok nerdeyse.. bu merak ettıklerım oncekı sayfalarda vardır muhtemelen ama nerden bulcam hak verın Bilginize ıhtıyacım var. teşkkur ederım şimdiden..

ford,corolla,astra,stilo,golf,uno,almera kullanmış biri olarak yazıyorum.
    almera oturaklı,ağırbaşlı,dürüst,efendi,sözü özü bir delikanlı arabadır.uzaktan duruşu esrarengiz radikal tasarımlı yol canavarıdır.50 metre kala vahşi kükreyen bir aslan gibi gelişi vardır.bakışları bir mıknatıs gibi kendine çeker.C segmentinde HB sınıfında en uzun ve sportif aile arabasıdır.almera bir tutkudur.bir aşktır.bağımlılık yapar.damarlarına bir kere enjekte olduğu zaman,ömür boyu unutamazsın.yokluğunu hep hissedersin.
    230 km hızla giderken 6.vites yok mu diye bağırıyordu bana.110 km hızla 10 takla attığım virajda 140 ile rahatlıkla geçtim.
  • Mrb Arkadaşlar bende bugün 2005 almera tekna 74000 km de bir araca baktım.Sağ arka kapı değişik,sağ ön çamurluk ve ön tampon boyalı fiyat 16500.açıkcası yarın bu arabayı almayı düşünüyorum.aslında 20000 e kadar bütçem var.bu arabayı mı almalıyım başka bir araç mı bakmalıyım kara veremedim sizlerin düşünceleri nelerdir
  • quote:

-km de ne yakıyor?
    -parçaları pahalımı?

km.de uzun yolda lpg ile 13-14 kuruş 6 küsür litre lpg şehir içinde 22 kuruş yakıyor.
    yol tutuşu bi Avensis yada Passat kadar değildir tabi ama piyasa ortalamasının üzerindedir.
    içeri yol sesi fazla olmasada alır.
    230 u görür lpg ile....
    parçaları pahalı ama almaya gerek duymazsın
    city ile değil civic ile kıyaslanır...
    daha iyi araba için 30-35 bin lirayı gözden çıkarmalısın ;)
  • tüm bakımları yapmama rağmen LPG de hala fazla yaktığını düşünüyordum.nereye gitsem sağlam birşey yok,kasaya göre yakıtı normal diyorlardı.zavolli bilgisayara bağlıyordu herşey normal çıkıyordu.sonunda ufak bir tamirci çocuk abi enjektör memeleri bunun büyük dedi.nerden anladın dedim.meslek sırrı dedi kerata.neyse enjektör memelerine baktık gerçekten 2000 motora takılan memelermiş.büyük delikli yani.değişim yaptık 4 tane küçük delikli orjinal meme.sonrası kalibrasyon ayarları yaptırdım. bir süre test sürüşü yaptık.30 TL tamirciye verdim.20 TL çocuğa ilminden dolayı gizlice,usta elinden almasın diye. çünkü çok güvendiğim bir usta enjektörleri temizleyelim 150 tl diyordu.bu arada araç çalışırken egzozdan su damlıyordu. motor iyi durumda ancak egzoz ve katalitik konvektöre zararı olur mu su damlacıklarının? servis arka krank keçelerinden yağ kaçırıyor demişti. bugün lifte kaldırıp tesadüfü rastladığım LPG cinin övdüğü bir ustaya götürdüm. aks keçesi kaçırıyor,krank keçesi kaçırmıyor,krank keçesinde çok çok az sızıntı var;bunun için şanzumanı indirmeye gerek yok dedi.usta aks için işçilik 70 tl orjinal keçe 25 tl dedi.bu arada aks keçe değişimi parça ve işçilik maliyeti nedir.aks keçe değişimi yaparken körükleride değiştirmek ya da başka parça değiştirmek gerekir mi.aks keçe değişimi yapan oldu mu.tamir ettirmezsek ne gibi zararları olur.birde buradaki tecrübeleri sorgulayım dedim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yoğutluçivi

otomatik lamba nasıl çalısır arkadaşlar bir arıza olduğu kesin gibi ama hangi tarafta nasıl çalışıyor rica etsem bir açıklarmısınız.diğer bir konuda araçta kontağı açtıktan sonra otomatik olarak kapılar kilitlenebiliyormu genelde bu işi manuel yapıyorum ama zaman zaman unuttuğum oluyor.

Tavan aydınlatması hakkındaki sorunu FATPO cevaplamış sağolsun...

Kontak açılınca otomatik olarak kapılar kilitlenmiyor maalesef.isteyen manuel yapıyor...

çok teşekkürler,büyük şehirlede yaşayanlar için dikkat edilmesi gereken bir konu unutmaya gelmez,hırsızlığın her türlüsü mevcut malesef.
  • Yakıt mevzu ortadayken benimde bir sorum olacak 50 lira yani ortalama 12 litre benzinle ne kadar yol yapıyorsunuz ?? 100km/9.3 yazıyor bende. Bunu düşürmek için ne yapacagız yada daha dogrusu bi sorun mu var bende ?
    Benim tahminim mevsimlerden dolayıda biraz yüksek. Genelde devirli kullanırım arabayı 3.000 i geçirmem. Sizin tavsiyeleriniz neler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_ashburn -- 14 Mart 2011; 9:26:59 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yoğutluçivi

otomatik lamba nasıl çalısır arkadaşlar bir arıza olduğu kesin gibi ama hangi tarafta nasıl çalışıyor rica etsem bir açıklarmısınız.diğer bir konuda araçta kontağı açtıktan sonra otomatik olarak kapılar kilitlenebiliyormu genelde bu işi manuel yapıyorum ama zaman zaman unuttuğum oluyor.

Tavan aydınlatması hakkındaki sorunu FATPO cevaplamış sağolsun...

Kontak açılınca otomatik olarak kapılar kilitlenmiyor maalesef.isteyen manuel yapıyor...

ha birde anahtar ile kapı otomatiğini açtığın halde herhangi bir kapıyı açmadığında kısa bir süre sonra kapılar otomatik geri kilitleniyor. anahtar kontaktayken dışarı çıkarsanız da kapılar otomatik kapanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: w_ashburn

Yakıt mevzu ortadayken benimde bir sorum olacak 50 lira yani ortalama 12 litre benzinle ne kadar yol yapıyorsunuz ?? 100km/9.3 yazıyor bende. Bunu düşürmek için ne yapacagız yada daha dogrusu bi sorun mu var bende ?
    Benim tahminim mevsimlerden dolayıda biraz yüksek. Genelde devirli kullanırım arabayı 3.000 i geçirmem. Sizin tavsiyeleriniz neler ?

benim de aynı. bence sorun yok hocam. benzinde kullanıyorum. dediğin gibi devirli kullanıyorum. yazın 8 küsürlere düşer. ama hava filtresi, bujiler, yağ kontrol edilmeli arada. yakıta etkisi çok olur. klimayı kullanıyorsan oda etkiler ama 9.3 dediğine göre kullanmıyorsundur diye tahmin ediyorum
  • quote:

tatmınkar cevaplarınız ıcın tesekkur ederım tek tek .. :) yarın aracı gormeye gıdıcem.. anlasılann bu fıyata nıssan almera secenegı oldukca dogru bır karar... Evet alıyorum inş bı aksılık cıkmazsa. bılgılendırdıgınız tşkkur ederım..

hayırlısı olsun inşallah.
  • Klimayı kullanmıyorum kardeş. Malum havalar soguk kalorifer yeterli :) Sorun olmadıgı sevindirdi gerisi önemli değil zaten.,
  • Forumuhn sayfası mı fırladı ben mi yanlış görüyorum
  • Merhaba, Anadolu yakasında dürüst ve işinin ehli bir Nissan Servisi varmıdır ? Özel yetkili farketmez. Acil ihtiyacım var...
    Şimdiden teşekkürler...
    RALPER
  • almera için sıralı sistem LPG regülatör basıncı ve enjeksiyon zamanlaması veya basıncı kaÇ bar olmalıdır?Ayrıca LPG enjektörleri kaç ms olmalıdır.önemli olan montaj ve kalibrasyon ayarı.markayı çokta takıntı yapmamak gerekir.her araç için farklı ayarlar oluyor.ama almera için bir standart olmalı diye düşünüyorum.90 hp ve 98 hp için ayrı ayrı mı olmalı acaba.
  • 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.